NATURALNE LECZENIE

NATURALNE WSKAZÓWKI W
UZDRAWIANIU SCHIZOFRENII

Schizofrenia jest przewlekłą chorobą mózgu, w której chora osoba ma trudności w rozróżnianiu rzeczywistości z rzeczami urojonymi. Głównym objawem schizofrenii są właśnie urojenia, halucynacje, zaburzenia widzenia, nieprawidłowe zachowania ruchowe, chaotyczna mowa, przeskakiwanie z tematu na temat i inne dziwne zachowania. W chorobie tej są zaburzone emocje. Często u takich ludzi występuje brak higieny osobistej, te osoby mają na sobie brudne ubrania, nie kąpią się tygodniami, a nawet miesiącami, najlepiej to widać u ludzi bezdomnych chorych na schizofrenię. Ci co pozostają w domowych warunkach mają o tyle łatwiej, że dba o nich rodzina.

Wiadomo, że w medycynie klinicznej nie ma jeszcze takiego lekarstwa, które leczy schizofrenię... ale i bez tego jest możliwe odzyskanie lepszej jakości życia w naturalny sposób.

W tej chorobie ważne jest, aby chorym ktoś się zajął, ponieważ oni sami nie widzą u siebie choroby, więc automatycznie nie będą się leczyć co oczywiście pogłębia ich kondycję... lecz tu w prawie każdym przypadku problem jest taki, zaczynają walczyć z osobami, które sygnalizują im, że ich zdrowie psychiczne jest upośledzone. I prawie w każdym przypadku rodzina schizofrenika skazana jest na nędzę własnego życia, ponieważ życie z chorym na schizofrenię nie jest łatwe ani przyjemne.

Pierwsze znaki ostrzegawcze schizofrenii - jeśli widzimy podobne znaki u kogoś z kim mamy kontakt, zwróćmy na tego człowieka mocniejszą uwagę, ponieważ to może być schizofrenia a wiadomo, że czym wcześniej będzie leczona tym większe jest prawdopodobieństwo wyleczenia tej osoby.

1).
Wycofywanie się z życia, ucieczka od kontaktów towarzyskich.
2).
Wrogie komentarze pod adresem swoich bliskich, przyjaciół.
3).
Zaburzenie snu.
4).
Rzucanie słów, tekstów, które nie mają sensu.
5).
Taka osoba zaczyna ekstremalną aktywność w jakimś temacie np. skrajność religijną lub twierdzi, że posiada jakąś własną “misję”, na której koncentruję całą swoją energię.
6).
Pogarsza się jej higiena osobista.
7).
Zwiększa się jej trudność w kontrolowaniu swoich myśli, ma problemy z koncentracją.
8).
Nagminnie wsłuchuje się w otoczenie i szuka nadchodzących dźwięków czy głosów, w których widzi zagrożenie.
9).
Widzi ludzi lub rzeczy, których inni nie widzą.
10).
Zgłasza uczucie bycia szpiegowanym, obserwowanym, prześladowanym.
11).
Ma huśtawkę nastrojów, dziwne pomysły, które zwiększają jej niepokój.
12).
A przy tym cierpi ciało, odczuwa różne bóle i inne uczucia na ciele.

Top 10 Worst Symptoms of Schizophrenia

Osoba chora nie szuka pomocy ponieważ jej mózg nie pracuje jak powinien... a z drugiej strony ciągle w naszym społeczeństwie są uprzedzenia do tej grupy chorych, a chorzy gdzieś czują to podświadomie i chowają się przed zdrowymi ludźmi. Z drugiej strony sami się do tego przyczyniają, że społeczeństwo krzywo na nich patrzy z powodu swoich dziwacznych zachowań i dziwacznych teorii jakie zaczynają głosić.

Diagnoza “schizofrenia” nie oznacza, że taka osoba musi być wykluczona z życia... owszem, kiedy chore osoby mają swoje epizody jest z nimi bardzo ciężki kontakt i wówczas najlepiej oddać taką jednostkę w ręce specjalisty, który wie co robić w tym przypadku. Ale schizofrenia nie jest dożywotnim wyrokiem, to taka sama choroba jak inna, tylko dotyczy naszego umysłu, nad którym trzeba mieć zwiększoną kontrolę.

Schizofrenia ma swoje fazy i epizody, ale w ich przerwach chory powraca w miarę do swojej normalności i to jest czas, aby dać sobie szansę na uzdrowienie. Z reguły rodzina kieruje chorego na przymusowe leczenie, ponieważ nie może sobie poradzić z taką osobą, która ma dziwaczne pomysły, w dodatku może być zagrożeniem dla innych. Wiele osób chorych na schizofrenię popełnia samobójstwa.

Oczywiście taka sytuacja, wysłanie chorego pod przymusem na leczenie wzmacnia tylko gniew chorego, co negatywnie odbije się na nim samym i na członkach rodziny. Ale czym wcześniej rozpocznie się leczenie tym większe są szansa na utrzymanie tej choroby pod kontrolą... i zawsze jest nadzieja na całkowite wyleczenie... warunek - chory musi uczestniczyć w leczeniu i wzmocnić go własną wiarą.

Nie musisz wierzyć, że jest to choroba nieuleczalna. Potraktuj schizofrenię jak każdą inną chorobę, która wymaga tylko większego czasu na jej całkowite uzdrowienie. Oznacza to jednak konieczność dokonania zmian w całym stylu dotychczasowego życia i w tej chorobie należy być bardziej szczerym w samoocenie własnej kondycji. Nie wolno siebie oszukiwać.

W tej chorobie nie wolno polegać na wszystkich poradach jakie otrzymujemy od różnych przypadkowych osób, musimy pozostać pod opieką jednego specjalisty, który nas prowadzi i dobrze zna. Sukcesem wyleczenia wszystkich chorób jest zaufanie do jednego uzdrowiciela a nie ich wielokrotne zmiany, ponieważ takie postępowanie może nie tylko nie uleczyć choroby ale doprowadzić jeszcze do tragedii... tym bardziej jest to wskazane w schizofrenii.

Chory musi nauczyć się ignorować głosy w swojej głowie i postarać się ustawić swoje cele życiowe tak, aby mógł łatwiej wrócić do zdrowia. Wiadomo, że brak właściwych celów życiowych na nikogo nie wpływa pozytywnie, człowiek czuje się bezwartościowy. Nie wolno unikać spotkań z bliskimi znajomymi. Dobry przyjaciel potrafi być najlepszym terapeutą. Toteż należy zaufać osobie, która chce nam pomóc, z którą można spotykać się regularnie i zwierzyć się jej ze swoich problemów, co łagodzi stres chorego na schizofrenię.

Ale zanim chory wejdzie w ten etap z reguły ciężko zmusić go do jakichkolwiek działań w celu poprawy jego zdrowia. Ciągle jest rozproszony i zajęty swoim nowym światem i podąża za nim z wielką pasją. Wszystkie te jego dziwne pasje zwiększają tylko objawy schizofrenii i stan chorego się pogarsza.

Chorzy na schizofrenię powinni spożywać regularne i zdrowe posiłki, które pomogą w uniknięciu psychozy, które także związane są z poziomem cukru we krwi. Sama redukcja cukru rafinowanego zmienia nastrój schizofrenika na lepszy. Dieta powinna zawierać kwasy tłuszczowe omega 3, olej rybny, orzechy włoskie, nasiona lnu, wszystkie pomogą w koncentracji, usuwają zmęczenie i równoważą nastroje. Chory powinien przebywać dużo na świeżym powietrzu.

Schizofrenia nie daje się tak łatwo leczyć, toteż cały czas upieram się przy tym, że chory powinien mieć pod ręką odpowiedniego fachowca, który będzie trzymał rękę na jego pulsie.

Z chorymi na schizofrenię stykam się dość często i widzę, że wielu z nich odzyskuje równowagę w swoim życiu, wracają do swoich normalnych środowisk, a nawet kontynuują odpowiedzialną pracę. Znam nawet osobę, która przyucza studentów do odpowiedzialnego zawodu... już od wielu lat nie zdarzył się jej żaden epizod.

Dlatego zachęcam do pracy nad sobą. Można korzystać z fachowej pomocy, ale i połączyć ze swoją indywidualną pracą włączając do swojego życia środki zaradcze.

Suplementy i witaminy, które stosowane są w naturalnym leczeniu schizofrenii.

1). Żeń-szeń - poprawia pamięć, koncentrację, myślenie. Pracę nad żeń-szeniem i jego wpływie na schizofrenię prowadzą naukowcy kanadyjscy. Odnaleźli, że żeń-szeń pomógł zredukować niektóre objawy schizofrenii w grupie wybranych schizofreników, w tym płaski poziom emocji. Kanadyjscy naukowcy uważają, że żeń-szeń uderza w te same receptory mózgu, co leki przeciwpsychotyczne.

Wskazana jest dawka 200 mg żeń-szenia dziennie. Szczególnie jest zalecany żeń-szeń Panax, zwiększa ilość dopaminy i noradrenaliny - ważne dla nas neuroprzekaźniki. Regulują metabolizm węglowodanów obniżając poziom cukrów we krwi.

Żeń-szeń nie tylko podnosi siły witalne, uwalnia nas także od wielu chorób, szczególnie wskazany jest dla osób o niskiej odporności organizmu, tam gdzie jest wzmożony wysiłek umysłowy - poprawia pamięć i koncentrację.

Żeń-szeń był stosowany u amerykańskich pilotów w czasie II Wojny Światowej, którzy mieli specjalne zadania bojowe w celu poprawienia ich koncentracji i utrzymania ich nerwów na wodzy.

2). Ginkgo biloba, od dawna znana jako zioło wspomagające leczenie schizofrenii. Jest to o tyle lepsza od leków przeciwpsychotycznych, ponieważ chroni przed uszkodzeniem neuronów spowodowanych przez te leki.

Gingo biloba jest wskazana w dawkach 360 mg 2x dziennie przez okres 16 tygodni.

3). Oleje z ryb, ludzie cierpiący na schizofrenię mają niski poziom kwasów tłuszczowych Omega-3, wiąże się to z wyczerpaniem kwasów tłuszczowych. Szczególnie wskazany jest kwas eikozapentaenowy (EPA), który pomaga w zmniejszeniu schizofrenii, także zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby psychiczne.

Wskazana dawka dzienna: od 1 do 4 gramów suplementów oleju rybnego. Olej z ryb możemy stosować w swojej diecie. Znajdziemy go w łososiu, w sardynkach, w pstrągu.

Również kwasy tłuszczowe Omega-3 znajdziemy w siemieniu lnianym, oleju lnianym, w pestkach dyni, oleju z pestek dyni, orzechach włoskich, ziarnie słonecznika i wielu innych nasionach.

4). Olej kokosowy, zawiera właściwości odżywcze i użyteczne składniki, które pomagają w odnowie komórek mózgowych. Wskazany jest nie tylko do wewnętrznego spożycia w naszej diecie, również można go wcierać w skórę głowy i masować. W ten sposób poprzez receptory na skórze głowy olej przenika głębiej i pomaga komórkom mózgowym. Najlepiej wcierać go w głowę na noc.

 

5). Brahmi, zwany także bacopa, specyfik z medycyny Ayurvedyjskiej, wzmacnia zdolności poznawcze, stabilizuje pewne związki chemiczne w mózgu. Wykazuje właściwości neuroprotekcyjne.

Wskazane 500 ml ekstraktu brahmi dziennie, przynajmniej przez okres 1 miesiąca.

6). Przeciwutleniacze, witaminy antyoksydacyjne takie jak: A, C, E, które zmniejszają objawy schizofrenii.

Witamina C jest także witaminą antystresową.

Przeciwutleniacze pomagają neutralizować wolne rodniki i zmniejszać stres oksydacyjny. Należy wprowadzić do swojej diety: truskawki, jagody, cytryny. pomarańcze, agrest indyjski (Amla - LINK!), marchew, szpinak.

Dodatkowo wskazane jest stosowanie witaminy D3, w dawce co najmniej 6000UJ, witaminy B3 (niacyna), B4 (cholina), kwasu foliowego i wiele innych.

W leczeniu schizofrenii nie można pominąć kluczowego minerału - magnezu, który stabilizuje nasze zdrowie psychiczne. Magnez odgrywa ważną rolę w uspokojeniu układu nerwowego. Jest odpowiedzialny za przeszło 300 reakcji metabolicznych... w tym na syntezę DNA i RNA i produkcję ATP.

Niedobór magnezu występuje z powodu przetworzonej żywności, co prowadzi do wielu ciężkich chorób. Doskonałym źródłem magnezu są orzechy włoskie, migdały, nasiona słonecznika, sezamu. Ale dobra wiadomość - niedobory magnezu można łatwo skorygować i odwrócić w organizmie wiele niszczących problemów zdrowotnych.

7). Regularne ćwiczenia w celu poprawienia samopoczucia, szczególnie wskazane dla chorych na schizofrenię. Pomagają złagodzić lęk i depresję, huśtawki nastrojów.

Co najmniej 30 minut dziennie, wskazane jest chodzenie na świeżym powietrzu lub trening siłowy.

Bardzo pomocna jest joga - pomaga zmniejszyć objawy psychotyczne, wywołać zmiany neurobiologiczne i poprawić jakość życia.

Yoga For Depression - Yoga With Adriene

Wspaniałe są ćwiczenia Qi-gongu (które osobiście bardzo polecam), które regulują i uzupełniają energię w naszym organizmie, wystarczy parę minut dziennie. W szczególnie w schizofrenii, kiedy chory często traci duże zasoby energii z powodu swojej nadaktywności. Czuje się zmęczony, wyczerpany.

Beginner Qigong for Anxiety- Pushing the Qi with Jeff Chand

I ćwiczenia bardziej zaawansowane dla bardziej wytrwałych:

Qigong Flow For Brain Optimization

8). Muzykoterapia, pomaga poprawić chorego emocjonalnie, jest terapią bez używania słów tylko dźwięków.

Ale pamiętajmy o doborze właściwej relaksującej muzyki.
Oto kilka linków, które można włączyć do swojej muzykoterapii:

3 godziny Best Relaks Piano Flet Muzyka Kiedykolwiek
https://www.youtube.com/watch?v=Cnfj6QCGLyA

Snatam Kaur - The Best collection relax music (2 Hours meditation music)
https://www.youtube.com/watch?v=8bf3vpbA_s4

BRAIN HEALING SOUNDS : HEALED MILLIONS ALREADY : MUST TRY !
https://www.youtube.com/watch?v=-8N9UR6OTCs

Deva Premal Dakshina 432 HZ Whole Album
https://www.youtube.com/watch?v=NGn27OvFDZY

Cuencos Tibetanos/Estado Alpha/Sanación/Armonizar Chacras/Relajación
https://www.youtube.com/watch?v=RgqxZU6_qOY

OM Chanting + Tibetan Singing Bowls Meditation @ 432Hz | 1 Hour Version
https://www.youtube.com/watch?v=6GicBf262fA

9). Modlitwa, wiara w uzdrowienie przez modlitwę... metoda stara jak świat i znana we wszystkich religiach. I nie ważne jaka jest krytyczna opinia naukowców - modlitwa potrafi czynić cuda tam, gdzie człowiek jest już zupełnie bezsilny.

Ludzie modlą się o zdrowie, o ulgę w chorobie... i nikogo to nie dziwi ze świata duchowego, że słowa modlitwy działają lepiej niż najlepsze lekarstwa. Pod jej wpływem następuje u wielu ciężko chorych cudowna remisja.

W tej części terapii proponuje połączyć modlitwę z odpowiednią intencją, czyli programować mózg. Przede wszystkim należy własny mózg uwolnić od negatywnych emocji i myśli, do tej formy terapii siadamy zupełnie wyciszeni... tu należy skupić się na odpowiedniej afirmacji. Należy własny umysł skierować w pozytywną stronę, skupić się na rzeczach, które nas uszczęśliwią w pozytywny sposób... nie wolno kreować i wysyłać tą drogą chęci zemsty, przekleństw czy innych horrorów, które przenikają przez naszą głowę... ponieważ myślimy, że to my mamy rację i że to my powinniśmy wymierzyć sprawiedliwość. Nie należy dążyć do rzeczy, które są dla nas niemiłe - jednym słowem - nie życzymy innym, tego co sami nie chcielibyśmy przeżywać. Należy całkowicie oczyścić negatywny przepływ myśli, czyli włączyć świadome myślenie. Każda negatywna energia, którą człowiek wysyła do innych wróci do niego w dodatku ze zwiększoną siłą... to należy już wiedzieć i nie wolno się oszukiwać, ponieważ sami robimy sobie krzywdę.

Zanim zaczniesz, weź kilka głębokich oddechów i opróżnij swój umysł z negatywnych myśli, napełnij płuca powietrzem i zacznij pozytywnie przekształcać siebie z negatywnego w pozytywny biegun. I cały dowcip w tej chorobie polega na tym, aby te dwa bieguny odróżnić, nie utknąć w pętli swojego cynicznego myślenia.

Zadaj sobie pytanie, co jest przeciwieństwem negatywnej myśli, która cię prześladuje i obróć myślenie o 180 stopni, szukaj tej pozytywnej opcji. I tak trwaj jak najdłużej w tym działaniu.

I pamiętaj, mózg będzie dążył do powrotu na starą pozycję, więc powtarzaj to ćwiczenie wiele razy, nie pozwól mu wrócić do starych wzorców. Pobudź własne szczęście, radość, uśmiechaj sie do siebie, do swoich pozytywnych myśli. Musisz wiedzieć, że przyjdzie taki dzień, że staną się twoją drugą naturą. Najlepiej pracować wieczorem, tuż przed snem, wówczas najłatwiej nam wejść w naszą podświadomość.

Wiele naszych programów podświadomości obejmuje nasze pierwsze 7 lat życia. To są wielokrotnie nasze dzisiejsze wzory i wierzenia już mocno zakorzenione. Nasza podświadomość potrafi je długo trzymać, toteż często trudno nam program, który tkwi w nas długie lata zmienić w krótkim czasie.

Inaczej pracuje nasz świadomy umysł, składa się z powierzchownych myśli, życzeń, pragnień. Podświadomy jest królestwem naszych nawyków myślowych i przekonań... i to naszą podświadomość musimy przeprogramować na pozytywne zmiany. I tak mówimy do siebie kiedy pracujemy nad własnym zdrowiem: jestem zupełnie zdrowy... nawet kiedy nasz obecny stan jest opłakany... ale nie ważne co on pokazuje dzisiaj, ważny jest końcowy wynik. Musimy przeniknąć bańkę naszej podświadomości i otworzyć potężne okno na pozytywne zmiany. Dotyczy to także innych rzeczy na zmianę na lepsze, np znalezienie dobrej pracy... ale pamiętajmy musimy użyć właściwych słów afirmacji - bądź ostrożny co myślisz, bo możesz być zaskoczony!

Afirmacja powinna być w czasie teraźniejszym. Działając na podświadomość odchodzimy od starych programów i dajemy sobie szansę na lepsze możliwości.

Afirmacja 1
Moje ciało jest zdrowe,
mój umysł jest czysty,
moja dusza promieniuje.

Afirmacja 2

Przekręcam swój umysł z negatywnego na pozytywny.
Wybaczam sobie i innym
i czynię siebie wolnym.

Warto również pamiętać o samoobserwacji, czyli o przyglądaniu się w sposób neutralny swoim emocjom, jakie się w nas pojawiają - jest to bardzo pomocne ćwiczenia na uspokojenie się oraz na zmniejszenie chaosu w naszym wnętrzu.

W leczeniu schizofrenii ważny jest: kolor, światło i dźwięk, musimy wejść w świat naszego DNA (
LINK!).

Na dzisiaj proponuję tylko tyle (jest jeszcze więcej metod uzdrawiania schizofrenii).

Ważne jest zrobienie pierwszego kroku... i te pierwsze wskazówki, które tu podałam i tak mogą być dla wielu chorych ciężkie do wprowadzenia w ich życie.

Trzeba wielu miesięcy pracy i samozaparcia, aby sprawdzić, czy ta terapia zadziała. LECZ WARTO SPRÓBOWAĆ!

Inne artykuły warte przeczytania:
-KLINICZNA DIAGNOZA MPD
-MPD - WIELOKROTNA OSOBOWOŚĆ
-KARMA I SAMOBÓJSTWO

Vancouver
6 May 2018

WIESŁAWA