ZAKRYTE ZAGADKI

KLINICZNA DIAGNOZA MPD
 

Zacznę od słów Dr. psychiarty James G. Friesen, PH.D:

"... ludzie z rozdwojoną jaźnią bez przerwy pojawiali się w moim gabinecie ... ale niestety nie mogłem im pomóc. Kiedy robiłem specjalizację I stopnia psychiatrii, nikt nigdy nie wspominał o istnieniu takiej choroby. Ukończyłem psychiatrię w roku 1977 i to schorzenie było wówczas niezwykle rzadkie. Słyszałem już o nim, ale wierzyłem również, że w swoim życiu nigdy nie dostanę takiego pacjenta. Ta choroba była umieszczona w tabeli, jako nieznane źródło...

Kiedy już później po latach spotkałem się z takim przypadkiem nawet go nie rozpoznałem.Z biegiem lat pacjentów z MPD zaczęło gwałtownie przybywać, nie tylko osób dorosłych, były nawet dzieci. Co wtedy odkrywałem wielu z moich pacjentów było ofiarami rytuałów satanistycznych ...(SRA)

W teorii lekarskiej powstały 4 faktory, które podejrzewano jako przyczynę tej choroby.
1. Biologiczny - jako, że człowiek rodzi się z takimi skłonnościami.
2. Wczesne dzieciństwo - ciężkie i pełne cierpienia.
3. Bardzo długie okresy, w których dzieci nie czuły się bezpiecznie, były wykorzystywane seksualnie w swoim domu, całymi latami zaniedbywane.
4. Osoby o wybujałej fantazji i wybujałej twórczości, nadmiernie wykorzystujących własny umysł...

Idąc drogą normalnych terapii i biorąc pod uwagę wszystkie te faktory okazało się, że ponosiłem klęskę w leczeniu. Pacjenci wracali całymi latami z tym samym problemem. Zaczynałem wszystko od nowa. Wtedy właśnie rozpocząłem poszukiwania na własną rękę lecz niestety również nie było to łatwe... "

KLINICZNA DIAGNOZA

1. W jednym ciele w tym samym czasie egzystuje więcej niż jedna osobowość.
2. Jedna osobowość dominuje lub determinuje drugą, w tym samym czasie.
3. Wszystkie zachowania tej drugiej jednostki przeszkadzają tej pierwszej w prawidłowym funkcjonowaniu tak w życiu rodzinnym jak i w pracy.

Z powodu nagłych zmian osobowości, niestabilności, ciągłych zmian poglądów, naśladowania innych wzorców, a nawet odżywiania się czy wyglądu zewnętrznego. Zmiany zainteresowań nie pozwalają na stabilizację życiową. Ciężko utrzymać związek z taką osobą, ciągła zmienność - wrażenie, że nie jest to ta sama osoba bardzo to utrudnia. szybko wyłapują swoje ulubione wzory i utożsamiają się wnet z nimi. Nagle zaczynają słyszeć głosy - przekazy. Raz twierdzą, że rozmawiają z Sokratesem a drugi raz, że z Matką Teresą (przykład Dr J.G.F.). Lecz oba te przekazy nie mają w sobie żadnej poważniejszej istoty, nie robią sensu. Często cierpią na deluzję (oszukiwanie samego siebie).

Dr. James G. Friesen często robił swoim pacjentom testy, prosił by spisywali swoje myśli. W czasie ich analiz odkrywał, że w umyśle takiego człowieka znajduje się wiele kanałów, które zaprzeczają sobie. Czasami było ich więcej niż 2 lub 3. I były takie przypadki kiedy ta sama osoba prezentowała się jako wyreżyserowany przez siebie osobnik, dobierała odpowiedni scenariusz na jakiś okres życia - parę tygodni, parę miesięcy aby nagle ponownie wrócić do starego wzorca. Nie rozumieli sami siebie a nawet okazało się wielokrotnie nie byli w stanie tego zapamiętać co się z nimi działo. Te okresy z życia tej drugiej jednostki były dla nich amnezją. Często trzeba było im pokazywać zdjęcia czy video aby udowodnić, że takie rzeczy naprawdę się z nimi działy. 

Na zakończenie tej części - wprowadzenia w ten temat przytoczę jeszcze słowa wyżej wymienionego Dr J.G.F.

OSTRZEŻENIE

"...To co teraz powiem jest potężną przemową, której nie czynię codziennie. Drzwi naszej duszy powinny być zamknięte. Zamknij drzwi i nie zapraszaj nikogo, kiedy masz takie uczucie, że ktoś chce je przekroczyć. Nie biegnij naprzód do własnego dylematu. Nie próbuj tych rzeczy. Tylko ty sam dopuszczasz do siebie ten problem. Pilnuj tylko swojej myśli a wszystkim innych przeciwstaw się, walcz z nimi...

Słowa Dr. Johna White M.D
Profesor Psychiatra
Univwesytet w Manitobie, Kanada.

"...Schylam głowę przed Dr. James.G. Friesen. Jego praca jest bardzo ważna z wielu powodów. Nie zlekceważył ostrzeżeń innych kolegów aby nie ogłaszał swoich opinii o swoim spostrzeżeniach odnośnie MPD, nie bał się złamania kariery. Przedstawił prawdziwe powody, z przyczyn których wynika ta choroba. MPD to choroba, która jest sterowana przez ciemne siły wg. religijnych wierzeń. Ważną rzeczą jest ujawnianie jej prawdziwych przyczyn szczególnie kiedy mamy doczynienia z morderstwami i rytualnymi torturami, mordami, seksualnym wykorzystywaniem jakie mają coraz częściej miejsce. horror i mamy coraz więcej ich ofiar. Wiedzą o tym dobrze sędziowie, policjanci i szpitale, kiedy przyjmują ofiary 3-5 letnie aby udzielić im pomocy. Również osoby - oprawcy w swojej obronie tłumaczą, że słyszą głosy aby to czynili. Tłumaczą, że jest to wyższa siła, której nie mogą się przeciwstawić. U tych ludzi lekarze odkrywają MPD..."

Właśnie ci ludzie jak się później okazuje zaczynają bardzo niewinne. Pozwalają się wciągać w różne zabawy z własnym umysłem. Szukają swojej potęgi, swojej siły nadzwyczajnej, łatwo się im to udaje i brną coraz dalej. A ich umysł już niczym nie poskromiony idzie coraz dalej i dalej... Nie łatwo się później im wyrwać z tej pajęczyny.

...my musimy się więcej uczyć, my musimy więcej rozumieć o rzeczach zawartych w umysłach ludzkich, supernaturalnych. My musimy wiedzieć czego naprawdę oczekuje od człowieka Bóg, jako od dzieci Boga. Ja idę przez życie z moją jedyną modlitwą do Chrystusa,  jako najpotężniejszej siły przeciwko złu i tylko ona mnie unosi i daje wielką moc i wszystko...

słowa Johna White:
"...jesteś więcej niż osobą, kiedy jesteś sobą. Wtedy nie jesteś ułomną jednostką. Wtedy więcej różnych rzeczy będziesz mógł zrozumieć bez żadnych nacisków. Otrzymasz światło i zrozumienie, które przyjdą z góry..."

Thomas @ Kempis
"The Initiation of Christ"
(Inicjacja Chrystusa)

WIESŁAWA