ZMIANY W DNA

BÓG I MÓZG - MISTYCZNY CZŁOWIEK
(CZĘŚĆ 3)

LINK! CZĘŚĆ 2
LINK! CZĘŚĆ 4
 

Neurologiczne Centrum Naukowe
Część raportu

"Ten, kto bardzo głęboko i regularnie modli się, łączy się z Uniwersum, nie boi się śmierci i otwiera mistyczne doświadczenia ..."

Od roku 1950 kanadyjski neurolog Wilder Penfield przeprowadził serię eksperymentalnych operacji u pacjentów cierpiących na padaczkę płynącą z przedniego płata mózgu. Używał tylko środków antyseptycznych i prosił pacjentów, aby w czasie operacji opisywali swoje emocje i uczucia. Kiedy eksperymentował na przednim płacie pacjenci zgłaszali odczucia spirytualne, paranormalne i doświadczali kosmicznej świadomości. Również w tym czasie znikało w nich poczucie obowiązku i negatywne reakcje. Budziła się radość. W. Penfield w czasie operacji usuwał specyficzny typ komórek z płata skroniowego, które wywoływały epilepsję. Znalazł, że cząsteczka, którą usuwał była anatomiczną partią mózgu wyciągającą na światło dzienne przeżycia związane z ego, jest świadkiem jego zachowań. Dr. Penfield zrozumiał, że ta cząsteczka jest połączona z Wielkim Źródłem Świadomości, która pozwala człowiekowi zapomnieć.

Duża ilość pacjentów zgłasza, że podczas ataków padaczkowych spotykają Boga. Podczas swoich badań Dr. Vilayanur S. Ramachandran zanotował, że "Boska Plamka" rozjaśnia się nawet wówczas, kiedy pokazywał swoim pacjentom religijne symbole i obrazy. Neuronaukowcy badali historie znanych postaci historycznych związanych mocno z Bogiem, takich jak Mojżesz, Św. Paweł, Mahomet, którzy według ich opinii cierpieli na epilepsję. Zebrali wszystkie dostępne materiały; cierpieli oni na epilepsję przedniego płata mózgu.

Mahomet: zobaczył Archanioła Gabriela podczas "wstrząsu" jaki go przebudził ze snu. Sam mówił, że często miał transy, podczas których tracił przytomność. Takie zachowania występują podczas padaczki.

Mojżesz: Wiele jego zachowań było dla naukowców oczywistym faktem, że musiał mieć ataki padaczkowe.

Św. Paweł: Przeżył podobne doznania w drodze do Damaszku.

Posiadają też raport w sprawie Georgio Bongiovanni, który cierpi na epilepsję. Podczas epilepsji otworzyły się jego stygmaty. Bongiovanni powiedział, że otrzymał wiadomość od Boga. (LINK!)


(Georgio Bongiovanni)

Prof. Dr Persinger, neuronaukowiec na Uniwersytecie Laurentie w Kanadzie zgłosił swoje obserwacje ludzi doświadczających ataków padaczkowych, którzy zaraz po tym wydarzeniu opisywali swoje spotkanie "twarzą w twarz" z Bogiem. Swoje doświadczenia opisał w książce "God Machine".

Czy Ezekiel też cierpiał na epilepsję?

Biblia jest najstarszym zapisem, że już w zamierzchłych czasach ludzie cierpieli na epilepsję.

Eric Altschuler - neuronaukowiec z Uniwersytetu kalifornijskiego w San Diego ogłosił, że siłacz Samson był najwcześniejszą ofiarą epilepsji. Również biblijny Ezekiel 2600 temu cierpiał na epilepsję przedniego płata mózgu. Swoje przypuszczenie oparł na epizodzie, w którym Ezekiel nie był w stanie mówić. Jak wiemy, był bardzo religijny.

Ellen Gould White ur. 1827 r. Dobrze znane jest  jej 2000 mistycznych doświadczeń, które przekazywała z wielką obsesją, co uczyniło ją prorokiem Bożym. Razem ze swoim mężem założyła kościół Adwentystów Siódmego Dnia, dzisiaj skupia 12 milionów ludzi na całym świecie. Świętują sobotni szabat i Drugie Przyjście Chrystusa. Neurolodzy studiowali historię E. G. White, jej widzenia pochodziły ze stanu epilepsji. Lekarze stwierdzili, że obraz kliniczny wskazywał na wysoką możliwość epilepsji w przednim płacie mózgowym. Tak brzmiała opinia lekarza Gregory Holmesa, neurolog z New Hampshire. W wieku 9 lat została uderzona kamieniem w głowę. Leżała trzy tygodnie nieprzytomna. Osiem lat później stała się wizjonerką. W swoim życiu opisała na ok. 100 000 stron swoje mistyczne doznania.

Również mówi się, że Św. Teresa z Avila mogła mieć ataki epilepsji. Kiedy opowiadała swoje przeżycia mistyczne podejrzewano ją o schizofrenię. Św. Sebastian jeden ze słynniejszych świętych miał epilepsję. Jako młody człowiek był żołnierzem w gwardii cesarskiej. W sekrecie przystąpił do Chrześcijan. Tę herezję odkrył Dioklecjan i zmuszał go, aby porzucił nową wiarę. Sebastian nie zgodził się i został zabity.

A skąd się wzięła nazwa "choroba św. Walentego"?

Oryginalnie pochodzi z Niemiec. Było dwóch świętych Walentych, obaj byli skazani i zabici. Rzymianie prawdopodobnie ich nie rozpoznawali. Jeden z nich był lekarzem, obrońcą chorych na epilepsję. Było to ok. roku 269. Wówczas ludzie z tą chorobą nie mieli szans żyć w normalnym społeczeństwie.

Można wymienić dużo świętych cierpiących na epilepsję. Kenner w roku 1930 znalazł 37 świętych, którzy cierpieli na tę chorobę.

Był długi czas, że mówiło się o chorych na epilepsję, że była to kara Boża, że byli opętani przez szatana.

Epilepsja ma długą historię. Znana była w starożytnym Egipcie, w Indiach, u Inków i wśród Chrześcijan.

Najbardziej znani polscy epileptycy:
- Bolesław II Pobożny
- Elżbieta Habsburżanka - pierwsza żona Zygmunta Augusta
- Katarzyna Habsburżanka - trzecia żona Zygmunta Augusta
- Andrzej Wróblewski - malarz.

Wierzenia z Mezopotamii

Uważano, że była to choroba "upadłych". Starożytni utożsamiali epilepsję z opętaniem przez demona. Usuwali z tych ludzi demony za pomocą egzorcyzmów. Starożytny lekarz Atreya z Indii i później Hipokrates z Grecji jako pierwsi rozpoznali epilepsję jako złą pracę mózgu.

A z drugiej strony zauważono, że ataki tej choroby dają cierpiącym osobom nieznaną moc. Najwięcej w tej grupie jest świętych ludzi, polityków, filozofów, naukowców i artystów.

Arystoteles - geniusz, jako pierwszy połączył epilepsję z geniuszem ludzkiego umysłu.

Dlaczego mówi się, że epilepsja wpływa na geniusz?

Psychiatra Dr. David Bear oświadczył, że inne zachowanie mózgu w przednim płacie mózgowym otwiera ważną rolę w procesie myślenia, czyni bardziej wrażliwym i uruchamia zdolności artystyczne. Stwierdzenie Dr. Bear czyni jasnym wszystkie dyskusje.

Najsłynniejsi ludzie w historii świata cierpieli na epilepsję. Byli wszędzie, zostawiają po sobie wspaniałe prace. Jeśli zrobilibyśmy listę osób, które pozytywnie wpłynęły na naszą cywilizację, znaleźlibyśmy tam cierpiących na epilepsję.

Lista 15 słynnych osób na świecie cierpiących na epilepsję.

  1. Aleksander Wielki
  2. Hector Berlioz - francuski kompozytor
  3. George Gordon Lord Byron - angielski poeta
  4. Juliusz Cezar - cesarz rzymski
  5. Fiodor Dostojewski - rosyjski pisarz
  6. Gustave Flaubert - francuski nowelista
  7. Vincent van Gogh - holenderski malarz
  8. Edward Lear - angielski malarz i poeta
  9. Guy de Maupassant - francuski pisarz
10. Niccolo Paganini - włoski wiolonczelista
11. Piotr Wielki - rosyjski car
12. Pius IX - papież
13. Blaise Pascal - francuski naukowiec i filozof
14. Duc de Richelieu - francuski kardynał
15. Algernon Charles Swinburne - angielski poeta.

cdn...

Vancouver
27 Aug. 2007


WIESŁAWA