WIELCY LUDZIE

GIORGIO BONGIOVANNI

Żyjący obecnie stygmatyk, posiada na swoim ciele, podobnie jak św. Franciszek czy ojciec Pio - stygmaty, czyli krwawiące rany. Najczęściej pojawiają się one w miejscach, gdzie zraniony i przebity gwoździami był Chrystus. Według tradycyjnych poglądów, stanowi to oznakę "Łaski Bożej" i szczególnego wyróżnienia. Nauka nie zajęła jeszcze w tej kwestii oficjalnego stanowiska, choć są czynione różne próby wyjaśnienia tego zjawiska.
 
Giorgio Bongiovanni ma 39 lat urodził się i mieszka we Włoszech. Jest pierwszym na świecie człowiekiem, który publicznie pokazuje swoje stygmatyczne rany i poddaje się badaniom lekarskim w świetle kamer.
 
 Na kontrowersyjność słynnego Włocha wpływa również przesłanie jakie głosi. Otóż, podjął się on misji głoszenia światu treści Trzeciej Przepowiedni Fatimskiej a ta z kolei, jak twierdzi, ma związek z aktywnością istot z poza naszego świata.

 2 września 1991 pojawiają się nowe stygmaty na stopach

 1993 rok - pojawia się stygmat na czole

 Krwawienia z ran bywają obfite i są prawdziwym cierpieniem

 Oto kilka odpowiedzi na zadawane Bongiovanniemu pytania
 
Co czujesz, gdy krwawisz?

- Rany krwawią codziennie. W tym czasie nie jestem w stanie ruszać się. Muszę się położyć i zrelaksować, gdyż poruszanie się przynosi ból. To wszystko jest do zniesienia, ale nie mogę powiedzieć żebym nie cierpiał. W momencie krwawienia objawia mi się Jezus. Po tym krótkim okresie intensywnego bólu zaczyna on ustępować. Wtedy jestem w stanie w jakiś sposób się poruszać. Rany zabliźniają się. Później mogę się podnieść i normalnie poruszać się. We wszystkie dni codziennie zdarza się ta sytuacja. Już od dziesięciu lat codziennie czuje ten ból. I jestem spokojny nawet jeśli jest to uciążliwe. Objawienia Matki Boskiej są bardzo rzadkie. Natomiast objawiający się mi Jezus Chrystus albo jest sam, albo w towarzystwie innych świetlistych osób. Wtedy otrzymuje informacje, przekazy. Niektóre pisze i publikuje w swoich czasopismach.
 
- Jezus Chrystus jest dla mnie centrum Uniwersum, Wszechświata Jest Synem Bożym. Czuję się jego uczniem, synem nawet, jeśli mam wiele grzechów. Nie jestem jednak tylko i wyłącznie chrześcijaninem. Wierzę, że Bóg wysłał na ziemię wielu nauczycieli. Największy z nich wszystkich jest jego syn Jezus Chrystus. Ale także i inni jego synowie zostali wysłani na ziemię. Bywało to zarówno przed obecnością Chrystusa na świecie, jak i po jego śmierci.
 
Czuję się więc osobą bardzo ekumeniczną, bardzo uniwersalną. Ja nie tylko respektuje inne wiary, ale uznaje także w inne poglądy religijne.

A Matka Boska?

- Kobieta, która dała życie Chrystusowi jest dla mnie również osobą boską.
 
Matka Boska dużo pracuje dla ludzkości. Madonna objawia się na całym świecie. Przypomnę choćby przypadek Qubecko w Ruandzie. Tam objawienia otrzymała młoda Murzynka przed słynną krwawą masakrą w Tutsi.
 
Było to dramatycznym ostrzeżeniem przed tą tragedią. Niestety nie zostało ono należycie wysłuchane. Wiemy o wydarzeniach w Garabandal w Hiszpanii. Do dziś w Medjugorje na terenie Hercegowiny mają miejsce niezwykłe wydarzenia. Objawienia były w Meksyku, Argentynie, Wenezueli, Rosji, Bułgarii, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych w Giorgii, w Australii. Matka Boska objawia się na całym świecie. I daje te same przekazy wszystkim bez względu na wiarę danego narodu, aby ostrzec świat idący w kierunki katastrofy, samozniszczenia. Człowiek może jej zapobiec. Matka Boska objawia się, aby go w tym wesprzeć. Nie jest zadowolona ze zdarzających się katastrof. Chce im zapobiec. W tym celu aranżowane są objawienia na całym świecie.

Jesteś po raz pierwszy w Polsce. Jak się tutaj czujesz? I po co tu przyjechałeś?

- Czuję się bardzo emocjonalne podekscytowany mogąc być tutaj razem z Wami.
 
Naród Polski jest narodem bardzo wierzącym. Dlatego czuję się bardzo dobrze między Wami, ponieważ sam jestem wierzący. Jesteście narodem bardzo uduchowionym, chrześcijańskim, dlatego jestem szczęśliwy, że mogę być między Wami. Inne narody też są uduchowione, chociaż nie są chrześcijańskie. Polska jest ziemią bardzo ważną. Nie tylko dlatego, że papież jest Polakiem.
 
Również dlatego, że Matka Boska objawia się także tutaj - Matka Boska Częstochowska. Cieszę się, że znaleźli się ludzie, którzy odważyli się mnie tutaj zaprosić. Przyjechałem przywieźć Wam objawienie fatimskie, które jest najważniejsze ze wszystkich objawień Matki Boskiej i które dotyczy naszej przyszłości, nawrócenia się człowieka i możliwej apokalipsy.
 

Przygotowała Ammy