ZAKRYTE ZAGADKI

SEKRETNE SYMBOLE MU
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO  CZĘŚCI 2
LINK! DO  CZĘŚCI 4

 

Symbole, które były używane w religijnych naukach wczesnego człowieka były trzymane tak aby jego oczy zwracały na nie uwagę i aby jego umysł był na nie skoncentrowany. Często człowiek myśli, że taki symbol jest tylko obrazkiem aby mógł go podziwiać. Ale te wszystkie symbole kiedy na nie patrzymy są wielkim dobrodziejstwem w życiu. Wzmacniają i utrzymują zdrową energię. Na samym początku używano tylko trzy symbole. Kiedy je zrozumiano tworzono nowe symbole.

Pierwsze trzy symbole:1. Koło
2. Trójkąt równoramienny
3. Kwadrat

KOŁO

Jest zdjęciem słońca, symbol nieskończoności. Jest jednym z najsilniejszych symboli. Na samym początku koło było używane jako symbol Boskości. Nagas umieścili w środku koła w centrum kropkę.

Papirus Anana - pisarz egipski żyjący ok 1320 p.n.e.za Faraona Seta II pisze:  "Człowiek nie żyje tylko raz, jest zsyłany zawsze wiele razy, żyje w wielu miejscach, nie zawsze na Ziemi. Między swoimi życiami znajduje się za zasłoną ciemności. Drzwi będą wreszcie otworzone i zobaczy nas w komnacie. Nasza religia uczy nas, że my żyjemy wiecznie. Wieczność nie ma końca i nie ma początku, to jest koło ... "

Mamy wiele symboli oznaczających słońce jako RA, którego używano w starożytności.

- Z ośmioma promieniami, był to symbol z MU, przedstawia Najwyższą Hierarchię. Słońce z promieniami reprezentowało słońce z jego meridianami w niebiosach.

- Słońce w połowie wschodzące nad horyzontem bez promieni ma podwójne znaczenie:
a. jest symbolem zasiedlania Ziemi,
b. i również symbolem koloni MU przed tym zanim została mocarstwem.

- Wschodzące w połowie słońce z promieniami nad horyzontem było symbolem mocarstwa MU.

RÓWNORAMIENNY TRÓJKĄT

Tak zwany trójkąt hermetyczny ma podwójne znaczenie w zależności jak zostanie użyty. Symbolizuje Stwórcę - Ojca - męskość, Matkę - żeńskość, Syna Bożego - Chrystusa. Doskonała Trójca stanowiąca Jedność co wyrażano zwrotami: Trójca w Jedni lub Jednia w Trójcy. Zbudowany z trzech równych ramion, dokładnie zamkniętych. Posiada biegun dodatni ( + ) biegun ujemny ( - ) - lewe ramię trójkąta, stan neutralny ( 0 ) - stan harmonii i równości. W zamierzchłych czasach używany przez pierwszych ludzi symbolizował związek wynurzenia człowieka z trzech lądów, które uformowały Ziemię MU. Trójkąt równoramienny jest bardzo stary, używany na Ziemi MU, w Egipcie, w Chinach. Wszędzie, gdzie występował zawsze znaczył: Trójca w Jedności, Jedność w Trójcy.

KWADRAT

od zarania dziejów pokazywał cztery kardynalne punkty: północ, południe, wschód i zachód, cztery potężne filary - Czterech Sekretnych. Trójkąt równoramienny z 3-ma gwiazdkami w środku symbolizuje Niebo. Trójkąt z 5-cioma gwiazdkami symbolizuje Stwórcę + Czterech Sekretnych.

Trójkąt równoramienny umieszczony na kwadracie, ten glif zbudowany z dwóch symboli symbolizuje Ziemię i Niebo. Ziemia na dole (kwadrat) i Niebo w górze (trójkąt). Również znaleziono na Jukatanie glify, na kwadracie ułożony trójkąt z 3-ma gwiazdami, znaczy Święta Trójca ponad Ziemią. I na kwadracie trójkąt z 5-cioma gwiazdami - znaczy nad Ziemią, Bóg Ojciec i Czterech Sekretnych oraz miejsce wstąpienia wszystkich świętych.

TAU ( T )

Bardzo stary symbol z MU, bardzo interesujący. Znaczy zmartwychwstanie i wynurzenie. Oznacza wynurzenie się lądu z wody i jego nowe życie. Tak było z Ziemią MU. Za każdym razem po zatopieniu lądu życie odradzało się ponownie. W kalendarzu Majów ten znak ( T- ik ) oznacza powietrze, wiatr. Symbolizuje spiralny ruch powietrza. Znane również w Indiach i w kulturze Wikingów. Dzisiejsze TAU nie różni się zbyt mocno, ma co najmniej 25 000 lat. Według sekretnych pism: symbolizował zatopiony ląd MU. "Naga Vignette: "Dzieci MU mieszkańcy macierzystej Ziemi pod wodą". Wynurzona MU buduje swoje nowe życie.

Symbol oznaczony odwróconą literką (L - połowa kwadratu), starożytny glif, który również używają dzisiaj Masoni - tzw. kwadrat Masonów. Symbol Czterech Sekretnych, który po zatopieniu MU był używany tylko aby wyrazić podziw dla twórczej siły Czterech Sekretnych. W Egipcie symbolizował sprawiedliwość i prawdę. Często przedstawiany na papirusach i w "Egipskiej Księdze Zmarłych". Wladca Ozyrys siedzi na tronie, trzyma w ręku ten symbol. Egipcjanie wiedzieli, że oznacza sprawiedliwość i prawdę, dobro wyniesione ponad zło a nad nim panował jeden Wielki Sprawiedliwy.

Kiedy przyjrzymy się bliżej rycinom ze starożytnych egipskich papirusów i każdy kto zna troszkę mity i legendy z Ziemi MU łatwo zauważy, że umieszczone są na nich stare symbole z macierzystego lądu.

GWIAZDA SZEŚCIORAMIENNA

Zbudowana z dwóch trójkątów równoramiennych też sięga swoją historią do starożytnego lądu. Dwa trójkąty połączone razem, jeden nieco wyżej - jednym rogiem do góry oznacza Najwyższego i Jego Królestwo - Niebo a drugi trójkąt odwrócony rogiem w dół oznacza życie na Ziemi. Według sekretnych symboli Ojciec to Sprawiedliwość i Prawda. Na Ziemi tą rolę przejmował Wielki Kapłan, który trzymał w ręku Prawo. Ten symbol był również znaleziony w kulturze Majów. Wielki Król - Wąż przedstawiony przez Popala Vuha w "Sekretnej Księdze Majów."

FILAR

Ważnym symbolem jest filar - kolumna, bardzo stary, znany ok. 70 000 lat, kiedy powstała na Ziemi MU pierwsza świątynia. Dwa filary były niczym drzwi do tej świątyni. Były symbolem mocy, symbolem Potęgi Czterech Sekretnych. Później nad dwoma filarami zbudowano łuk - bramę.

Znaleziono świątynię z takim wejściem na tablicach w Meksyku, ustalono jej wiek na 12 000 lat. Stare zapisy, pochodzące od Greków mówią, że filary były poświęcone Świątyni Posejdona na Atlantydzie - 11 000 lat temu. Filary są znane w Egipcie, w Grecji, jest bardzo słynna brama - furta w Świątyni Salomona
.

"... a potem ustawił te kolumny w przedsionku świątyni. Ustawiwszy prawą kolumnę nazwał ją, Jachin a ustawiwszy lewą kolumnę, nazwał ją Boaz Na wierzchołku kolumn wyrobiony był kształt lilii. W ten sposób dokończono robotę nad kolumnami ... " (1 Księga Królewska 7:21-22)

Ten opis jest utożsamiany ze świątynią Sprawiedliwości i Prawdy za panowania Ozyrysa. Również bardzo często spotykamy w Płn Ameryce - w Kanadzie Indiańskie Totemy. Legendy z nimi związane sięgają do Ziemi MU. Podobne totemy są budowane przez Maorysów na wioskach w Nowej Zelandii.

OSIEM DRÓG NIEBA

Stary diagram symbolizujący osiem dróg do Nieba, osiem promieni słońca przestawiający jak człowiek powinien żyć aby znalazł właściwe drogi i podążył ku słońcu - Bogu. Jest osiem dróg do Nieba i dusza podróżuje po tych drogach do furtek powyżej Ziemi. Aby je otworzyć dusza musi pokazać, że jej ziemskie ciało obejdzie 12 wielkich Virtuos. Kiedy to zobaczy i doświadczy wówczas może pójść dalej i zjednoczyć się z Bogiem. Będzie otworzona dla niej furtka do Tronu Niebieskiego, gdzie siedzi Bóg - Ojciec. Virtuoz: pierwsza jest miłość, nadzieja, dobroczynność, miłosierdzie, wiara, ubóstwo, pokora, jałmużna, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo, modlitwa i post. Osiem dróg do Nieba jest nauką religijną, pomaga zrozumieć Wszechświat. Najlepszym naszym nauczycielem uczącym jak osiągnąć te furtki Nieba był Jezus Chrystus. Nie uczył On nowej religii, przekazywał starą wiedzę. Te same nauki można znaleźć w religii Ozyrysa. Jezus je tylko rozwinął do nowożytnych potrzeb a te nauki biorą początek na Ziemi MU.

ANKH

Symbol życia, symbol Venus. Zbudowany z krzyża zakończonego kółkiem, które symbolizowało triumf duszy ponad materią. Dusza wzbiła się nad materializm.

SPIRALA

Często spotykamy symbole spirali, które oznaczają ... droga do jednego celu ... kiedy jest ślimak skierowany w kierunku wskazówek zegara, kiedy jego droga kończy się na prawo. I druga spirala - droga w przeciwną stronę, odwrotnie do wskazówek zegara, kończy się na lewo, znaczy ... przychodzę skądś ...

ZYGZAK

VVVVVVVVVVVVVVVV - stary antyczny symbol, dominuje w egipskiej mitologii, znaczy - brzęczący - dźwięczący ogień. Otchłań topiąca się w ogniu bez płomienia.

DRZEWO I WĄŻ

Symbol drzewa jabłoni i okręconego na jego pniu węża - szatana, kusiciela Ewy i Adama. Stare pisma z MU mówią, że jabłoń oznacza życie, jabłko jest owocem życia. W starożytnych pismach "vigette" wąż - Kham znaczy wielka woda - ocean. Adam i Ewa skosztowali owoce życia z drzewa lądu, który wynurzył się z wody, z otchłani.

ZNACZENIE NIEKTÓRYCH CYFR

3 - zwane często szczęśliwym numerem, starożytny symbol z MU symbolizuje Świętą Trójcę, jest to bardzo spirytualna cyfra.

4 - Czterech Sekretnych, którzy wspierają nas w naszym materialnym życiu. W antycznych czasach 4-rka była bardzo silną cyfrą, symbolizowała kwadrat, mocny - stabilny, cztery filary, bardzo mocny materialny numer.

7 - święta cyfra, odnosi się do poleceń - komand Boga. Wydał je Czterem Sekretnym aby wzięli w swoje ręce Jego Polecenia. Byli wykonawcami Świętej Woli Ojca.

Z siódemką kojarzy się wiele legend.
- Chaldejczycy: siedmiodniowy deszcz kończy się powodzą.
- Perskie: siedem arjańskich koni prowadzi Chariot Słońca.
- Hinduskie: siedem stopni Buddy daje jego narodzenie.
- Greckie: siedem sekretnych wysp, siedem głów Hydry zabitej przez Herkulesa.
- Hebrajskie: siedem lamp Przymierza, siedem gałęzi w Złotym Świeczniku, siedmioro ludzi ocalało z wielkiej powodzi
- Chrześcijanie: siedem Złotych Świeczników, siedem kościołów na siedmiu anielskich głowach, siedem głów bestii wynurzającej się z morza, siedem pieczęci, siedem plag.
- Atlantyda: siedem wielkich miast w Atlantydzie,
- Ziemia MU: siedem sekretnych miast z ich złotymi bramami.

3 + 4 = 7

Trzy bardzo silne cyfry, które rządzą Wszechświatem.

Ciekawostka: 13 uchodzi za nieszczęśliwą liczbę, szczególnie kiedy jest w piątek. Mówi się, że Ziemia MU została zniszczona w piątek, 13 dnia miesiąca Zac (białe usta). Być może do dzisiaj przetrwała pamięć tego dnia z macierzystego lądu MU.

cdn...

Vancouver
29 May 2007


WIESŁAWA