ZAKRYTE ZAGADKI

SEKRETNE SYMBOLE MU
(CZĘŚĆ 4 - Stworzenie życia)
LINK! DO  CZĘŚCI 3
LINK! DO  CZĘŚCI 5

 

"Vignette" - sekretne pismo z MU tak przedstawia powstanie życia na Ziemi.

1. Prosta pozioma kreska - przestrzeń.
2. Wąż o siedmiu głowach wyrusza w tą przestrzeń, zakreślił koło.
3. Fale poziome - ziemska woda.
4. Koło - symbol świętości.
5. Krzyż prosty, równoramienny - symbol Czterech Sekretnych wyruszyło na Ziemię z polecenia Najwyższego.
6. Krzyż w kółku - Bóg Ojciec i Czterech Sekretnych, Twórcze Moce.
7. Lahun - koło podzielone na dwie równe części, podwójna natura męsko - żeńska Boga.
8. Ogień na Ziemi.
9. Promienie przerywane od koła - symbol słońca, które daje Ziemi moc światła.
10. Promienie od słońca - symbolizują wzmocnienie Ziemi światłem.
11. Promienie faliste od słońca - symbolizuje, słońce umacnia Ziemie swoim gorącem - wypala.
12. Przerwane promienie od słońca - pierwszy deszcz uderzył na Ziemię, z kosmicznego jaja formuje się woda.
13. Słońce ogrzewa Ziemię i tworzy ląd.
14. Symbol wody jako Matki Życia.
15. TAU - symbol zmartwychwstania i wynurzenia.
16. Drzewo życia i wąż - symbole, wąż - woda, drzewo ­ Matka Natura jako Matka człowieka, zaistniało życie.

Według meksykańskich tablic odnośnie krzyża, jest on najbardziej wartościowym symbolem jaki zaistniał i został dany cywilizacji na Ziemi. Bardzo istotny w znaczeniu religijnym jak i naukowym, materialnym. Krzyż mówi ludziom, że wszystkie źródła Wszechświata biorą początek od Najwyższego. Kontrolują życie, cały ruch materii od atomu do atomu. Kiedy przebiega według planu i nawet wówczas kiedy wymyka się spod kontroli, pokazuje człowiekowi przyczyny co się wówczas dzieje, kiedy ruch cząstek atomów pracuje niewłaściwie. Wskazuje jak powinny pracować wielkie źródła i organizować doskonałe i regularne ruchy w każdym ciele we Wszechświecie. Wszystkie ramiona Krzyża są symbolami Pierwszych Źródeł wychodzących od Najwyższego Są one skierowane na wschód, również wszystkie pracują w jednym kole, idą równo ma wschód.

SWASTYKA

Krzyż symbolizujący Czterech Sekretnych.

Sekretny symbol znany od 12 000 lat, znaleziony w Meksyku. Bardzo dobrze znany na dalekim wschodzie. Ukazuje jak rytmicznie ruch tworzy życie kiedy jest niczym nie zakłócony. Wtedy panuje we Wszechświecie ład i porządek. Energie są planowo podawane, pracują harmonijnie. W chwili zakłócenia, niewłaściwego przepływu energii następują różne odkształcenia. Życie zaczyna schodzić z właściwej drogi i przybiera formę destruktywną.

Następnym bardzo ważnym glifem Czterech Sekretnych jest ukazanie się lądu, ten fakt zaznaczyli następująco:

- zewnętrzne koło - Wszechświat
- falista linia - woda
- następne koło - Ziemia
- ogień - wulkaniczne gazy.
Symbol pokazuje jak rosły lądy.

LEGENDA O STWORZENIU

Według pisma Naacal znalezionych na meksykańskich tablicach:. We Wszechświecie panował tylko Duch. Nie było żadnych innych form ani żadnego życia. Była cisza spokój. Nie istniał żaden dźwięk, tylko mgły i ciemności. I przyszło do Ducha pragnienie utworzyć światy i mieszkać razem z nami. Utworzył Ziemię, źródło tryskającego życia. Wydał siedem wielkich komand - poleceń. Przebudził Cztery Wielkie Źródła Mocy, wykonawców swojego pragnienia.

SIEDEM KOMAND

1. Niech wszystkie gazy, które bez żadnej formy pływają w przestrzeni skupią się razem i niech utworzą świat. W tem gazy skupiły się razem w jedną kulistą masę.

2. Niech gazy utworzą mocną strukturę Ziemi. W tem gazy umocniły się. Ciemność podzieliła się na dwie grupy. Nadal wszystko trwało bez żadnego dźwięku.

3. Niech z gazów oddzieli się woda i atmosfera. I gazy rozdzieliły się. Jedna część utworzyła wodę a druga atmosferę, ale ciągle nie było widać żadnego lądu. Promienie ze słońca spotkały się z promieniami zawartymi w atmosferze, narodziło się światło.

4. Niech stanie się ogień. I ogień wyrósł ponad wodę, ukazał się ląd, sucha ziemia.

5. Niech wyjdzie życie z wody. Wtem utworzyło się z wody, mułu i ziemi kosmiczne jajo. Z jaja wyszło życie.

6. Niech życie wyjdzie na ziemię. Promyk słońca spotkał na lądzie kurz, utworzył kosmiczne jajo. Z jaja wyszło życie.

7. Uczyńmy człowieka na nasze podobieństwo, dajmy mu moc królowania nad ziemią, naszą siedmiogłową inteligencję. Stwórca wszystkiego we Wszechświecie stworzył człowieka i umieścił w jego ciele własne tchnienie, które dało mu życie. I człowiek był stworzony na podobieństwo Boga. Przekazano mu również inteligencję i zdolności mistyczne.

Kiedy czytamy Biblię, stworzenie świata i człowieka widzimy podobieństwo i różnice w tych dwóch zapisach. Pisma starożytne piszą o siedmiu komandach - poleceniach, jest ich siedem. W Biblii całe stworzenie trwało sześć dni a siódmego dnia Bóg odpoczywał.
Uważam, że należy zapoznać się, że wszystkimi źródłami aby zrozumieć lepiej dzieło stworzenia.

Tablice meksykańskie: człowiek był stworzony o cechach podwójnych, jako mężczyzna i kobieta. Stwórca uśpił człowieka (mówi się, że była to jego śmierć) i kiedy się przebudził został zmieniony (narodził się od nowa) jako dwie osoby: mężczyzna i kobieta.


(Tablice meksykańskie)

Starożytny Egipt był inspirowany sekretnym pismem z MU. Pierwsze pochodziło z Indii od Nagas, było w rękach władców Górnego Egiptu. Drugie od Atlantów, przywiezione do Egiptu przez Thotha, który osiedlił się w dorzeczu Nilu, w Dolnym Egipcie. Prawdopodobnie stąd się biorą różnice w tłumaczeniu dzieła stworzenia.

Hindusi
zainspirowani pismem z MU Naacals, od nich powędrowało do Babilonu i Górnego Egiptu. Chaldejczycy nabyli tą wiedzę podobnie jak Babilon.

Hawaje - wyspy na Pacyfiku, Stwórca utworzył kobietę z kości mężczyzny i nazwał ją Ewa, podobny jest zapis w Biblii. Polinezyjczycy też nazywają tą kobietę Ivi.

Greckie lrgendy: dają inny zupełnie pogląd na stworzenie mężczyzny jak i kobiety. Platon powiedział: Ludzka istota była stworzona bardzo oryginalnie. Mężczyzna i kobieta byli wkąponowani w jedno ciało. Każde ciało miało cztery ręce i cztery nogi. Ciało człowieka było okrągłe i kiedy się poruszało musiało się toczyć, używając nóg i rąk. Ale w tej formie człowiek bardzo dokuczał bogom, nawet ludzie zaatakowali Olimp. Jeden bóg powiedział: trzeba ich zabić, są groźni. A drugi stwierdził, że to zły pomysł, że lepiej te ciała rozdzielić na dwa aby oba były skoncentrowane bardziej na sobie. Aby jedno mogło troszczyć się o drugie. Będą wtedy zbyt zajęci i nie będą już groźni. W hinduskich legendach też mamy postacie przypominające ten grecki zapis, człowieka z podwójnymi kończynami.

UIGHUR

Starożytne miasto Uighur (18 000 - 20 000 lat temu), w chińskich zapiskach jest powiedziane, że istniało 19 000 lat temu. Według nich, jednym ciele mieszkało dwie dusze, mieli wspólny mózg i wspólnie połączoną duszę.

Dzisiaj określa się, że człowiek posiada bliźniaczą duszę a jeszcze inni mówią, że jeden biegun nazywa się materializmem a drugi biegun spirytualizmem. Ten podział człowieka na mężczyznę i kobietę jest zaznaczony symbolem koła podzielonego na dwie równe połówki. Symbol znany w wielu kulturach. Był znaleziony w meksykańskich piramidach na Jukatanie, na kamieniach w Brazylii, w Brytyjskiej Gujanie i w wielu amerykańskich jaskiniach. Również posiadają go takie kultury jak: Uighur, Indie, Babilon, Egipt. Orginalne pisma Naacal ukazują również ten glif. Tzu Tao the King w Chinach tuż przed narodzeniem Confuciusza napisał: Jeden stał się dwoma, dwa wyprodukowały trzy. Od trzech wyszło całe życie. Również to zdarzenie jest symbolizowane za pomocą sekretnych symboli. Znaleziono jedno koło podzielone na trzy części. Dużo takich symboli znajduje się w Meksyku.

WODA - MATKA ŻYCIA

Pierwsza pojawiała się woda a dopiero później suchy ląd. Naukowcy twierdzą, że panowała wówczas na ziemi bardzo wysoka temperatura. Ląd ukazał się kiedy temperatura obniżyła się do 175 F. Jeszcze później w miarę oziębiania się globu pojawiło się drobne życie. W tym samym czasie kiedy podzielił się człowiek na mężczyznę i kobietę, również podzielił się wąż na dwie klasy. Od tej chwili zaczął występować jako:

1. Antyczny wąż symbolizujący Stwórcę.
2. Zwykły wąż, który jest symbolem wody, ten nazywa się Khan.

Właśnie ten wąż (Khan) jest związany z pięcioma komandami, symbolizuje pierwsze życie w wodzie, a później pierwsze życie na lądzie. Znajdujemy na egipskich papirusach ok 3 000 p.n.e. walkę właśnie z tym wężem. Również inne legendy mówią o walce człowieka z wężem np. u greków, Apollo zabił Pytona, w Indii Krishma zabił węża Anatha. Chaldejczycy walczyli z Belmardukiem. Ich legendy mówią, że był czas, że było tylko Niebo. Człowiek widział już wówczas różnice jakie panują w życiu w Niebie i w życiu na Ziemi, gdzie ciągle ktoś zakłócał doskonały niebiański ruch energii.

Biblia też wspomina węże: Wąż Mojżesza i węże magów faraona, które pożarł wąż Mojżesza. Są tacy, którzy twierdzą, że Mojżesz posiadał wiedzę z czystej religii Ozyrysa, przekazanej mu przez Thotha. Dziesięć Przykazań jest zapisane w Wielkim Holu Prawdy Ozyrysa. Są bardzo stare, ok. 70 000 lat temu były znane na Ziemi MU. Mojżesz przypomniał je ludziom, kiedy zobaczył, że zaczynają upadać.


(Mojżesz)

Również jak twierdzą naukowcy, że niektóre przypowieści Salomona są dużo starsze i pochodzą z Theb od Kaplana Amenemopeta, Żył kilka setek lat wcześniej niż Salomon. Salomon wybudował świątynię w Jeruzalemie, ale była według planów Ozyrysa.

cdn...

Vancouver
31 May, 2007


WIESŁAWA

DZIECI ŚWIATŁA
(poemat)
 
 
... a była ciemność
 i stała się jasność ...
 
 W tej ciemności panował
 niezmącony spokój.
 Wielka otchłań
 dająca milczące schronienie.
 
 Żył w niej Wielki Duch
 i wdychał głęboko
 niewidzialną ciszę,
 wszechobecną teraźniejszość.
 
 Biały Gołąb Wolności,
 który fruwał razem z wiatrem,
 rozłożył swe skrzydła
 i łopocząc nimi
 przeniknął to wnętrze.
 
 W tej wielkiej ciszy
 jego łoskot skrzydeł
 zawirował dźwiękiem.
 A ten łagodny dźwięk
 dotknął ciemności
 i przerwał tą ciszę swoim tańcem.
 
 Obudził się Wielki Duch,
 przetarł swe oczy.
 Ktoś jego spokój zamienił w ruch
 a ten nabierał subtelnej mocy.
 Wirujące skrzydła ptaka
 objęły go i porwały do tańca.
 
 Wielki Duch spojony w parze
 z białym gołębiem, rzeźbił w tej ciszy
 spiralne formy, pędził przed siebie
 jak na grzbiecie ślimaka, w takt prawy i lewy.
 
 Nagle usłyszał
 głośne wołanie.
 To Biały gołąb rozpoczął
 swoją nową pieśń,
 ogłaszając swoje przesłanie.
 
 Krzyczał wokoło
 i budził śpiących.
 Narodził się Stwórca,
 nie będzie już wiecznej nocy.
 
 Obudź się,
 zobacz jak zaczynają
 poruszać się fale.
 A o co się oprą
 pobudzają do życia.
 
 I zajaśniała poświata
 na końcu mrocznego tunelu.
 A tam wynurzył się złoty pająk.
 Wysyłał nitki światła.
 
 A te szeptały
 - bierzmy się do pracy.
 Wyplatajmy tkaninę,
 twórzmy nowe wzory.
 
 Uczyńmy
 z ciemności światło,
 uczyńmy
 płodną ziemię.
 
 Zasiejmy słoneczne ziarno,
 niech zapuści w glebie korzenie.
 Przywołajmy złotą mądrość,
 aby dała tej ziemi siłę.
 
 Niech słońce wykrzesa
 swój gorący ogień,
 niech mu nada
 właściwą formę.
 
 Przywołajmy miłość.
 Otwórzmy przed nią
 szeroko bramy.
 Niech zakwitnie wielką wiarą.
 
 Gwiazdy się obudziły
 i przyłączyły do tego
 wielkiego dzieła.
 Ożyło złote ziarno
 i ożyła miłość.
 
 A ktoś głośno zawołał
 - a gdzie są dzieci światła?
 
 Biegnijcie ich szukać.
 Kochani usłyszcie
 nasze wołanie.
 Śpieszcie się,
 macie pracy tak wiele.
 
 Obudziły się promienie tęczy,
 Dostroiły swoje barwy.
 Właśnie płyną
 na ich falach
 dzieci słońca, z radością
 wyczekiwały na te czasy.
 
 A niestrudzony
 gołąb śpiewał
 - uwierzcie w siebie,
 uwierzcie w moje wizje.
 Wznieście własne domy.
 
 Ale pamiętajcie,
 jesteście podróżnikami
 i w swoim czasie
 musicie wrócić do domu.
 
 Zapamiętajcie
 własną tożsamość,
 Zapamiętajcie
 własne imiona.
 
 Pamiętajcie,
 przez kogo zostaliście stworzone.
 I, że wszyscy należycie
 do jednego
 Wielkiego Magicznego Kręgu.
 
 Wiesława
 Vancouver
 July, 2005