KUNDALINI

ŚWIĄTYNIA CZŁOWIEKA
(CZĘŚĆ 9)
LINK! DO CZĘŚCI 8

Cały świat jest pełen rozproszonych elementów mistycznego oświecenia, a każdy element jest potężnym symbolem, który ukrywa w sobie niezwykłe sekrety mistycznego życia. Lekceważymy mity, ballady; uważamy, że nie mają nic wspólnego z ludzkim doświadczeniem lecz nie bądźcie zdziwieni, bo nawet folklor jest częścią wielkiej prawdy. Ludzie uporządkowali baśnie, legendy, mity, w inny szablon, dopasowali do własnych teorii, zagubili bardzo ważny element - istotę mistycznej prawdy. Zagrzebali kamień filozoficzny i stworzyli błędne wyobrażenia. Dzięki mistykom ta potężna prawda jest co jakiś czas wzniecana z maleńkiej iskierki w wielki ogień. Długi czas oświeceni trzymali dużą część mistycznych prawd tylko dla wtajemniczonych i światłych umysłów, przekazywali sobie uniwersalną mądrość, wewnętrzne wizje, człowieka bramy były otwarte dla małej ilości ludzi. To nie skromność, tylko tajemnica nie pozwalała ujawniać wielu zdarzeń.

Dlaczego tajemnica?

Ciągle mamy na świecie dużą grupę ateistów lub osób fanatycznie biegnących za swoją wybraną religią, mało tolerancyjnych, mało światłych. Mistycy postępują według zasady:"nie rzucaj pereł przed wieprze", trzymają najgłębsze prawdy - perły mądrości ciągle tylko dla siebie. Nie ma takiej osoby oświeconej, która by wyjawiła wszystkie swoje mistyczne sekrety, ukazała swoje rozległe wizje. Dzięki tym wizjom otwierają się bramy ze zwykłego życia w wymiary pełne zachwytu.

Zanim z człowieka wyrośnie drzewo kwitnące mądrością i bogate w Boskie dary musi się niejednego nauczyć, w prostocie swojego serca zaufać mocy Bożej, musi umieć otworzyć się na przyjęcie Boskich darów. Ale wprzódy musi wejść na ścieżkę doskonałości. Ufność - wielka cecha i nic bardziej jak ufność i pokora poprowadzi w doskonałość, uleczy zwątpienie, strach, da klarowne wizje i pozwoli usłyszeć wewnętrzny głos, nie ten nieustanny ciąg "gadaniny", który płynie z umysłu tylko szept dochodzący z głębi serca. Dla wielu będzie to szokiem, głos z serca?!

Zobaczysz jak od tej chwili poczujesz wielkie zjednoczenie z Wielką Miłością.

Nadeszła epoka światła, budzą się stare legendy, ożywają mity, a nawet ludowy folklor mówi do nas zrozumiałym językiem. Zaczynamy uzmysławiać sobie, że niepojęte dziwy
istnieją naprawdę. Ci bardziej światli szybko znajdują związek i symbole oświecenia ukryte przez tysiące lat na wszystkich kontynentach ziemi. Nasze ludzkie ciało odkrywa niezwykłe rzeczy, dotąd człowiek pojmował tylko własnym rozumem, a w chwili obecnego przebudzenia słucha każdej komórki własnego ciała; nie ignoruje światła, dźwięku, koloru, umie już połączyć śpiew ptaka i inne życiowe wydarzenia, które do tej pory było tylko zwykłym zdarzeniem.

Człowiek zaczyna rozumieć, że wszystko tworzy jakiś doskonały wzorzec jednego wielkiego istnienia. Jakże dużo ludzi budzi się na inne postrzeganie światła, z początku nie rozumie dlaczego męczą się tak oczy, boli głowa, biega po lekarzach i nie podejrzewa, że jest to związane z nową potężną energią płynącą do nas z kosmosu. Nasza nowa ścieżka, nowa linia przeznaczenia - postrzegamy w swoim środowisku "święte miejsca", nie tylko kościoły i miejsca objawień lecz przychodzi chwila, w której ze zdziwieniem odkrywamy - to przecież nasze ciało jest największą świątynią Boga!

W czasie życia Jezusa wszyscy ciągnęli do Świątyni w Jerozolimie, oznaczona pieczęcią Salomona, dawała nadzieję na inne, lepsze życie, na kontakt z samym Bogiem. W nadchodzącym złotym wieku człowiek odkryje najgłębsze prawdy, razem z nim ożyją zakopane legendy, mity, kulty ... zrozumie, że zawsze były nieśmiertelne, zawsze łączyły człowieka z kosmosem.

Ludzka głowa i mózg powiązane z ważnymi gruczołami: przysadką mózgową, szyszynką, a szczególnie thalamusem tworzą w fizycznym ciele wspaniałą architekturę, wspaniałą sekretną geometrię, umieszczone dokładnie w starannych kolumnach pod tym samym kątem. Tajemnicza sekretna geometria, którą do dziś rozumieją tylko mistyczne umysły stanowi fundament budowy ludzkiego ciała. Od pierwszych miesięcy moich mistycznych doświadczeń często miewam ukazywane różne geometryczne struktury, a w nich bardzo często wbudowane ludzkie ciało. Na początku byłam niezmiernie zdziwiona, przypominało mi to jakiś schemat maszyny. Idealnie połączona struktura z wprowadzoną energią w sieć meridian, która biegła z prędkością światła i ożywiała ten martwy obraz.

Mistycy wiedzą, czym jest w ciele ludzkim czakra korony, bindu, czakra gardła, przekazują znaczenie świętej geometrii, tłumaczą zawiłe funkcje anatomiczne zwykłym ludziom. Nadszedł czas, nagle odkrywamy - jestem zapieczętowany pieczęcią Salomona. Ludzka dusza jest strukturą duchowo - materialną. W drodze do oświecenia przybiera coraz to inne ciało. Trwa to bardzo długo, dopóki nie znikną wszelkie formy myśli pochodzące od człowieka, a ludzka dusza musi zapanować nad materią. Dopóki człowiek będzie kreował nadmiar myśli, dopóty jego mózg będzie odbiegał od Boskiej harmonii. Jakże często stwarza wokół naprzód tworząc w dobrej i w złej wierze z reguły z myślą uczynienia czegoś tylko dla siebie.

Rzeczywiste intencje wytwarzają dwa główne czynniki:
- fałszywe wyobrażenia i zawiść, które nie pozwalają wejść na właściwe drogi
- wysoko cenione trwanie w teraźniejszości, odcinanie się od przeszłości i umiejętność nie wybiegania zbyt mocno naprzód, odcięcie nadmiernych pożądań.

Człowiek musi usunąć chaos, sam musi go pokonać i uporządkować własny umysł i własne ciało. Musi zwyciężyć samego siebie.

Maleńkie ludzkie gruczoły: przysadka, szyszynka znajdują się w 3-ciej komorze mózgu, w chwili przebudzenia zaczynają rosnąć - z wielkości grochu wzrosną do wielkości włoskiego orzecha. Budzą się: czakra gardła, bindu, thalamus. Już wiemy, że thalamus
jest materiałem siewnym - kamieniem filozoficznym, przez mistyków zwany kosmicznym jajem, centrum świadomości w mózgu. Większości ludziom znane są: przysadka i szyszynka, mniej thalamus.

Dla wielu będzie zaskoczeniem nowy gruczoł - Karotid umieszczony w karku, połączony z szyszynką. Ezoteryczne tradycje zwą ten ośrodek Alta Major, ważny punkt związany z oddechem, utrzymaniem kontroli tlenu i dwutlenku węgla we krwi. Wdech i wydech są kontrolowane przez ten gruczoł .

Szyszynka reguluje światło, cykl noc-dzień, spanie i przebudzenie. Przysadka mózgowa - reguluje temperaturę ciała, utrzymuje równowagę pomiędzy ciepłem i zimnem. Wszystkie te trzy gruczoły kiedy występuję w równowadze zsynchronizują w obrębie mózgu stan kwantowy, utworzą coś na wzór jakby oddzielnego państwa.

Thalamus niczym włoski orzech umieszczony w mózgu na górnej części łodygi (pień) zwany jest też mózgiem reptilian. Mistycy określają go jako głowa węża, stymulowana wznosi w życie mistyczne zdolności.

Od dawien dawna ludzie budowali na Ziemi świątynie, kościoły. We wszystkich świętych budynkach spotykamy ołtarze, jedne proste inne bardziej ubogacone, ale zawsze umieszczone w centralnym miejscu świątyni.

A na ołtarzu kielich - Św. Graal, symbol - siedziba najpotężniejszej kosmicznej Energii. Mistycy utożsamiają ołtarze z częścią mózgu - thalamusem. Kościoły i świątynie są budowane na zasadach świętej geometrii. Znajdujemy w Biblii dokładny opis jak powstawała świątynia Salomona, jak bardzo dokładnie były wykonywane wszystkie elementy. Ludzie nawet nie podejrzewają, że świątynie kryją w sobie tajemniczą architektoniczną wiedzę skupiającą potężne energie, które otwierają bramy naszego ciała. Z tego też powodu wielu ludzi intuicyjnie szuka na świecie świętych miejsc i pielgrzymują do nich w celu podniesienia własnej świadomości.

W wielu świątyniach można spotkać symbole węża "Ouroboros", jakże ważny symboliczny przekaz (LINK!). Czakra korony najbardziej znana jest przez mistyków z przebudzenia Kundalini, a thalamus otwiera "diamentowe ciało". Ten przekaźnik w mózgu "Brama Boga" czerpie niezmiernie ważne informacje i przekazuje potężne kosmiczne zasoby potężnej energii uzdrawiającej i podnoszącej pola świadomości w mózgu.

Salomon

Sol - słońce
O - punkt zerowy neutralny
Mon - księżyc

Jak łatwo zauważyć Salomon - związana podwójna energia: Ida i Pingala (męska i żeńska) i punkt 0 reprezentujący zjednoczenie dwóch energii. Kształtuje się nowy człowiek.

A teraz zastanówmy się czym jest symbol dzwonów, dzwonienie w kościele lub w czasie ważnego wydarzenia ? Dzwony znajdują się zawsze w górnej części wieży. W symbolice mistycznej odnoszą się do gruczołów mózgu. Thalamus w środku i po bokach przysadka mózgowa i szyszynka. W chwili przebudzenia się w pełni trzech gruczołów w głowie człowiek słyszy niebiańską muzykę. Są to różne dźwięki: jakby flet, wodospady, grające cykady, śpiew ptaków o różnych niskich i wysokich tonach, które będą już towarzyszyć przebudzonej osobie do końca życia. Mistycy twierdzą, że to zjawisko pojawia się na trzecim poziomie oświecenia. Trzy organy w mózgu, do których wstąpił potężny wąż energii poprzez kręgosłup rozbudza mistyczne dzwony i dzwoneczki. W początkowym etapie będzie to niesamowity hałas, huk - głośniejszy i głośniejszy, jest efektem wnikania wielkiej eksplozji światła do centrum głowy.

Mistyczne symbole są ukryte we wszystkich aspektach życia. Kto otworzy swój bezzakłóceniowy kanał odbioru z kosmosu i dostroi się do niego nie będzie miał problemu z ich zrozumieniem.

NIEBIESKA PERŁA

Długi sznur białych pereł
i mądrość tej tysięcznej ...
wszystkie piękne
błyszczą zapachem morskiej wody
podziwiaj ... nie ruszaj ...
wdychaj tą słoną falę
poczuj
pod stopami gorący piasek ...
i chociaż morski wiatr
dmucha ci prosto w twarz
chociaż te perły tak kuszą
wstrzymaj swoje pragnienia
... nie ruszaj ... idź dalej
znajdź tą ostatnią
najcenniejszą
schowaną w głębi oceanu
w białej muszli ...
zanurkuj ...
kiedy dojrzysz niebieskie światło
odnalazłeś prawdę
Niebieski Anioł podaje do ręki
niebieską perłę
wygrałeś
śmierć dla ciebie nie istnieje
jesteś
wiecznością.

cdn...

Vancouver
5 Sep. 2008

WIESŁAWA