ŚWIAT ENERGII

SYMBOLE ŻYCIA W NATURALNYM ŚWIECIE
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

Człowiek - cząstka naturalnego świata, połączony z ziemią i ze wszystkim co się na niej znajduje. Antyczne narody znały Boską potęgę królestwa minerałów, roślin i zwierząt. Współczesny człowiek odbiegł daleko od mistycznych symboli natury. Jednak nadchodzi czas, ponownie rozpoznajemy własne korzenie i łączymy się w jednym rytmie ze światem zwierząt, roślin i minerałów. Człowiek nie może prawidłowo funkcjonować kiedy rozdzieli świat fizyczny i spirytualny, nigdy nie osiągnie harmonii jeśli nie zrozumie niższych form natury. Zwierzęta i rośliny niosą specjalny rodzaj energii, która manifestuje się w naszym życiu.

Zwierzęta są symbolami specyficznych niewidzialnych form budzących się w człowieku nowych świadomości.

Ptaki - symbole duszy. Zdolność wzniesienia - fruwania w nową świadomość, most między niebem i ziemią.

Dawno temu ludzkość wiedziała, że brak równowagi we wszystkich królestwach przyczyni się do cierpienia. Natura nie była dzika i wroga, była przyjacielem człowieka. Niestety człowiek zniszczył doskonałą harmonię życia, złamał wiele Boskich praw, padły pastwą zwierzęta, ptaki, rośliny, minerały.

Zapomnieliśmy: wszystko co żyje na ziemi ma cel, wszystko na Ziemi jest wzajemnie połączone, wszystko na ziemi wspólnie się uzupełnia.

Pozbyliśmy się naturalnej wiedzy o mocy zwierząt - przewodników, które zostały zepchnięte na gorszą pozycję. Służą jako pokarm. A zwierzęta też posiadają duszę, są inteligentne chociaż ich inteligencja nie jest mierzona na sposób ludzki.

Zwierzęta nie posiadają fizycznych zdolności takich jak mowa ludzka, lecz nie przeszkadza im to aby się komunikować między sobą i z innymi gatunkami poprzez dźwięk, dotyk, zapach, ruchy ciała.

Istnieją dwie formy komunikacji zwierząt:
1. Telepatia
2. Duchem


Doskonale znają te formy komunikacji amerykańscy Indianie, Afrykańczycy, Chińczycy. Zwierzęta są przewodnikami człowieka. Komunikacja z duchem przewodników zwierząt nie jest łatwa. Zwierzęta mają świadomość i postrzegają różne rzeczy w odmienny sposób niż ludzie.

Wiele osób wyczuwa intuicyjnie swojego zwierzęcego przewodnika - ducha zwierzęcia, który go ochrania w życiu. Ciągle dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z procesu uczenia się od zwierząt. Dostajemy od nich potężną lekcję. Przypominają nam, że jesteśmy tylko małą cząstką stworzenia na tej samej planecie. Każdy Boski stwór ma własne umiejętności i mądrość.

Czas aby nauczyć się kształtować stosunki: człowiek - zwierzę. Nagroda jaka za to przyjdzie będzie: zrozumienie, miłość, energia, wiedza i mądrość. Zwierzę ofiaruje człowiekowi ogromne dziedzictwo mitu i symbolikę by zrozumieć samego siebie.

1. Znajdź własnego przewodnika.
2. Który ptak najczęściej do ciebie podlatuje?
3. Kiedy odwiedziłeś po raz pierwszy ZOO, które zwierzę zbliżyło się do ciebie? A które ty najlepiej lubisz?
4. Którego zwierzęcia się obawiasz? Zastanów się dlaczego?
5. Czy zaatakowało cię kiedyś jakieś zwierzę?
Z którym zwierzęciem przyszło ci się mierzyć?
6. Które zwierzęta przychodzą do ciebie w snach? A które w wizjach?

Każde zwierzę ma swoją potężną duszę, każde ma jakiś talent np. umie uzdrawiać, przenosić energię; niezależnie czy jest zwierzęciem domowym czy dzikim. Zwierzę wybiera sobie człowieka, tylko człowiek w to nie wierzy.

Owady również są partią naszej natury, łączą elementy energii świata widzialnego i niewidzialnego, wnoszą w naszą naturę naturalny rytm. Najlepszym przykładem jest pszczoła, która jest wspaniałym przenośnikiem energii.

Jak ważna i magiczna jest rola naszej natury nie trzeba już dzisiaj zbyt mocno nikomu udowadniać. Świadomy człowiek otwiera coraz mocniej swoje subtelne furtki w ukryty i sekretny świat natury, podświadomie czerpie swoje energie z tego ukrytego źródła. Szuka relaksu w cieniu drzew, lubi spacery po kolorowych łąkach, przenika wody rzek i mórz, stamtąd czerpie swoje moce. Coraz więcej ludzi docenia zamieszkanie wśród dzikich przestrzeni, świadomie uciekają od wielkich miast, tam widzą w sobie wielkie i subtelne przemiany, odmienny świat natury działa na ciało i duszę jak uzdrawiający balsam.

Naturalny proces transformuje solarną energię do roślin i owoców tworząc zdrowy łańcuch pokarmowy. Rośliny wzrastają z ziemi, wpływa na nie słońce, człowiek zażywający zdrową żywność z naturalnego środowiska może funkcjonować na najwyższym poziomie. Ludzie zmienili mocno ten proces, dzisiaj modyfikuje się żywność, zmienia się biologiczny łańcuch nie tylko w roślinach, ale miesza się w genach zwierząt i ludzi. Niby świat ma więcej żywności lecz na świecie nadal jest głód, pojawia się coraz więcej nieznanych chorób. Dzisiejszy świat zaprogramowany przez ludzi biznesu jest mocno egoistyczny. Ludzie zapominają ... a może nie chcą wiedzieć? ... o naturalnych prawach natury. Czas na nasze przebudzenie, przywrócenie naturalnej równowagi naturze.

Przed nami otwiera się wspaniała spirytualna wizja lecz musimy wiedzieć, że jesteśmy częścią całości, nasza siła zależy również od siły natury. Tak jak powietrze łączy ziemię i niebo, tak człowiek i natura są razem splecieni tym samym przeznaczeniem. Nic nie może żyć bez powietrza, więc zastanówmy się nad tym, czy człowiek będzie mógł istnieć w chorej przyrodzie, która produkuje dla nas tlen i pokarm? Jak będzie funkcjonował ludzki umysł w zakopconym środowisku, odcięty od prawdziwej mądrości i wyższej intuicji? Nic nie może żyć bez powietrza, człowiek gubi nie tylko swoje połączenie z najwyższym subtelnym światem, ale traci łączność ze światem zwierząt, roślin i minerałów. Naturalny łańcuch życia zostaje coraz mocniej rozrywany, coraz mocniej rozbiegają się nasze wspólne kierunki. Gdzie te czasy kiedy człowieka i zwierzę łączyły trzy silne elementy: milczenie, respekt i połączenie?

Wiele ludzi robi ponowny przeskok w świat natury, budzi się w nich stara mądrość i walczą o odnowę naszego życia. Dzięki im za to, że nie przechodzą obojętnie wobec tego niszczącego procesu, który mocno wpłynie na naszą przyszłość. Coraz więcej ludzi interesuje się i umie odczytywać symbole natury, i nie są to zabobony tylko stara mądrość, którą ludzkość zawsze była intuicyjnie wiedziona przez tysiąclecia ludzkiej historii.

Drzewa, krzewy i kwiaty - kiedy żyjemy bliżej natury dobrze jest wiedzieć jakie symbole reprezentują w naszym otoczeniu? Które najbardziej lubisz? W ten sposób możesz określić swoje wnętrze, własne wartości, które czerpiesz z otaczających cię drzew, krzewów i kwiatów. Nie jest bez znaczenia dla twojej duszy, czy żyjesz w środowisku kamieni i piachu, czy bujnych roślin, w towarzystwie zwierząt i ptaków. Ich energia przenika także w twoje pola, stajesz się ich częścią, zaczynasz pachnieć wonią swoich kwiatów, ziół, wiatrem pobliskich łąk, lasów i wód. Budzisz się na otaczającą cię energię.


Buchart Gardens - Victoria, Wyspa Vancouver

Od zmierzchłych czasów człowiekowi pomagają drzewa, krzewy i kwiaty. Drzewom przypisuje się specyficzne wartości, ze względu na swoją długowieczność bywają symbolem siły, mądrości i piękna. Są symbolem ładu, dobroci, spokoju i zdrowia, Drzewa i krzewy oddziałowywują na ludzkie zdrowie w różny sposób: dotleniają atmosferę, zwiększają wilgotność powietrza, działają bakteriobójczo, wydzielają lotne związki eteryczne i aromatyczne, wpływają na ujemną jonizację powietrza, są źródłem rozmaitych surowców farmakologicznych, dostarczają owoców.

Drzewa i krzewy zmniejszają zanieczyszczenie powietrza pyłami, przyczyniają się do poprawy zdrowia ludzi i zwierząt. Ale człowiek nie zawsze o tym pamięta!

Niektóre drzewa i krzewy produkują ujemną jonizację powietrza co jest bardzo korzystne dla zdrowia, gdyż zmniejsza napięcie elektryczne występujące pomiędzy górnymi warstwami atmosfery ziemskiej a litosferą. Przy dużych wartościach dodatnich potencjałów elektrycznych samopoczucie nie jest zbyt dobre a odporność organizmów ludzkich i zwierząt na różne choroby staje się mniejsza. Szczególnie korzystne dla zdrowia są: brzoza, buk, dąb, klon, jarzębina, jesion, lipa, modrzew, sosna, topola, wierzba. Przebywanie w pobliżu tych drzew jest bardzo wskazane, poprawia samopoczucie i odstresowuje, wzmacnia funkcję całego organizmu.

Korzystnie na nasze zdrowie wpływają przyjemne zapachy: uspakajają, przyśpieszają trawienie, pobudzają apetyt. Złe zapachy wpływają ujemnie i człowiek przed nimi ucieka.

Do drzew i krzewów, których zapachy wpływają korzystnie na ustrój człowieka należą: róże, jaśmin, lawenda, bez, jodła, głóg, kasztan, a także drzewa owocowe w czasie kwitnienia. Owoce dostarczają nam witamin i podobnie jak kwiaty służą do produkcji leków.

Nie należy zapominać o pięknie drzew, krzewów i kwiatów jak bardzo korzystnie wpływają na estetykę naszego otoczenia.

Drzewa od dawnych czasów były związane z magią. Ich długowieczność imponowała człowiekowi. Cudowna magia, za pomocą której uzdrawiają ściągając z człowieka zmęczenie i negatywne emocje. Drzewa posiadają swoje dusze, które mają własną świadomość i chociaż dusza drzewa znacznie różni się od naszej można się z nią komunikować. Z drzewami należy rozmawiać, prosić o uzdrowienie a ono pozwoli ... i nieograniczona energia wpłynie z niego do naszego ciała.

Znane są drzewa, krzewy i kwiaty trujące jak: cis, cykuta (szalej jadowity), bukszpan, wilcza jagoda, lulek czarny, ziemowit jesienny, bieluń dziędzierzawa (diabelskie ziele) rządzą się innymi prawami i nie są przychylne człowiekowi.


Symboliczne znaczenie drzew:

Brzoskwinia - miłość, wróżba.
Brzoza - nowy początek, oczyszczenie przeszłości, prawdziwe spojrzenie w przyszłość.
Ceder - uzdrowienie, oczyszczenie, ochrona, bogactwo, długowieczność.
Bez czarny - uzdrowienie, bogactwo, ochrona.
Czereśnia - śmierć i odrodzenie, nowe przebudzenie.
Cyprys - zrozumienie swojego poświęcenia. ochrona, plony z przeszłości
Cytryna - wróżba, uleczenie, niewinność, neutralność.
Dąb - siła, wytrzymałość, długowieczność.
Drzewo bzowe - duchowość, przekształcenie się w prawdziwe piękno.
Eukaliptus - uzdrowienie.
Figa - płodność, siła, energia, zdrowie.
Głóg - magia, oczyszczenie, małżeństwo, miłość, ochrona.
Jabłoń - magia, młodość, piękno i szczęście, uzdrowienie.
Jałowiec - ochrona.
Jarzębina - ochrona, siła.
Jesion - poświęcenie, wrażliwość i wysoka mądrość.
Klon - balans, praktyczna umiejętność wyrażania się, obietnica, niewinność, czystość, miłość.
Kokos - niewinność.
Migdał - wróżba, jasnowidzenie, mądrość, pieniądze, interesy.
Morela - miłość
Morwa - wiedza, wróżba, mądrość, wola.
Leszczyna - ukryta mądrość, świętość, pogodzenie, małżeństwo.
Lipa - ochrona, uzdrowienie.
Oliwka - pokój, urodzaj, bezpieczeństwo, pieniądze, płodność.
Osika - determinacja, umiejętność obejścia obaw i wątpliwości.
Orzech włoski - łatwa komunikacja, wejście na unikalną ścieżkę.
Palma - pomoc, pokój, nowe możliwości.
Pomarańcza - oczyszczenie emocji, uwolnienie od traumy, miłość, małżeństwo.
Sosna - uwolnienie od bólu i emocji, oczyszczenie, zdrowie, twórczość.
Świerk - nowe realizacje, uzdrowienie, intuicja.
Wiąz - silna wola, intuicja.
Wierzba - magia, uzdrowienie, łatwy poród, wewnętrzne wizje i sny.
Wrzos - umiejętność uzdrawiania siebie, nieśmiertelność, inicjacja.
 

Symboliczne znaczenie kwiatów:

Begonia - balans, silna psychika.
Bazyl - integracja, dyscyplina i i smocze moce.
Dalia- wysoki rozwój, samodowartościowanie, dostojność.
Gardenia - czystość akcji i celu, pomaga w balansowaniu emocji.
Geranium - szczęście, uzdrowienie, radość.
Gladiola (mieczyk) - podatny na Boską Wolę.
Hiacynt - umie obejść smutek, delikatny, wewnętrzne piękno.
Hibiskus - ciepły o dużej seksualnej wrażliwości, nowa twórczość, żeńska energia.
Fiołek - psychiczna wrażliwość, skromność, wypełnienie.
Gożdzik - głęboka miłość, uzdrowienie, miłość do siebie.
Iris - wysokie inspiracje, psychiczna czystość.
Jaskier - samodowartościowanie, siła słowa.
Kaktus - zamanifestowanie bogactwa piękna.
Koniczyna - szczęście, miłość i czystość, uprzejmość.
Lawender - magia, miłość, pomoc, uzdrowienie i miłe sny.
Lewkonia - twórczość, jasnosłyszenie.
Lilia - narodzenie, Boski umysł, humanitarian.
Słonecznik - duże możliwości, odnowa, szczęście.
Stokrotka - wzrastające przebudzenie, twórczość, wewnętrzna siła.
Nagietek - wierność, samotność, miłość, poświęcenie.
Rozmaryn - moc, czystość myśli, wrażliwość.
Róża - miłość, siła poprzez milczenie, pasja.
Żonkil - moc wewnętrznego piękna, czystość myślenia.

cdn...

Vancouver
28 May 2009

WIESŁAWA