ŚWIAT ENERGII

CZAKRY, AURA, KUNDALINI

I jeszcze raz piszę o ludzkiej matrycy energetycznej, czyli systemie czakr i aurze. Pierwszą rzeczą w tym temacie, którą należy właściwie zrozumieć jest to, że ośrodki czakr i pole aury to jeden kompletny system i nie może istnieć jedno bez drugiego. Nasze systemy energetyczne są żywe i inteligentne. Wiedzą dokładnie czego potrzebujemy do życia i zdrowia i tętnią życiową energią.

Gdy nasze systemy energetyczne są zakłócone, spowolnione lub uszkodzone wysyłają na poziomie świadomym komunikaty, że coś jest nie tak i że musimy zająć się przywróceniem równowagi, usunąć wszystkie zaburzenia, blokady, uszkodzenia.

Póki co to niemalże cały dzisiejszy świat jest przygotowany tylko na pracę z ciałem fizycznym i realizuje je według własnych potrzeb, świat klinicznych lekarzy nie patrzy na nasz system energetyczny aby zapewnić mu to czego potrzebuje do wspaniałego zdrowia i normalnego funkcjonowania.

Nasze systemy energetyczne są świadome energii i energia na tym poziomie jest związana ze wszystkimi innymi energiami we Wszechświecie. Nasze systemy energetyczne działają jako połączenie między światem fizycznym a światem metafizycznym (duchowym).

Kiedy zważamy na nasze systemy energetyczne, dbamy o nasze najgłębsze potrzeby nie tylko fizyczne, również emocjonalne, intelektualne i duchowe, wtedy w ciele zachodzi równowaga... czujemy się dobrze i jesteśmy zdrowi.

Aura jest potężnym polem energetycznym, która otacza, przenika i rozciąga się poza ciałem fizycznym. Jest to pole elektromagnetyczne (elektryczne i magnetyczne), składa się z różnych rodzajów żywych i inteligentnych drgań lub częstotliwości. Aura otacza nie tylko wszystko to co żywe, w tym ludzi, zwierzęta, rośliny ale także każdą martwą rzecz np skały i wszystkie obiekty wykonane przez człowieka, jednak jest między nimi wielka różnica. Aurą również otoczona jest Ziemia, Słońce, Księżyc i wszystkie planety we Wszechświecie.

Ludzka aura zwiększa warstwy fizyczne, emocjonalne, umysłowe i duchowe. Zawiera wszystkie podstawowe kolory tęczy wyświetlające się w danym momencie, które zmieniają barwy w zależności od energii osoby. W naszych aurach można znaleźć wiele odcieni różnych kolorów, które ciągle się zmieniają, odzwierciedlają nasze myśli i emocje. W ciągu jednej minuty możemy wyświetlić całą gammę kolorów i ich odcieni w zależności od naszego nastroju i aktywności w danej chwili.

Szczęśliwa i kochająca myśl rozwija aurę, podczas gdy zła i agresywna kurczy ją. Rozmiary aury dostosowują się w zależności od zaludnienia np. w dużym mieście na ruchliwej ulicy w tłumie aury zebranych tam osób będą się bardziej kompresować i wydają się mniejsze i w bardziej intensywnych kolorach niż u osób mieszkających w mniejszych skupiskach ludzkich lub przebywających samotnie. Bywa, że u ludzi aury są bardzo małe i słabe, czasami ledwo widoczne. Takie aury świadczą o tym, że w czakrach są blokady, mogą one być zniekształcone a nawet dziurawe.

Czakry, czyli kołowrotki energii elektrycznej występujące w różnych kolorach, wykonują wiele funkcji, łączą nasze pole energetyczne z Kosmiczną Energią
(LINK!). Czakry są bezpośrednio połączone ze sobą i regulują układ hormonalny, który z kolei reguluje proces starzenia.

Czakry mechanicznie są powiązane z aurą i systemem meridian (południków) w ciele fizycznym oraz z różnymi poziomami pól aury i sił kosmicznych (LINK!). Mają one wpływ na przepływ energii w ciele fizycznym. Pochłaniają energie pierwotną z atmosfery i wysyłają tam, gdzie powinna się znaleźć. Czakry są transformatorami energii.

Nasze ciała posiadają 7 głównych czakr i 122 mniejszych oraz 5 znajdujących się poza ciałem, są to czakry tzw trans-osobiste i duchowe. Nie każdy człowiek jest podłączony na tym poziomie, to już jest wysoki pułap ludzkich możliwości. Nawet nie każdy jest podłączony na poziomie 7 głównych czakr, toteż różnimy się poglądami, zrozumieniem, spojrzeniem na świat i wiedzą. Podobnie jak dzieci w jednej szkole nie posiadają tej samej wiedzy i zrozumienia. Każda klasa ma inny poziom wiedzy a nawet i w tej samej klasie będą duże różnice między poszczególnymi uczniami. To wszystko jest uzależnione od poszczególnych pól energetycznych uczniów zebranych w jednej klasie. Każdy system energetyczny ma swój czas dojrzewania. Spowodowane jest to przeróżnymi czynnikami.

Nasz system energetyczny otacza nas, jest w każdym z nas i przenika nas całkowicie. W chwili kiedy ustaje praca czakr wygasa cały system energetyczny łącznie z meridianami i aurą, podobnie jak znika poświata widoczna nad palącą się świecą gdy zostanie zgaszona.

Meridiany, nasz system kanałów energetycznych, przez które płynie energia niczym w rzekach woda, przenoszona z czakry do czakry, czyli z naszych transformatorów niczym światło z elektrowni do mniejszych miast (mniejszych czakr), zasila energią całe nasze ciało, wszystkie organy i komórki.

Istnieje wiele kwestii, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie naszych czakr, meridian i aury, które prowadzą do różnych problemów zdrowotnych, oto kilka ważniejszych:

1. Zatory, mogą być spowodowane przez emocje, negatywne formy myślowe przenikające od innych osób, ataki negatywnej energii pochodzącej od innych ludzi, z alkoholu, narkotyków, papierosów i innych szkodliwych substancji chemicznych i toksycznych. Nawet negatywne wspomnienia czy "emocjonujące" dyskusje, którymi ludzie żywią się nieustannie (jak to widać obecnie, szczególnie na necie, ciągłe podsycanie nastrojów i wybuchy agresji, złości na temat polityki, drażliwych tematów) czy inne przykre doświadczenia, które blokują czakry, może to być strach, ciągły lęk, ból emocjonalny.

2. Zablokowana czakra może zostać zniekształcona albo rozerwana co spowoduje zniekształcenia aury i dziury w aurze. Zła praca czakr może doprowadzić do braku synchronizacji między czakrami, meridianami i aurą a to wniesie tak w ciało fizyczne jak również w ciało emocjonalne, mentalne i duchowe poważne dysharmonie. To widać po sposobie myślenia wielu ludzi, huśtawce nastrojów i dziwnym zachowaniu.

3. Negatywne energie, mogą przyłączyć się do naszej aury, szczególnie kiedy osoba jest pod ciągłym wpływem negatywnych emocji, alkoholu, narkotyków, psychicznych ataków, a nawet czarów w jakie często bawią się niedojrzali ludzie. Nawet zanieczyszczone środowisko, brak zieleni, wody, ciągły bałagan w mieszkaniu, brak świeżego powietrza, roślin, ma negatywny wpływ na naszą witalną energię.

4. Różne programy energetyczne płynące od innych osób, które za wszelką cenę ingerują w nasze życie, próbują manipulować jednostkami lub tłumami, takie osoby będą powodować poważne konsekwencje dla naszego systemu energetycznego np. próby zmuszania nas do wykonania rzeczy, na które wcale nie mamy ochoty, zniechęcenia nas do naszej religii, wiary, namolne wtykanie nam swoich poglądów, ale w tym przypadku te negatywne energie można łatwo odwrócić od osoby, w którą jest ona wymierzona, a ta uderzy w nadawcę zgodnie z prawem, „co siejesz to zbierzesz. Wystarczy tą energie odepchnąć a ona ponownie powróci na pole osoby, która ją wysyła, niczym dobrze odbita piłka, ale musi to być czyste zagranie bez chęci zemsty, nienawiści czy odwetu. Im większą posiada siłę odbicia w postaci świadomej lub nieświadomej tym skuteczniej uderzy (LINK!).

Energia płynąca w przestrzeni zbiera podobne energie pochodzące od różnych ludzi, przechwytuje podobne myśli, emocje i niesie silniejszy ładunek emocjonalny. Myśli o tej samej częstotliwości przyciągają się, grupują zwielokrotniając swoją siłę ... toteż uważajmy jakie nabożne życzenia wysyłamy w kierunku drugiego człowieka, aby nie otrzymać z powrotem swojej piłeczki ale już o dużo większej sile rażenia.

Wszystko jest energią.
Energia podąża za myślą.
Myśl staje się przekonaniem.
Wiara tworzy rzeczywistość.
Rzeczywistość określa przeznaczenie.

5. Niedoczynność lub nadczynność czakry, mogą tworzyć różne problemy. Niedoczynność może przełożyć się na zmęczenie, senność, problemy z wagą, ociężałość, brak radości. Nadczynność czakry tworzy inne rodzaje problemów, w tym nadpobudliwość, ataki paniki, brak równowagi emocjonalnej i wiele problemów ze zdrowiem w ciele fizycznym.

Poważne skutki wywołane wpływem negatywnej energii w naszym systemie energetycznym to:

a. Zmęczenie
b. Brak witalności i radości życia
c. Zniekształcone myśli
d. Zniekształcone emocje
e. Dziwne zachowania
f. Odizolowanie od innych ludzi
g. Odłączenie od natury
h. Odłączenie od Stwórcy
i. Ataki paniki, które spowodowane są przez dziury w aurze.

W życiu człowieka bardzo ważna jest uczciwość we wszystkich aspektach życia. Należy być uczciwym w każdej chwili, w domu, w pracy, w życiu rodzinnym, towarzyskim, społecznym, w biznesie, kościele, brak takiej uczciwości zakłóca równowagę w naszym systemie, co będzie miało wpływ na nasze zdrowie.

Modlitwa i medytacja są kluczem do osiągnięcia zdrowego systemu energetycznego. Modlitwa łączy nas z Siłą Wyższą przynosząc emocjonalną i duchową równowagę oraz fizyczną stabilność. Moc modlitwy jest zdumiewająca.

Medytacja pozwala nam uspokoić nasze ruchliwe umysły. Stajemy się otwarci na wysłuchiwanie innych a to pozwala nam otwierać miłosierdzie i bezwarunkową miłość do innych istot.

Naprawa wszystkich naszych elementów systemu energetycznego wymaga miłości własnej oraz tej skierowanej do innych istot, również jest potrzebny czas i wytrwałość. Musimy zdać sobie sprawę, że czasami długimi latami pracowaliśmy na nasz obecny żałosny stan. Przez długi czas przeprogramowywaliśmy naszą ludzką matrycę energetyczną, często przemieniamy siebie do niepoznania, toteż w chwili naprawiania tych szkód bez czasu i wytrwałości się nie obejdzie ... musimy ponownie „przebiegunować” siebie i uzyskać właściwą równowagę. Jak daleko zaszliśmy w las, tak samo daleko musimy wracać, a czasami nawet dalej, bywa, że nie rozpoznajemy drogi powrotnej i błądzimy. Pytanie tylko, czy wystarczy nam czasu aby dojść do celu? Tym bardziej, że po Ziemi chodzi jeszcze tylu ignorantów, którzy nawet słuchać nie chcą o istnieniu czakr, meridian, aury ... jakże więc mogą naprawić coś czego w ogóle nie przyjmują do swojego umysłu?

Czakry to potężne centra energii duszy. Każda czakra wibruje z częstotliwością widma światła. Ignoranci świadomie lub nieświadomie dławią tą wiedzę, najbardziej wydajni na tej drodze są sataniści, którzy przekręcają wszystkie uniwersalne prawdy, ale czynią to nie tylko oni, wiele ataków następuje ze strony kościoła chrześcijańskiego i jego fanatyków, niby uczą, że Bóg jest Światłem lecz zamykają ludziom drogę do tego światła. W wielu starożytnych duchowych tekstach w tym w Biblii czytamy o 7 pieczęciach, ognistych lampionach, które palą się przed Tronem Boga. A czy to czasem nie jest kod do 7 czakr? Podobnie jest z drzewem życia, czyli 144.000 nadi, w których krąży energia życia.

To, że zostaliśmy odcięci od Boskiej mądrości, wiedzy, to nic innego jak tylko nasze zablokowane czakry, brak w naszych systemach energetycznych Boskiego Światła. Ludzkość pomimo wielu deklaracji o swoim duchowym rozwoju nadal żyje w ciemności i intensywnie nie dopuszcza w siebie Bożego Światła a nawet nie przyjmuje wiedzy o głównych magazynach tego światła ... i w ten sposób pozostaje w pułapce, w dodatku panicznie lękając się tej wiedzy. A jeszcze większa ignorancja towarzyszy Energii Kundalini.

Kolory czakr podobnie jak aury zmieniają się z chwili na chwilę. Można przez jakiś czas opanować przepływ energii w aurze zachowując wielki spokój, stan równowagi podczas medytacji, modlitwy. Trudno zachować ciągłość barwy aury kiedy obok nas dzieje się coś złego, niebezpiecznego, wówczas następują w naszej aurze inne eksplozje światła niczym podczas muzyki w dyskotece kiedy zmieniają się jej tony,
podobnie jest z naszą aurą, zmienia się jej kolor w zależności od naszych tonów emocji.

Energia Kundalini jest silną energią duchową śpiącą u podstawy kręgosłupa, przebudzona porusza się wzdłuż kręgosłupa do góry budząc centra energetyczne (czakry) i wznosząc je na wyższy poziom świadomości aż dociera do mózgu. Czy chcemy czy nie jest wmontowana podobnie jak czakry w system każdego człowieka, i nie ważne czy ktoś w to wierzy, to już jego osobisty problem.

Kundalini jest postrzegane jako Energia duszy. Przedwczesne przebudzenie tej energii może być szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Spontaniczne przebudzenie jest naturalnym zjawiskiem, ponieważ czakry są na tyle dojrzałe, że ta energia może się już zamanifestować.

Przebudzenia spontaniczne bardzo często mają miejsca w duchowości chrześcijańskiej, gdzie z punktu filozofii tej religii ta wiedza jest prawie w zarodkowej fazie a wielu w ogóle o niej nie słyszało, ta wiedza została wręcz wycięta z ów religii. Jednak znawcy Energii Kundalini dokładnie rozpoznają symptomy budzącej się ów energii u wielu chrześcijańskich mistyków. Nie ma ona nic wspólnego z religią tylko z prawdziwą naturą człowieka. Brak wiedzy na ten temat nie zatrzyma procesu Kundalini, dostarczy jedynie więcej bólu i frustracji oraz narazi takiego człowieka na manipulację ignorantów którzy będą próbować narzucić swoje błędne wierzenia na ów temat.

Mistycy chrześcijańscy mieli wewnętrzne doświadczenia światła, mistyczne objawienia, doświadczenia spontanicznych paraliży, cieplnych zjawisk, płomieni w ciele, i wielu innych symptomów, wreszcie przeżywali zjednoczenie z Bogiem, które dokonuje się przez miłość. Bez miłości nie ma mowy o przebudzeniu Energii Kundalini, egoistyczne pobudki doprowadzą człowieka do psychoz. Jakże byłam zdziwiona kiedy w liście Ojca Pio pisanego do jego przyjaciela ujrzałam podobny zapis jaki sama przeżywałam ... wewnętrznego ognia. Podobne zapisy i inne osobiste doświadczenia (w tym muzykę w głowie) znalazłam w zapiskach św. Teresy z Avila. Określała ją jako śpiew duszy.

Św. Teresa wspaniale opisuje 7 komnat duszy człowieka (LINK!) ... czy czasami nie opisuje 7 głównych czakr? Osoby znający ten temat nie mają co do tego najmniejszej wątpliwości, to wspaniały przekaz świętej z kościoła katolickiego.

Ignorancja człowieka często jest nawykowa. Człowiek żyjący w swoim szablonie całe życie patrzył na świat z jego wymiaru, widział go wielokrotnie i wydaje mu się, że już wszystko o świecie wie. Ale ludzie patrzący na świat otwartym umysłem nie chcą być dalej duchowymi kalekami, szukają wiedzy na wszystkich półkach, wówczas są świadomi swoich błędnych postaw, dlatego sięgają po wiedzę jeszcze dalej i dalej, nie lękają się jej tylko stają się badaczami. Szukaj a znajdziesz i odpowiesz sobie na wszystkie własne pytania, wszystko mamy na wyciągnięcie ręki ..... trzeba tylko chcieć i otworzyć własny umysł. Człowiek mądry zawsze będzie szukał, nie da się zwieść głupcowi czy manipulatorowi.

Najgorszą rzeczą jest utrwalanie tej ignorancji, jak długo człowiek nie wyjdzie z tego szablonu tak długo nie osiągnie właściwego duchowego poziomu. Brak mu odbicia własnej siły w duchu a z tym przychodzą problemy natury fizycznej, duchowej i zdrowotnej.

Duchowa ignorancja jest największą chorobą ze wszystkich. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, to jest nasza prawdziwa natura. Na wszystkie bolączki na tej Ziemi najlepszym lekarstwem jest miłość i nasze zestrojenie z Bogiem. Bóg nie ma faworytów. Boska Energia wypełnia harmonijnie wszystkie ludzkie ciała niezależnie od religii, pobożności, kultury, ale tylko od nas zależy czy ją przyjmiemy, co z nią zrobimy, czy prześlemy z miłością w służbie innym, czy użyjemy do niecnych celów. Czy jesteś gotowy aby przyjąć to potężne Światło Boże? A może nadal miotasz się w strachu, obawach, nienawiści i gnieciesz własne serce własną złością i arogancją?

Przyszedłeś z nieskończoności a twoje ciało to tylko maleńka cząsteczka tej potężnej Całości, tego czym naprawdę jesteś. Żyjesz tu w fizycznej formie tylko chwilowo, uświadom więc sobie prawdę o własnej naturze - kim naprawdę jesteś!

Namaste

16 Nov. 2013

WIESŁAWA