MEDYTACJE

RODZAJE SIDDHI
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2
LINK! DO CZĘŚCI 4

Ośrodki mocy - czakramy, czasami są zwane kołami umysłu. Są ośrodkami energii połączonymi z automatycznym, parasympatycznym i przebudzeniu duchowym. Następnym etapem w drodze do oświecenia jest Kundalini. Połączenie dolnych i górnych czakramów pozwala przebudzonej energii Kundalini wpływać do mózgu.

Kundalini nie zawsze przebudzi się do końca, zdarza się, że dochodzi do czakramu splotu słonecznego i z powrotem wraca do swojej groty. Kiedy energia Kundalini zostanie w pełni przebudzona potężny jej strumień wpływa do mózgu, stopniowo zmienia jego struktury i faza za fazą następuje proces oświecenia.

Medytacja i techniki yogi praktykowane codziennie budzą ośrodki mocy. Ciało staje się bardziej wrażliwe na zapachy, dźwięki i światło. Aby pracować z czakramami drogą medytacji należy poświęcić każdej jednej 45 dni, dopiero wtedy, gdy skończymy pracę z pierwszą zaczynamy pracę z drugą i po 45 dniach przechodzimy do następnej, itd... Szybka i niedokładna praca źle wpłynie na cały energetyczny system i fizyczna ciało. Nie przebudzą się wystarczająco ośrodki mocy. W pracy z czakramami ważny jest dźwięk. Każdy czakram ma swoją mantrę. Podczas medytacji należy ją nucić.
(LINK! - do "Kundalini, a dźwięk")

Siddhi - duchowe moce, ciągle wywołują dużo nieporozumienia i wyzwalają różne emocje. Dzisiaj również fascynuje Harry Potter, odzywają się głosy, że to co on robi nie jest właściwe. Wokół książek Harry Pottera krążą opinie, jakoby czerpie swoje moce od szatana.

Dlaczego tak dużo ludzi pragnie czynić cuda?

Rozróżnia się dwie grupy mocy duchowych:
- naturalne,
- supernaturalne.

Supernaturalne moce mogą pochodzić z dwóch źródeł. Wyglądają podobnie, ale jak krążą opinie; jedne są od Boga a inne nie. Czasami w ogóle nie widać różnicy. Chrześcijanie sugerują, że problem może tkwić w magii. Sporo ludzi świadomie uczy się magii; białej lub czarnej. Obie te grupy posiadają te same moce. Obie w pewnym stopniu są groźne same dla siebie i swojego otoczenia. Tak biały jak czarny magik ciągle posiadają wielkie ego, które stara się kontrolować trzecią osobę.
(LINK! - do "Samorealizacja")

W tym temacie pojawia się wiele pytań: Jezus też chodził po wodzie, uciszał burze, zamieniał wodę w wino i czynił jeszcze większe cuda? Lecz jego działania są traktowane jako pożyteczne, którymi służył innemu człowiekowi.

Gautama Buddha posiadł też wiele mocy siddhi, lecz sam szedł droga ascezy i ostrzegał przed cudownymi mocami, które jego zdaniem były tylko ubocznym produktem rozwoju duchowego.

Siddhi Yoga praktykowana jest dzisiaj na całym świecie. Uczniowie uczą się kontroli swoich zmysłów i kontroli zewnętrznego świata. Wewnętrzne duchowe moce przez duża grupę ludzi są praktykowanie aby wznieść się prosto do Boga. Siddhi są mocami człowieka duszy by mógł się wznieść na wyższy poziom świętości.

Więc dlaczego tylu duchowych nauczycieli przed nimi przestrzega?

Należy dobrze poznać jakie niebezpieczeństwo niesie siddhi zanim zaczniemy praktyki. Nie wolno na siłę wyrywać największych sekretów Panu Bogu i używać ich do własnych celów. Jeśli ich już ktoś posiadł powinny służyć dobrej sprawie. Inaczej się dzieje kiedy człowiek otrzymuje wielkie moce jako dar od Boga a inaczej kiedy kroczy drogą samorealizacji, wzmacnia siebie na własny użytek aby kontrolować świat.

Vibhuti - ma w Indii kilka różnych znaczeń. Jednym z bardziej znanych jest święty popiół używany przez wielu guru, między nimi jest Sai-Baba. Pochodzi z ciał świętych krów palonych w świętym ogniu. W Indii święty proszek kładzie się w okolice trzeciego oka zaznaczając to miejsce jako święte, posypuje się nim ciało a wiele osób kładzie go pod język wierząc, że działa jak najcudowniejszy lek na wszystkie problemy.

Vibhuti - znaczy też super człowiek, bogactwo, paranormalne moce rozwinięte poprzez yogę.

Abhijna - wysoka duchowa wiedza otworzona w drodze medytacji.

Pali Canon - najwyższa wiedza zawierająca 6 typów innej wiedzy;

1. Riddhi-vidha - wysokie moce, chodzenie po wodzie, zdolności przechodzenia przez ściany.
2. Dibba-sata - Boskie uszy, jasnosłyszenie.
3. Ceto-pariya - telepatia.
4. Pubbe-nivasanussati - pamięć o swoich poprzednich inkarnacjach.
5. Dibba-cakkhu - Boskie oko, trzecie oko, możliwość poznania karmicznych sytuacji innych osób.
6. Asavakkaya - mentalne oczyszczenie.

Jest to sześć owoców uzyskanych poprzez medytację i koncentrację (samadhi).

Samadhi - stan świadomy, rezultat połączenia wszystkich prawd. Uzyskanie samadhi jest honorem dla świętych i guru w hinduskiej religii, którzy pracują nad zjednoczeniem z Bogiem.

Samadhi dzieli się jeszcze na wiele innych grup. Najbardziej znane:
- Laja samadhi (laja) - głęboka medytacja, trans bez ruchu lub taniec, jest tzw. medytacją cichą.
- Savikalpa samadhi - świadomy umysł, który ciągle jest aktywny,
- Nivikalpa samadhi lub Sahaja samadhi, końcowy efekt, umysł pod całkowitą kontrolą.

9 GŁÓWNYCH GAŁĘZI SIDDHI:

1. Parkaya Pravesh - duch jednego człowieka ma zdolność przenikania w ciało innej osoby. Według tej wiedzy nawet martwe ciało może powrócić do życia, może być ożywione energią innego ducha.

2. Haddi Vidya - osoby, które nie czują głodu ani pragnienia. Mogą żyć bez pożywienia i picia kilka dni, tygodni, miesięcy i lat. Znane są przypadki kiedy yoginowie podczas duchowych praktyk sadhana przez długi czas żyją bez żadnych posiłków a nawet nie piją wody. Kiedy nie dostarczają ciału pożywienia mają puste jelita, nie wypróżniają się. Ich ciała są zdrowe i odżywione, zasilają je energią. Przykładem mogą być znani yoginowie: Acharya Vishnu Savang, Tantrik z Nepalu, Yogin Mahohar. Swami Trailanga spędzał długie godziny pod wodą w rzece Ganges i uczył jak człowiek może żyć pod wodą bez tlenu a inni yoginowie żyli na szczytach wysokich gór.


MARTA ROBIN (1902-1981) - katolicka mistyczka,
ponad 50 lat nic nie jadła ani nie piła.

3. Kaadi Vidya - osoby praktykujące tą formę siddhi nie odróżniają temperatur ani pór roku; lato, zima czy deszcz nie przeszkadza im i nie czują ani zimna ani gorąca, mogą siedzieć na śniegu i w ogniu.

4. Madalasa Vidya - osoby posiadające zdolności zmniejszania i zwiększania własnych ciał. Lord Hanumun potrafił nawet ze swojego ciała zrobić miniaturkę. Według siddhi vidya osoba może osiągnąć nawet rozmiar moskito albo zwiększyć się do potężnych rozmiarów.
- Anima siddhi - zdolność zmniejszania rozmiarów ciała i stanie się zupełnie małym. Również tą metodą można zagęścić ciało do twardości kamienia
- Mahima siddhi - zdolność powiększania rozmiarów ciała.

5. Vayu Gaman Siddhi - osoby posiadające zdolności fruwania pod niebo lub w inne miejsca w ciągu kilku sekund, najwięcej yoginów z Buddyzmu "Zen" potrafiło dokonać takich lotów.

"...Czy ty myślisz, że latanie do nieba jest magią ?
Mogą ci pokazać ten artystyczny wyczyn...

(Veneroble Pindole Bharadvaja)


Bhagwan Sri Ramona Maharshi (1879-1950) - posiadł duże moce, uchodził
za osobę w pełni oświeconą, doświadczał bilokacji, jest uważany za świętego.

"...Wiele lat temu leżałem na ziemi i nagle poczułem, że moje ciało wznosi się wyżej i wyżej. Widziałem jak wszystkie obiekty pode mną robiły się coraz mniejsze aż w końcu wszystko znikło, nawet jasne światła. Jakiś czas później poczułem jak moje ciało powoli opada i ponownie zobaczyłem obiekty, które stawały się coraz większe. Byłem w tym czasie zupełnie świadomy, w końcu doszedłem do wniosku, że to musi być moc siddhi - podróż astralna. W chwili kiedy ciało dotknęło ziemi znalazłem się w miejscu, w którym nigdy nie byłem. Nagle stanąłem na drodze i poszedłem przed siebie. Jakiś czas później zobaczyłem świątynię Ganapaki i weszłem do środka..."
(Bhagavan Sri Ramona Maharashi)

- Loghima siddhi - zdolności uczynienia ciała lekkim jak powietrze i możliwości fruwania zgodne z własną wolą. Osiągnięcie perfekcji tego siddhi jest zdolność podróżowania na promieniu słonecznym i osiągnięciu słońca. (Loghima - nie posiadać ciężaru). W tej grupie jest również lewitowanie i osiągnięcie w czasie lotu wielkich prędkości.

6. Kanakdhara Siddhi - osiągnięcie bogactwa poprzez siddhi. Materializowanie, np. nędznego domu w złoty. Mogą to być duże obiekty i mniejsze przedmioty. Dzisiaj na świecie zdolności materializowania posiada tylko kilka osób.

7. Prakya Sadhana - zdolności naradzania dziecka z łona bezpłodnej kobiety. Na świecie jest tylko 2 lub trzy osoby, które potrafią to czynić.

8. Surya Vigyan - solarna nauka, najważniejsza w starożytnej Indii. Znana tylko przez indyjskich yoginów i używana do transformacji substancji za pomocą promieni słonecznych. Swami Vishudhananda 60 lat temu demonstrował cud, zmienił papier w różę i jedną piłeczkę bawełny w złoto. Ta nauka trzymana jest w sekrecie przez Divyendu Ghosh i jego uczniów.

9. Mrit Sanjevani Vidya - zdolności wskrzeszania umarłych, chociaż ta praktyka uchodzi za mit. Jedynym przypadkiem jaki zna świat było wskrzeszenie Łazarza przez Jezusa. Guru Gorakhnath dokonał tego czynu kilka razy. Zaledwie kilka osób na świecie zna tą tajemnicę.

- Prapti siddhi usuwa wielki dystans przestrzeni, potrafi rozdwajać przedmiot,
- Prakamya siddhi - zdolności zaspakajania każdego pragnienia,
- Ishita siddhi - zdolności kontrolowania praw natury, zdolności kontrolowania energii, zmiany pogody, uciszanie burzy; Swami Ramalinga (1823-1874) najbardziej znany, uciszał sztormy i ochraniał porty, również na odległość.
- Vadhita siddhi - zdolności kontrolowania przez jedną osobę dużej grupy ludzi,
- Kamavasayiha siddhi - zdolności uzyskiwania wszystkiego z niczego. Jest to siddhi, jedno z największych.

cdn...

Vancouver
1 Feb. 2008

WIESŁAWA


Criss Angel - Flying from building to building (Levitation)

Mindfreak Criss Angel Walks Through Metal Door

Criss Angel Walks on Water

SIDDHI STATES - Age of Enlightenment