KUNDALINI

DROGA DO BOGA
(CZĘŚĆ 2)

Wyrzeczenie - zjednoczenie.
LINK! DO CZĘŚCI 1

Doskonałe zjednoczenie z Bogiem stanowi kres wędrówki duchowej. Jest to najtrudniejszy okres w człowieka życiu.

Zjednoczenie z Bogiem zakłada, że dusza człowieka musi jakoś osiągnąć Boski poziom. Dla umysłu oznacza to Boskie Światło przewyższające wszelkie zrozumienie, którego doświadcza. Aby dusza była gotowa do Boskiego zjednoczenia musi oczyścić - ogołocić swoje zmysły. Uwolnić się od różnych pojęć i oprzeć się tylko na wierze. Wiara jest jedynym środkiem do zjednoczenia duszy z Bogiem.

Boskie Światło - jego wielkość przytłacza i obezwładnia, dlatego nie jest łatwo człowiekowi kroczyć drogą do Boga. Stoją na niej wielkie przeszkody, kryzysy wiary, samotność i pokusy. Ciężkie są to próby dla człowieka. Zmaganie i walka są głębokie i panuje wokół niego ciemność. Potężny i przenikliwy jest ból duszy, ale ten ból czyni ją subtelniejszą, bardziej doskonałą i czystszą. Tylko doskonała czystość sprawia, że może otrzymać niezliczone dary. Niemniej taki człowiek już ich nie pragnie, jak to mówił Jeremiasz " ... zapomniałem o szczęściu ..."

Wielkie jest cierpienie, kiedy człowiek przechodzi na "drugą stronę", pochodzi ono ze słabości duszy. Bóg prowadzi człowieka poprzez ciemności, zamyka mu oczy i uwalnia od wielu przeszkód.

"... Bezpieczna pośród ciemności, przez tajemnicze schody osłoniona, o wspaniała szczęśliwości ... " (Św. Jan od Krzyża)

Na drodze zjednoczenia z Bogiem człowiek musi zrozumieć bardziej kim nie jest, niż kim jest. Jest to droga wyrzeczenia. Im więcej się człowiekowi odbierze tym bardziej się go wynosi do najwyższych wartości.

Doskonałe zjednoczenie z Bogiem jest obrazowane niczym małżeństwo - związek jedności, który żyje dotąd dopóki żyją oboje małżonkowie, a stan zjednoczenia z Bogiem polega na całkowitej przemianie w Wolę Bożą. Aby w każdym działaniu człowieka była Wola Boża.

Wielka miłość człowieka do Boga pokonuje wszystkie trudności. W środku duszy ukazuje się światło i świeci coraz jaśniej. Bóg coraz mocniej pokazuje swoją drogę na Wielką Górę Świętości. Rzuca człowiekowi promienie wzmacniając jego kroki.

Siedem promieni z Najwyższego Źródła otwiera człowieka na najwyższy stopień świadomości. Są one odbiciem siedmiu duchów przed Tronem Bożym, połączone z siedmioma planetami i znakami zodiaku.

Dusza człowieka zostaje powoli wprowadzona do komnat swojego "Króla". Następuje sekretne mistyczne małżeństwo. Zostawia za sobą dotychczasowe życie i goniona żarem wielkiej miłości stapia się z Wielkim Światłem

"... jej żar to żar ognia, to płomień Pana. Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości,  nie zatopią jej rzeki. ... " (PnP 8, 6-7)

Siedem promieni kosmicznych:
1. Promień Woli lub Mocy - pierwszy aspekt
2.
Promień miłości - mądrości - drugi aspekt
3.
Promień aktywnej inteligencji - trzeci aspekt
4.
Promień harmonii, piękno i sztuka - czwarty aspekt
5.
Promień nauki i wiedzy - piąty aspekt
6.
Promień poświęcenia - szósty aspekt
7.
Promień magiczny - siódmy aspekt.

"... Nie osiąga się zbawienia bez przepłynięcia wzburzonego morza ciągle grożącego zatonięciem. Kalwaria jest drogą świętych, lecz stamtąd przechodzimy na inną górę, która nazywa się Tabor... "

"... Jeśli będziesz ufać i mieć nadzieję zawsze w Panu, to nic z tego, co na ciebie przyjdzie i co się będzie działo wokół ciebie, nie będzie mogło ci szkodzić, ale wszystko przyczyni się do chwały Boga i do uświęcenia twej duszy ..."
(Ojciec Pio)

Vancouver
9 July 2007

WIESŁAWA