KUNDALINI

BOSKI MISTRZ KSIĘŻYCA
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

LINK! DO CZĘŚCI 3

Acharya Rajneesh urodził się 11 grudnia 1931 roku w wiosce Kuchawada w środkowej Indii. "Acharya" - znaczy, religijny nauczyciel, "Rajneesh" - znaczy księżyc. Jego rodowe nazwisko brzmiało Chandra Mohan Jain. Rajneeshem nazywano go od dzieciństwa, był to jego przydomek.

W 1971 roku jednej nocy nagle Acharya Rajneesh zmienił swoje imię, Narodził się jako Bhagwan Shree Rajneesh. Słynny oświecony święty Ramana Maharshi był nazwany przez swoich uczniów "Bhagwan" jako ich dar serca za jego spontaniczne przebudzenie. Rajneesh ogłosił światu, że każdy od tej pory powinien nazywać go Bhagwan jako tytuł, który znaczy "wszystko od jednego boskiego do Boga." "Shree" jest honorowym tytułem Mistrza tak, że nowe jego imię brzmi teraz - "Boski Mistrz Księżyca."

Rajneesh zawsze był bardzo poirytowany kiedy ktoś z wielką uprzejmością poprawiał jego błędną wymowę słów angielskich po jego wykładach, dlatego nie widziałem sensu mówić mu, że osobiście uważam, że jego nowy tytuł był niewłaściwy i nieuczciwy. Wyglądało na to, że zmiana jego nazwiska była punktem zwrotnym w uczciwości Rajneesha. Również to było pierwsze z jego większych kłamstw, które miały dopiero nadejść.

Rajneesh mieszkał w Bombaju w niespotykanym pomieszczeniu, w którym wygłaszał swoje wykłady, doświadczał swojego życia pośród zgromadzonego tłumu, w pełnej adoracji wobec niego. Kiedy opuścił mały apartament w Bombaju i zamienił na dużą posiadłość w Poona w Indii w roku 1974 stał się osobą jeszcze bardziej publiczną. Jak większość istot ludzkich, którzy chcą być "królami na ziemi", Rajmeesh stracił kontakt ze światem zwyczajnych ludzi. Odizolował się stwarzając sobie sztuczne warunki, co było największym błędem jego osądu. W ten sposób zniszczył własne nauki.

" Co ty powiesz im jest prawdą, lecz co ja powiem im (używając kłamstwa) jest dobre dla nich ..." Bhagwan Shree Rajneesh, Poona, Indii, 1975r.

Rajneesh wyliczył, że większość populacji na świecie jest na bardzo niskim poziomie świadomości tak, że był pewien, że oni nie zrozumieją rzeczywistych prawd. Ułożył specjalne prawo obfitujące w dużo kłamstw, aby inspirować własnych uczniów i czasami nawet stosował w niektórych sytuacjach, jak mówił dla ich "własnego dobra" lecz służyło ono dla jego osobistego wzrostu. To był jego upadek i główna przyczyna dla historyków, którzy ogłosili go "samozwańczym guru." Jego nauki były pełne kłamstwa i unikalnych pomyłek. Zaczęła wychodzić na zewnątrz jego ignorancja i naiwność. Ta sytuacja uderzała w kulturę Indii.

Jego psychiczne zdolności były w 100% prawdziwe i niezmiernie potężne. Acharya, Bhagwan, Shree, Rajneesh, Osho - jego imiona nie przyjmowały do wiadomości, że żyje nadal jako człowiek. Miał wielkie ambicje, pragnienie seksualne i materialne jak mało kto.

Wszyscy oświeceni mają pragnienia, wszyscy mają publiczne i prywatne życie, o którym wszyscy wiedzą i każdy z nich ma swoje sekrety. Posiadają też własne ego, które pozwala im dalej żyć w normalnych ziemskich warunkach. Każdy, dopóki żyje musi posiadać swoje ego, aby mógł dalej istnieć. Bez niego, kiedy zostałoby wytępione na 100% człowiek zdołałby przeżyć tylko 2 tygodnie. Zginąłby z głodu, zimna, gorąca, wykrwawienia ... etc ... Ego jest również naszym mechanizmem obronnym, aby móc w życiu przetrwać i bronić się. Większość oświeconych robiło dla świata dobre rzeczy. Tylko Rajneesh, z tego co ja wiem, stał się kryminalistą. Przekroczył granice prawa i etyki życiowej.

Rajneesh nigdy nie zgubił ostatecznie istniejących prawd istnienia, ale zatracił zwykłe koncepcje prawd, które rozumieją wszyscy dojrzali ludzie. Jako rozumna istota, stworzył nieprawdziwe stanowisko wobec Tantry, które było nieuczciwe. Kłamał, aby ochronić twarz i unikał odpowiedzialności za swoje błędy. Zarobkował na osobistej mocy. Co jest rzeczywistą prawdą w tym świecie, to niezaprzeczalny fakt, że Rajneesh przekręcał prawdziwe fakty. Nie był zwykłym człowiekiem jak wszyscy inni oświeceni. Rajneesh wiedział wszystko co wiedział Buddha i był wszystkim czym był Buddha. I wszystko to przyczyniło się, że stracił respekt i zniszczył swoje nauki.

Jego zdrowie załamało się zaraz po trzydziestce. Zawsze cierpiał i był bardzo słaby kiedy był jeszcze nastolatkiem. Jego koledzy byli pełni wigoru, a on często sypiał 12 - 14 godzin na dobę i zapadał na niewyjaśnione choroby. Cierpiał na Mialgia Eucephalomyelitis (ME) lub inna jej nazwa "Syndrom ciągłego zmęczenia" (CFS) Był ciągle zmęczony, miewał dziwne alergie, bardzo niską temperaturę ciała, fobie, bezsenność, bóle całego ciała, był nadwrażliwy na zapachy, szczególnie chemikalia, co lekarze nazywają "złożoną chemiczną wrażliwością."

Był tak bardzo wrażliwy na zapachy chemiczne, że instruował swoich ochroniarzy, aby pryskali ludzi, od których wydzielał się silniejszy zapach, jak również nie pozwalał, aby odwiedzali jego pomieszczenie. Rajneesha słabe zdrowie i dziwne symptomy lekarze uznawali za złą pracę układu nerwowego i układu immunologicznego. Zaprzeczali, że te objawy są spowodowane podobnymi doznaniami jakie zachodzą u ludzi podczas oświecenia. Miał też II stopień cukrzycy i silne bóle kręgosłupa. Był chory cały czas, aż do swojej śmierci 19 stycznia 1990 roku. Sam mówił, że łapał częste różne odmiany przeziębienia i grypy w każdym tygodniu.

Rzeczywiście, cierpiał przez całe życie na chroniczne niedomaganie neurologiczne i chorobę układu immunologicznego, chroniczny syndrom zmęczenia. Nie mógł stać na swoich stopach prze dłuższy czas, jeśli ktoś mu nie pomógł. Miał zniszczony automatyczny system nerwowy, który kontroluje ciśnienie krwi, dlatego cierpiał na niedociśnienie. Ta sytuacja powodowała niedotlenienie mózgu (brain hypoxia). Od roku 1970 bardzo często był przytrzymywany kiedy stał. Pod koniec swojego życia, kilka miesięcy wcześniej, częściowo tracił przytomność, aż w końcu utracił ją kompletnie. Jeszcze wcześniej zmienił imię na Osho i wkrótce zakończył życie.

Rajneesh używał lekarstwa chemiczne przepisywane przez lekarzy. Valium (diazepan) jako analgetyk na bóle, symptomy płynące z układu nerwowego. Brał 60 miligramów dziennie. Miał również inhalacje z podtlenek azotu (N2O) zmiksowanego z tlenem, co podnosiło jego aktywność. Był naiwny w swoim osądzie o potędze lekarstw. To głównie one przyczyniły się do negatywnych efektów jego zachowania. Rajneesh uzależnił się od leków.

Dużo uczniów zgłaszało, że Rajneesh był pod działaniem leków na farmie w Oregonie w 1980 roku. Był pod tak mocnym ich wpływem, że nie kontrolował swoich zachowań. Oddawał mocz na korytarzach i w holach w swoim domu. Odkrywano, że brał heroinę.

Wierzę, że to była prawda. Kiedy ostatni raz widziałem Bhagwana Shree Rajneesha był oszołomiony do tego stopnia, że ukazał się w całej swojej fizycznej brzydocie. Wyglądał tak samo w swoim zachowaniu, jak często byłem świadkiem podczas swojej pracy w klinice odwykowej w USA z ludźmi uzależnionymi.

Rajneesh miał niewiarygodną mentalną moc lecz fizycznie był człowiekiem i nie tolerował tak dużych dewastujących ciało leków. W końcu zauważono, że cierpi na przedawkowanie Valium co wywoływało u niego paranoje. Uzależnieni od Valium często oskarżają innych, że im dają Valium przeciwko nim, aby ich zniszczyć. Toteż uważam, że Rajneesh z tego powodu obwiniał CIA, że był prze nich truty w więzieniu w USA.

Jego moce nagle uległy załamaniu kiedy udał się do Rosji, wzmacniać własnymi mocami ich słabe struktury polityczne. Osobiście nawoływał do zgładzenia M. Gorbaczowa.

Dawniej używano Valium jako lek leczący CFS, który maskował wszystkie symptomy i pomagał w spaniu. Rajneesh cierpiał na bezsenność, bardzo istotny symptom CFS. Był bardzo chory fizycznie, a następnie popadł w problemy mentalne. Jego eksperymenty jakie prowadził z LSD pogorszyły tę sytuację. Jego największym problemem było nadużywanie narkotyków. Uważam, że to one go zniszczyły, a nie konspiracja rządu amerykańskiego. Zmarł w roku 1990 z powodu serca, taki był oficjalny raport lekarski.

Rajneesh zażywał narkotyki, Valium, nitrous oxide i LSD. Pewnego razu powiedział, że na sobie samym doświadczył, że LSD może wytworzyć taką samą świadomość jaką miał Budda i on sam przeżywał podczas swoich młodszych i "trzeźwych" dni ale nagle zaczął używać LSD i produkować "fałszywe samadhi."

Kiedy Rajneesh był upokorzony w USA i nastąpił jego upadek, ogłosił światu, że jest Jezusem ukrzyżowanym przez Ronalda Reagana. Naprawdę Rajneesh był uzależnionym od narkotyków guru, który sam przyczynił się do własnej samozagłady poprzez swoje błędne postępowanie.

Porównywanie siebie do Jezusa było podwójną nieuczciwością, ponieważ nie miał najmniejszego respektu do Jezusa.

Dużo wcześniej, przed tymi przykrymi dla niego zajściami, oświadczył publicznie amerykańskim mediom, że wszystko co powiedział Jezus było tylko jego szaleństwem.

cdn...

Vancouver
15 Sep. .2007

WIESŁAWA