ZMIANY W DNA

HORMONY I MEDYTACJA

Kiedy wszystkie czakry są w pełni otworzone i Energia Kundalini doskonale się przebudzi wówczas Energie Deeksha mają możliwość wpłynięcia do ciała.

Deeksha jest Energią transferowaną z samego Boskiego Źródła, ze Złotej Sekretnej Energii, zwanej w chrześcijaństwie Duchem Świętym. Jest to czas kiedy zaczyna się proces oświecenia i zmiany w DNA. Kiedy Deeksha jest już w ciele zachodzi elektromagnetyczna komunikacja między mózgiem i sercem. Biochemicznym mostem między mózgiem i sercem jest hormon oxytocyna.

OXYTOCYNA

Produkowana jest przez przysadkę mózgową. Hormon miłości - otwiera serce i wdzięczność. Szczęśliwi małżonkowie produkują więcej oxytocyny, ale związki przebiegające w stresie wielokrotnie ją zmniejszają.

Oxytocyna jest neurochemicznym fundamentem dla współczucia, dzięki niej prawdziwie dbamy o innych. Kiedy troszczymy się o drugą osobę i my otrzymujemy za to nagrodę, ponieważ poziom oxytocyny regeneruje ciało i daje poczucie sensu życia. W związkach, gdzie jest spadek wspólnej miłości, są też deficyty oxytocyny. Wówczas obserwujemy jednostki, które ciągle pragną wielkiej miłości, czują jej niedosyt, manifestują miłość w inny sposób, wielokrotnie wylewają jej duże fale na zewnątrz. Ciągle o niej mówią... nie dlatego, że są spełnione tylko z powodu jej braków. Występuje w psychice swoistego rodzaju głód na miłość. Zdarzają się zdrady, poszukiwanie spełnienia. Miłość i współczucie wpływają w wielkim stopniu na zdrowie.

Oxytocyna powoduje skurcze macicy podczas porodu, uczestniczy w okresie zapłodnienia, uwalnia się podczas karmienia dziecka piersią. Karmienie ma wpływ na zwijanie się macicy. Oxytocyna pobudza pożądanie seksualne, wystarczy zwykłe stymulowanie sutków. Wiadomo, że jest u kobiet hormonem - mostem pomiędzy dotykiem i seksem.

Kilku naukowców znalazło powiązanie między oxytocyną i pozytywnym życiem towarzyskim, kontrolą pamięci, funkcją serca i monopauzą u kobiet. Obniża ciśnienie krwi i usuwa stres z mózgu. Dr. Uvas-Moberg stwierdził wpływ oxytocyny na rozwój spirytualny. Modlitwa, medytacja i kontemplacja aktywują oxytocynę, która pomaga utrzymać balans: ciało-umysł-dusza.

KORTYZOL

Produkowany jest w korze nadnerczy, wpływa na przemianę węglowodanów, tłuszczów, białek i gospodarki wodno-eletrolitowej.

Inaczej hydrokortyzon, hormon stresowy, jest przeciwny oxytocynie. Potrzebujemy kortyzolu kiedy w życiowych sytuacjach pojawia się niebezpieczeństwo i śmierć bliskiej osoby. W stresowych sytuacjach kumuluje się w ciele. Należy go uwolnić. Najlepsza jest medytacja.

Jego nadmiar powoduje wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi i otyłość. Nadaktywność kortyzonu daje poczucie fizycznego opuszczenia, ta osoba poczuje się bardzo samotnie.

Medytacja pomoże usunąć stres.

Znajdź czas w ciągu dnia, usiądź w cichym miejscu. Zwróć uwagę na swój oddech. Staraj się podczas oddechu usunąć jak najwięcej toksyn z ciała.

Sukcesem medytacji jest prawidłowy oddech. Musimy do swoich komórek wpuścić duże ilości tlenu. Ważne aby nauczyć się oddychać świadomie, zwracać uwagę na długość oddechów. Prawidłowo wykonane ćwiczenia oddechowe już po kilku oddechach przynoszą lepsze samopoczucie.

Medytacje niekoniecznie muszą być długie, wystarczy 5-10 minut dziennie i prawidłowy oddech, a na pewno wniesie w ciało dużo zdrowia. W medytacji pomocna jest relaksująca muzyka, np. Zen, Tai-chi, nucenie mantr, można pozostać w całkowitej ciszy. Każdy powinien wypracować własną metodę, która mu odpowiada najlepiej.

DOPAMINA

Produkt nigra w móżdżku. Dopamina jest uwalniana przez neurony ośrodkowego układu nerwowego. Brak dopaminy powoduje depresję, zamglony umysł dający uczucie, że ledwo żyjemy.

Duża liczba ludzi stymuluje własne mózgi kokainą, amfetaminą, złym jedzeniem czy agresywnym zachowaniem. Z reguły są to stymulacje w celu wytworzenia większej ilości dopaminy. Zbyt dużo dopaminy wywołuje deluzje, halucynacje, które często są mylone z mistycznymi doświadczeniami. Nie tylko narkotyki są przyczyną zakłóceń w produkcji dopaminy, ale również mocno zaburzają umysł gry komputerowe. Ci ludzie, którzy dużo grają z reguły posiadają w swoim systemie podwójną dawkę dopaminy. Aby osiągnąć spirytualne przebudzenie musimy wypracować balans, nie może być za dużo, nie może być za mało. Wówczas będą budzić się ośrodki w mózgu odpowiedzialne za rozwój spirytualny.

Dopamina odgrywa odmienną role w zależności od miejsca swojego działania; odpowiedzialna za napęd ruchowy, koordynację i napięcie mięśni, np. w chorobie Parkinsona występuje niedobór dopaminy.

W układzie limfatycznym jest odpowiedzialna za procesy emocjonalne i wyższe czynności psychiczne, które determinują poznawanie rzeczywistości i regulują stosunek człowieka do otoczenia.

W podwzgórzu (część podkorowa mózgowia), od którego zależy homeostaza organizmu jest ściśle połączone z przysadką mózgową malutkim narządem wydzielającym różne hormony do krwi. Związany głównie z regulacją wydzielania hormonów, a szczególnie prolaktyny.

Dopamina zwana hormonem szczęścia, jego pojawienie wywołuje euforię w przestrzeniach między neuronami w jądrze półleżącym (jedno z podstawowych jąder w mózgu). W tym miejscu wspomnę o wpływie narkotyków na rozwój duchowy. Chcę przestrzec wszystkich, którzy błędnie rozumują ten temat!

Główne działanie kokainy polega na stymulowaniu dopaminy w mózgu. Obniżenie narkotyku wywołuje patologiczne obniżenie stężenia dopaminy w mózgu co powoduje głód narkotyczny. I tak kokaina wywołuje euforię, zmniejsza niepokój, daje poczucie pewności siebie, lecz wprowadzana do organizmu dłużej wywołuje halucynacje, paranoje, a nawet objawy schizofrenii.

Dużo ludzi zażywa kokainę oszukując się, że w ten sposób osiągną oświecenie. Kokaina wywołuje stan olbrzymiej radości i satysfakcji, ale warunkiem osiągnięcia oświecenia jest współczucie do wszystkich istot oraz widzenie świata takim jakim jest naprawdę.

Kokaina zabija współczucie, a realne widzenie jest mocno zaburzone. Kiedy brakuje jej w organizmie pojawiają się lęki i złe samopoczucie. Pogoń za pięknymi wrażeniami jest tak potężna, że "biorący" zwiększa dawki lecz z biegiem czasu zamiast euforii pojawia się depresja, utrata wrażliwości, aż wreszcie dochodzi do odlotów, nawet kilkudniowych. Takie osoby stają się samolubne i podejrzliwe, zatracają sens życia i zamiast do oświecenia zmierzają do śmierci.


Gruczoły dokrewne w ciele człowieka

Hormony są regulowane: za pomocą medytacji, modlitwy, masażu, tańca, muzyki, malarstwa. Elektromagnetyczne pole harmonizuje się w czasie Tai-chi, Qi-gong. Zachodzą dobrze relacje między centralnym układem nerwowym, układem immunologicznym i hormonami. Właściwe funkcje mózgu pomagają w połączeniu z Boskim Źródłem.

Ludzkie serce posiada 40.000 komórek nerwowych (neuronów) i ma swój własny system nerwowy, czasami jest nazywany mózgiem serca. Posiada też elektromagnetyczną energię 5000x większą niż mózg. Energia w sercu jest potężniejsza niż w mózgu. Ważne jest, aby utrzymać balans między sercem i mózgiem co pozwoli wyeliminować stres i utrzymać spokojny umysł.

Dużo ludzi używa słowa - oświecenie. Ale ilu ludzi tak naprawdę wie co naprawdę to słowo znaczy? Ilu ludzi widzi mistyczne światło i wie jak ono pracuje w mózgu i całym ciele.

Jeśli zrobilibyśmy test mogłoby się okazać, że tak naprawdę znajdzie się zaledwie kilka osób na całym świecie, którzy rozwiną ten temat.

Kiedy człowiek ujrzy w sobie podobne zjawisko - mistyczne światło, ta chwila jest sygnałem, że został połączony z Boskim Źródłem. Brak światła w ciele dowodzi, że człowiek nie jest jeszcze gotowy na przyjęcie Boskiej Energii. Zanim dojdzie do oświecenia powinien uporać się z własnym stresem i chaotyczną naturą. Stan oświecenia jest łączony ze zmianą funkcji mózgu. Ukazują to badania EEG mózgu, CTscan, MRI (skan ukazujący obrazy struktur mózgowych) i już nie bardzo można kogoś oszukać... Ważne jest dzisiaj posiadać na ten temat głębszą wiedzę. Zmiany neurobiologiczne przyjmują stałą formę i muszą się dokonać, aby ożyła głębsza świadomość.

Vancouver
23 Jan 2008

WIESŁAWA


om mani padme hum

LOTUS BUDDHA