ZMIANY W DNA

BÓG I MÓZG - EPILEPSJA
(CZĘŚĆ 1)
LINK! CZĘŚĆ 2

 

Na całym świecie ponad 50 milionów ludzi choruje na padaczkę.

Padaczka - epilepsja, zwana też chorobą św. Walentego cechuje się pojawieniem napadów padaczkowych.

Przyjmują różne formy:
- od nagłych, w czasie których znika na krótko świadomość,
- do dużych, w czasie których następuje utrata przytomności, drgawki, ślinotok, szczękościsk, szybkie ruchy gałek ocznych, a nawet chwilowy bezdech.

Padaczka wywołuje wiele kontrowersji. Przez stulecia była uważana za klątwę bogów lub rodzaj choroby umysłowej. Do tej pory duża grupa chorych cierpi z powodu ignorancji środowiska. Dzisiaj wiemy, że padaczka jest spowodowana nieprawidłową funkcją mózgu.

Etiologia padaczki: guzy mózgu, urazy mózgowe, poalkoholowa, podeszły wiek, dziedziczna, ale ciągle duży procent zachorowań zostaje niewyjaśniony.

Nowym odkryciem w świecie neuronaukowców jest region mózgu, popularnie zwany "Boskim Modułem" lub "Boską Plamką" (kropką). Kiedy ten region jest stymulowany otwiera mistyczne doświadczenia. "Boska Plamka" stymulowana podczas medytacji i modlitwy wytwarza odpowiednie pole elektromagnetyczne. W czasie tego procesu dochodzi często do epilepsji. Halucynacje (w tej kwestii termin medyczny) mogą być spowodowane mistycznymi i paranormalnymi doświadczeniami, które mają miejsce w pomieszczeniu lub innym miejscu, w którym przebywamy. Zdarzają się też podczas astralnych podróży. Zauważono, że większość epileptyków jest mocno religijnych. Kto posiada takie doświadczenia jego osobiste wierzenia łączą się z wielką miłością zakotwiczoną w Bogu.

Naukowcy, filozofowie i ateiści już długo dyskutują między sobą udowadniając sobie nawzajem konstrukcję ludzkiego umysłu i samą Istotę Boga. Ugrupowania religijne, a nawet całe państwowe społeczności stoczyły na przestrzeni tysiącleci wiele krwawych teologicznych wojen. Kontrowersyjne postawy naukowców, filozofów i ateistów znajdują odpowiedź, co prawda bardzo wolno, ale nareszcie naukowcy znajdują fakty, że fenomen religii i wiary to nie są tylko puste ludzkie słowa.

Grupa neuronaukowców z Uniwersytetu w Kalifornii w San Diego znalazła w ludzkim mózgu region, który jest połączeniem duchowych myśli człowieka (modlitwy...) z Najwyższym Polem Świadomości - z Bogiem.

Sugerują, że człowiek genetycznie jest zaprogramowany aby wierzyć w Boga. Naukowcy ruszyli do dzieła, rozpoczęli pracę nad ludzkim mózgiem u ludzi z epilepsją.

Z reguły, kto cierpi na epilepsję, a tak dokładnie na specyficzny rodzaj epilepsji często miewa wizje i spirytualne obsesje.

Testy - mierzona aktywność mózgu wskazuje, że znalezione neurologiczne centrum w skroniowym płacie mózgu zapala się błyskiem, kiedy ta osoba myśli o Bogu. Odróżniamy dwa płaty skroniowe mózgu: prawy i lewy, leżą po obu stronach głowy powyżej uszu.

Płat skroniowy odpowiada za:
- mowę
- pamięć werbalną - zapamiętywanie
- rozpoznawanie obiektów
- muzyczny słuch i wyrażenia dźwiękowe
- analizę zapachów.

W tym samym regionie mózgu jest podobny punkt, w którym następuje elektryczne przeładowanie podczas ataku epilepsji.

"Czyżby to był punkt, dziedzictwo naszego mózgu - zwane "Boskim Modułem?" ... Jest to pytanie naukowców, a zarazem odpowiedź na wielką ilość naukowych tez, filozoficznych i religijnych wierzeń.

Naukowcy pracujący nad tym zagadnieniem mocno wierzą, że tak musi być! Prowadzą badania z różnymi grupami epileptyków - szczególnie z osobami wysoko rozwiniętymi spirytualnie. W chwili kiedy występują serie słów skierowanych do Boga - modlitwa ... etc ... strefa "Boskiego Modułu", również epileptycznego, zaczyna pulsować niczym błyski światła na monitorze.

Antropolodzy i zwolennicy darwinowskich teorii spekulują, że rozwój religii rozwinął u wierzących pewien mechanizm, który u innych ludzi jest zupełnie nieużyteczny. Stwierdzili, że ten mechanizm był bronią tych wierzących przeciw drugiej grupie - niewierzących i ci nazwali pierwszą grupę maniakami religijnymi.

Dzisiejsze odkrycia naukowców, znalezienie "Boskiego Modułu" w człowieka mózgu stało się obustronnym mieczem:
1. Ukazaniem prawdy płynącej z serca naukowców.
2. Odpowiedzi opozycji - występują przeciw wielkim wierzącym masom.

Z tych polemik wynikły nowe pytania w stylu "Kto był pierwszy... kura czy jajko?" Dwa przeciwne sobie obozy polemizują ... "Czy Bóg stworzył nasz mózg czy nasz mózg stworzył Boga?"

cdn...

Vancouver
26 Aug. 2007


WIESŁAWA