ZAKRYTE ZAGADKI

ZAKRYTE KRÓLESTWO - CHAZAROWIE

Historia i pochodzenie Chazarów było wspaniale ukryte przez wiele wieków, podobnie linia ich pokoleń. Również ciężko jest ustalić ponad wszelką wątpliwość kwestę pochodzenia tzw. "samozwańczych Żydów" w Europie Wschodniej.

Ich historia w Europie była najbardziej strzeżoną tajemnicą, dopiero w XX wieku, szczególnie w ostatnich latach dużo informacji przeniknęło do mediów.

Osobiście wydaje mi się, że nadszedł najwyższy czas aby tą historię wyciągnąć z kryjówki. Nawet najlepsi historycy byli zaskoczeni tą ukrytą wiedzą i nie umieli dać o niej pełnego wyobrażenia kiedy wyłoniła się historia Chazarów.

Jaki był cel jej ukrycia przed światem?

Nie jest to łatwy temat, wymagał i ciągle wymaga niejednego wnikliwego umysłu, dokładnego zbadania, ale jak do tej pory zarówno historycy jak i teolodzy zgadzają się co do jednego: był to cel polityczny zawarty w specjalnych prawach przez "samozwańczych Żydów". Historia ich ciągnie się na długiej przestrzeni, nie jest łatwo zebrać wszystkie szczegóły, ciągle mogą być różnice postrzegania; napewno wiadomo, że już w I wieku pne Chazarowie napływali do Europy Wschodniej poprzez drogi lądowe między północnymi krańcami Morza Kaspijskiego i południowymi krańcami Uralu.

Kim byli Chazarowie?

Wiele źródeł podaje, że był to naród azjatycki. Są klasyfikowani przez antropologów jako nowoczesna turecko-fińska rasa. Od niepamiętnych czasów ich ojczyzną był środek Azji. Chazarowie byli bardzo wojowniczym narodem, stale byli w stanie wojny ze swoimi sąsiadami. Za wszelką cenę chcieli umocnić własną pozycję, nie tylko terytorialną lecz również mieli wielkie apetyty być najbogatszym narodem, co czyniło ich z biegiem czasu potężną grupą: bogatą i niebezpieczną.

Również przypuszcza się, że na początku Chazarowie byli narodem pogańskim. Zanim najechali na Europę Wschodnią ich kult religijny był mieszanką praktykowaną przez pogańskie narody. Ich forma religijna była formą produkowania dużego stopnia zwyrodnienia moralnego, wynikająca przede wszystkim z ich zachowań seksualnych.

Z biegiem czasu Chazarowie przyjęli na swoje potrzeby judaizm. Na podstawie Tory (Pięcioksiąg Biblii Heb.), Torach (8 Ksiąg proroków i 11 Ksiąg Pism) stworzyli Talmud, stając się "samozwańczymi Żydami". Przebudowali judaizm przez swoich fałszywych rabinów. Nałożyli swoje nauki i ideologie na całą ich społeczność. Stało się to częścią ich działań politycznych, kulturowych, gospodarczych, społecznych w całym ich królestwie Chazarów a Talmud przewidzianym prawem cywilnym i religijnym.

Dlaczego poruszam dzisiaj ten temat?

Jest to niezmiernie ważne zagadnienie aby zrozumieć naszą sytuację i wyjaśnić wiele innych historycznych "zagadek"na przestrzeni wielu stuleci na świecie. Ta ukryta historia Chazarów wpływa na nas wszystkich, poznając ją w miarę dokładniej zaczyna się nam wszystko lepiej rozjaśniać.

Czytając Objawienie Św. Jana na pewno nie jedna osoba zatrzymała się przy słowach:

"Znam uczynki twoje i trud i wytrwałość twoją
i wiem, że nie możesz ścierpieć złych
i, że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów
a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami".

(Obj. Jana 2:2)

"Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty
i wiem, że blużnią tobie ci, którzy podają się za Żydów,
a nimi nie są, ale są synagogą szatana".

(Obj. Jana 2:9)

O kim mówi Biblia?


Prof. H. Graetz

Kim są ci nazwani kłamcami, fałszywymi apostołami, którzy osiągnęli potęgę i moc zakamuflowanego królestwa na Ziemi, zagrażają wszystkim dzieciom Chrystusa, czynią zamęt, grabież, gwałt ?

Prof. H. Graetz, niemiecki historyk żydowskiego pochodzenia ur. w roku 1817 w Książu Wielkopolskim (zm. 1891 - Monachium) w swoich jedenastu dziełach przybliżył światu tradycję żydowską a zwłaszcza nauki tych rabinów, które zmierzają do uniemożliwienia przyjścia Odkupiciela-Mesjasza; za pomocą przekręconych faktów i chytrego mamienia ludzi oraz szukania przyjemności z poczucia swojej wyższości z udanych oszczerstw. Od wieków zakłamywali rzetelność i prawdę. Duże rzesze ludzi przyswajali sobie ich przekrętne nauki, tych kutych na cztery nogi nowych pseudo -żydowskich nauczycieli, którzy czynili wielkie szkody i spustoszenie w rzeczywistej prawdzie na przestrzeni wieków.

Od czasów H. Graetza wiele się zmieniło, świat powoli odkrywał przekrętny naród, ale to było ciągle za mało.

Dzisiaj już czas dowiedzieć się czegoś więcej, zagłębić to zagadnienie i skorektować historię. Sami powinniśmy dochodzić do prawdy, szukać informacji, źródeł a nie tylko czekać aż nam ktoś poda gotowe na talerzu i często kierować się taką nie zgłębioną wiedzą, wielokrotnie wcale nie mającą nic wspólnego z prawdą. Musimy wiedzieć, że jest dużo zakłamanych ludzi, którym nasze pomyłki są na rękę. Również jest im na rękę nasze intelektualne lenistwo, w ten sposób mogą nam wcisnąć każdy "kit", wystarczy, że znają tylko nasze nastroje i naiwność. Bazują na naszych uczuciach, emocjach. Ludzie, którzy szczerze podchodzą do zagadnienia, nie szukają sensacji, czy własnej sławy niosą brzemię ciężkiej prawdy, lecz zaraz za nimi idą ich śladami fałszerzy i próbują zaciemniać prawdy.

Ci którzy je fałszują lub pomagają fałszerzom (czasami poprzez złe rozeznanie rzeczy), niewystarczające zbadanie tematu, lenistwo intelektualne czy zwykłą głupotę. To my sami powinniśmy starać się dotrzeć do każdej prawdy, czytać, rozmyślać, szukać nie tylko w jednym źródle i nie po to aby komuś przekornie zaprzeczyć tylko dobrze rozeznać: co jest co? Dzisiaj to nie jest problem, ta wiedza jest na świecie, należy tylko zadać sobie trud by ją zbadać i właściwie ugruntować. Od waszej rozwagi będzie zależeć wasza prawda na dany temat.

Kilka słów na temat:
Talmud i Chrześcijaństwo

Talmud - podręczniki do szkolenia rabinów jako prawny kod stanowiący podstawę żydowskiego prawa religijnego, pokazuje zupełnie inaczej rzeczy niż są one powszechnie znane światu.

Dobre zaznajomienie się z naukami Talmudu wymaga znajomości j. hebrajskiego, tz; pełnego języka. Dopiero wówczas należy dokonywać pełnej analizy tekstu.

Talmud zawiera między innymi teksty odnoszące się do Jezusa Chrystusa, chrześcijan, wiary chrześcijańskiej. Został przetłumaczony na łacinę przez ks. JB Pranaitisa, magistra teologii, prof. j. hebrajskiego (znajomość pełna). Tłumaczenie na łacinę daje lepszy wgląd w te księgi niż tłumaczenie na angielski, dostarcza bogatszych określeń. Jest to bardzo obszerny temat. Mało jest też na świecie wiarygodnych tłumaczeń.

Komisja badająca prawdziwą historię Talmudu musiała zaznajomić się z dużą ilością tłumaczeń, w różnych językach aby znaleźć, gdzie zostały wprowadzone antychrześcijańskie formy fałszowania życia Jezusa Chrystusa, gdzie rabini starają się oszukać chrześcijan i wprowadzili swoje prawdy.

Po raz pierwszy zainteresowałam się tym tematem jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, nie miałam wtedy zielonego pojęcia dokąd mnie poprowadzi ta ciekawość. I tak odkryłam, że są Żydzi i jacyś jeszcze inni Żydzi innych wyznań, ale nic poza tym. Ta zagadka czekała jeszcze na rozwiązanie kilka lat. Dużo rozjaśniła mi w głowie rozmowa z mądrą Żydówką, byłą więźniarką Oświęcimia. Sama przeżyła, ale zginęła w obozie cała jej rodzina. W czasie rozmowy kilka razy podkreślała jakiego jest wyznania, było to dla niej bardzo ważne. Byłam zaskoczona nieznaną mi dotąd wiedzą.

Samozwańczy Żydzi mówią sami o sobie:

"Żyd może krzywoprzysięgać aby potępić chrześcijańską wiarę.
Może krzywoprzysięgać i robi to z czystym sumieniem.
Może fałszywie przysięgać przez użycie każdego podstępu."

Dzisiaj wiele prawd zostaje przez nas na nowo odkrywanych, coraz mocniej topnieją ściany fałszu, toteż chrześcijanie przez te hordy, które chcą ich na nowo zakłócić dostają coraz więcej "piasku w oczy w celu zamydlenia prawdy."

Jest już spora grupa ludzi, która dochodzi do tej prawdy, lecz jeszcze większa grupa robi tej pierwszej tzw. rozmaz wydając wielką kasę aby zdyskredytować w oczach całego świata tych prawdziwych twórców prawdy, by je obalić. Potężne są akcesoria i ludzie do tego szkoleni, którzy niszczą wizję chrześcijańską wprowadzając różne formy nawet do kościoła, w ten sposób piętnują tych prawdziwych, prześladują. Niepokojące jest to, że pojawia się coraz to większa grupa tych nieświadomych, dzisiaj najczęściej internautów, którzy jak medialne papugi powtarzają każdą medialną papkę rozdmuchiwaną na forach, gdzie można znaleźć więcej bzdur niż prawdy. Ci, którzy roznoszą podobne bzdury, w tym przypadku na temat Jezusa, chrześcijaństwa nawet nie wiedzą jak bardzo pomagają manipulantom. Zanim coś powiecie, dobrze sobie to przemyślcie bo niechcący stajecie się pracownikami zła. Wspieracie tych, którzy nie są po waszej stronie. Właśnie w ten sposób coraz więcej ludzi zmusza chrześcijan do milczenia, którzy nie umieją znaleźć się w tej mieszance prawdy i fałszu. Prawdziwi chrześcijanie w wierze, trwają na swoim miejscu i przeciwstawiają się złu.

Myślę, że nam zwykłym ludziom nie będzie łatwo rozeznać całej prawdy, to jest potężna praca, wnikliwa analiza. Prawda była zakłócana przez samozwańczych Żydów przez długi okres czasu w odniesieniu do bardzo wielu elementów życia, nie tylko natury religijnej-chrześcijańskiej. Cała dzisiejsza manipulacja w świecie ma korzenie właśnie tutaj. Przyjrzyjcie się dzisiejszemu światu, sami widzicie dokąd zmierza?

Lecz jest jedna wielka prawda, której nie da się zmienić! Prawa natury są nieodwracalne. Nie da się zmienić prawa natury, bynajmniej nie na długo! Zmiany zawsze będą uchybione.

Prawa natury dotyczą każdego i nikt nie może ich obejść. Zawsze nastąpi przeciwna reakcja. Prawo natury jest Alfą i Omegą, to jest tak wiele a zarazem takie proste. Samozwańczy Żydzi zrobili już prawie wszystko aby wynik prawa natury i ich przeciwnych działań dał nam przeciwną reakcję. Dzisiaj co do tego nie można mieć już żadnych wątpliwości.

"Oto sprawię, że ci z synagogi szatana,
którzy podają się za Żydów a nimi nie są, lecz kłamią,
oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg,
i poznają, że ja ciebie umiłowałem."

(Obj. Jana 3:9)

Jakie były nasze polskie powiązania z historią Żydów ?
Można zgłębić poprzez:

Teksty źródłowe
Żydzi na ziemiach polskich

Przywilej Bolesława Pobożnego dla Żydów wielkopolskich wydany w Kaliszu w 1265 r.

Nadanie autonomii Żydom warszawskim przez księcia mazowieckiego Konrada III Rudego, 1469 r.

Fragment traktatu "Chizuk emuna" ("Utwierdzenie wiary") lekarza i sekretarza gminy karaimskiej, Izaaka z Trok, o tolerancji w Polsce, ok. 1594.

Uniwersał hetmana wielkiego koronnego Stanisława Potockiego w sprawie rozruchów antyżydowskich we Lwowie wydany 8 maja 1664 r. w Podhajcach.

Nie należy również traktować wszystkich Żydów jednakowo. Na świecie jest duża grupa uczciwych Żydów, nie ma nic wspólnego z grupą manipulantów.

6 JULY 2010

WIESŁAWA