ZAKRYTE ZAGADKI

ULURU
 

Największym monolitem na świecie jest Uluru, zwany także Ayers Rock. Skała ma 348 metrów wysokości i prawie 3 kilometry długości. Większa część skały ukryta jest pod ziemią, gdzie rozciąga się na głębokość 6 kilometrów.

Uluru jest najświętszym miejscem aborygenów. W jaskiniach wokół Uluru kryją się święte malowidła przedstawiające; czas snu, magiczny okres, z którego, według wierzeń aborygenów, narodził się świat. Plemię aborygenów Anangu wierzy, że specjalne miejsca wokół Uluru nadal zamieszkują dziesiątki duchów przodków. Ślady ich działalności odnotowano w różnych punktach wokół świętej góry, a wiele opowieści o tych istotach utrzymywane jest w ścisłej tajemnicy i uznawane za święte.

Góra Uluru to miejsce, gdzie dzieją się dziwne i zaskakujące rzeczy. Turyści odwiedzający to miejsce często zabierają na pamiątkę kawałki skały lub kamyki. Potem drogą pocztową kamyki wracają na miejsce, a nadawcy twierdzą, że od dnia, kiedy je zabrali, cały czas mieli pecha.

Innym zjawiskiem paranormalnym, które często zdarza się wokół Uluru, jest pojawianie się UFO. Ostatnio grupa astronomów amatorów i turystów doniosła, że widziała serię trójkątnych obiektów latających. Wizyty tych dziwnych obiektów nie potwierdziły konwencjonalne radary. W przeszłości widziano również statki kosmiczne w kształcie olbrzymiego cygara, ale, tak samo jak w innych przypadkach, nie udało się potwierdzić ich autentyczności.

FAKTY Na jednym z malowideł w jaskiniach Uluru widnieje bóg nieba, Wandjina, swym wyglądem przypominający istotę pozaziemską w kasku.