ZAKRYTE ZAGADKI

TELOS - MOUNT SHASTA
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Telos - legendarne miasto okresu lemuriańskiego, które zostało założone pod górą Shasta na pograniczu Kalifornii i Oregonu. Wokół tego miasta krążą mistyczne legendy, nurtują nie jeden umysł na naszym globie. Jednak w większości ludzkość nie ma pojęcia o istnieniu Telos albo mocno wątpi.

Amerykanie dobrze wiedzą, że góra Shasta jest żyjącą legendą i wielce zagadkową górą, zaliczana do siedmiu najbardziej tajemniczych znajdujących się na Ziemi. Legendy jakie krążą wokół Shasta dotyczą Aniołów, Wyższych Duchowych przedstawicieli, UFO i Wniebowstąpionych Mistrzów. Krążące mity wspominają lemuriański okres, ocalałych potomków tego starego lądu i podziemne miasto Telos skrywające wszystkie ważne zapisy o Ziemi. Uchodziło za międzyplanetarną furtkę, powietrzny korytarz łączący Ziemię z innymi międzygalaktycznymi kanałami.

Telos było zwane "Kryształowym miastem światła z siedmioma promieniami." Telos znaczy - "komunikacja z duszą." Legendy twierdzą, że przyjdzie czas, że Telos zamanifestuje się jeszcze raz bardzo mocno na Ziemi.

Duże podziemne miasto liczące ok. 1,5 mil. mieszkańców. Ich językiem był solarny Meru, który jak wielu wierzy nie był pochodzenia ziemskiego, przybył na Ziemię z "Królestwa Bogów." Używany na Ziemi w sanskrytach, z niego narodził się język hebrajski.

Telosanie żyli bardzo długo, ale wyglądem przypominali ludzi w wieku 30-40 lat. Miastem rządził król imieniem Ra i królowa Ramu Mu. Mieli Radę 12-stu złożoną z 6-ściu mężczyzn i 6-ściu kobiet, wszyscy wspólnie zarządzali miastem. Nie znali pieniędzy, prowadzili handel wymienny. Rozwijali się duchowo, posiadali zdolności przemieszczania się z 3-ciego do 5-tego wymiaru. Kontaktowali się z Wyższymi Istotami.

Mieszkańcy Telos uchodzili za mocno zaawansowaną technologicznie cywilizację. Mieli niewiarygodny system transportu. Wewnętrzny system był złożony z wind i elektromagnetycznych sani. Ludzie podróżowali pomiędzy podziemnymi miastami w elektronicznych kolejkach ok. 3000 mil na godzinę.

Telos było członkiem Konfederacji Planetarnej tak, że mogli podróżować w inne światy. Posiadali też wielowymiarowe pojazdy i system komputerowy (aminokwasowy), połączony z innymi podziemnymi miastami i galaktycznymi cywilizacjami. Każda rodzina posiadała własny komputer. Świat archeologii odnajduje cząsteczki starożytnej technologii, które zdaniem niektórych archeologów mogły być płytkami elektronicznymi komputerów a zarazem są wielkim znakiem zapytania ? ... świat ciągle zbyt mało wie na temat zaginionych kultur i nie wydaje się to wielu ludziom możliwe by prymitywne ludy ... ? ... mogły mieć taką technologię.

Telos było zbudowane z pięciu poziomów. Najbardziej ważny był pierwszy poziom, w którym znajdowały się ośrodki edukacyjne, administracyjne i gospodarcze. W centrum była świątynia na 50 000 ludzi. Poza tym były budynki rządowe, pałac króla i królowej, lotnisko międzyplanetarne i szkoły. Na innych poziomach były ośrodki przemysłowe, nawadniane ogrody i prywatne domy.

Historia Telos mówi o Lemurii, która przypuszczalnie ciągnęła się od 4. 500 000 do 12 000 lat temu. Był to potężny obszar, w miejscu którego mamy dzisiaj Ocean Spokojny, Hawaje, Wyspy Wielkanocne, Australię, Nową Zelandię, dzisiejsze tereny Kalifornii, zachodnie wybrzeże USA i część Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie. Lemurianie żyli w 5-tym wymiarze i mieli zdolność przemieszczania się do wymiaru 3-ciego.

Przybyli na Ziemię z innych galaktyk; z Syriusza i Alpha Centauri. Lemuria była ziemskim rajem. Około 25 000 lat temu na Ziemi panowały dwie potężne cywilizacje; Lemuria i Atlantyda, obie spierały się o swoje ideologie. Lemurianie pozwalali swoim mniej rozwiniętym kulturom żyć ich własnym życiem, zostawili ich w spokoju. Atlantydzi pragnęli podporządkować niższe kultury pod rządy Atlantów i Lemurii. Z tego powodu doszło między nimi do wojny nuklearnej. Około 15 000 lat temu wielka wojna zniszczyła Lemurię. Kapłani rozpoczęli budowę podziemnego miasta pod górą Shasta w celu przechowania najważniejszych informacji i ocalenia ich cywilizacji.

W tym czasie ludzie żyli około 20 000 do 30 000 lat. Lemurianie, którzy uchodzili za Mistrzów Mądrości w tym dla nich ciężkim okresie doświadczyli lekcji wojny i agresji. Druga nuklearna wojna 12 000 lat temu zniszczyła zupełnie Lemurię, ale 200 000 mieszkańców zamieszkało pod górą Shasta. Przenieśli tam wszystkie sekretne zapisy i Sekretny Płomień.

cdn...

Vancouver
4 July 2008

WIESŁAWA