ZAKRYTE ZAGADKI

TAJEMNICE DOGONÓW

Plemię zamieszkujące w Afryce zachodniej, które posiada niezwykłą astrologiczną wiedzę bez użycia teleskopów... Dogonowie opisali szczegółowo i dokładnie naturę naszej galaktyki oraz przekazali mity naszego pochodzenia na Ziemi. Ich wiedza zadziwiła naukowców.

Mówią o inteligencji Wszechświata, która stoi za całym stworzeniem i świadomością wszystkich istot. Nazywają ją Amma - “Ten który opiera się na niczym”.

Według wierzeń Dogonów rdzeniem naszej galaktyki jest czarna dziura, którą nazywają “Po”. To jest “jajo świata”, pierwsza zasada nasienia. Dokładnie w języku Dogonów “Po” znaczy nasienie, którą określają jako najmniejszą rzecz na świecie. Nawiązują do faktu, że materia czarnej dziury jest najgęstszą i najbardziej skoncentrowaną formą materii w stworzeniu. Mówią, że jest niewidoczna w Centrum. Kręci się i rozprasza wszystkie cząstki materii w dźwięcznym i świetlistym ruchu, lecz pozostaje niewidoczna i niesłyszalna.

Dogoni mówią, że Amma umieścił swoje słowo “Po” czyniąc z tego obraz twórcy i łono Amma. Obojczyki Amma odnoszą się do ramion mgławic spiralnych, które określają kształt galaktyki. Obojczyk jest pierwszą kością, która pojawiła się w układzie szkieletowym rozwijających się zarodków. Rośnie w kształcie sierpa, bardzo podobnym do kształtu ramion naszej spiralnej galaktyki.

Po Tolo - czym jest dla Dogonów to określenie?

To gwiazda głębokiego początku. To co Dogoni nazywają czarną gwiazdą karła, która znana jest nam jako Syriusz B.

Po Tolo jest pierwszą gwiazdą, narodziła się po tym jak “Po” (rdzeń galaktyki) zakończył swoje zadanie.

Po Tolo jest postrzegany jako podwójne “Po”, co oznacza, że czarne gwiazdy takie jak Syriusz B działają bardzo podobnie do czarnych dziur, wydaje się, że mają taki sam wpływ na przestrzeń i czas co czarne dziury, tylko w mniejszej skali manifestacji. Po Tolo jest obrazem łona Amma i jest postrzegany jako źródło Źródła odradzającej siły życiowej dla tego królestwa stworzenia. Po Tolo jest drugim najbliższym układem gwiezdnym naszego układu słonecznego odległym o zaledwie 8 lat świetlnych. Po Tolo ma także najmniejsze i najcieńsze cząsteczki, które Dogoni opisują jako metal zwany sagala. Jeden kamyk sagala waży kilka ton, ponieważ Po Tolo jest tak masywny kształtuje strukturę, przestrzeń i czas w naszym królestwie.

Sigi Tolo

Najmłodsza gwiazda, która wyszła z łoża Amma. To jest gwiazda, którą uczeni nazywają Syriuszem A. Sigi Tolo jest gwiazdą uświęconej ryby. Dogoni mówią, że Amma usiłując udaremnić występki zbuntowanej istoty o imieniu Ogo poświęciło Niebiańskiego Rybaka Nommo Semi. Sigi Tolo jest gwiazdą Nommo Semi, co sprawia, że Sigi Tolo jest niebiańskim testamentem poświęconej ryby. Dogoni mówią, że ofiarna krew Sigi Tolo rozlewa się na łono Amma i odnawia, impregnuje i oczyszcza to królestwo stworzenia.

Dziwnym zbiegiem okoliczności wiedza Dogonów była bardzo podobna do kosmologii starożytnego Egiptu. Egipcjanie znali Ra jako Amma - “Ten który opiera się na niczym”.

Amma umieściła 7 słów w “Po”, które zaczęły silnie wibrować w ziarnie. Spirale wibracyjne spowodowały, że z obłoków wyrosły 4 obojczyki. W barwach obojczyki są pierwszymi kośćmi, które tworzą się w zarodku jako odcień. Rosną w kształcie przesadzonego “S”.

Nagle wybuchła Pura i powstało 8 nowych nasion. Amma posadziła te nasionka w jaju w pobliżu obojczyka “Po”. Amma zamierzała stworzyć 8 nowych istot: 4 samce, 4 samice. Dogoni nazwali te istoty Nommo Anagonno (w tłumaczeniu: “słowo”), które stało się człowiekiem-rybą (Anagonno).

Nommo są pierwszymi istotami stworzonymi przez Amma i są amfibiami niebiańskich stworzeń. Nommo odpowiadają Kemetik-Khem-Anu.

To określenie to już starożytny Egipt, bardzo podobna tradycja do wiedzy Dogonów. To kobiety odgrywały kluczową rolę w Kemetik panteonie. Najbardziej znana jest Izyda, żona Ozyrysa a zarazem jego siostra i matka Horusa, tzw. “kemenetyckie drzewo życia.

Kemetik, czyli czarny kem, to również związek Ra - Anu - boskie światło, związek boskiej mocy… stąd prawdopodobnie wynika akt stworzenia nie tylko w Afryce, czy Egipcie, również na amerykańskim kontynencie… dwaj bracia Quetzalcoatl i Tezcatlipoca razem uczestniczyli w stworzeniu świata: element czerni i światła.

Istoty stworzone przez Amma jako brat i siostra a mimo to mąż i żona… to 4 bliźniacze ryby miały się urodzić razem, być pobłogosławione niebiańskim szczęściem i spełnieniem.

Jednak jeden z bliźniaków płci męskiej Ogo (Kemetik) zniecierpliwił się czekając, aż jego bliźniaczka zajdzie w ciążę. Ogo zbuntował się Amma. Wyskoczył z niebiańskiego łona i ukradł część własnego łożyska. Następnie zaczął tworzenie z własnym łożyskiem w celu odtworzenia własnego małego świata. Jego skradzione łożysko stało się nieczyste, a jego działania zaburzyły boski porządek, który ustaliła Amma. Dogoni mówią, że nasze Słońce, które oni nazywają Nay jest skradzionym łożyskiem, a ta planeta Ziemia planetą rebeliantów ustanowioną przez Ogo.

Aby przywrócić porządek i oczyścić tworzenie się Ogo, Amma postanowił poświęcić jednego z bliźniaków Nommo - Nommo Semi, który składał się zarówno z mężczyzny jak i kobiety i był całkowicie doskonałą istotą samą w sobie. Amma podniósł Nommo Semi z niebiańskich wód i przywiązał androgeniczną rybę do drzewa Kilena (matka drzewa węglowego) i jednym szybkim ruchem przeciął pępowinę i genitalia Nommo Semi.

Nommo Semi zmarł bolesną śmiercią. Dogoni mówią, że Syriusz A jest niebiańskim ucieleśnieniem ofiary. Następnie Amma wziął Nyama poświęconego Nommo i kapał na dawne łożysko niebiańskiej ryby (System Syriusza) i skradzione łożysko jego brata Ogo (nasze Słońce).

Celem Amma było oczyszczenie jego stworzenia z przestępstw Ogo. Wymagało to przyjęcia czystej i doskonałej istoty Nommo Semi i poświęcenia jej. Amma przeznaczona jest dla ducha Nommo Semi, aby uleczyć rozdarte łożysko Ogo i stać się jednym z utworzonym przez Nieczystą Ziemię Ogo.

Kiedy Amma posypał ofiarną Nyamę zrobił kilka rzeczy, co spowodowało zmartwychwstanie poświęconego Nommo i jego odrodzenie. Jego odrodzenie jednak pomnożyło formy Semi i zmieniło jego charakter. Nomo Semi został wskrzeszony w trzech równoczesnych formach:
1). Kora-Na - Wielka Arka Czystej Ziemi, siła, którą Amma zamierzał nadać barwę męską i nasiona (Po). Kora-Na jest przedstawiana jako piramida schodkowa z prętem - anteną na wierzchołku.
2). O Nommo - oczyszczająca siła świeżej wody na Ziemi.
3). Unum - niegdyś androgeniczny Nommo Semi, ujawnił się teraz jako 8 pierwotnych przodków Hue-manity: 4 mężczyzn, 4 kobiety. Męskie i żeńskie dusze Nommo Semi miały teraz osobne formy. Zostali sparowani w czterech zjednoczonych formach na obrazie ośmiu oryginalnych Nommo.

Ofiarna Nyama przygotowała niebiosa, aby Kora-Na wyruszyła z systemu Syriusza na planetę Ziemię.

Kora-Na podróżowała z Systemu Syriusza na naszą planetę Ziemię na kroplach Nyamy.

Nosił on za swoich mieszkańców Unum Hue-manity 8 niebiańskich ziaren. Także kształt, wygląd i proporcje Arki wyrażają wszystkie zasady, barwę potrzebne do reorganizacji i zadośćuczynienia Ziemi Ogo.

System Syriusza stał się żyjącym łożyskiem wskrzeszonego Nommo. Mimo, że Kora-Na, O Nommo i Unum zamierzali sami podróżować do “nieczystej Ziemi Ogo”, mieli na zawsze pozostać w kontakcie z linią ratunkową, która łączyła ich bezpośrednio z łonem Amma. To zawsze żyjące łożysko jest układem Syriusza i dopóki utrzyma się związek Syriusza Zmartwychwstały Nommo nigdy nie umrze. System Syriusza zalewa nieczystą Ziemię odmładzając, odżywiając Nyamę co 60 lat, w tym okresie Dogoni wykonują ceremonię Signi, aby powtarzać połączenie Ziemia-Syriusz. Ofiarna Nyama stworzyła równoległe struktury w sferze niebiańskiej i na Ziemi Ogo. W niebie zorganizował przestrzeń i cykl czasu w naszym układzie słonecznym. Zsynchronizował on również cykle naszego systemu z cyklami systemu Syriusza. System Syriusza i ten system planetarny stały się bliźniaczymi planetarnymi, parami ośmiu przodków Nommo. Na Ziemi zorganizował kultury w odcieniu człowiek i ustalił kolejność interakcji odcieni - człowiek.

Wreszcie ofiarna Nyama przygotowała scenę na dzień całkowitego oczyszczenia i odnowy planety Ziemi - ten dzień nazywa się “Izubak Minne” - Ziemia dnia ryby, która pojawia się na zakończenie Epoki Ryb… i jego krew spadnie na Ziemię jak strugi deszczu… to jest inicjacja Ery Wodnika. To w tym czasie podczas przejścia tych wieków nastąpi Tabo Tolo, ponowne połączenie się dwóch placent.

Należy przypuszczać, że Tabo Tolo pojawi się w pierwszym spiralnym powstaniu Syriusza w Epoce Wodnika. Dogoni przedstawiają Tabo Tolo jako dzień, w którym silnie oczyszczający strumień Nyami wyleje się na Słońce i Ziemię z układu Syriusza. Ten strumień zmyje nieczysty porządek Ogo i nieśmiertelnych synów i córki Nommo. Amma powstrzymuje Ogo przed tworzeniem większego chaosu, a także karze za złe uczynki. Na polecenie Amma uczyniono Ogo bezpłodnym. Ogo aż do tego momentu był w formie amfibii reptilian (Kemetik Apap), który próbował stworzyć sztuczny świat poza boskim porządkiem Amma.

Ogo zakłócił uniwersalną równowagę, którą zamierzał stworzyć Amma. Ogo wziął własne łożysko i odtworzył własny świat, co było aktem kradzieży a zarazem aktem kazirodztwa, toteż Amma rozkazał jednemu z pozostałych Nommo Titejane ukarać Ogo. Tak też on zrobił, rozbił genitalia Ogo, uczynił go bezpłodnym. Ogo uciekł z Niebios na Ziemię. Amma chciał związać Ogo z planetą Ziemią, aby nie mógł już zakłócić niebiańskiego porządku. Amma przekształcił Ogo, który był do tego momentu w formie amfibii reptilian Yurugu, Pale Foks, który odpowiada Kemetik-Set-Anup kontynuował na Ziemi destrukcyjne i chaotyczne zachowania, próbował stworzyć sztuczny świat poza boskim Zakonem Amma. Właśnie to robił, kiedy Arka Kora-Na wylądowała na Ziemi. Kiedy wylądowała, siła uderzenia prawie zabiła Yurugu, ale przeżył uciekając pod ziemię. Wpływ lądowania rzucił księżyc w niebo, która jest częścią Kora-Na (część Ziemi).

Z Kora-Na wyłoniło się 8 ciemnych przodków, wyszli z 8 ziaren, w tym z prosa, czarnego ryżu, sorga, ciecierzycy, ich misją było kultywowanie ziemi i uprawianie niebiańskiego ziarna, aby każdy mógł żyć w obfitości. Miały się także odtworzyć i rozprzestrzenić po całym świecie technologie duchowe zawarte w Kora-Na. Dogoni mówią, że system Syriusza to 3 główne gwiazdy: Po Tolo, Sigi Tolo, Emma Ya Tolo.

Osiem przodków ciemności zostało oskarżonych o przeprowadzanie ważnych ceremonii Signi. Signi wykonuje się co 60 lat, kiedy planety Jowisz i Saturn są wyrównane. Signi przywraca więź ludzi Ryb, którzy poświęcili swoje boskie ja w swojej ojczyźnie po drugiej stronie wód - System Syriusz.

Ruch Po Tolo utrzymuje wszystkie inne gwiazdy w odpowiednich miejscach, w rzeczywistości mówi się, że bez tego ruchu żadne z nich nie pozostaje na swoim miejscu. Po Tolo zmusza do utrzymania trajektorii. Mówi się, że jest to “słup gwiazd”. Po Tolo jest osią całego świata.

Współczesna astrofizyka pokazuje, że rzeczywiście Syriusz B jest starą zieloną karłowatą gwiazdą. Jego bliźniak Po Tolo jest gwiazdą, która ma wiele cech czarnej dziury, nie świeci jasno, emituje promieniami ultrafioletowymi, pierwotna energia nie jest termojądrowa, lecz plazmo-elektryczna (energia jądrowa spowodowana ciśnieniem grawitacyjnym). Karły mają pole elektromagnetyczne, które jest miliard razy silniejsze niż zwykłe gwiazdy. Karły są bardzo ciężkie i wypaczają czas i przestrzeń.

Emma Ya - to żeńska bliźniaczka z “Po”.

Dogoni mówią, że jest Matką zbóż i strażnikiem żeńskiej esencji. Emma Ya jest niewidzialna i niewykrywalna, jest Wielką Tajemnicą, świętym nasieniem żeńskiej zasady i macierzyństwa, którą Amma postawił całkowicie poza zasięgiem Ogo.

I tak się składa, że współcześni astronomowie nie byli w stanie zaobserwować ani potwierdzić Syriusza C.

Dla Dogonów Sigi Tolo jest najmłodszą gwiazdą, która wyszła z łona Amma, ale to dzięki Sigi Tolo jej siła życiowa zaimpregnowała Po Tolo dając mu potrzebną siłę do reorganizacji nieba i Ziemi. Ponadto siła życiowa spada na łożysko Ogo (nasze Słońce i Ziemia) również je oczyszczając. Dogoni także mówią, że esencje wodoru (Nyama) Silo Tolo pada jak sznury deszczu, aby oczyścić Ziemię. Ta siła jest “Reorganizatorem Świata”, która przynosi nowy porządek na świecie ustanowiony przez Amma, a nie przez Ogo, Ta święta energia - światło elektryczne, które kojarzy się z polami grawitacyjnymi (podąża za polami grawitacyjnymi z Syriusza B na Ziemię) i rezonuje w powinowactwie z falami alfa. Jak stwierdzono układ gwiezdny Syriusza i Konstelacja Wodnika znajdują się na tej samej płaszczyźnie Nieba - poniżej 15 stopnia niebiańskiego równika.

Gdy Ziemia wkroczy w Erę Wodnika również wejdzie w układ z Systemem Syriusza. Kiedy nastąpi wyrównanie Ziemia-Syriusz nastąpi wielkie połączenie Taba Tolo - unia dwóch bliźniaczych placent. Czarne światło z Syriusza spłynie kaskadą po planecie. Dla dzieci Nommo będzie to wyglądało jak wielkie łono Menat, wielkie łono życia - łono lwicy (LINK!) karmiących swoich młodych królów i księżniczki.

Dla dzieci Ogo - Bladego Lisa będzie to jakby ognisty sąd i nie zatrzyma się, aż zbuntowane dusze nie zostaną usunięte. Ci, którzy są w harmonii z Niebem i Ziemią Menatu odżywi umysł, ciało i ducha dając im siłę, której potrzebują do zdrowego przekształcenia się w ludzkość Epoki Wodnika. Dla tych, którzy nie są w harmonii z boskim porządkiem ustanowionym przez Amma, te promienie kosmiczne będą jak siarka i ogień spadające z nieba, spalające złych i niesprawiedliwych. Nie będzie się gdzie ukryć i gdzie uciec.

I otworzy niebiosa Zbawiciel, aby sprowadzić niebiańskie córy-synów z chaosu i zagłuszyć światło samozwańczego.

Ta legenda wydała mi się bardzo ciekawa dlatego ją tutaj dajemy, abyście i wy mogli sobie ją przeczytać i wyciągnąć z niej swoje wnioski… i przy okazji zobaczyć, jak te wszystkie legendy i mity łączą się w jedną całość.

Malijski malarz opowiada historię Dogonów

Vancouver
3 March 2019

WIESŁAWA