ZAKRYTE ZAGADKI

STS-48 I UFO

15 września 1991 roku pomiędzy 20:30 a 20:45 kamera zainstalowana na tyle promu Discovery była wycelowana w stronę horyzontu Ziemi i nagrała ciekawe zjawisko. W momencie owego nagrania astronauci zajmowali się innymi sprawami i nie spoglądali w monitory. Na horyzoncie pojawił się świecący obiekt, który poruszał się powoli ze strony prawej do lewej. Kilka innych podobnych obiektów było widocznych wcześniej i poruszały się w przeróżnych kierunkach. Nagle... następuje błysk, który widoczny jest w dolnej lewej części ekranu i owy obiekt natychmiast się zatrzymuje i zmienia swój tor lotu przyspieszając z wielką prędkością - jakby natychmiast reagował na owy błysk. W trakcie tego manewru widać jakiś "strumień światła", który przecina przestrzeń kosmiczną w miejscu gdzie znajdowałby się obiekt, gdyby ówcześnie nie zmienił swojego toru lotu i nie odleciał na bezpieczną odległość. Następnie obraz z kamery kieruję się w inną stronę...

Owe nagranie zostało odebrane przez amatorów, którzy bezpośrednio śledzili ową misję. Materiał ten był prezentowany w przeróżnych programach informacyjnych i zainteresował on światowych ufologów. Film ukazuje m.in. inne jasno świecące obiekty, które są widoczne na horyzoncie. Zazwyczaj komentuje się je jako kryształki lodu, które dryfują sobie w bliskiej odległości od promu. Jeden z naukowców Richard C. Hoagland zademonstrował, iż owe obiekty były dużej wielkości i znajdowały się setki kilometrów z dala od promu.

Jeden z tych obiektów znajduje się na bliskiej orbicie okołoziemskiej. Jak wspomniano wcześniej... następnie widać błysk i pewnego rodzaju "wiązkę świetlną", która zmierza w stronę obiektu - oczywiście obiekt unika "kontaktu" poprzez natychmiastowe zatrzymanie i gwałtowny zwrot pod dużym kątem i następnie znika z naszego pola widzenia poruszając się z wielką prędkością. "Promień świetlny", który wylatuje gdzieś z powierzchni Ziemi mija się z celem i znika w przestrzeni kosmicznej...

Film poddano analizie z której wynika:

- dystans jaki dzielił prom od horyzontu Ziemi to 2,757 kilometrów
- prędkość obiektu zanim się zatrzymuje i zmienia tor lotu to 87,000 kilometrów na godzinę (73 Machy)
- trzy sekundy po owym błysku, UFO natychmiast zmienia kierunek lotu i przyspiesza, znikając w przestrzeni kosmicznej z prędkością oszacowaną na 340,000 kilometrów na godzinę (285 Machów) - trwa to 2,2 sekundy
- takie przyspieszenie powinno stworzyć 14,000 siły g (G-Force) - normalna Ziemska grawitacja to 1 G-Force

Owy promień został zinterpretowany jako pewnego rodzaju urządzenie, którego celem był owy obiekt, który zdążył uniknąć trafienia. Hoagland interpretuje zdarzenie nagrane na filmie jako "Gwiezdne Wojny" - testy broni na obiekcie UFO. Jak by tego nie ocenić owa technologia prezentuje się nadzwyczaj interesująco.

Dalsze badania miały wskazać na obszar nad jakim nagrano owy materiał - miało to być nad Australią. Obiekt pojawia się gdy prom znajduje się w okolicach jeziora Carnegie. Błysk został przypisany miejscu (Zatoka Exmouth) gdzie znajdować się miała Baza Wojskowa North West Cape. "Promień" miałby pochodzić z rejonu gdzie znajdowała się baza Pine Gap w centralnej Australii.

Wszelkie próby poszukiwań informacji na ten temat z rejonów Australii nie powiodły się - materia informacyjny pochodził z USA lub Nowej Zelandii.

To nagranie jak i inne materiały filmowe NASA jakie udało się zdobyć i które nie dawały się jednoznacznie wyjaśnić (ponieważ widnieją tam "niezwykłe anomalie") zaowocowały tym, iż NASA podjęła decyzję aby wstrzymać transmisję na żywo ze swoich misji z przestrzeni kosmicznej.

Film ten ma związek z tematem jaki poruszany jest przy różnych okazjach - tego typu działania przywołuje m.in. Steven M. Greer w swoim niedawnym oświadczeniu:

"Incydent z Roswell jest jedynie jednym z wielu i ukazuje, że owe sekretne projekty dotyczą spraw, z którymi najlepiej poradzą sobie milczące kierownictwa: katastrofa w Roswell była w rzeczywistości celowym atakiem na pozaziemski statek i miały miejsce inne bezecne operacje wojskowe skierowane w przybyszów. Jest to niebezpieczna i niepotrzebna gra, która wymaga społecznego nadzoru i pełnej jawności. W przeciwieństwie do angażowania się w agresywne akcje, należy stworzyć międzynarodowy organ do otwartych działań na tym polu oraz zapoczątkować pokojowe kontakty z owymi przybyszami. Militaryzowanie przestrzeni kosmicznej i celowanie do statków ET jest niebezpieczne, bezmyślne i niezwykle ryzykowne. Nadszedł czas, aby prawda została ujawniona a osoby, które sprostają temu w sposób pokojowy mogą zainicjować kontakt."

Zapraszamy do zapoznania się z owym nagraniem - film przedstawia również zdanie sceptyczne...

Zobacz nagranie:

Analiza:

Evidence of Missile Strike Against UFO during NASA mission STS-48
 

Wersje skrócone:

U.F.O's NASA STS-48 REAL PROOF.

Zoom:

UFO - NASA - UFO Missed by Ground Based Energy Pulse Wepon

by dj_cinex - © VRP - www.paranormalne.pl

Źródło: LINK!