ZAKRYTE ZAGADKI

SEKRETNA ENERGIA KUNDALINI
(CZĘŚĆ 6)
LINK! DO CZĘŚCI 5

LINK! DO CZĘŚCI 7

Przebudzona Energia Kundalini potrzebuje specjalnej diety. W tym czasie cały metabolizm mocno zwalnia co objawia się całkowitym brakiem apetytu. Od tej pory będzie zapotrzebowanie na pożywienie bardzo lekkie i łatwo przyswajalne. Najlepsza dieta dla Kundalini to: gotowana pszenica, jęczmień, soczewica. Należy unikać białek i tłuszczy (ograniczyć do minimum), szczególnie jest to ważne w początkowym etapie, kiedy podczas budzenia się Energii Kundalini umysł przechodzi kryzys, wówczas jest przeciążona wątroba. Dobrze jest zwiększyć w diecie węglowodany, np. ryż, kukurydzę, jęczmień, ziemniaki, ponieważ węglowodany pomagają utrzymać wewnętrzną temperaturę ciała i nie wymagają dużo ciepła do trawienia. Unikać mięsa, jaj i ciężkiej żywności.

Wiele nieporozumień, nawet wśród Joginów wywołują dyskusje co do spożycia dużej ilości mleka, surowych warzyw i owoców. Należy wiedzieć, że przez układ pokarmowy żywność przechodzi przez 18 godzin, toteż najlepsze dla naszego systemu są potrawy gotowane, ponieważ nie wywołują szybkiej fermentacji.

Kiedy spożywamy surowe warzywa zachodzi proces tzw. gotowania w żołądku, a to wymaga czasu i pokarm zalega w układzie pokarmowym. Kiedy gotujemy pokarm dobierając prawidłowo składniki uwalniają się enzymy, które już rozkładają jedzenie i poprawiają trawienie, które szybko rozkłada się na jeszcze drobniejsze cząsteczki i chemiczne elementy, dzięki czemu jest łatwiejsze do strawienia.

Często Jogini mają swój dietetyczny reżim, a ich diety bywają bardzo różne, w zależności od ćwiczeń jakie stosują. Ale trzeba wiedzieć, że podczas przebudzenia Energii Kundalini trzeba być ostrożnym i umieć dobrać dietę. Ci co przechodzą ten proces wiedzą, że bywają dni, w których ciężko jest przyjąć nawet wodę, dlatego należy słuchać ciała. Pamiętam początki mojego przebudzenia. Długie tygodnie nic nie jadłam a nawet nie piłam, w ogóle nie miałam takiego zapotrzebowania. Następnie jadłam tylko ryż, stopniowo wprowadzałam inne składniki: warzywa, owoce. Do tej pory bardzo lubię parowane warzywa i prawdę mówiąc najlepiej mi pasują w mojej diecie. Moja dieta już nigdy nie wróciła do starych wzorców. Stałam się z dnia na dzień wegetarianką.

Dla Energii Kundalini najlepsza jest dieta Sattva, która jest subtelną formą żywności.

Sattva jest dietą, która odżywia myśli i układ nerwowy. Gdy karmimy swoje myśli sattvą stają się bardziej czyste i wyrafinowane, prowadzą do wyższej świadomości. Kiedy ciało jest już oczyszczone, lekkie, samo jest zdolne do pobierania z pożywienia Sattva. Dla Energii Kundalini ważne są przyprawy, takie jak kolendra, kminek, goździki, nasiona gorczycy, kardamon, cynamon. Nie tylko poprawiają smak, ale mają takie same właściwości jak enzymy w organizmie, przyczyniają się do rozbicia żywności w naszym systemie pokarmowym, co pomaga nam oszczędzać życiową energię i utrzymać wewnętrzną temperaturę ciała.

Wiadomo, że podczas budzenia się Kundalini towarzyszy człowiekowi stan depresji nerwowej. W ciele występuje dużo zmian i przemian, szybko spada temperatura ciała, potrafi być niższa niż temperatura otoczenia, wtedy metabolizm spowalnia, a nawet całkowicie się zatrzymuje. Wówczas spada zużycie tlenu, wtedy należy spożywać płynne pokarmy, unikać tłuszczów i białek.

Dla człowieka jego przebudzenie się Kundalini jest historycznym wydarzeniem. Człowiek nie może już w swoim życiu doświadczyć niczego więcej poprzez swoje zmysły. W sferze wyższej świadomości istnieją zarówno boskie jak i demoniczne siły. Obie te siły mogą być sprowadzone na ziemię poprzez te same techniki. W czasie budzenia się Kundalini, kiedy mocno aktywują się wszystkie czakry obie te siły dają o sobie znać. Kiedy świadomość człowieka jest czysta widzi obok siebie wszystkie strefy zagrożenia. Widzi także swoje granice psychicznego więzienia, w którym ludzkość pozostaje od tysiącleci.

Aby wyjść poza te granice potrzebna jest wielka cierpliwość, poświęcenie i odpowiednie zrozumienie. Dopóki nie przekroczymy granicy mentalnego więzienia często zostajemy zaatakowani przez negatywne siły w celu naszego ponownego zniewolenia, wycofania się na stare pozycje. W tym czasie często nasze zmysły zostają zawieszone, aby uniknąć kontroli naszych przeciwników, którzy hamują nam drogę. Kiedy mamy zawieszone własne umysły, siły Boskie mogą nas łatwiej przeprowadzić poza granice naszego więzienia. W tym czasie człowiek często nie widzi własnej drogi i nie rozumie wielu zjawisk, toteż zawieszenie zmysłów bywa w tym przypadku najlepszym wyjściem.

Nie jest to łatwy czas, pomijając fakt ataków negatywnych sił nasze umysły reagują w specyficzny sposób, często ludzie mogą zachowywać się dość dziwnie, potrafią spontanicznie śmiać się, płakać zupełnie bez powodu. Widać wyraźnie, że zmysły osób budzących się są nietrzeźwe, nie umieją okazać jasno swoich emocji.

Od zarania dziejów mistycy byli prześladowani za swoje doświadczenia, nie tylko za wizje, ale i przyziemne zachowania. Wszystko bierze się także z braku znajomości wnętrza człowieka w czasie tej fazy ludzkiej ewolucji. Ciągle zbyt mało ludzi budzi się i nawet jeśli przekazują swoje doświadczenia reszta ludzi najczęściej nie chce ich słuchać. Toteż tajemne doktryny są do dzisiaj ukrywane przed światem przeciętnych ludzi. Niby żyjemy w czasie oświecenia, ale kiedy świat widzi osobę oświeconą zachowuje się wobec niej jak barbarzyńca. Dużo osób przebudzonych zostało zamordowanych, byli przetrzymywani w więzieniach, szpitalach psychiatrycznych, właśnie za ich duchowe doświadczenia, które dla ludzi normalnych uchodzą za niewiarygodne. Co gorsza, z własnego doświadczenia wiem, że nawet ci, którzy uważają się za bardziej wtajemniczonych również potrafią solidnie dołożyć osobie budzącej się. Łatwo określają ich jako szalone umysły, chociaż wewnętrzna świadomość tych osób jest całkowicie jasna. Najczęściej w swoim życiu zostają na placu boju samotni.

Niby nasza współczesna medycyna mocno się rozwija, ale lekarze nie uznają przebudzenia duchowego. Na te duchowe „szaleństwo” lekarze mają stosowne leki i zabiegi, nawet przez wstrząsy elektryczne próbują przywrócić tych „zakłóconych” do ogólnie przyjętej normalności. Kto trafi na taką terapię nie uniknie smutnego losu. Są jednak kultury, które dobrze wiedzą czym bywają takie stany i uważają tych ludzi za dzieci Boga. Wiedzą, że w rodzinach, w których narodzi się taki człowiek cała rodzina będzie oczyszczona, toteż są w tych kulturach dobrze traktowani i powszechnie szanowani.

Zdarza się też patologia, objawy chorobowe przypominające budzenie się Energii Kundalini lecz tak naprawdę nie mają z tym nic wspólnego. Toteż należy umieć te dwie sprawy dobrze rozpoznać. U ludzi psychicznie chorych ich świadomość jest bardzo rozproszona, nie ma stałego przepływu doświadczeń. Są zewnętrznie zdezorientowani i całkowicie wewnętrznie zaślepieni, podczas gdy osoby przebudzone maja trafne decyzje, orzeczenia, potrafią działać samodzielnie, bez kontroli. Jest na świecie już wielu psychiatrów, którzy rozpoznają problem, rozumieją istotę rzeczy, nie utożsamiają przebudzenia Kundalini z chorobą psychiczną.

Kiedy mówimy o przebudzeniu Kundalini nie powinniśmy tego procesu mylić z innymi formami przebudzenia duchowego. Przebudzenie się tylko czakr jest zupełnie innym procesem niż przebudzenie Energii Kundalini. Nawet jak wszystkie czakry są przebudzone, nie można jeszcze mówić o przebudzeniu Kundalini.

W procesie przebudzenia Kundalini pierwszym krokiem jest oczyszczenie nadi: Idy, Pigali i tworzenie harmonii w ich funkcjonowaniu. Następnie budzone są czakry, jako trzeci element budzi się Sushumna i musi istnieć wyraźna droga do wznoszenia się Kundalini. Jeśli zostanie coś zaniedbane to chociaż Energia Kundalini przebudzi się w pierwszej czakrze ponownie wraca do swojej groty, w dodatku może spowodować różne dziwne reakcje w obrębie pierwszej czakry, np. neurotyczne i seksualne. Jeśli czakra nie przebudzi się na odpowiednim poziomie zanim dotrze do niej Energia Kundalini może rozwinąć się moc siddhi, a te spowodują, że Energia Kundalini już nigdy nie wzbije się wyżej. Oczywiście ma to negatywny wpływ na proces duchowy. Każda osoba ma własne przebudzenie i swój psychiczny potencjał. Jak już wspominałam Pingala jest odpowiedzialna za życie, Ida za świadomość.

Wiemy z anatomii, że nierównowaga w układzie współczulnym i przywspółczulnym nie jest dobra dla naszego fizycznego i psychicznego zdrowia. Te dwie nitki karmią obie półkule mózgowe, które z kolei kontrolują każdą aktywność naszego organizmu. Ida i Pingala funkcjonują zgodnie z naturalnym cyklem, ale z powodu złych naszych zachowań, nawyków i stylu życia często bywają zakłócane. Czasami jeden nadi dominuje, a drugi jest spychany co powoduje nierównowagę, w tym przypadku najczęściej odezwą się choroby. Kiedy tylko wystąpi między nimi harmonia obudzi się Sushumna. To nie jest praca na jedno wcielenie, podobnie jest z budzeniem się czakr.

Musimy także wiedzieć, że najpierw należy oczyścić ciało fizyczne i mentalne, inaczej nasza praca nad przebudzeniem Kundalini będzie bezcelowa. Jeśli nasze przewody nie są gotowe nie mogą być podłączone do centralnego węzła, podobnie jak luksusowy dom z elektrycznymi kablami, gdzie choćby jeden kabelek jest źle zamontowany cały ten luksus stoi bez światła.

Dzisiaj ciągle u większości ludzi czakry od Anahaty w górę są w stanie uśpienia, to widać na co dzień, kiedy to materializm i seks staje się najważniejszym celem dla większości ludzi. Kto zna świat energii szybko oceni na jakim duchowym poziomie są inne osoby.

Czym bardziej ktoś rozwija dolne czakry tym większa jest możliwość, że utknie w nich na dobre. Czakry należy oczyszczać wszystkie harmonijnie: dolne i górne, wszystkie należy odpowiednio pchnąć do pracy. Nie wolno budzić na siłę górnych czakr, kiedy dolne jeszcze nie są przebudzone. Może się zdarzyć, że zostaną uruchomione, ale to może być zgubne. Może się okazać, że ta osoba nie będzie umiała ich obsługiwać niczym małe dziecko, które wyprowadzi samochód na niebezpieczną jezdnię. Otwieranie się mistycznych rzeczy wcale nie jest takie bajkowe, przerasta umysły wielu ludzi.

Kiedy Energia Kundalini wypełni cały mózg, płynąc przez kanał Sushumna, oznacza to, że nasze niższe mentalne ciało nie jest pod wpływem naszego umysłu, przejmuje go wyższa zasada świadomości. Od tej pory to Energia Kundalini jest władcą naszego życia, wtedy człowiek może śmiało powiedzieć „Twoja wola Panie”.

Wszystko zjednoczy się w Sahasrara. W mózgu pojawia się oświetlenie i pod jego wpływem zaczynają funkcjonować ciche obszary mózgu. Shiva i Shakti przez jakiś czas będą królować razem na tym obszarze. W tym czasie nie ma całkowitej utraty przytomności. Jest to czas na ewolucję czakry Bindu, która jest połączona z całym kosmosem. W Bindu jest siedziba ludzkiej inteligencji i całego stworzenia.

Osoby znające fizykę kwantową szybciej ogarniają Energię Kundalini i rozumieją fizjologiczny wątek naszej wyższej ewolucji. Rozumieją ponowne połączenie Shakti i Shivy w jedną energię, gdzie nie ma dualnego doświadczenia. Nie ma także zbyt dużo informacji na temat wspólnego istnienia tych dwóch energii jako jedność i w tym temacie nadal są podzielone opinie.

Jedno jest pewne, przebudzenie Kundalini jest jak wielki wybuch, który budzi człowieka na innej płaszczyźnie. W czasie przebudzenia ma miejsce eksplozja doświadczeń i ważnych objawów, które są czasami bardzo trudne do zrozumienia. Najbardziej unikalne jest doświadczenie uwalniania energii tak silnych, że przypominają porażenie prądem elektrycznym, występuje uczucie pieczenia w ośrodkach czakr i całym ciele, wyraźnie czuć jak energia przechodzi w górę. W głowie i ciele słychać różne odgłosy, muzykę, śpiew ptaków, wodospady, widać zapalające się światła, czasami niczym setki małych żaróweczek.

Człowiek budzący się ma zmienne nastroje, od radosnych, spokojnych do bardzo burzliwych. Jednego dnia pozostaje cichy i spokojny, drugiego dnia zachowuje się jak tornado. Te fazy przychodzą i odchodzą, ale stopniowo wszystko przemija, łącznie z pragnieniami, np. apetyt na jedzenie, który w jednym dniu powoduje, że człowiek cały dzień chodzi i szuka jedzenia, a na drugi dzień w ogóle nie czuje głodu. Podobnie jest z innymi pragnieniami. Czasami siedzi cichutko, zamknięty w sobie w zupełnej beznamiętności, innym razem wyrywa do życia, a to wszystko wypływa z głębi jego umysłu... występuje huśtawka we wszystkich emocjach i pragnieniach ..., ale i to przemija.

cdn...

24 Dec. 2011

WIESŁAWA