ZAKRYTE ZAGADKI

KWIAT TRANSFORMACJI - HIBISKUS

Symbole są dla nas ważnymi informacjami. Oglądane przez nas czy to we śnie, czy w wizji dają nam wgląd w to, co dla nas ważne, odbudowują nasze uczucia, myśli, pragnienia.

Symbole, niezwykle ważne w naszym duchowym życiu... jedne z nich, które przejawiają się z naszej czakry serca są to symbole kwiatowe.

Toteż trudno się dziwić, że to właśnie kwiaty towarzyszyły ludziom w chwilach ich wielkiego szczęścia, radości, czy z okazji innych bardzo emocjonalnych wydarzeń... i tak to było już od dawna i dotrwało, aż do dzisiejszych czasów.

Pisałam już wielokrotnie o symbolach kwiatowych na naszej stronie Rose of Sharon, ten temat nie jest obcy naszym czytelnikom. Pisałam także o hibiskusie, który jest popularny na całym świecie (Główne kanały Kundalini: LINK!).

Kwiaty hibiskusa mają wiele symbolicznych znaczeń, które prawie wszystkie stworzone są przez starożytne kultury już dawno temu... nie ma tu dla nas w tym temacie nic nowego, jeśli przerabiamy je od nowa, to stare lekcje.

Kwiat hibiskusa to żeńska energia i wszystko co związane jest z kobietą. To te kwiaty są prawdziwymi symbolami żeńskiej energii, ich piękna, uroku, który posiada każda kobieta i wyraża osobiście.

Tym kwiatem obdarzano ludzi, których uważano za godnych... i nie każdy mógł go otrzymać w prezencie... tylko ci, których uważano za najlepszych, najpiękniejszych, godnych tego kwiatu.

Nawet nazwa tego kwiatu sugeruje jego niezwykłą rzadkość
- hibiskus czyli ptasie mleczko.

Już w starożytnych Chinach ten kwiat był symbolem uroku, który nigdy nie przemija. Były nimi obdarzone zarówno kobiety jak i mężczyźni. Obdarowani mężczyźni mieli w ten sposób okazywany szacunek i siłę - często byli plemiennymi ojcami. Kwiat hibiskusa jest na Wschodzie kojarzony z bogactwem i sławą.

Znaczenie kwiatu hibiskusa może mieć również inne znaczenie ze względu na swój kolor. Znaczenie kolorów w symbolice kwiatowej jest bardzo ważne. Czasami kolor nadaje kwiatowi zupełnie inne znaczenie, niż to mówi ogólna symbolika tego kwiatu.

Hibiskus posiada kilka kolorów, bardzo popularny jest kolor biały - żeńska energia piękna i czystości.

Fioletowy - symbolizuje tajemnicę, wyższą wiedzę, klasę.

Różowy - przyjaźń miłość, to może być dla kogoś wiadomość, że go kochasz, że będziesz mile widziany/widziana.

Czerwony - to pasja, romans.

Żółty - to symbol przyjaźni, rodzinne relacje. Żółty jest kolorem szczęścia i radości i wszystko to, co napawa optymizmem.

Jakby nie patrzył to kwiat hibiskusa oznacza tajną wiadomość... kiedy patrzymy na te kwiaty odnawiamy nasze ciepło i namiętność, uzdrawiamy żeńską energię, odblokowujemy wszystkie czakry... hibiskus przebudza nas do wiedzy i mądrości naszej podstawowej istoty, pomaga przywrócić równowagę, kiedy czujemy się zdezorientowani, zarówno kobietom i mężczyznom.

Kwiat hibiskusa przyciąga wiele pozytywnej energii w twoje życie, stymuluje wyobraźnię, która przenosi nas na grunt twórczy... ale kwiat hibiskusa mówi nam również, aby działać szybko, ponieważ następny taki moment może długo nie nastąpić.

Kwiat hibiskusa jest również kwiatem transformacji - czyli podnoszenia Boskiej Jaźni ponad naszą cielesność, wychodzenia poza smutek i łzy, dotykanie nieograniczonej wiedzy.

Był taki czas, kwiaty hibiskusów masowo wymierały, a teraz na odwrót, ponownie się odradzają w dużej ilości...

... czyżby pokazywały nam naszą dalszą duchową podróż?

Vancouver
21 Nov. 2018

WIESŁAWA