ZAKRYTE ZAGADKI

ENERGETYCZNE SYMBOLE

Symbole są bardzo silne i mogą być bardzo użytecznym narzędziem do tworzenia.

Starożytni rozumieli moc symboli i wykorzystywali je szeroko w celu ochrony, płodności, bogactwa, zdrowia... a nawet czynienia uroków i zadawania innym ludziom śmierci.

Oczywiście, każdy symbol ma swoje konkretne znaczenie i zadanie, ale sam w sobie nie powoduje żadnych warunków. Nadaje mu mocy świadomość ludzi. Zwalnia i doskonali wzorzec energetyczny niezbędny do uzyskania pożądanej manifestacji.

W ten sposób symbole pracują jak swoiste mapy drogowe i prowadzą ludzi w kierunku ich upragnionego celu. Wszystko co nas otacza jest energią, nasze myśli, nasze działania, nasza droga życia... czysta czy brudna, wszystko na tej drodze jest energią i kiedy się z nią zetkniemy wpłynie na nasze pole energetyczne. Każda droga, każde drzewo, woda ma swoją energię, może się ona skręcać, zginać, zwężać, rozszerzać, zależy od okoliczności.

Wszystko co nas otacza służy do naszej budowy i duchowego rozwoju... ale może nas i uszkodzić. Niektóre miejsca ludzie zaznaczyli symbolami obserwując je w miarę upływu czasu, a dany symbol mówi nam o konkretnej energii, która promieniuje z danego miejsca.

Taki symbol nie tylko tłumaczy, ale również wzmacnia daną energię, zwiększa jej efektywność, a ta potrafi być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Zobaczmy, prawie każda generacja, religia ma swoje symbole, a nawet rodziny mają swoje herby... Indianie - totemy, które zostały starannie przygotowane i przekazywane są z ojca na syna, z pokolenia na pokolenie i mówią nam o członkach tej rodziny, również je chronią. Te symbole nie służą ludziom tylko jako ozdoba czy zaznaczenie jaki tu mieszka ród, jaka to kultura, religia, tylko budują jaśniejszą drogę energetyczną i zwiększają ją z biegiem czasu.

Wiele ludzi zastanawia się w jaki sposób symbol może otworzyć drogę energetyczną, która prowadzi do konkretnego stanu (miejsca).

Dopóki droga, rodzice, religia itd. jest niezaznaczona można tam robić różne energetyczne wiązania, wchodzi tam kto chce i robi co chce... a energia raz spada w dół, a innym razem idzie w górę. Tak jak ją ukształtuje ludzka świadomość lub nieświadomość np. nawet małżeństwa zaznaczone są obrączką, znaczy, tego terytorium nie wolno przekraczać, tam panuje swoista energia i nie wolno tego pola plątać... w dawnych czasach, jak również obecnych ważne było, aby kobieta urodziła potomka danej dynastii, stąd też zaznaczenie małżeństwa było takie istotne.

Sam symbol to klucz, który pomaga doskonalić konkretny szlak energetyczny... i wszystko będzie zależeć jaką energię my ludzie poślemy... czy energię miłości czy nienawiści, takie właściwości będą przybierać miejsca oznaczone danym symbolem. Ten symbol włączy konkretny wzór energetyczny, wzmacnia ten punkt, w którym się znajduje, nawet jak bywa ta energia niezauważona... a z biegiem czasu będzie mieć tą zdolność, że nie przepuści na ten teren (czy to dom, dane środowisko, czy człowiek) energii o przeciwnym biegunie np. symbole miłości zatrzymają wszystkie energie nienawiści itd. Jeśli będą to przeciwne symbole np. nienawiści wpuszczą w to pole wszystkie energie o tej samej częstotliwości i tym samym zwiększą w tym środowisku te energie, a to z biegiem czasu staje się chore... i dzieje się to nawet wtedy, kiedy działamy nieświadomie.

Im częściej spotykamy się z różnymi symbolami stajemy się z upływem czasu od nich uzależnieni, aż w końcu dostrajamy się do nich. Taki symbol wnosi w nas energię związaną z nim, wzmacnia nas lub osłabia... i znaczy, takie symbole wykorzystywane przez tysiąclecia np. w celu pomocy, stosowane przez greckich rzemieślników np. kwadrat, który nadawał im większych mocy tworzenia ich rzemiosła, niezależnie od tego czy to był dom czy gliniany garnek. Ten sam kwadrat na przestrzeni czasu uległ różnej obróbce, połączył się z innymi symbolami w zależności od potrzeb ludzi i rzemiosła. Ale mimo wszystkiego kwadrat sam w sobie ma potężną energetyczną moc tworzenia, stabilności i tworzy swoisty szlak energetyczny, nie do obalenia, np. jak kwadratowy stół, który ciężko przewrócić, wykorzystuje symbol w czasie, rozprzestrzenia jego moc... im więcej ludzi, narodów zaczyna go używać tym ten bardziej zyskuje większą moc.

Są takie symbole, które mają w sobie tysiące lat energii i doświadczeń... oczywiście ma to potężny wpływ na nasze obecne życie. Jeśli danego symbolu przestajemy używać zmienia się jego energia a z czasem znika. Najbardziej potężne symbole potrafią dotrzeć do celu, tak do tyłu jak i do przodu co najmniej tysiąc lat... i jesteśmy zdolni sięgnąć do energii sprzed tysiąca lat i przenieść ją w przyszłość.

W symbolach ważny jest kształt, każdy ma swoją energię... pozytywną czy negatywną... toteż ludzie, którzy posiadają swoje symbole czy talizmany powinni się z nimi zapoznać jak one działają. Ważne są kształty naszych obiektów, domów, ubrań, biżuterii, ważny jest ich kolor... czy są to formy gładkie, okrągłe, harmonijne czy ostre, kłujące, chropowate... to wszystko jest ważne w cyklu tworzenia energii i oczywiście nasza świadomość jaką nakarmimy dany symbol, z jakim uczuciem, emocją skierujemy w innym kierunku... i tak symbole mogą być symbolem naszego dobrobytu lub zmienimy nim szlak własnej energii, a nasza energetyczna droga staje się słaba. Błogosławieni ci ludzie, którzy mają zdolność głębokiego rozumienia symboli i wpływu konfiguracji geometrycznej w ich życiu.

Potężny wpływ w naszym życiu mają święte symbole... przez wieki były w stanie przekazać i scalić niematerialne i nadprzyrodzone promienie prawdy, dzięki czemu wzmacniały się nasze zdolności poznawcze. Symbole przekształcały świadomość, zachowania, zrozumienie i wnosiły dobre samopoczucie. Często obserwujemy jak na znak krzyża świętego ludzie podnoszą rękę i rysują ten krzyż na własnym ciele... a ten niewidzialny krzyż narysowany ich ręką przekształca ich świadomość, wzmacnia ich wiarę, zmusza do odpowiedniego zachowania i przypomina historię z czym ten krzyż jest związany... oczywiście w religii chrześcijańskiej jest to chwila na refleksję człowieka nad jego życiem, czym ono jest we współczesnym świecie. I nie trzeba tu zbyt wiele słów, symbole i ludzkie gesty wszystko załatwiają.

W symbolach jest wiele mądrości a nawet wielka pokora... toteż należy używać ich mądrze, aby otworzyć swoją mądrość życiową.

Dlaczego dzisiaj piszę o tych symbolach... ponieważ w naszym świecie zostało ich wprowadzonych bardzo wiele, także ludzie zaczynają się w tym temacie mocno gubić, i już nie wiedzą, który z tych symboli jest pozytywny, a który negatywny... i coraz częściej na świecie widzimy odwracanie symboli, które do tej pory były nam przychylne, pozytywne, ochraniały nas, wzmacniały, a teraz te nagle stają do góry nogami i nie wiemy co mamy na ten temat myśleć. Odwrócony symbol znaczy, że ta energia została odwrócona, ktoś nam ten symbol wykradł, odwrócił go i przeznaczył do swoich celów.

W ostatnich dniach uwagę prawie całego świata przyciąga symbol Ankh (logo Światowych Dni Młodzieży), i wyraźnie widać, że jest on w jakiejś zmienionej pozycji i ludzie nie bardzo wiedzą co tak naprawdę znaczy... tym bardziej, że był często atakowany przez katolików jako negatywny krzyż egipski... a tu nagle pojawia się przy takiej okazji.

Ankh - ten symbol znany jest jeszcze ze starożytnego Egiptu i reprezentował wieczne życie i zapewniał magiczną odnowę... także reprezentował regenerację życia poprzez wodę. Stara mądrość używała tego symbolu jako krzyża z pętlą na górze, która mówi jak woda krąży w ciele. Wiadomo, że bez wody nie mamy życia. A teraz przyjrzyjmy się jak zostało stworzone logo właśnie z tego krzyża na Światowe Dni Młodzieży, jak starożytny symbol został zmieniony, przewrócony do góry nogami, oczywiście jest to odwrócenie biegunów energii.

W jakim celu, nie pytajcie mnie, też nie rozumiem tego działania, nie wiem dlaczego taką manifestację za pomocą krzyża Ankh wprowadzono na te uroczystości... i nie sądzę, aby ci co go tworzyli, aż do tego stopnia nie znali tematu energii symboli... osobiście mogę tylko przypuszczać, że komuś zależy na zakłóceniu naszej energii życia... a resztę zostawiamy waszemu myśleniu i waszemu rozumowi.

Vancouver
26 July 2016

WIESŁAWA