ZAKRYTE ZAGADKI

DUSZE TAK ZWANE "PRZECHODNIE"
 

Były już znane w hinduizmie w zmierzchłej przeszłości i są znane w innych kulturach.. Mówi się o nich wówczas kiedy oryginalne dusze, które zeszły do swojego nowonarodzonego ciała są podmieniane przez inną duszę. Pierwsze informacje na ten temat można już znaleźć w starej hinduskiej literaturze. Według ich wierzeń w jednym ciele człowieka może zamieszkać nawet 7 innych dusz w ciągu jednego życia. Bardziej znaną i słynną duszę tak wchodzącą w ciało jest misja Świętego Tirumulara. Legenda mówi, że wszedł w ciało młodo-zmarłego mężczyzny voluntary. Zamienili obaj dusze. 

W tym starym ciele ta nowa dusza zaprezentowała swoją wysoką wiedzę jak również Tirumulara mógł rozmawiać w języku Tamil, którego wcześniej nie znał ten młody człowiek. 

Dzisiaj często raportują różni ludzie, szczególnie po śmierci klinicznej, utracie przytomności a nawet po operacjach, że budzi się zupełnie inny osobnik. Identyfikuje się z innym imieniem. Wielokrotnie walczy bo nie rozumie swojego środowiska albo jest nadzwyczaj spokojny, jakby zdziwiony. Zmienia się zupełnie w krótkim czasie. Ma już inny sposób bycia, ubrania, jedzenia, ujawniają się też inne nie znane dotąd talenty, etc. Dusze "przechodnie" wchodzą w już dojrzałe ciała, nie tracą czasu na swoje dojrzewanie i rozpoczynają wyższy poziom życia spirytualnego albo już "swoją wielką misję".  

Dusza dotychczasowa - właścicielka ciała odchodzi na swój poziom po drugiej stronie aby czasami natychmiast się inkarnować ponownie w nowym życiu i w nowym ciele. 

A ta nowa jednostka szybko kształtuje się w nową formę i dla otoczenia wygląda jak zupełnie nowy człowiek w starym ciele. Z reguły ma duże doświadczenie i głębszą mądrość. Mówi się, że tą drogą nie ma przypadkowych wcieleń. Wszystkie informacje jakie są zawarte w ciele a były one własnością tej pierwszej duszy są przeniesione w pamięć tej drugiej duszy. 

Jest wiele książek na ten temat. Podam jedną, Ruth Montgomery -"Strangers Among Us." W tej książce autorka pisze o Thomasu Jeffersonie, jakoby był taką duszą i jeszcze o wielu innych.  Te osoby od razu wraz ze swoją zmianą posiadają zdolności telepatyczne, wielką inteligencję, dużej mocy psi. Środowisko taką jednostkę postrzega jako "nie z tego świata." Te dusze schodzą na Ziemię w swoim czasie kiedy są najbardziej potrzebne. Posiadają bardzo wysokie vibracje i podnoszą poziom innych, transmutują niższe energie na wyższe. 

Nie obywa się to bez dramatów, kiedy nagle jeden ze współmałżonków budzi się w innym stanie, to ten drugi nie rozumie co się dzieje. Widzi, że nie jest to już jego partner, wielokrotnie dochodzi do rozwodów nawet jeśli ta nowa osoba jest bardziej pozytywna niż ta pierwsza. Jest to trudne doświadczenie dla obu stron.

Namaste

WIESŁAWA