ZAKRYTE ZAGADKI

DUSZA I ŚWIADOMOŚĆ CZŁOWIEKA
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

 

Wiele istnień ludzkich przez własne myśli spędza swój ziemski czas w uwięzieniu i ograniczeniu. Niskie świadomości trzymają człowieka w więzieniu. Nie potrafi nabrać głębokiego oddechu i wypełnić własnej duszy światłem. Trzech wymiarowy świat daje duszy impuls do życia, energię i siłę. Człowiek mocno łączy się z ziemią. Czuje się na niej panem i nie rozumie a nawet nie chce zrozumieć Wielkiej Twórczej Mocy, która króluje ponad Ziemią i ponad człowiekiem i jest zdolna połączyć ludzką duszę z wieloma światami.

Świadomość naturalna ogranicza duszę a pełne jej przebudzenie wprowadza w odmienną rzeczywistość, łączy z Uniwersalnym Miłosierdziem. Kształtuje duszę o innych formach i stopniowo odłącza ją od fizycznego życia. Wysoka świadomość otwiera wielką wiedzę, mądrość i radość bycia blisko Boga. Jest to dla człowieka potężny oddech nowego życia.

SUPER ŚWIADOMOŚĆ

Osiąga ją człowiek w drodze spirytualnych doświadczeń. Musi być zdolny do zupełnego odłączenia od ziemskich zależności. Taki stan zdarza się często podczas głębokiego snu, wówczas dusza jest rozłączona z ciałem, szybuje w inne wymiary świadomości. Człowiek z super świadomością zna głębokie prawdy zakotwiczone w świetle. Wysokie wibracje penetrują coraz głębiej w mentalne ciało, które już nie posiada ziemskich myśli.
Słyszeliśmy już nieraz jak niektórzy święci zasypiali głębokim snem na długie dni a nawet na wiele tygodni.

Wspomina Św. Teresa z Avila swój głęboki sen. Otworzono nawet dla niej grób. Wszyscy wokół niej byli przekonani, że nie żyje. Nie można było wyczuć u niej żadnych funkcji życiowych.

Marta Robin spała długie tygodnie, kiedy się przebudziła była zdziwiona, że nie ma przy niej jej spowiednika, przy którym zasnęła.

Czytamy historie joginów, potrafią wstrzymać oddech i wejść w inny stan świadomości.

Również Ojciec Pio zostawił notatki, zasypiał nagle, gdzieś przepadał podczas modlitwy. Tłumaczył się Bogu ze swojego niedbalstwa ale rozumiał, że jest to inny sen i jak sam napisał,
"... Boże ale to Ty mnie zabierasz do siebie ... ".

Ciało fizyczne zapada w komę - śpiączkę, która różni się od komy występującej podczas urazów mózgu i innych chorób.

Dusza żyjąca w świecie materialnym posiada własne "ego" w zależności od zewnętrznego świata egzystuje w odpowiedniej formie twórczej i buduje własne prawdy. Fizyczna egzystencja i komunikacja ze światem fizycznym popycha duszę do działań zupełnie odmiennych niż tych ludzi, którzy poświęcają bardzo dużo czasu na życie spirytualne. Pasja i wiara w inne życie mocno łączy taką duszę ze światłem Boskim. Otwierają swoim postępowaniem mocno drzwi do światła a zarazem furtki w głąb własnego rozumu. Kiedy wniknie w niego światło znika chaos i ignorancja. Czyste wibracje, współczucie i miłość wpływają w ciało człowieka, który potrafi poświęcić swoje życie pomagając innym.

Wyższa świadomość człowieka jest mostem między światem materialnym i światem spirytualnym. Poprzez ten most dusza opuszcza świat materii i otwiera super świadomość.

Bóg jest wielką potęgą i mądrością, Jego Świadomość nie jest niczym ograniczona, zwana Super Niebiańską Świadomością. Bóg jako Ojciec utworzył duszę, dał jej do użytku ciało - jako pojazd, stworzył człowieka a ten poprzez ziemskie doświadczenia wzrasta i rozwija swoje ciała astralne. Są tacy, którzy twierdzą, że jedno ciało zamieszkuje trzy dusze o różnych stopniach świadomości. Ciało jest tylko pojazdem duszy. Jest faktem, że dusza cyklicznie ewoluuje się razem z ciałem. Porusza się przez swoja transformację niczym pory roku: wiosna, lato, jesień i zima aż osiąga ostatni swój oddech i łączy się z Absolutem. Przeżywa wiele stanów: niższą świadomość i reakcje niczym w komie aż w końcu osiąga Wielki Ocean Energii. Człowieka "ego" jest niczym innym jak odłączeniem duszy od Absolutu. Od tej chwili zaistniała odrębnie we własnym świecie. Dopóki rządzi się prawami natury wzrasta i rozwija się prawidłowo osiąga indywidualną mądrość, siłę i można ją porównać do pięknego kwiatu na wielkiej łące. Manifestuje własne cechy i urodę. Ale kiedy jej wibracje zostaną zakłócone i zwróci się w stronę egoizmu nie osiągnie zamierzonego celu. Dusza takiego człowieka jest chora.

W momencie kiedy dusza osiągnie własną doskonałość - pełnię, rodzi się w niej Chrystus. Jej ziemski kres dobiega końca - Chrystus Zbawiciel pociąga ją w wyższe wymiary. Narodziny, liczne życia poprzez reinkarnację, śmierć, stan bardo aż w końcu topi się w oceanie potężnej Energii. Z jednego atomu w drodze reakcji łańcuchowej, poprzez wiele cykli i własną transformację ewoluuje do najwyższej formy spirytualnej.

Podczas normalnego snu odpowiednia wibracja rozłącza ciało i duszę dzięki czemu może podróżować poza ciałem. Ten proces następuje automatycznie. Często jest obserwowany przez jasnowidzów. Po całym dniu czuwania ciało człowieka jest zmęczone, potrzebuje odpoczynku, regeneruje swoje siły i uzupełnia energię. Sen jest niezbędny do normalnego życia. Brak snu przez dłuższy czas powoduje zakłócenia psychiczne i fizjologiczne. Zapotrzebowanie na sen jest cechą wrodzoną. W czasie snu zmienia się częstotliwość fal mózgowych. Zanikają szybsze rytmy beta i alfa, pojawiają się wolniejsze theta i delta. Wykorzystywanie niektórych regionów mózgu jest większe podczas snu niż podczas czuwania. Sen jest drugą sferą życia człowieka, jest życiem utajonym. Snom nie jest w stanie oprzeć się żaden człowiek, przychodzą znienacka, mimo woli. Homer przypisywał snom nadzwyczajne moce, twierdząc:

"... we śnie duch przeziera jasno na oczy, za dnia obraz jest ograniczony, wyobrażenia śniącego mogą być rozleglejsze niż najbardziej jasne czasu jawy ... "

Człowiek o wyższej świadomości śni już na jawie bardzo jasnymi wizjami, miewa prorocze sny dotyczące przyszłości. Podczas tego stanu śnienia mózg wibruje jeszcze mocniej. Czasami te sny są tak rzeczywiste, że spełniają się na jawie z matematyczną dokładnością.

Znane są też sny tzw. śmiertelne - kiedy ciało człowieka traci witalne siły i dusza jest w nim zagrożona i koncentruje się już tylko na opuszczenie ciała. Często podczas takich snów ukazuje się wyższa świadomość, takie dusze podczas snu potrafią przekazywać innym duszom wiadomości np. odnośnie wychowania dzieci lub inne ważne nie załatwione sprawy.

Również ciekawe sny zdarzają się osobom pod wpływem środków odurzających np. paląc opium i haszysz. w ciągu kilku minut snu te osoby mogą ujrzeć swoje życie na przestrzeni wielu lat.

Znane są stany somnambuliczne - lunatyczne. Somnambulizm - zjawisko chodzenia podczas snu, które lekarze określają jako niedojrzałość układu nerwowego. Najczęściej występuje u dzieci i uchodzi za niegroźne. Natomiast u osób dojrzałych jest uznawane za chorobę. Śpiący nagle wstaje i wykonuje normalne czynności życiowe, ale jego umysł nadal śpi, chociaż ma otworzone oczy. Nie reaguje na pytania albo bardzo powolnie na nie odpowiada. Ma zaburzoną koordynację. Charakterystyczne cechą u somnambulików są hiperaktywne fale delta co oznacza bardzo głęboki sen uznawany za patologiczny.

Według mistyków somnambulizm jest wysokim stanem świadomości.
Taka dusza potrafi równocześnie egzystować na dwóch planach: fizycznym i astralnym. Bardziej znaną somnambuliczką była Katarzyna Emmerich, niemiecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Od dziecka nie cieszyła się dobrym zdrowiem. Uchodziła za osobę wesołą, inteligentną i bardzo pobożną. Katarzyna ciężko zachorowała w wieku 37 lat i wydawało się, że była to choroba śmiertelna. Pojawiły się na jej ciele stygmaty. W czasie tej choroby jak mówiła sama Katarzyna ukazała jej się Maryja mówiąc:

"... Jeszcze nie umrzesz. Jeszcze wiele o tobie mówić będą, ale nie bój się. Jakkolwiek ci powodzić się będzie zawsze doznasz pomocy ... "


(Katarzyna Emmerich)

Katarzyna była w zakonie, już do końca życia ciężko chora i cierpiąca, nie była w stanie wstawać z łóżka. Wielokrotnie badano jej stygmaty, podejrzewano ją o fałszerstwo. Wizje Katarzyny Emmerich zostały spisane. Według tych opisów był nakręcony film "Passion of Christ".

Psychologia i nauka ciągle nie może dać pełnego wyjaśnienia supernaturalnych zjawisk takich jak: somnambulizm, telepatia, czytanie w myślach, hipnoza. Ciągle obwinia się tych ludzi o zaburzenia lub uszkodzenia mózgu.

Człowieka świadomość jest określana niczym podróż trzema pojazdami. Każdy z nich posiada coraz większą szybkość, większe wibracje i wprowadza człowieka w wyższe stany świadomości. Somnombulizm jest utożsamiany z trzecim pojazdem. Super świadomość funkcjonuje w ostatnim stadium.

Vancouver
23 June, 2007


WIESŁAWA