ZAKRYTE ZAGADKI

DEMONY I UPOŚLEDZENIA UMYSŁOWE
(CZĘŚĆ 10)
LINK! DO CZĘŚCI 9

Demony atakując potrafią rozwinąć poważne upośledzenia umysłowe. Tam, gdzie człowiek ma na sobie liczne zadrapania, potrafi być rzucony na ziemię, uderzony przez niewidoczne siły - to są ataki demonów, w ten gwałtowny sposób wyważają nasze drzwi, najczęściej u ludzi pozytywnych, którzy kroczą drogą Boga. Takich zjawisk nie da się ukryć, widzi to rodzina i najbliższe osoby, znajomi, że z tą osobą dzieje się coś strasznego. Ci ludzie szukają pomocy u księży a nawet u lekarzy i nie jest łatwo taką pomoc uzyskać ... wiem to ze swojego doświadczenia – jedni odsyłali do drugich i kółko się zamykało, a ja dalej byłam masakrowana przez niewidzialne ręce.

Nie pomagały żadne modlitwy czy inne święte talizmany, całymi dniami spędzałam czas na modlitwie, skulona w kłębek, obwieszona Różańcami, Krzyżykami z Jezusem .... w tej walce byłam okrutnie samotna ... wówczas miałam żal do Boga, tyle się modliłam a On wydawał się być głuchy na te wszystkie moje wołania, ślepy na moje fizyczne udręki .... ale wszystko ma swój cel, nic nie dzieje się z przypadku, dopóki sami na własnej skórze nie doświadczymy pewnych rzeczy dotąd nie zrozumiemy. Zdarza się, że to sam Bóg dopuszcza takie doświadczenia na człowieka, hartuje jego ducha przez siły, które nie zależą od tego świata, co ma na celu wyćwiczenie w nim mocy potężniejszych niż normalnie posiadają ludzie. I niby to wykracza poza zdolność ludzkiego zrozumienia, nie jest karą Bożą tylko częścią dorastania. To ci ludzie ochraniają słabszych przed atakami.

Z nadejściem zaawansowanej wiedzy medycznej zanikła wiara w ataki demoniczne i opętania. Co wcześniej uważana było za kontrolę człowieka przez demony i złośliwego ducha powszechnie włożono do jednego worka jako choroby psychiczne, jednak neurolodzy nie są w stanie do końca wyjaśnić wszystkich symptomów występujących w chorobach mentalnych.

Chorzy czy „rzekomi” opętani posiadają indywidualne dziwne dolegliwości fizyczne lub zniekształcenia i nieregularności; mogą to być wybuchy słowne, głównie o naturze świętokradczej i wulgarnej, skurcze ciała, gwałtowne zachowania, nadludzkie umiejętności, np. potężna fizyczna siła, lewitacja, a w takich chwilach przy takiej osobie towarzyszy gryzący smród, wyraźny spadek temperatury nawet w pomieszczeniu, pojawiają się znikąd dźwięki, głosy, poruszają się samodzielnie przedmioty, są niszczone, pomimo że nikt nie kładzie na nich ręki. Mimo wspaniałości współczesnej medycyny nikt nie potrafi wyjaśnić tych zjawisk. Trudno za to obwiniać złą funkcję mózgu i układu nerwowego.

Znana jest w medycynie schizofrenia maniakalna, na którą cierpi coraz więcej osób. Charakteryzuje się wystąpieniem urojeń, omamów, chaotycznej mowy lub katatonią, towarzyszą jej zaburzenia nastroju. W krótkim czasie emocje huśtają się na dwóch biegunach, od spontanicznego głośnego śmiechu, często w najmniej śmiesznej sytuacji do histerycznego płaczu i krzyku. Osoba ta gwałtownie reaguje, szczególnie kiedy coś nie jest jej na rękę, nie dzieje się po jej myśli. Urojenia mogą wynikać z nadawanych obcych myśli, które nagle przejawiają się w tej osobie, z jej drugiej osobowości, odzywa się kontroler.

Bywa, że są to urojenia własnej wielkości, czy przypadki kiedy osoba czuje się bez przerwy zagrożona, stwarza dziwne sytuacje, chorobliwe podejrzenia, uważa, że ją bez przerwy ktoś śledzi ... i śmiem twierdzić, że rzeczywiście odbiera pewne zdarzenia, które wkraczają w jej strefę życia, ale nie pochodzą ze świata fizycznego tylko ze strefy nadprzyrodzonej.

Schizofrenia w medycynie jest uważana za wynik wadliwego działania układu dopaminergicznego, ale ta choroba to nie jedno zaburzenie, lecz cała grupa, dosłownie oznacza – rozszczepienie umysłu, rozdwojenie jaźni i występuje na wielu polach: w myśleniu, emocjach, niedostosowaniu się do ogólnie przyjętych zachowań i treściami wypowiedzi. Zwiększa się aktywność dopaminergiczna w mózgu, którą podejrzewa się za część objawów. Podstawą leczenia są neuroleptyki, które wybiórczo hamują objawy. Działają silnie uspokajająco, szczególnie na ośrodki dopaminy i serotoniny. Głównym niepożądanym działaniem tej terapii może być Choroba Parkinsona, mniejsze skutki to nadmierna senność, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia funkcji seksualnych, suchość w jamie ustnej.

Nieprawidłowe emocjonalne wyświetlacze często zwane psychozami odpowiadają cechom opętania. Psychoza jest powszechnie uważana za zerwanie z rzeczywistością, lecz bywa bardzo często, że osoba – paranoik jest mocno uczulona na tematy religijne, uważa, że spotyka ją krzywda z rąk Boga, mocno reaguje na księży, Biblię, Jezusa Chrystusa i święta symbolikę chrześcijańską. Osoby, które cierpią na schizofrenię mają katatoniczne zachowania, można spotkać ich ciało w dziwacznej pozycji, w której tkwią przez dłuższy czas, posiadają własną mimikę i dziwne maniery. Mogą zatrzymać się w bezruchu na dłuższy czas lub potrząsać jakąś częścią ciała niczym w transie. Towarzyszy im nadludzka siła.

Często widzimy osoby, które posiadają w sobie cechy podwójnej i wielorakiej osobowości, umieją bardzo szybko zmieniać osobiste cechy, sposób wypowiedzi, maniery, a nawet mówić inną barwą głosu. Każda osobowość znacznie różni się od oryginału. Tutaj wyraźnie widać awarie energetyczne, różne osobowości mają różne motywacje, sposoby zachowań, rodzaj wiedzy i typ wypowiedzi. Dobrze to widać na naszej Księdze Gości, jeśli ktoś dostanie nie taką odpowiedź jak sobie życzy zaraz odezwie się innym językiem, pojawiają się nowe wpisy pod innym imieniem, ale już mocno agresywne ... a często pochodzą od tej samej osoby.

Podobnie bywa z zaburzeniami pamięci, które zaciemniają pamięć osoby na dłuższy czas, taki stan wskazuje, że ta osoba może być pod kontrolą, szczególnie u ofiar, które przeżyły ciężkie traumy, np. nadużycia seksualne, a te spowodowały otwarcie drzwi dla nadprzyrodzonych sił. Podobnie bywa przy nadmiernym nadużywaniu alkoholu, narkotyków i innych ciężkich używek.

Choroba psychiczna ... czy szaleństwo, nazwij jak chcesz – to stan, który dzieje się w umyśle, ale w każdej kulturze od zawsze był postrzegany za coś związanego z obecnością złych duchów i z czarami.

Opętania są opisane we wszystkich religiach i wiązane ze złem jakie krąży w naszym świecie i niby, że wiele ludzi z tego się śmieje to jednak każdego dnia obserwujemy coraz większy wzrost chorób psychicznych mimo tak zaawansowanego postępu medycyny.

Aby głębiej rozpatrywać temat chorób psychicznych i ataków demonicznych wprzódy musimy zrozumieć, że człowiek jest niczym trójca, która składa się z ciała, duszy i Ducha. Cała trójca połączona jest w jedną całość. Kiedy dzieją się nam różne rzeczy, niekoniecznie złe, zawsze dzieje się to za pośrednictwem jednego z tych trzech elementów. Wiele rzeczy pochodzi z naszego umysłu, który jest częścią naszej duszy, żadna myśl nigdy nie byłaby wyrażona w naszym fizycznym świecie jeśli nie byłoby naszego mózgu, który z kolei jest częścią naszego ciała. Myśli są z kolei wyrażone zarówno przez Ducha Świętego, który odzywa się za pośrednictwem ludzkiego ducha lub demonicznego działającego także za pośrednictwem naszej duszy, która z jakiegoś powodu została przejęta przez demonicznego ducha.

Obecnie na świecie wytworzyła się nowa strefa, nadal tajemna i odrębna objęta nazwą: choroby psychiczne spowodowane przez brak równowagi chemicznej w mózgu. To jest kondycja fizyczna. Może być z powodu niewłaściwej diety, leków chemicznych, zbyt dużego stresu, który nas szybko wypala, w naszym życiu jest zbyt mało śmiechu. Wszyscy wiemy, że śmiech jest najlepszym lekarstwem w podnoszeniu dobrego samopoczucia. Podnosi w mózgi substancje chemiczne, toteż radzę wszystkim tym, którzy żyją w nadmiernym stresie aby oglądali komedie, czytali humory, śmiech to dobra terapia na depresję.

Na pewno siły demoniczne mają swój udział w chorobach psychicznych. Jezus Chrystus uwolnił wiele ludzi od mocy demonów, w jednej chwili odzyskiwali psychiczną równowagę chociaż parę minut wcześniej byli zupełnie szaleni. Gdyby ci ludzie żyli w XXI wieku z pewnością byliby leczeni w zamkniętych placówkach psychiatrycznych, a nawet spędziliby w nich całe swoje życie. Nie wykluczone, że byliby na chemicznym leczeniu i terapiach szokowych. I na pewno cała ta terapia byłaby bezskuteczna ponieważ problem tkwił głębiej, ci ludzie byli pod wpływem demonów.

Jeśli widzisz osobę w takim stanie, podejrzewasz, że może być pod wpływem złych mocy, proszę o jedno, nie cwaniakuj i nie przedzieraj się do niej na siłę i nie próbuj samodzielnie wypędzać z niej demona – chyba, że wiesz co robisz i ten temat nie jest ci obcy. Czasami taki laik sam może być mocno poszkodowany po chęci udzielenia pomocy. Może wyjść z tej operacji w w gorszym stanie niż jego pacjent. Ale możesz zawrzeć przymierze z Jezusem Chrystusem i rozciągnąć nad tą osobą osłonę z własnych modlitw. Módl się dla niej o pokój Boży. Jeśli jest to członek twojej rodziny stwórz mu odpowiednie warunki. Oczyść mieszkanie dymem z szałwi, wodą święconą, puszczaj spokojną muzykę szczególnie kiedy śpi, wówczas również mantruj w jego obecności Imię Jezusa Chrystusa. W ten sposób tłumisz aktywność demonicznego ducha.

Jeśli osoba jest na tyle przytomna, że możesz z nią porozmawiać o ewentualnym usunięcia tego bytu z jej życia poprzez egzorcyzmy, modlitwy i inne sposoby, powiedz jej o zwycięstwie Jezusa Chrystusa nad siłami zła, intensywnie zachęcaj do modlitwy i zmiany życia.

Istnieje w tych ludziach również inny obszar „grzechu”, który tkwi w nich głęboko owiany wielką tajemnicą, a który wpływa na wszystkie obszary ich życia. Taki człowiek czuje się winny i boi się stanąć przed Bogiem, dlatego wyznanie grzechu może wiele rozwiązać, może na zawsze zamknąć zły rozdział życia, a dusza człowieka spotyka się z Duchem Świętym. Od razu wpłynie pozytywnie na emocje opętanej osoby. Poczucie winy to olbrzymi stres, który z kolei wpływa na ludzki umysł i całe ciało. Wszystko z jednego powodu – został odcięty wpływ Ducha Świętego, a w tym miejscu otwiera się brama dla demonów.

Dlaczego osłabiamy duchowe pola

Wiele ludzi bywa odrzuconych, wytwarza się w nich poczucie winy, wspominałam już o zaniżeniu duchowych energii poprzez środki chemiczne, brudne środowiska (napromieniowane), alkohol, narkotyki. Wszystkie te czynniki zadają nam wszystkim rany i odrywają nas od Boga. Nawet małe dzieci bywają wykorzystywane co niszczy ich pole emocjonalne, mentalne, a to często zadaje ręka dorosłego człowieka. Toteż zanim podniesiesz rękę na dziecko, zanim obwinisz go za cokolwiek, zatrzymaj się i dobrze sobie przemyśl swoją akcję, znajdź takie sposoby wychowawcze, które nie zrobią dziecku emocjonalnej „dziury”. Nie wolno na nikogo rzucać bezpodstawnych oskarżeń, czy wyładowywać własnych nastrojów na słabszych. Każda osoba, nawet ta najmocniej życiowo potłuczona ma swoją wartość dla Boga. On nas prosi: módl się za grzesznika, przebaczaj, rozmiękczaj jego serce, jego blizny. Jest to ciężka lekcja, ale tylko nasza prawidłowa postawa prowadzi taką osobę do uwolnienia.

Mentalne zaburzenia nie pozwalają normalnie żyć ani choremu, ani jego rodzinie. Cierpienia umysłowe bywają cięższe niż fizyczne.

Rozróżnia się wiele grup różnych opętań:

1. Grupa, którym towarzyszą ekstremalne zachowania, mają wybuchowy temperament i potężny gniew, który nie łatwo ukoić. To już wystarczające dowody na obecność demonicznych aktywności. Z reguły te osoby nadmiernie kontrolują innych ludzi w ich środowisku, toteż nie łatwo z nimi żyć i nie łatwo im pomóc.

2. Bywają na dwóch biegunach: skrajnym i łagodnym, potrafią mieć wielorakie osobowości i także nie są łatwi w życiu, zmieniając bez przerwy własne nastroje i własną osobowość, a osoby towarzyszące nie mogą za nimi nadążyć.

3. Dręczy ich bezsenność, ciągły niepokój, ponieważ demony grasują w ich obecności dzień i noc, nie dają im spać. Bezsenność jest oznaką problemów fizycznych i duchowych.

4. Osoby strasznej udręki, tkwią bez przerwy w wielkim smutku, trwodze, udręce i nie pomaga im żadna terapia. Tutaj należy stosować egzorcyzmy i potężne modlitwy.

5. Osoby, które wyrządzają szkody własnemu ciału i mają myśli samobójcze. To demony zmuszają człowieka do wyrządzenia sobie krzywdy, zaniżają w nim poczucie jego wartości, urody, inteligencji. U silnie duchowych jednostek demony same zadają ciosy kiedy widzą, że jest na tyle silna, że sama siebie nie skrzywdzi. Stąd bywają silne pobicia przez niewidzialne byty. Jednak przy tych osobach demon jest bezsilny, ponieważ dusza duchowo silnego człowieka odbiera sygnały Ducha Świętego.

6. Osoby z niewyjaśnionymi chorobami, ciężkimi do leczenia. W tym przypadku grasuje „duch niemocy” i często dręczy osoby, które są dziećmi Boga, które mimo wielkiego cierpienia i własnej niemocy utrzymują silny kontakt z Bogiem.

7. Osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, seksu, jedzenia oraz innych rzeczy, które mogą otworzyć drzwi siłom demonicznym. I nie zawsze muszą tutaj być winne demony, często człowiek z własnej głupoty sam otwiera im swoje drzwi. W ten sposób powoli wnikają w jego pola i przejmują nad nim kontrolę. Obecnie wiele ludzi młodych nie umie się bawić bez alkoholu, narkotyków, na początku jest fajnie, zabawnie, lecz przychodzi czas, że życie wielu osób zamienia się w piekło.

8. Osoby z wyrafinowanymi zachowaniami seksualnymi. Najgorsze z nich to pedofilia, prostytucja, w tej grupie często wymienia inne zboczenia, cudzołóstwo, a nawet dzieciobójstwo. O wszystkich tych wykroczeniach pisze Biblia.

9. Życiowe porażki i depresje ... jeśli zbyt długo trwamy w stanie smutku, frustracji osłabiamy nasze duchowe pola, wpuszczamy w swoje życie siły nieczyste, które nas zaczynają okradać z prawdziwego życia, podważają wiarę w Boga, w Jezusa Chrystusa, obdzierają nas z nadziei, że wszystko jest skończone, a my niezdolni do stworzenia niczego nowego. A jednak już Dawid o tym wiedział, że nie należy tracić nadziei i prosił Boga o wybawienie od ciężaru, głosząc Święte Imię Boga: „zbaw nas Panie, Boże nasz ... „ (Psalm 106, 47).

10. Okultystyczne zagrożenia, zaangażowania w okultyzm może być przyczyną opętań, toteż zostaw w spokoju zmarłe dusze, wróżenia, rytuały, podróże astralne, czy inne cuda-niewidy, o których nie masz pojęcia, nie przywołuj do siebie sił, które tylko czekają na taką okazje. W tym przedziale są rytualne ofiary.

11. Mowa, przekleństwa czy trudności w wyrażaniu się, w wielu przypadkach jest to ingerencja ciemnych mocy.

12. Oszustwa – oszukujące duchy wyciągają różne rzeczy od ludzi, szczególnie w naszych czasach, ostrzegał przed tym Św. Paweł.

„Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne  sumienie napiętnowane.”
(1 Tm 4, 1-2)
. Widać obecnie ile ludzi jest wciągnięte w różne szarlatańskie grupy, wszystko po to, aby wyciągnąć od ludzi kasę.

13. Religijne wykroczenia; i przed tym przestrzega Św, Paweł, że kościół opuści służbę Bogu, wiarę, doprowadził do własnych przepisów i zasad moralnych. Niektórzy religijni ludzie są w niewoli, wśród sztucznych reguł i zewnętrznych wystąpień. Coraz częściej zamieniają dzieła Chrystusa na dzieła szatana.

Prawda jest taka, że Bóg pozwala przeżyć każdemu człowiekowi walkę z demonami. W Biblii znajdziemy na ten temat pełno alegorii i symboliki.

Szatan zawsze wysyłał swoje demony, aby kusiły człowieka, aby był taki sam jak one. Jeśli idziemy drogą Ducha Świętego to chociaż zdarzają się nam potknięcia, mamy ręce gotowe do walki ze złem i odnosimy zwycięstwo. Cały czas możemy liczyć na pomoc Bożą niezależnie w jakiej opłakanej sytuacji się znajdziemy. Ważne, aby przed Bogiem nie uciekać i każdego dnia zbliżać się coraz mocniej do Niego. Wiadomo, że każdy z nas w takich chwilach natknie się na silniejszego demona, który za wszelką cenę będzie chciał zniszczyć naszą relację z Bogiem. Lecz nie wolno zatrzymywać się i wątpić ... w takich chwilach demon może nas z powrotem zamknąć w swoim więzieniu. Nie wolno mam zmniejszyć szacunku do Boga. Pamiętajmy, że Bóg wie kiedy nam pomóc, a że nie spieszy szybko z pomocą, znaczy ma w tym swój głębszy cel. Bywa, że musimy przejść przez tą ogniową próbę, że to nas sam Pan Bóg testuje, nic się nie dzieje bez Boskiego przyzwolenia.

Jest czas w życiu człowieka, że dopuszcza w jego życie demony, i jest czas kiedy zupełnie zasłoni człowieka przed ich oczami. Wszystko po to, aby dać siłę i naukę, aby zrozumiał sens życia, aby zahartował swojego ducha na przyjęcie wielkich mocy. Często, jak mawiał Św. Paweł atak demoniczny to oścień dla ciała, policzkowanie przez demona, aby się zbyt mocno nie wynosić.

Tajemnica naszego losu najmocniej ujawnia się w ciężkich chwilach, to wtedy szukamy światła Bożego, które nas pociesza i oświeca drogę. Bóg nie chce naszej zguby i ociera łzy z każdego oblicza. Kto zaufa Bogu zwycięży wszystko.

„Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz [Pan] mi powiedział: <<Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali>>. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatku, w prześladowaniach, w ucisku z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny” (2 Kor 12, 7-10)

3 Mar. 2012

WIESŁAWA