ZAKRYTE ZAGADKI

ALCHEMICZNE SEKRETY KUNDALINI
(CZĘŚĆ 5)
LINK! DO CZĘŚCI 4

LINK! DO CZĘŚCI 6

Kundalini nie jest mitem czy iluzją; jest substancją biologiczną, która istnieje w ciele człowieka i w odpowiednich warunkach manifestuje się w nim. Jej przebudzenie generuje impulsy elektryczne w całym ciele i te impulsy są wykrywane przez nowoczesne medyczne maszyny. Dlatego każdy z nas powinien wziąć pod uwagę istnienie tej energii i być na tyle świadomym, aby wiedzieć, że takie przebudzenie aktywuje cały obszar ludzkiego umysłu i całkowicie zmieni człowieka zachowania.

Ludzie powinni również wiedzieć, że Energia Kundalini nie jest przekleństwem tylko błogosławieństwem. Budzi się na wielu poziomach i także trzeba wiedzieć, że niekoniecznie z przebudzonym Kundalini trzeba być prorokiem, świętym, uzdrowicielem - wielu muzyków, malarzy (Leonardo da Vinci), genialnych pisarzy, poetów mieli przebudzony pewien obszar mózgu.

Wraz z przebudzonym Kundalini zmienia się całe życie. Budzi się nie tylko umysł lecz całe ciało fizyczne przechodzi wiele zmian, nawet głos, zapach ciała i wydzielanie hormonów. Każda komórka w większym lub mniejszym stopniu ulega przemianie. Wszystko to co w człowieku nieświadome musi przejść przez różne etapy i powoli staje się jednym z kosmiczną świadomością w najwyższej sferze istnienia.

Kundalini jest naturalnym procesem człowieka, spotykanym w każdej kulturze, w każdej religii. W obecnym czasie bywa mocno zakłócony przez materializm, który niestety utrudnia budzenie się tej energii. Dzisiaj wiele ludzi ma większą satysfakcję z życia w luksusie, woli światową hipnozę, a to wszystko źle wpływa na rozwój duchowy.

Aby rozpoczął się ten proces potrzebna jest harmonia we wszystkich ciałach człowieka: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Jeśli mocno nadwyrężymy element materialny zmieni się również nasz element duchowy. Dopóki ludzie nie zrozumieją tej prostej zależności nie przebudzą w sobie Energii Kundalini. Także mocno przeciążony układ nerwowy poprzez ciągły stres, używki, chemikalia nie jest w stanie przyjąć energii, która ma nuklearną moc, kiedy tylko dostaje choćby jeden oddech tej energii przepala się system. Ciało musi być gotowe przez dłuższy czas, dopiero wówczas budzi się wąż i wysuwa swoją głowę ze swojej groty, rozpoczyna się nowa podróż człowieka na grzbiecie węża.

Budzący się wąż sunie do góry, powoli przekuwa wszystkie węzły - blokady, które są systemem zabezpieczającym przed nieoczekiwanym wyzwoleniem tej energii. Każda blokada jest niczym tama na potężnej rzece, która hamuje nagły przypływ wody. I tak od bramy do bramy, wcale się nie śpiesząc wąż sunie aż do czakry Sahasrary. Jeśli otworzy wszystkie główne bramy (wszystkie główne czakry) wówczas rozpoczyna się w całym ciele burza z piorunami, wygląda jak atomowa eksplozja. W zawrotnym tempie wibrują wszystkie komórki, człowieka ciało czuje się jak martwe, zaczyna się wielki oczyszczający proces na głębszym poziomie.

Następnie przychodzi wielka odnowa wszystkich systemów. Taki człowiek rodzi się od nowa, już z nową wiedzą, zmienia się jego zachowanie, przeżywa niespotykane mentalne i duchowe doświadczenia. Otwiera się w nim mistyczny świat i każdy będzie troszkę inny w zależności od indywidualnej formy energii zgromadzonych w ciele podczas przebudzenia. To niczym jak w cukierni różne placki i ciasteczka, wszystkie mają w sobie mąkę, cukier, jajka, a jednak ich dodatki sprawiają to, że każde smakuje inaczej.

W tradycji chrześcijańskiej znane jest pojęcie „schody do Nieba” używane w Biblii, to nic innego tylko kanał Sushumna, wynoszenie się do góry duchowej energii i ostateczne zejście duchowej łaski. Cały ten proces jest symbolizowany przez krzyż. Zwróćcie uwagę jak się żegnamy znakiem krzyża? Wprzódy ustawiamy rękę na czole (czakra Ajna), później przenosimy rękę na czakrę Anahata (serca), w miejsce gdzie wzrasta nasza świadomość i jako „mała łaska” już pojawia się w naszym świecie (energia wschodząca).

W systemie hinduskim w przebudzeniu Kundalini ważnym symbolem jest Bogini Kali, która reprezentuje wszystkie wcielenia, ubrana jest w 108 ludzkich czaszek, a jej czerwony język oznacza guna - wszystkie działania twórcze, które nagromadziła dusza ludzka. Ofiarny miecz i odcięta głowa trzymana w lewej ręce to symbol czasu rozwiązania. Przychodzi w życiu człowieka czas, że otacza go ciemność i śmierć, a to jest nic innego tylko brak światła i życia. Właśnie obecnie mamy taki czas Kali, która stoi przed nami czerwona ze złości i ryczy, spragniona krwi i kości. Ale można ją trzymać od siebie z daleka przez modlitwy i medytację.

Następna przyjdzie Bogini Durga jadąca na tygrysie (często ukazuje się na lwie), symbol nieświadomości. Durga zachowuje moralny porządek i sprawiedliwość w tworzeniu. Ma osiem rąk, które reprezentują ośmiorakie elementy człowieka. Od niepamiętnych czasów jest czczona jako Matka Wszechświata. Nazwa Durga oznacza „fort” lub miejsce, którego nie można przekroczyć. Inne imię Durgi to Durgatinashini, które dosłownie tłumaczy się jako „Ta, która eliminuje cierpienia”. Hindusi wierzą, że Durga usuwa ze świata zło, nędzę, zniszczenia, egoizm, zazdrość, nienawiść, gniew i inne nieszczęścia. Dla Hindusów Durga jest tym samym czym Matka Boska dla chrześcijan. Istnieje wiele form Durgi, w zależności od inkarnacji (Kali też jest jedną z inkarnacji Durgi). Tygrys na którym jedzie reprezentuje moc, wolę i determinację. Te wszystkie cechy potrzebne są do pokonania demonów.

Durga w każdej ręce trzyma jakiś symbol:
1. Lotus, oznacza - człowiek rodzi się z błota, następuje ciągła ewolucja duchowa (żyje w ziemskim błocie żądzy i chciwości).
2. Miecz, który symbolizuje wiedzę, która jest ostra jak miecz. Ta wiedza jest już wolna od wszystkich wątpliwości, można się przejrzeć w jej czystym blasku.
3. Trójząb (trishul), usuwa trzy rodzaje nieszczęść: fizyczne, psychiczne i duchowe.
4. Łuk i strzały, rodzaje energii.
5. Piorun, Durga w swoim przekonaniu musi być twarda jak piorun.
6. Muszla, mistyczne słowo OM, gospodarstwo Boga w formie dźwięku.
7. Sudarshan - Czakra lub piękne paletki, które kręci palec Bogini, znaczy cały świat jest podporządkowany jej woli. Ona niszczy zło i przyczynia się do wzrostu sprawiedliwości.
8. Maczuga, trzyma w rękach różnoraką broń do walki z wrogami w zależności od okoliczności. Nie można wszystkich wrogów zniszczyć jedną bronią.

Przychodzi czas, że wielu ludzi udaje się do centrum naszego istnienia, do centrum Boga. Robią to ludzie ze wszystkich religii i wszystkich kultur. Kiedy ośmielamy się pchnąć te drzwi, początkowo nasze myśli będą chaotyczne, podobnie emocje i uczucia. Dlatego mądrzy duchowi przywódcy radzą popychać te drzwi łagodnie, wszystko należy robić z umiarem, nie za dużo i nie za szybko. Duży stres, chaos, który uwalnia się z naszego "więzienia" może nam mocno pokrzyżować życie.

Mówię to o tych osobach, które ruszyły na poszukiwanie Boga w przyśpieszonym tempie, za pomocą różnych kursów, Kundalini Yogi, lub innych medytacji w stylu „oświecenie za jeden miesiąc” .... mało kto zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwem związanym z szybką uprawą duchowości, a jeszcze gorzej jeśli szuka swojego wnętrza poprzez hipnozy, autohipnozy. Nie da się w żaden sposób wyczarować oświecenia na przyśpieszonym kursie, a bywa, że te „duchowe schody” nie wniosą w życie przebudzenia tylko dodatkową tragedię, jak to nieraz bywa na duchowych warsztatach; nie tylko ludzie padają pastwą oszustów, ale zdarzało się już, że uczeń popada w komę na ćwiczeniach wychodzenia z ciała, dusza zostaje zablokowana na zewnątrz, a ciało sobie śpi. W czasie medytacji starajmy się łączyć z Bogiem, z Chrystusem. Bóg zawsze musi być na pierwszym planie.

Moc węża, ten symbol znają najstarsze kultury świata. Śpiący wąż symbolizuje nieprzytomnego człowieka. Kiedy wąż budzi się i podnosi głowę do góry otwiera pierwszą czakrę, przechodzi przez nią do następnej i przekuwa kolejny węzęł, i tak powoli zbliża się do każdej jednej czakry, musi przejść przez wszystkie psychiczne centra w rdzeniu kręgowym i oczyścić drogę.

W chwili wznoszenia się Energii Kundalini osoby budzące się widzą w kręgosłupie świetlisty słup światła. Ta osoba czuje wibracje języka i widzi swoim wewnętrznym zmysłem błyskawicę rosnącą w kręgosłupie. Pamiętam swoje doświadczenie, o trzeciej w nocy wyrwałam z łóżka i skakałam z krzykiem po pokoju. Moje ciało paliło się, całe było w czerwonych plamach, w środku kręgosłupa widziałam słup ognia, niczym gruby rozpalony do czerwoności pręt w piecu hutniczym. Mój kręgosłup pękał mi wzdłuż na pół. Prosiłam syna, aby zobaczył co się dzieje na moim kręgosłupie, ale on zdziwiony odrzekł, że wszystko jest w porządku. Niedowierzałam, ciągle widziałam ten płonący pręt, sama sprawdzałam w lustrze i dotykałam ciało swoimi dłońmi. Tam rzeczywiście nic nie było .... nie muszę pisać ile mi to doświadczenie napędziło strachu.

Śpiący wąż zwinięty w 3 i 1/2 zwoja odnosi się do:
- trzech etapów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości
- trzech energii: tamas, rajas i sattva,
- trzech stanów świadomości: czuwania, snu i marzenia,
- trzech rodzajów doświadczeń: subiektywnych, zmysłowych i braku doświadczeń.

Dzięki przebudzeniu Kundalini człowiek przyspiesza swój rozwój na wszystkich czterech polach.

Należy również wiedzieć, że Energia Kundalini chociaż jest podłączona do ciała fizycznego nie należy do niego. Jej siedzibą jest ciało przyczynowe, gdzie nie ma pojęcia czasu i przestrzeni, związane jest z Najwyższą Świadomością. Aby dojść do tego ciała należy otworzyć wszystkie czakry, począwszy od Mooladhary do Sahasrary. Człowiek musi przejść przez wszystkie etapy i stać się jednym z Kosmiczną Świadomością. Najwyższa Świadomość ma swoją siedzibę na czubku głowy, nazywa się Hiranjagarbha (łono świadomości). W ciele fizycznym jest to przysadka mózgowa ulokowana w obrębie mózgu, zwana popularnie trzecim okiem. Jest to siedziba intuicyjnej wiedzy, ośrodek położony na szczycie kręgosłupa, jest łącznikiem między najniższym miejscem nieświadomej mocy i najwyższego centrum.

Człowiek samorealizujący się uznaje swoje fizyczne ciało jako podstawę swoich mocy. Kundalini Yoga ćwiczy najwyższy przepływ fizycznej materii w ciele. Dopiero z tego punktu wyżej praktykujący przekształcają te fizyczne energie w subtelne siły (myślenie, odczuwanie, rozumienie) i jest to bardzo powolny proces ewolucji, ponieważ psychiczne supersensory są ostatnim etapem ewolucji człowieka. Zanim człowiek otworzy i przejdzie wszystkie czakry, nosi w sobie całe spektrum ludzkiego bytu, prosperuje na różnych poziomach. Każda przebudzona czakra zmusza człowieka do uważności życia, większej samokontroli, lecz dopiero czakra Ajna rozpoczyna większą kontrolę nad całym życiem człowieka, nad jego wszystkimi funkcjami. W mózgu są jeszcze wyższe ośrodki: czakra Bindu i Sahasrara.

Czakra Bindu znajduje się na górze z tyłu głowy. Jest to punkt, gdzie jedność dzieli się na wiele. Są to kanały całego systemu nerwowego i „puchar” z nektarem Amrita. Ten ośrodek nazywa się Bindu Visarga. Sahasrara jest siedzibą Najwyższej Świadomości, znajduje się na czubku głowy. W hinduizmie mówi się, że Sakti podróżuje do góry, aby spotkać się z Shivą w czakrze Sahasrara.

Nadi w ciele człowieka nie są nerwami tylko kanałami przepływu świadomości (nadi - przepływ). W ludzkim ciele jest ich 72 000, przez które przepływają różne bodźce, np. prąd elektryczny z jednego punktu do drugiego. Dzięki temu zawdzięczamy rytmy aktywności w różnych narządach ciała. W ramach tej sieci najbardziej znamy 12 kanałów, a w tym najważniejsze są trzy: Ida, Pingala i Sushumna.

Ida kontroluje wszystkie procesy umysłowe. Pingala wszystkie procesy życiowe. Aktywna Sushumna to już przebudzenie świadomości duchowej, czyli aktywna Energia Kundalini.

Podczas budzenia się Kundalini czakra Mooloadhara wygląda jak potężny generator napełniony praniczną energią, która pcha do góry poprzez kanał Sushumnę energię już o dużo większej mocy.

Następny potężny symbol naszego rozwoju duchowego to Drzewo Życia, które jest odwrócone korzeniami do góry. Przypomina nasz układ nerwowy. Sekretne drzewo, w którym ukryta jest sekretna wiedza. O drzewie życia mówią wszystkie religie. Kiedy wszystkie czakry zostaną przebudzone i połączone przez system nadi, w mózgu zaczyna migotać światełko, znaczy człowiek zaczyna się budzić.

Migoczący światłem ośrodek w mózgu nazywa się Kutastha. Kiedy potrafimy się skupić w wielkiej ciszy i spokoju i zachować pełną koncentrację na Bogu w miłości i oddaniu dla wszystkich ludzi, budzi się nasza wyższa świadomość w Kutastha. Częściowe błyski światła pochodzą z czakry Ajna (trzecie oko), szczególnie podczas medytacji. Jogini często nazywają trzecie oko Kutastha Chaithanaya, co znaczy Świadomość Chrystusowa. W chwili przebudzenia się czakry Sahasrary, przy pomocy płynu Amrita przychodzi już wielkie wyciszenie umysłu.

Jest to wchodzenie w ciało szczęścia. Tutaj odgrywa dużą rolę szyszynka lub tzw. „niebieska perła” - centrum duszy w ludzkim ciele. Jeśli w czasie modlitwy lub medytacji wycofamy wszystkie siły życiowe, nie będziemy się na niczym rozpraszać i całym swoim umysłem skierujemy pełną świadomość tylko ku Bogu, wejdziemy w stan Samadhi. Aby rozpuścić jeszcze głębiej siły życiowe łącznie ze wszystkimi karmami potrzebna jest Energia Kundalini. Często słyszymy, że święte osoby przestają oddychać a nawet ustaje ich aktywność serca, znaczy weszli w głęboki stan Samadhi, połączyli się z Miłością Boga. Na tym etapie człowiek widzi już różnicę między religią i duchowością.

Kiedy człowiek budzi się w centrum Kutastha zdaje sobie sprawę z ducha i zna już głęboki sens życia. Wie, że nic na świecie nie dzieje się przypadkiem, nie ma czegoś takiego jak przypadek. Rozumie, że nigdy nie można cofnąć się w świadomości.

Aby zrozumieć wyższe wcielenia, w tym Jezusa Chrystusa należy zrozumieć naturę świadomości. Jezus mówił: „Ja i Ojciec jesteśmy jedno”. W twórczej inteligencji Duch Święty to wszystkie Prawa i Zasady, które manifestują się, podtrzymują i rozpuszczają każdą część we Wszechświecie. Duch Święty to potężna kreatywna Moc, która rodzi, wychowuje i tworzy wszystko jako inteligentny pień kosmosu. Jako Czysta Natura tworzy i wyraża wszystkie dobra i piękno w harmonii z Bogiem, wszystko dostrojone do immanentnej Świadomości Chrystusowej. Duch Święty zgodnie ze Świadomością Chrystusową tworzy dobro i piękno i przyciąga wszystkie manifestacje do harmonii i ostatecznej jedności z Bogiem.

Szatan (z hebrajskiego - przeciwnik) wyciąga na zewnątrz, odrywa od Boga i próbuje za wszelką cenę uwikłać wszystkich w świat materii. Wykorzystuje do tego największe kosmiczne złudzenia: rozprasza, zaślepia i wiąże.

Świadomość Chrystusowa i świadomość szatana stoją na równi, tylko po dwóch różnych stronach, są to dwa przeciwne bieguny. Jeśli wejdziemy na wyższy szczebel rozwoju duchowego wyjdzie na przeciw przeciwnik o tej samej świadomości, tylko z drugiego bieguna i będzie z nami toczył walkę. Człowiek musi zrobić wszystko, aby tej walki nie przegrać. Szatan wie, że w chwili cierpienia i rozpaczy jesteśmy najsłabsi. Ale należy również wiedzieć, że psychiczne ataki wzmacniają wiarę i nadzieję, uczą rozeznania i uważności na zewnętrzne siły jakie mają wpływ na życie człowieka. Dzięki tym atakom człowiek budzący się dostaje uziemienie duchowe i w chwili kiedy osiąga ich zupełne zrozumienie okazuje się, że były błogosławieństwem dla jego rozwoju. Później już nie ma problemu odróżnić Moce Boże od wszystkich produktów ubocznych jakie mu podrzuca szatan z innej rzeczywistości. W ten sposób człowiek zaczyna kształtować w sobie czystą prawdę.

Pamiętajmy, obok nas cały czas stoi światło i ciemność, nie ważne kim jesteśmy, gdzie mieszkamy, przed tymi dwoma siłami nie można uciec. Szatan stara się nas odciągnąć jak najdalej od światła, próbuje swoich sztuczek na nas wszystkich.

Bóg jest Światłem, Miłością i Życiem. Jezus Chrystus jest Jego Synem. I chyba nie ma sensu zbyt dużo pisać, by zachęcić ludzi, aby budowali swoje ciało Chrystusowe. Ci, którzy to robią idą do wolności.

„Jeśli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci z powodu grzechu, duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia.”
(Rz 8, 9)

„Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: <<Abba, Ojcze!>>. Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z nim cierpimy po to, by tez wspólnie mieć udział w chwale." (Rz 8,14-17)


Najczęściej bywają tylko częściowe przebudzenia duchowe, różne typy świetlistych fleszów; wówczas budzą się w tych ludziach rzadkie talenty: muzyczne, malarskie, literackie, poetyckie, a nawet jasnowidzące. Są to osoby, tzw. częściowo przebudzone.

Czakra Mooladhara jest tą czakrą kontaktową, w której zapala się to światło i podaje iskrę dalej, ale często tak się zdarza, że w następnej czakrze ta iskra już się nie zapala, brakuje w niej odpowiednuch warunków. Każda czakra ma swój charakter, stymuluje inne cechy, np. czakra Anahata podnosi miłość, czakra Visuddhi mądrość, Ajna intuicję, wiedzę.

Nie jest łatwo zrozumieć wyższą ewolucję człowieka i wszystkie informacje zawarte w ludzkim ciele. Wszystkie ukryte kody otwierają się bardzo wolno, nawet jeśli są stymulowane, np. za pomocą yogi, medytacji. Musi być zrównoważonych wiele czynników, np. bicie serca z odpowiednim rytmicznym ciśnieniem krwi, oddechem i odpowiednią ilością płynu mózgowo-rdzeniowego.

Od dawna znane są ludzkości metody budzenia Kundalini za pomocą yogi, medytacji, oddychania czy innych technik, a także za pomocą ziół, które zna niewielu ludzi. I na pewno nie jest to marihuana, LSD, czy halucynogenne grzybki, które powodują tylko mniejsze lub większe otwarcie górnych czakr. Nie ma to nic wspólnego z przebudzeniem Energii Kundalini ponieważ dolne czakry są nadal zamknięte. Takie nagłe poszerzenie górnych czakr wcześniej czy później objawi się mentalnymi problemami i chorobami fizycznymi. Przyciągają energetyczne wampiry.

Pełne przebudzenie to harmonia wszystkich czakr i pełna funkcja na wszystkich polach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Skoro nie są przebudzone dolne czakry nie ma mowy o transmisji Energii Kundalini. Dopóki czakra Moolodhara i Swadhisthana nadal śpią brak jest połączenia ze źródłem tej energii.

cdn...

20 Dec. 2011

WIESŁAWA