ZAKRYTE ZAGADKI

ALCHEMIA - MISTYKA CZY HEREZJA?
(CZĘŚĆ 4)
LINK! DO CZĘŚCI 1
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 3
LINK! DO CZĘŚCI 4
LINK! DO CZĘŚCI 5
LINK! DO CZĘŚCI 6
LINK! DO CZĘŚCI 7
LINK! DO CZĘŚCI 8

Dobry alchemik potrafi być matematykiem, fizykiem, astrologiem, chemikiem, lekarzem
i wspaniałym wróżbitą. Umie dokonać tego co jest konieczne lub zmienić sytuację. Jeśli swoją pracę łączy z intuicją i czerpie swoje inspiracje z boskich sił jest zdolny poruszać się w materii i wznosi się wysoko do światła. Czerpie mądrością serca najwyższe kosmiczne energie. Tylko ten alchemik, który uwolni się od potrzeby wykorzystywania swojej siły, manipulacji i zniewalania zamanifestuje swoją głęboką mądrość i miłość. Połączy wyższe rezonansy i stworzy nowe formy.

Alchemik, który wykorzysta swoją wiedzę do kontroli innych staje się powoli dyktatorem
i zimnym kalkulatorem, kieruje się rozumem zapominając o sercu.

Człowiek wykorzystując różne możliwości swojego życia ulega transformacji. Wzmacnia swoje pole magnetyczne i kształtuje sam siebie w nowe formy. Dlatego jego działania są bardzo ważne. Jeśli na swojej drodze kroczy z Bogiem i gromadzi Boskie Energie; poprzez modlitwy, medytacje i dobre cnoty wpływa na świat fizyczny i świadomie zmierza ku innej potędze a w jego sercu budzą się nowe prawdy. Transformacja powoduje Boską Miłość i oświecenie. Przychodzi taki dzień, w którym człowiek nagle budzi się i wyraźnie dostrzega inną mistyczną alchemię - jego ciała i duszy a wówczas zaczynają spełniać się sny na jawie. W ten sposób dokonuje się inna alchemia, która jest największym naturalnym podarunkiem prosto z Nieba.

Tylko "czysty" duch zdolny jest zarejestrować i odróżnić prawdę i są mu dane wielkie możliwości. "Czysty" duch dopuszczony jest do Boskiej Mądrości. Ważne jest aby każdy dobrze zrozumiał różnicę ukazaną w świecie fizycznym i alchemię pochodzącą z krystalicznego Bytu, która oddziela człowieka od ziemi i ducha od ciała.

Tajemnice życia dobrze zrozumiane są największym błogosławieństwem. Jakże ograniczają się ludzie szukając inspiracji do życia duchowego w świecie zewnętrznym. Źródła zewnętrzne są przeciwieństwem i przeszkadzają w realizowaniu duchowym, nie zawierają całej prawdy, są powiązane jedynie z naszą inteligencją.

Aby wejść świadomie w strefę ducha, w wyższy poziom niż świat fizyczny należy uświadomić sobie, że posiadanie ziemskiego szczęścia przynosi rozczarowania. Człowiek musi zrozumieć jakie to wielkie błogosławieństwo znaleźć szczęście we własnej duszy.

Każdy Wielki Mistrz - Boski Alchemik spala wszystkie pożądania ze świata zewnętrznego, woli żyć w skromnych warunkach, a jego głównym celem jest poszukiwanie światła.

Człowiek jest pełen możliwości. Wiedza źle użyta bez miłości jest krucha a ścieżka do sukcesu stroma. Nauka użyta w szlachetnym celu uszlachetnia i nadaje osobisty wizerunek, prowadzi na właściwą ścieżkę. Należy dobrze wybierać i wyciągnąć prawidłowe wnioski. Własną intuicją i sercem służyć Bogu i ludziom. Samolubstwo i duma mimo najgorętszych pragnień dojścia do Boga zamkną furtki do transformacji. Dużo ludzi uważa, że kroczy właściwymi drogami, szukają drogowskazów w nauce i we własnym rozumie, ale pomijają Boskie Prawa. Lecz często bywa, takie drogi nie dają życia. Tylko przeistoczenie poziomów świadomości zgromadzi w duszy moc, mądrość i miłość a te wszystkie elementy będą gigantycznym skokiem do Boga. I nie zależy to wcale od wyszukanej religii czy światowej hierarchii,

Kamień, który zakotwiczy człowieka w sercu Boga przewyższa wartością filozoficzny kamień wyprodukowany ręką człowieka. Kamień ten nie pochodzi z tego świata, jest o wiele szlachetniejszy, wywodzi się z umysłu Boga. Prawdziwy to klejnot i wiedzie na szczyt wysokiej góry.

I jak powiedział nasz słynny rodak:

"...Mędrca szkiełko i oko..."
(Adam Mickiewicz)

Idąc swoją drogą rozglądaj się wokoło abyś nie wplątał własnej nogi w bezsensowne sidła. Przejmij władzę nad myślami i czynami. Bezmyślne zafascynowanie może okazać się olbrzymim ciężarem. Pozwól Bogu mówić do siebie, proś Go o mądrość. Wpuść we własne ciało sekretne promienie a wtedy zatańczą w twoim ciele energie transmutacji. W tej samej chwili ujrzysz ile słonecznego złota popłynie w twoich żyłach.

cdn...

Vancouver
17 Dec. 2007

WIESŁAWA