WIERSZE I OBRAZY

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2010

"Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, Chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca pełen łaski i prawdy." (J 1, 14)

Boże Narodzenie to czas przygotowań i świętowania narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest to czas dla rodziny, wniesienia ciepła w nasze domy, miłości w nasze serca, obudzenie wiary i nadziei. Nasz czas radości jest już w zasięgu ręki, świecą się świąteczne lampki, na gałązkach choinek błyszczą świąteczne ozdoby. Największą radość mają dzieci ... choinki, prezenty ... i w wieczór wigilijny garść słomy pod białym obrusem, symbol żłobu.

Łamiemy się opłatkiem z każdym członkiem rodziny, ze znajomymi i nawet z tym wędrownikiem, który przypadkowo znalazł się w naszym domu, wypowiadając słowa błogosławieństwa:

"Panie Jezu Chryste, Chlebie Aniołów, Chlebie Życia, Wieczne Życie, pobłogosław ten chleb tak jak błogosławiłeś pięć chlebów na pustyni aby wszyscy mogli się pożywić. Niech i nam go nie brakuje w każdym dniu naszego życia."

Kolacja wigilijna - spokojna i tradycyjna w oczekiwaniu narodzin Jezusa, ... przed nami Najświętsza Noc, czekamy na Prawdziwe Światło, które zna tajemnicę jak osiągnąć wieczne życie.

Niech Chrystus narodzony o północy, w ciemności, obudzi miłość w każdym sercu. Radujmy się w Jego Mocy i Mądrości.

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie W pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd aż na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona" (Iz. 9, 5-6)

Z okazji Bożego Narodzenia życzymy wszystkim czytelnikom naszej strony spokojnych Świąt i wprowadzenia Jezusa Chrystusa w progi naszych domów. Razem z Nim świętujmy ten czas, cieszmy się Nim nie tylko w te uroczyste dni lecz pamiętajmy o tym, że On jest z nami każdego dnia, zawsze gotowy aby nam służyć.

Gwiazda świeci jasno z góry,
dzwony biją: pokój i miłość,
bo rodzi nam się dzisiaj
wspaniały Chrystus Król.

Rozgwieżdżone niebo miękkie i jasne
rozświeciło świateł blask od gwiazd.
Nasze serca są pełne miłości
bo przychodzi z nieba nasz Chrystus Król.

24 Dec. 2010

Zespół Rose of Sharon
 

Cicha Noc