WIELCY LUDZIE

TERESA NEUMANN
 

Niemiecka stigmatyczka ur. w Konnersreuth - Bawaria, 8 kwietnia 1898 roku, w Wielki Piątek. Była pierwszym dzieckiem z jej 11-ciorga rodzeństwa, dzieci jej rodziców Ferdynanda Neumanna i Anny Grillmeir. Ta liczna rodzina utrzymywała się z małej farmy. na farmie. Marzyła aby wyjechać do Afryki i poświecić swoje życie jako siostra misyjna. Jednak ten plan upadł w roku 1918, kiedy uległa ciężkiemu wypadkowi podczas pożaru. Pomagała podawać wodę, kiedy część zabudowania razem z ogniem spadło na jej plecy. Spowodowało to utratę wzroki i paraliż ciała Teresy.

Po tym wypadku była zupełnie ślepa jak również unieruchomiona. W dniu 29 kwietnia 1923 roku w Rzymie odbywała się beatyfikacja Św. Tereski z Lesieux. Teresa Neumann odmówiła nowennę do Małej Świetej Tereski. Od tego dnia powrócił jej całkowicie wzrok.
W późniejszym czasie Teresa komunikowała się z Małą Tereską. roku. Było to 17 maja 1925 rok. Jak sama Teresa później mówiła zobaczyła w tym dniu przy sobie Maryję. Twierdziła, że właśnie Ona ją wyleczyła. Teresa była na powrót sprawna.

Niestety nadal ciało jej było pełne bólu i nikt nie umaił znaleźć przyczyny. W Pierwszy Piątek Wielkiego Postu 5 marca 1926 roku otrzymała pierwszy stygmat, sekretną ranę serca Jezusa. Trzymała ją w sekrecie i chciała aby ta rana się zagoiła. Podczas otwarcia rany serca dostała również wizję Jezusa na Górze Oliwnej razem z Apostołami.

Następny piątek 12 marca - Teresy rana ponownie zaczęła krwawić i znowu otrzymała wizje Jezusa na Górze Oliwnej. 19 marca, następny piątek - rana serca otworzyła się ponownie. 26 marca - to samo i wizja Jezusa dźwigającego krzyż i Jego upadek. Podczas tej wizji rana krwawiła mocniej. Ciągle trzymała sekret. Wiedziała o tym tylko jej siostra.

W Wielki Piątek Teresa doświadcza w wizji całej drogi krzyżowej Jezusa. Bardzo cierpiała, otworzyły się jej dodatkowo rany na głowie i na rękach. Tak się zaczął jej wielki mistyczny proces, który już w każdy piątek będzie jej towarzyszył do samej śmierci.

W piątek 9 listopada 1926 roku Teresa ma już 9 ran Jezusa; w sercu, na głowie, na rękach, na plecach i ramionach, rany od ciężkiego krzyża W sumie miała ich już później 45. Od roku 1927 do 1962 nic nie jadła ani nie piła. Jej jedynym pokarmem była tylko Komunia Święta. Teresa również nie spała. Nie traciła na wadze, pomimo, że co tydzień była bardzo odwodniona.

Zapiski lekarzy,

13 lipiec - 55 kg,
18 lipiec - 51 kg,
20 lipiec - 54 kg,
23 lipiec - 52 kg,
28 lipiec - 55 kg.

Zmarła 18 września 1962 roku o 4-tej rano. Oficjalnie stwierdzono u niej zawał serca. W roku 2005 Biskup Regensburga w obecności 40 000 pielgrzymów, którzy przybyli do Konnersreuth otworzył proces beatyfikacji Teresy Neumann.

serducho róża serducho róża serducho

WIESŁAWA