WIELCY LUDZIE

MATKA MEERA
 

Matka Meera urodziła się 26 grudnia 1960 roku w wiosce Chandepalle w południowych Indiach. Już jako małe dziecko wykazywała niezwykłe właściwości: mówiła np., że przebywa w światach różnych świateł. Jej rodzice od początku zdawali sobie sprawę z niezwykłości córki i bardzo ją kochali. Rodzina Matki nie była specjalnie religijna ani związana z jakąś tradycją religijną. Swych prawdziwych rodziców Matka Meera spotykała jednak w wizjach religijnych; w nich otrzymywała miłość i pomoc. W tym czasie doświadczała nieprzerwanej samadhi. Pod opieką swojego wuja Mr Reddiego przebywała jakiś czas w Pondicherry, gdzie jej nadzwyczajne właściwości przyciągały innych ludzi.

W 1982 wyszła za mąż za Niemca, który mieszka razem z nią. Obecnie żyje w Schaumburg /ab Fuss (koło Frankfurtu n/Menem) w Niemczech. Chociaż nie szuka rozgłosu tysiące ludzi z całego świata przyjeżdżają do niej by otrzymać dar darshanu i głębokiego pokoju. Matka Meera jest czczona w Indiach jako Boska Matka.

pytanie kogoś do Matki Meery:
"Jaka codzienna dyscyplina może pomóc nam osiągać wymiar Boski?"

odpowiedź Matki Meery:
"Przede wszystkim pamiętaj zawsze o Bogu, we wszystkim co czynisz. Jeśli masz wolny czas medytuj. Poświęcaj wszystko Bogu - zarówno dobro jak i zło, czyste i nieczyste. To jest najlepsza i najszybsza droga."