WIELCY LUDZIE

KOSMOS JEST PEŁEN LUDZI I NADLUDZI

Na tle tej przebogatej literatury stosunkowo mało spopularyzowane wydają się wypowiedzi Ojca Pio dotyczące istnienia rozumnego życia poza Ziemią. Jeden z największych w historii kościoła katolickiego duchownych tak mówił na ten temat:

Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.

Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?

- Pomyślałem - rozmówca Ojca Pio -, że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.

Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty.

Zdania te zaczerpnięte zostały z wydanej we Włoszech książki "Cosi' parlo' Padre Pio" ("Tak mówi Ojciec Pio"), którą przygotował i opracował ksiądz Nello Castello, przypomina je zaś numer 2 periodyku "NONSIAMOSOLI".

W rzeczowym artykule opisano tam wszystkie kontrowersje narosłe wokół tego, jakże gorącego tematu - przypominając na końcu, że Bóg jest bogiem całego Universum".

Ojciec Pio mówi o Cywilizacji przy księżycu Jowisza
(tekst niezależny i nie powiązany z wyżej przedstawionym opracowaniem)

Aby przerwać spekulacje na temat skąd pochodzi tekst o Cywilizacji przy Jowiszu i to, że nasz księżyc został przesunięty ludzką ręką, że na ziemi istniały wyższe cywilizacje niż obecna, i w ogóle, że są Cywilizacje we Wszechświecie, informuję, że są to słowa wypowiedzenie przez Ojca Pio całkiem prywatnie. Nikt tego nigdzie nie opublikował. Nie ma tej informacji w żadnej książce na świecie. Szkoda tego szukać. Ja jako pierwszy o tym piszę. Osobę, której to powiedział św. Ojciec Pio w latach osiemdziesiątych, znam osobiście najlepiej na świecie. Nikomu też nie mówię, aby w to wierzył. Sceptycy niech raczej o tym zapomną. Ostatecznie nauka wszystko wyjaśni, wcześniej czy później. A wówczas i sceptycy będą zadowoleni.

Oto główne myśli spisane od Ojca Pio (O.Pio zmarł w 1968 roku). Dowiadujemy się z nich, że na jednym z księżyców Jowisza - tam gdzie jest woda (nie mówi konkretnie, który to księżyc), istnieje Życie i Cywilizacja. Wskazuje, że to jedyne miejsce w Układzie Słonecznym, poza Ziemią, gdzie jeszcze znajduje się Cywilizacja Techniczna. Kiedyś kontakty ziemian z nimi były częstsze. Dysponują bardzo wysokimi zdobyczami technologicznymi. Posiadają szybkie statki kosmiczne itd. Życie ich jest jednak zdecydowanie inne od naszego.

Wiedzą o tym, że Chrystus przebywał na Ziemi, pozostawiając naukę o Miłości. Ich gorącym pragnieniem jest rodzić się tutaj wśród nas. Oczywiście mają taką możliwość, ale nie wszyscy.

Z tego samego przekazu Ojca Pio wiemy, że Wszechświat materialny wypełniony jest różnorodnymi cywilizacjami, które wszystkie dążą do wyzwolenia i zjednoczenia się z Bogiem. Ziemianie stanowią jedną z miliardów Cywilizacji. Ojciec Pio mówi, że prawie przy każdej gwieździe (Słońcu) istnieją układy planetarne a na nich życie. Wspomina też o satelicie Ziemi - księżycu, który kiedyś został przesunięty ludzką ręką.

Św. Ojciec Pio podaje jeszcze jedną ważną i przełomową informację, jakże zbieżną z odkryciami archeologicznymi i teoriami naukowców. Mianowicie, że w minionej, dalekiej przeszłości na Ziemi kwitły wspaniałe Cywilizacje. Stały one na znacznie wyższym poziomie intelektualnym i technicznym niż nam współczesna. Dlaczego więc znikły i jakby ślad po nich zaginął? Ojciec Pio mówi, że to wskutek pychy wybuchały ogromne konflikty z użyciem przerażającej broni. Dokonano takich zniszczeń, że człowiek powrócił do kamienia łupanego. Minęło setki tysięcy lat. Ewolucja, filozofia oraz nauka dokonała tego w czym obecnie żyjemy.

Ÿródło-internet
autor-Wiesław Matuch.