WIELCY LUDZIE

HARRY EDWARDS

Harry Edwards urodził się 29 maja 1893 roku w Londynie w bardzo biednej rodzinie wychowującej 9-cioro dzieci. Ojciec drukarz a matka krawcowa, oboje ciężko pracowali aby utrzymać tak liczną rodzinę. Harry w szkolnych latach był niezwykle hałaśliwym i dokuczliwym dzieckiem. W wieku 16 lat już interesował się polityką. W 1914 roku podjął pracę, ale po jednym przepracowanym dniu wstąpił do Armii. Brał udział w I wojnie światowej. W wojsku doszedł do rangi kapitana. W roku 1921 wrócił z wojny do domu, ożenił się z Phillis. Wspólnie otworzyli sklep z materiałami piśmiennymi w Balhem. Ich przedsięwzięcie okazało się niewypałem, popadli w długi. W tym czasie Phillis spodziewała się dziecka. Harry powrócił do polityki. W latach 1928 - 1935 pracował dla Parlamentu. Małżeństwu Edwardsów urodziło się 4-ro dzieci. Harry był bardzo sceptyczny co do kościoła. W roku 1936 umiera jego siostrzeniec. Smutne rodzinne zdarzenie budzi w Harrym nowe możliwości. Odkrywa w sobie zdolności medialne, nieco później zauważył zdolności helingu (uzdrawiania). Pierwsze przypadki uzdrowień z ciężkich chorób utwierdziły Harrego Edwardsa, że jest zdolny uzdrawiać ludzi. Pierwszymi uzdrowionymi przy jego pomocy byli; jedna osoba chora na gruźlicę i druga chora na raka. Wyleczył na odległość swojego najlepszego przyjaciela. Harry zrozumiał, że stał się kanałem zasilanym energią z boskiego źródła. Dokładnie wiedział, że nie ma kontroli nad tą siłą. Sukces uzdrowienia chorego nie przypisywał sobie tylko Bogu.

Od roku 1940 datuje się okres jego nowej pracy. W czasie dnia wykonywał swoje zawodowe obowiązki zarobkując na życie na całą rodzinę a wieczorami poświęcał się w służbie chorym. Jego pierwsze lata pracy healera przypadły w czasie II wojny światowej. Nie był to łatwy czas, stracił dom, jego syn był ranny, ale cały czas łączył się z Bogiem i poświęcił mnóstwo czasu pomagając cierpiącym. Przeniósł się do Surrey i tam w swoim domu urządził sobie pokój do modlitwy i healingów. Uleczał również na odległość. Od roku 1946 całkowicie oddał się nowemu wyzwaniu. Stworzył ze swojego domu i ogrodu cudowny azyl. Odwiedziło go tłumy ludzi, dostawał tysiące listów. Chorzy prosili go o pomoc. Następne lata przyniosły mu rozgłos i sławę. Healingi Harrego Edwardsa przerodziły się w manifestację. Już w roku 1948 otrzymywał 10 000 listów tygodniowo, dużo ludzi pracowało aby na nie odpisać. Pomagali mu jako wolontariusze. W roku 1948 przybyło do Manchester 6000 ludzi by się z nim spotkać. Wielką niespodzianką było jego przyjęcie przez środowisko medyczne i kościół. Został zaakceptowany przez obie instytucje.

Harry Edwards pomimo, że spędzał długie godziny z potrzebującymi, miał jeszcze czas na swoje hobby; lubił podróże, kino, grywał w tenisa, badmintona, napisał wiele książek. Nie zaniedbywał własnej rodziny, pracował w domu i w ogrodzie. Jednak najbardziej ulubionym przez niego zajęciem było malarstwo.

Harry Edwards tłumaczył swoje zdolności uzdrawiające jako akt połączenia się z Boskim źródłem. Healerzy pracujący w ten sposób są czystymi kanałami dla energii, w proces ie zwanym harmonizowaniem się z Bogiem. Harry wykonywał swoją pracę dla wszystkich grup ludzi bez względu na wyznanie i kulturę.

Znane książki Harrego Edwardsa:

1. "Life in spirit"
2. "
The healing intelligence"
3.
"A guide to spirit healing"
4. "The struggle that Must be" (Autobiografia)

Minęło już 32 lata po śmierci Harrego Edwardsa i ciągle jest uznawany za bardziej znanego i niezwykle utalentowanego spirytualnego healera. W swojej pracy healerskiej współpracował z lekarzami. Miał pozwolenie uleczania chorych w szpitalach. Był respektowanym healerem i nauczycielem. Udowodnił, że posiadał niezwykłe miłosierdzie człowieka, który miał potężną potrzebę służyć wszystkim chorym. Był wiernym naśladowcą Chrystusa i w Jego Imieniu uzdrawiał. W swoich książkach zapoznawał z niezwykłą mocą pomagającą cierpiącym. Doktorzy i specjaliści, kiedy zawodziły wszystkie metody ich leczenia często zapraszali Harrego do szpitali, prosili aby kładł swoje ręce na ciele cierpiących, ciężko chorych i modlił się o ich zdrowie. Nie rzadko byli świadkami cudownych uzdrowień. Kanadyjskie i Brytyjskie Zjednoczenie Healerów podąża śladami Harrego Edwardsa.

W roku 1954 Harry Edwards dostał pytanie od Arcybiskupów angielskich:

Czy wierzy w swoją moc uzdrawiania?

Harry dał kilka odpowiedzi:

- wierzę, że spirytualny lub boski healing są tą samą rzeczą i pochodzą od Boga,
- wierzę w nauki Jezusa i siłę uzdrawiania, którą z pomocą Jezusa można wyleczyć chorych,
- wierzę, że misja uzdrawiania jest częścią boskiego planu a człowiek, który posiada podobne zdolności jest instrumentem w ręku Boga,
- wiem, że my wszyscy nie posiadamy żadnej siły tylko Bóg,
- wierzę, że spirytualny healing ma tylko miejsce wtedy, kiedy człowiek (jako narzędzie) przestrzega wszystkich Boskich praw; fizycznych i metafizycznych,
- wierzę, że nie wolno łamać Boskich praw, inaczej nie zdarzy się żaden cud,
- wierzę, że nie zaistnieje żadne uzdrowienie jeśli Bóg nie weźmie akcji w swoje ręce.

Los człowieka - wielka niewiadoma... przykład Harrego - człowiek posiadający niesamowicie silne polityczne ambicje rzuca się w nurt ludzkiego cierpienia. Poświecił 40 lat, spotkał na swojej drodze tysiące ludzi, dawał im wyzwolenie od cierpienia. Nosił w swoim sercu wielkie miłosierdzie. Zmarł w roku 1976, po jego śmierci jego uczniowie kontynuują nadal jego piękne nauki.

Healing

Video pokazuje zdjęcia Harrego Edwardsa
z połączonymi z nim Boskimi Energiami.

Vancouver
20 Jan. 2008

WIESŁAWA