TEORIE SPISKOWE

WPROWADZĄ UNIKALNE ID
DLA INTERNAUTÓW W USA?

Rząd Stanów Zjednoczonych przedstawił oficjalnie plany wprowadzenia w kraju unikalnych tożsamości dla osób korzystających z Internetu. W ramach tej inicjatywy, zainteresowani użytkownicy otrzymają niepowtarzalny numer i będą identyfikować się nim w Sieci. Koordynacją projektu zajmie się Departament Handlu Stanów Zjednoczonych.

Jak przyznają władze, nie chodzi o "narodową kartę identyfikacyjną każdego użytkownika ani o kontrolowany przez rząd system". Ideą inicjatywy jest bowiem po prostu zwiększenie bezpieczeństwa oraz... prywatności użytkowników. Co więcej, osoby korzystające z systemu, według rządu, nie będą musiały zapamiętywać wielu haseł, gdyż logowanie przeprowadzane będzie z użyciem jednej tożsamości.

Wszystkie szczegóły dotyczące tego rozwiązania nie są jeszcze znane, jak i określone przez prawo. Wydaje się jednak, że korzyści płynące z tego rozwiązania dla organów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo w USA są jednoznaczne i wyraźne: większa kontrola i łatwiejsze identyfikowanie osób korzystających z Internetu.

Źródło: LINK!