TEORIE SPISKOWE

TAJEMNICZA HISTORIA KART KREDYTOWYCH
(LEKTOR PL) (POBIERZ)
LINK! DO TAJEMNICZA HISTORIA KART KREDYTOWYCH (VIDEO)
 

POBIERZ:

(serwer mega.co.nz)

 

OPIS FILMU:

Banki Stanów Zjednoczonych koncentrują się w swych działaniach na najbogatszych klientach, czyli około dziewięćdziesięciu milionach Amerykanów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zadłużenie karty kredytowej w przeciętnym amerykańskim gospodarstwie podwoiło się. Statystyczna rodzina, korzystająca średnio z dziesięciu kart kredytowych, ma dług w wysokości 7.500 dolarów. Dzięki temu banki zyskały w samym tylko 2003 roku około 30 bilionów USD.

Dużą część tego stanowią profity osiągnięte dzięki, zdaniem krytyków nieuczciwych, taktykach stosowanych przez banki, jak np. przyznawanie ogromnych limitów zadłużenia i nakładanie na rachunek klienta wysokich prowizji. Jednak amerykańscy bankierzy twierdzą, że ryzyko niespłacenia długu jest na tyle duże, iż bankowi należy się odpowiednia rekompensata.

Coraz więcej konsumentów wnosi skargi, zaś prawo rozbudowywane jest w kierunku ochrony klientów instytucji wydających karty kredytowe. Jednak kontrola władz jest ograniczona. Problem jest na tyle istotny, że doprowadziło to do ogólnonarodowej wojny dotyczącej ochrony interesów konsumenckich z pomocą sądu i Kongresu.

Dokument śledzi historię rozwoju sektora kredytowego i stara się dać odpowiedź na pytanie, dlaczego stał się on tak dochodowy i skąd się bierze jego olbrzymi wpływ na politykę. Odkryjemy też tajemnice technik, stosowanych przez banki, osiągania jak największych zysków kosztem nierozważnych klientów.