TEORIE SPISKOWE

ŚLEDZTWO WS. KORUMPOWANIA
LEKARZY PRZEZ KONCERNY

Włoski wymiar sprawiedliwości przeprowadził operację pod kryptonimem „Czyści lekarze”. Przed sądem staną lekarze biorący łapówki od jednego z największych na świecie koncernów farmaceutycznych, oraz inne osoby zamieszane w proceder.

Karabinierzy dokonali 77 rewizji mieszkań i gabinetów lekarskich w ponad 20 włoskich miastach, m.in. we Florencji, w Mediolanie, Neapolu, Palermo i Rzymie. 67 lekarzy z całych Włoch, których poddano śledztwu, przyjęli od firmy farmaceutycznej korzyści majątkowe w postaci pieniędzy, prezentów, a nawet podróży - określanych oficjalnie jako międzynarodowe seminaria (właściciel biura podróży także dostanie wyrok).

Przedsiębiorczy lekarze, wykorzystujący dzieci także do przepisywania hormonów wzrostu w znacznie zawyżonych dawkach, wzięli łącznie minimum pół miliona euro - ustalili śledczy.

TAK DZIAŁA PRZEMYSŁ CHOROBOWY

Siatka dwunastu informatorów naukowych i menedżerów koncernu farmaceutycznego, zawierała porozumienia z pracownikami służby zdrowia, którzy przepisywali leki tego producenta. Dopiero za rzekome ekspertyzy i opinie lekarze otrzymywali w/w różnego rodzaju gratyfikacje.

Zarzuty korupcji, oszustw, udziału w grupie przestępczej i działalności na szkodę włoskiego funduszu zdrowia usłyszeli wszyscy zamieszani w proceder. To nie pierwsze i nie ostatnie tego rodzaju śledztwo prowadzone we Włoszech.

Źródło: LINK!