TEORIE SPISKOWE

PRZEZ OSZCZĘDNOŚĆ MOŻESZ
ZACHOROWAĆ NA RAKA!

Szokujące wyniki badań laboratoryjnych ujawnia niemiecka publiczna telewizja. Żarówki energooszczędne są szkodliwe dla zdrowia!

Czy zapalając żarówkę energooszczędną narażamy własne życie? Odpowiedź może być, niestety, twierdząca. Jak wykazały wykonane w Niemczech testy laboratoryjne w żarówkach tych jest wiele rakotwórczych substancji. Sprawę ujawnił telewizyjny magazyn konsumencki "Markt" ("Rynek") nadany w poniedziałek wieczorem przez publiczną stację NDR.

Od pewnego czasu wiadomo, że żarówki energooszczędne wydzielają rtęć. Dzieje się to wtedy, gdy taka żarówka zostanie stłuczona. Ale teraz testy wykazały, że żarówki te, gdy są włączone, i normalnie pracują, wydzielają opary niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi!

- Wszystkie testowane żarówki zawierają wyraźne ilości fenolu, który może wywoływać raka - podaje NDR. Ale to nie wszystko. Wykryto w nich inne szkodliwe związki. - Podczas testów świecące żarówki energooszczędne wydzielały rakotwórcze substancje, a na dodatek substancje te były w dużej koncentracji - mówi Peter Braun, ekspert w dziedzinie skażenia powietrza.

Skąd te niebezpieczne substancje biorą się w żarówkach? Telewizja NDR skontaktowała się z producentami. Jeden z nich twierdził, że niebezpieczne substancje mogą pochodzić np. z klejów i komponentów użytych do ich produkcji. W tym kontekście warto przytoczyć informację niemieckiego tygodnika Der Spiegel, który podał, że 80% wszystkich żarówek energooszczędnych produkowanych jest w Chinach w warunkach odbiegających od niezbędnych standardów technologicznych.

- Substancje wykryte w żarówkach energooszczędnych w ogóle nie powinny pojawiać się w otoczeniu człowieka. Przyczyna jest prosta. Nawet niewielkie ilości tych substancji mogą podwyższać ryzyko zachorowania na raka - dodaje Braun.

Źródło: LINK!