TEORIE SPISKOWE

MARYSUE - 9 LETNIA DZIEWCZYNKA
ZOSTAJE SPARALIŻOWANA 3 DNI PO

SZCZEPIENIU PRZECIWKO GRYPIE

(NAPISY PL) (VIDEO)

Marysue - 9 letnia dziewczynka zostaje
sparaliżowana 3 dni po szczepieniu przeciwko grypie

TEKST Z POWYŻSZEGO FILMIKU:

- Najgorszy koszmar rodziców. Rok temu, ich 9 letnia córka była szczęśliwa i zdrowa. Ale tylko 3 dni po otrzymaniu szczepionki przeciwko grypie Marysue została sparaliżowana i zdiagnozowano u niej rzadką chorobę. Więc, co się stało? Dołączy do nas teraz mama Marysue, Carla Grivna. Carla, dziękujemy za wizytę u nas dzisiejszego ranka.

- Dziękuję.

- Więc, co się wydarzyło i czy jest Pani pewna, czy lekarze są pewni, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy szczepionką przeciwko grypie, którą otrzymała Pani córka i jej późniejszym paraliżem?

- Lekarze tego nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają. Z powodu całego naszego dochodzenia, ja i jej ojciec Steven, jesteśmy pewni, że to jest przyczyną stanu Marysue. Była szczęśliwą, zdrową, biegającą i bawiącą się 9 latką, kiedy to się wydarzyło. Nie miała żadnych ukrytych chorób. Zrobili jej tak wiele testów w szpitalu, żeby odnaleźć coś innego, co mogło by to spowodować i nie mogli nic znaleźć.

- Więc, po tym, jak otrzymała szczepionkę, wyglądała na zdrową dla Pani, tak? A co się potem stało kilka dni później?

- W poniedziałek wieczorem, w pierwszy dzień ferii szkolnych, w Święto Dziękczynienia, w zeszłym roku... była w 3 klasie. Biegała, bawiła się, wróciła do domu, zjadła obiad, poszła spać. Sprawdziliśmy z jej ojcem, czy wszystko jest ok o 22 godzinie. Kiedy my szliśmy spać, była zdrowa. Nie wstała o 6:00 - 6:30, jak zazwyczaj, i nie zeszła na dół powiedzieć dzień dobry. Obudziłam się o 7:15 i poszłam do jej pokoju i pierw nie mogłam jej obudzić, a jak w końcu ją obudziłam, wyraz twarzy miała taki, jakby wołała o pomoc i nie mogła mówić.

- Nie mogła mówić do Pani, ani chodzić.. niewyobrażalne. Każdy rodzic, który przez coś takiego przeszedł, czuje kłucie w żołądku. To jest zupełnie przerażające. Po jakim czasie była Pani w stanie zauważyć związek pomiędzy jej paraliżem i szczepionką przeciwko grypie?

- Nie otrzymaliśmy diagnozy tego, co było z nią nie tak przez ok 2 do 3 dni. Ja wpadłam wtedy w panikę. Złapałam za komórkę i dzwoniłam natychmiast po męża i pogotowie. Pojechałam z nią karetką. Ok 3 dni później zabrali ją na badanie rezonansem magnetycznym (MRI) i to wtedy otrzymaliśmy diagnozę ADEM, co jest również znane jako biała choroba mózgu lub ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia.

- Jak wiecie teraz tak wiele stanów tego wymaga, aby dzieci mogły pójść do szkoły. I w rezultacie, dzieci je otrzymują, rodzice również czują się zobowiązani do przyjęcia szczepionki. Czy Pani teraz jest przeciwna szczepieniu przeciwko grypie?

- Nie, ja mówię do rodziców - wysłuchajcie mojej historii, zrozumcie, co stało się mojej córce, zadawajcie pytania. Bądźcie dobrze poinformowani i podejmijcie świadomą decyzję z waszym lekarzem.

- Carla, ale jakie rodzaje pytań powinno się zadawać?

- Pytajcie jakie są skutki uboczne jakiejkolwiek szczepionki, nawet te najmniej prawdopodobne, ale mimo to, co może się wydarzyć. I wiecie, że ilość szczepionek idzie w górę. Jako rodzice możemy uzyskać listę, można ją zdobyć w Internecie, jakie nadchodzą szczepienia. Zbadajcie je. Zadawajcie pytania swojemu lekarzowi. Zadawajcie dobre pytania i podejmijcie świadomą decyzję.

- Tak, to wydaje się słuszne i każdy lekarz wam powie, jeżeli jest szczery, że taki mógłby być skutek uboczny, a jednak mimo to, rodzice często o tym nie wiedzą. I uważam, że ma Pani całkowitą rację, rodzice powinni być poinformowani. Carla, dziękuję za przyłączenie się do nas dzisiejszego ranka i całym sercem jesteśmy z Panią, Pani mężem i córką.

- A jak nasi widzowie chcieliby pomóc tej rodzinie, mogą wejść na naszą stronę fox&friends.com i jest tam link do strony, gdzie można złożyć dotację. Ich córka obecnie jest w stanie tylko trochę poruszać kończynami, nie ma żadnej koordynacji ruchowej i nie może chodzić, jest obecnie ograniczona do poruszania się w wózku inwalidzkim. Więc proszę udać się na naszą stronę tego ranka i pomóc...