ŚWIAT ENERGII

ŻYWNOŚĆ A NASZE CZAKRY

W każdej kulturze od dawien dawna jedzenie odgrywa podwójną rolę w życiu człowieka, fizyczną i duchową, a wraz z kuchnią zostało przekazanych wiele zasad, często wielokrotnie uzależnionych od religii.

Żydowska tradycja zakazuje jedzenia wieprzowiny, hinduska jedzenia wołowiny, wiele indiańskich plemion zabrania spożywania żywności, która nie jest święta... natomiast w szamańskim Peru jest dieta oczyszczająca dla osób - uzdrowicieli, którzy leczą... ci szukają zdrowych i duchowych pokarmów, które są dla nich święte.

Peruwiańscy szamani czcili ziemniaka i uprawiali wiele jego odmian. Wiele z nich uprawiano wyłącznie w celach religijnych i ceremonialnych... a wielu dzisiejszych dietetyków traktuje ziemniaki z pogardą uważając je za tuczące czy mało wartościowe. Ale czy to jest prawda?

Prawdą jest, że ziemniaki są bogatym źródłem węglowodanów i jako takie dają organizmowi energię... ale musimy wiedzieć, że tuczący w ziemniakach jest tłuszcz, który jest użyty na przeróbkę ziemniaków np. na chipsy ziemniaczane. Również tuczące bywa zestawienie naszych wykwintnych obiadów, ziemniak, dużo tłuszczu i trochę sałaty.

Ziemniaki są bogatym źródłem witaminy C, B6, miedzi, potasu, manganu, tryptofanu i błonnika. Zawierają również składniki przeciwutleniające, które są bardzo cenne w ochronie komórek ciała przed wieloma zwyrodnieniowymi chorobami.

Zdrowe i ekologiczne ziemniaki zaleca się gotować w skórce i spożywać ze skórką, ponieważ obrane tracą dużo cennych wartości.

Ziemniaki mają właściwości lecznicze - jest to doskonałe lekarstwo w naszej kuchni, trzeba tylko umieć je zastosować.

Sok z surowego ziemniaka służy w leczeniu wrzodów i nadmiernej kwasowości. Jednak dawka soku powinna być ograniczona do jednego ziemniaka dziennie.

Gotowane miażdżone ziemniaki stosowane na gorąco służą jako okłady na bolesne stawy.

Puree ziemniaczane z masłem wspaniałe jest dla rekonwalescentów.

Cierpiący na układ sercowo naczyniowy powinni jeść ziemniaki bez soli, wówczas działają moczopędnie, obniżają ciśnienie krwi.

Surowy plaster ziemniaka dobry jest na oparzenia, niegojące się rany, hemoroidy.

Tak często ludzie zadają pytanie
- jak wzmocnić swoje czakry?
Odpowiadam...
najczęściej, tylko poprzez właściwe odżywianie się.

Każdy pokarm powiązany jest z daną czakrą, a nasze jedzenie wznosi, albo obniża subtelne ciała. Wszystkie pokarmy wnoszą w nas informacje oparte na swoich częstotliwościach i mają zdolność zmiany naszej osobistej wibracji, czy wibracji poszczególnej czakry powiązanej z tym pokarmem.

Stąd zasady duchowego odżywiania się...
każda żywność, którą spożywamy ma własne wibracje i odpowiednio wpływa na nasz energetyczny poziom.

To dotyczy 12 czakr, 7 podstawowych + 5 już na wyższym poziomie. W tym przypadku bierzemy 7 podstawowych, ponieważ większość ludzi jest na tym poziomie.
Tu chcę troszkę rozjaśnić temat odżywiania naszych czakr.

I tak (tu podaję tylko te produkty odżywcze, które zdrowo odżywiają czakry, pomijam te, które zaniżają w nas energię):1). Czakra korzenia
(czerwone pokarmy) - zdrowe będą tu: buraki, winogrona, truskawki, czereśnie... jedząc te potrawy możesz czuć się bezpiecznie.

2). Czakra sakralna
(pomarańczowe pokarmy) - zdrowe będą tu: słodkie ziemniaki (szczególnie batat + inne słodkie), papaja, pszenica... wówczas twoje uczucia będą prawidłowe.

3). Splot słoneczny
(żółte pokarmy) - kukurydza, kabaczki, grejpfruty i inne żółte, którymi obudzisz swoją inteligencję, wówczas dowiesz się tego, czego powinieneś się dowiedzieć w każdej fazie twojego życia.

4). Czakra serca
(zielona żywność) - a to będą w przewadze warzywa i owoce. W rezultacie spożywając zielone pokarmy otwierasz w sobie miłość.

5). Czakra gardła
(niebieskie pokarmy) - np. jagody, które wzmocnią nie tylko twoje zdrowie, ale również komunikację.

6). Czakra trzeciego oka
(fioletowe pokarmy) - np. winogrona... na tym poziomie powinniśmy umieć dokonywać już właściwych wyborów. Otwarta czakra trzeciego oka to również wewnętrzna mądrość, która jest w nas już otwarta... i nie trudno to zauważyć.

7). Czakra korony
(białe pokarmy) - np. białe szparagi, chleb, biała szałwia, piołun, trawa cytrynowa... na tym poziomie jesteś połączony z boskością.

Twoje ciało jest miejscem spotkania boskości z naturą. Przekształcasz to, co w tobie negatywne w pozytywne wartości, ale musisz spożywać substancje wyjątkowe dla naszej duchowej fizjologii, która nas transformuje coraz wyżej. Stajesz się boskim człowiekiem.

Ważne jest odżywianie się w zależności od pory roku. Każda pora roku ma swoje zalecenia dotyczące żywności i naszej aktywności.

Dobrze podana żywność to zdrowie, szczęście, to nasza życiowa równowaga. Jedzenie jest związane z elementem natury wewnątrz nas i wokół nas. Odpowiednie pożywienie to piękna alchemia, która nas zmienia w pozytywny sposób, nie tylko fizycznie, także duchowo.

Jedzenie chłodzi nas i rozgrzewa, nawilża i osusza, stymuluje zmysły, oczyszcza, dodaje powietrza i eteru np. kurkuma. Pokarmy dodają nam elementu powietrza i ziemi: kurkuma, imbir, miód, maślanka...

... i tak jak widzicie potrzebna jest nam właściwa żywność do odżywiania każdej czakry... dopiero wówczas możemy mówić o prawidłowym rozwoju duchowym. Nie wolno tu działać wybiórczo tylko na pojedynczą czakrę, bo zamiast rozbudzić siebie, tylko mocniej zakłócamy i oczywiście robimy sobie wielką krzywdę. Nie możemy pominąć żadnego subtelnego ośrodka, każdy jeden jest ważny w przebudzeniu duchowym.

Żywność musi być dopasowana do nas tak, aby był swobodny przepływ energii życiowej w całym ciele, również musi odżywiać naszą duszę... to zdrowy pokarm pochodzący z natury będzie dla niej najbardziej odpowiedni.

Żywność w życiu duchowym jest wykorzystywana do przekształcenia emocji, które jedne należy wyciszyć, inne rozpalić. A to wszystko ma się odbyć za pomocą pięciu zmysłów, które powinny być w równowadze.

Kiedy wprowadzamy przez dłuższy czas żywność niezgodną z naszymi zasadami życia doprowadzamy nasze czakry do uszkodzenia... będą albo zbyt wyczerpane lub nadmiernie pobudzone... a tu już ucierpią nie tylko nasze czakry i meriidiany, również nasze narządy...
rozpraszamy ducha, wywołujemy w sobie niepokój i wiele więcej niekorzystnych sytuacji dla nas.

I wówczas świat wydaje się dla nas straszny, albo płytki i odczuwamy ciągłe straty, pochłania nas smutek, a nawet stajemy się okrutni i brutalni.
Strach powoduje wycofanie się z życia, jesteśmy przerażeni i rozprasza się nasz umysł i nie działamy poprawnie.

I tu refleksja przychodzi sama... do życia potrzebne nam jest i ziarno, które dojrzewa na słońcu... i ziemniaki, które rosną pod ziemią... i w jednym i drugim działa siła natury. To wszystko toczy się z boskim planem, a ty musisz mu zaufać. Zbieraj ziarno, wydobywaj z gleby ziemniaki, spożywaj warzywa, owoce i zioła... i pij zdrową wodę...

... ale nie zabijaj... bo ta energia nie jest korzystna ani dla twojego ciała, ani dla ducha... i bądź szczęśliwym człowiekiem w tym boskim potężnym ogrodzie. Lecz z tej boskiej alchemii nie twórz substancji, które cię za mocno wyrzucają poza boską orbitę. Nie szukaj zasilaczy, dopalaczy, czy innych diabelskich pokarmów, które więcej ci szkodzą, niż przynoszą pożytku.

Czym człowiek bardziej bliżej natury, tym jest zdrowszy i szczęśliwszy.

Vancouver
26 Aug. 2018

WIESŁAWA