ŚWIAT ENERGII

ŻYCIE JEST ŻYCIEM, OBROŃ JE

Życie jest szansą, schwyć ją.
Życie jest pięknem, podziwiaj je.
Życie jest radością, próbuj ją.
Życie jest snem, uczyń je prawdą.
Życie jest wyzwaniem, zmierz się z nim.
Życie jest obowiązkiem, wypełnij go.
Życie jest grą, zagraj w nią.
Życie jest cenne, doceń je.
Życie jest bogactwem, strzeż go.
Życie jest miłością, ciesz się nią.
Życie jest tajemnicą, odkryj ją.
Życie jest obietnicą, spełnij ją.
Życie jest smutkiem, pokonaj go.
Życie jest hymnem, wyśpiewaj go.
Życie jest walką, podejmij ją.
Życie jest tragedią, pojmij ją.
Życie jest przygodą, rzuć się w nią.
Życie jest szczęściem, zasłuż na nie.
Życie jest życiem, obroń je.

(Matka Teresa z Kalkuty)

Jak reagować na płynące życie w związku z jego źródłem organizacji, a nie w związku z jego kierunkiem i siłą działania?

Lokalne spektrum Całości: Energie są szatą świadomości i podlegają rezonansowi lub dysonansowi. Energie żłobią powierzchnie kamieni czasu. Świadomość wysłała swoje sondy. Sondy z powodu nieodpartej ciekawości podążały za strugami energii. Gdy tak zbliżały się do skupiska energii odczuwając je wszystkie rozdzierał je dysonans różnych energii. Wycofały się z bezpośredniego badania formując dyski i wysłały swoje własne sondy, by owe sondy balansowały na granicy niepoznanego.

Sondy te ograniczyły swoją świadomość i nie postrzegają bezpośrednio energii, a okryły się płaszczem przez co postrzegają światy. Sondy są czasem podtrzymywane, a czasem spadają z granicy niepoznanego i wtedy mogą być uratowane przez siły światła mniejsze bądź większe poprzez odczucie rezonansu z bezwarunkową miłością. Niektóre sondy jednak zamykają się i nawet świetlana jasność aniołów nie dociera do nich, zostają odcięte i dryfują niczym nieświadoma mgła wewnątrz horyzontu światów na powierzchni kamienia czasu.

Gdy dyski światła kończą swój rozwój i kierują się ku nowemu odrodzeniu gdzie zamanifestują nowe rzeczywistości oparte o zdobyte poznanie wtedy kamienie czasu, na których oparty był dotychczasowy układ doświadczeń, spijają pozostałą nieświadomą esencję życia i poprzez uwolnienie pamięci przeobrażają ją w swoim wnętrzu w czystą inteligencję. Tym samym struktura kamieni na nowo przyjmuje pierwotną postać przejrzystego kryształu.

Nielokalne spektrum Całości: Wszystkie energie, cała świadomość jest w jednym miejscu. Jest ruchem miejsca. Miejscem tym jest Całość (słowa jednak nie oddają czym to jest).

Zdecydowaliśmy się nie łączyć chwili obecnej ze źródłem jej pochodzenia czyli z procesem, który ją zawiera i projektuje. Akceptujemy przeróżne standardy wedle których uważamy, że powinniśmy żyć, ale przecież dźwięk jednej kropli może zniszczyć to wszystko. Najbliższa obecność przekraczająca wszelkie granice, która dociera w wyważonym dźwięku jednej deszczowej kropli. Ten dźwięk wyzbyty wszelkiego pragnienia pozwala odreagować na wszystkie wyuczone normy i pojąć, że jestem.

Ktoś spyta, co z tego, że jestem?

Odpowiem tak: Uruchomiona została potężna maszyna, która podobna jest do internetowej wyszukiwarki. Wypisujesz w okienku wyszukiwarki jedno wyrażenie, a w czasie wielokrotnie krótszym niż mgnienie oka poruszone zostają ogromne zasoby i dostajesz trafne odpowiedzi tego co dalej.

To jest skromne przyrównanie. Żyjemy wedle standardów, bo jak inaczej moglibyśmy żyć nie pamiętając co dalej. Sekret w tym, że choć nie możemy posiąść w jednym ludzkim życiu pamięci Całości, to jednak jest możliwe przywołanie tego co z tej pamięci wynika. Możemy nie posiadać wiedzy, a mimo to przywołać efekt tej wiedzy.

12 list. 2008

RADEK


Pan-Flute.Com : Song of Hawaii