ŚWIAT ENERGII

WYRÓWNYWANIE CZAKR

Badanie naszych czakr wymaga od nas większej wiedzy na ten temat... a jeszcze większej wyrównanie czakr, czyli procesu przywracania harmonijnego przepływu energii przez nasz system czakr. I kto lekceważy tą wiedzę, albo jej w ogóle nie ma, bardzo dużo traci w swoim życiu… ignoranci na tym polu zawsze będą poszkodowani bez względu na to, co by nie mówili na ten temat.

Dobre zbalansowanie czakr to nasze zdrowie, dobre samopoczucie, witalność, relaks, centralizacja, ucieleśnienie samego siebie i wewnętrzna mądrość, którą dzięki prawidłowemu przepływowi energii przez nasze czakry możemy otrzymać.

Jak można równoważyć czakry?

Równoważenie czakr polega na otwarciu każdego centrum energii (każdej indywidualnej czakry) według różnych technik… np. odpowiedniego odżywiania się, gimnastyki (tu mam na myśli tai-chi, qi-gong) - wzmacniania własnych cnót (to tak z grubsza).

Kiedy już energia w każdej czakrze zostanie wyrównana i doprowadzona do harmonijnego stanu łączymy wszystkie czakry jako jeden obraz (traktujmy go jako puzzle, które musimy odpowiednio ułożyć), ponieważ musimy już wiedzieć, że każda nasza czakra jest częścią całego naszego systemu i funkcjonuje jako całość… nie da się żyć tylko na jednym organie. Nie można mówić, że masz samochód, w dodatku sprawny, kiedy masz tylko jego koła, albo kluczyk… ważne są wszystkie jego elementy… podobnie jest z naszymi czakrami. Chcesz mieć właściwy cały system musisz odpowiednio dostroić każdy jego pojedynczy element i dopasować do reszty sąsiednich elementów… w przypadku czakr, sąsiednich centrów energetycznych i ich energii, która znajduje się w nich.

Kiedy zbadamy nasze czakry, robimy to w medytacji, wystarczy na to około 7 minut, jedna minuta na każdą z siedmiu podstawowych czakr (robimy test)… musimy rozpocząć od oczyszczenia i leczenia (wyrównania ośrodku, który tego wymaga)... przez następne dni przyciągamy tam coraz więcej takich samych energii jakich potrzebujemy, zależy czego potrzebujemy, np. zdrowia, miłości, obfitości. Jeśli coś przyciągamy (np. obfitość czy miłość) to znaczy już wyrównaliśmy ten poziom, jeśli nic nie zmienia się na tym polu musimy nad nim dalej pracować. W przypadku wyrównania poziomu musimy go zamknąć (znaczy, potraktować naszą czakrę jak wiadro napełnione wodą) i nawet jeżeli nam się bardzo podoba to przyciąganie np. pieniędzy… czy miłości, musimy znać umiar, aby nie rozbujać za mocno tej czakry, bo to też skończy się dla nas źle. W jednym i drugim przypadku przeładowania czakry lub jej zamknięcia (niedobór) będziemy mieć problemy na polu fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. W przypadku przeładowania (niczym zalanie silnika) niszczymy organ, a jeszcze zalewamy wszystkie sąsiadujące, co oczywiście nie wpłynie na nas dobrze… podobnie jak naszemu organizmowi odcinamy energię… dzieje się to samo co w samochodzie bez benzyny.

Oczywiście jak widać z powyższego tekstu, tutaj potrzebny jest zdrowy rozsądek i umiar, trzeba wiedzieć: ile czego wziąć, a ile oddać… ważny element naszego życia - umieć wziąć i umieć dać. Ważna jest także samoocena tzn. koncentracja na połączeniu ciała i umysłu.

I tutaj mamy szereg technik mających na celu przywrócić równowagę systemowi czakr np. technikę oddychania czy medycyna holistyczna, czy nawet pomoc osób, które się tym trudnią i mają na ten temat wiedzę… czyli używają rąk do uzdrawiania, umieją rękoma badać tę energię i potrafią wyrównywać jej poziom w indywidualnych czakrach i w całym systemie.

Przywrócenie równowagi systemu czakr jest podstawowym celem i bez tego trudno zrobić dobry krok naprzód… i nie pozwalajmy się zwieść żadnym “mędrcom” tego świata, że te czakry są wam niepotrzebne.

W leczeniu ręką mamy jeszcze inne pomoce np. naturalne kamienie lub kryształy (też trzeba wiedzieć, jak je wziąć do ręki... i gdzie i kiedy użyć), dźwięki (misy tybetańskie, dzwonki odpowiednio sharmonizowane, flety, gongi, odpowiednia muzyka i jeszcze wiele innych)... można łączyć te techniki, aby otrzymać ogólnie dobry poziom energii w naszym systemie.

W naszym codziennym życiu podejmujemy się wielu działań, tak dobrych jak i złych np. ciężko uniknąć nam stresu (szczególnie w dzisiejszym życiu), mamy inne wyzwania niż 100 lat temu, które niestety ciężko ominąć, a które powodują wahania naszego poziomu energii. Wielu z nas po ciężkim dniu czuje się wyczerpanym… inni kompletnie źle się odżywiają, poddają się zbyt łatwo światowej polityce, która coraz mocniej wyczerpuje ich system nerwowy… lub kompletnie poddają się praniu umysłu prowadzonego na różnych frontach, w tym nawet w kościołach, gdzie Miłosierdzie Boże poplątane jest ze strachem przed szatanem / piekłem… a to wszystko oczywiście wpływa na naszą osobistą energię.

Napięcia narzucone nam przez obecne systemy i inne reguły życia wymagane od nas mogą nas poważnie zakłócić i spowodować nierównowagę czakr, czyli zachwianie się naszego systemu energetycznego… co oczywiście wyraźnie dzisiaj widać w naszym świecie pod pojęciem załamanie nerwowe czy depresja… i kiedy patrzymy na jakość naszego fizycznego zdrowia, które coraz mocniej szwankuje u prawie wszystkich ludzi.

I tak nadmiernie aktywna czakra czy zamknięta przesuwa nasze pole energii… i bywa, że mamy w danym obszarze (narządzie ciała), albo zbyt dużo energii lub za mało i tu następuje zniekształcenie lub przemieszczenie… i tak np. duże ciśnienie krwi w dłuższym czasie, które może być spowodowane np. strachem da przerost mięśnia sercowego. Ściany serca robią się grube i mało elastyczne, serce pracuje coraz wolniej i źle przesyła krew, co oczywiście ma wielki wpływ na cały układ krążenia i na nasze całe ciało, które jest coraz gorzej dotleniane… chociaż mamy wielkie czasami dwukrotnie przerośnięte serce.

Kiedy mamy w organie zbyt mało energii ten organ mocniej pracuje, niczym silnik na wysokich obrotach, kiedy brakuje mu paliwa… ale tylko do czasu… później słabnie i gaśnie, następuje kompletne zablokowanie energii. Narząd nie podaje dalej energii, która w każdym organie jest indywidualna (ma inną częstotliwość… jaką? O tym mówi czakra - jej kolor), która jest potrzebna do funkcjonowania całej reszty. Oczywiście brak tej energii o odpowiedniej częstotliwości odbije się na naszym samopoczuciu, zdrowiu i wartości całego naszego życia.

Toteż jak już widać z tych paru zdań sekretem naszego dobrego życia jest posiadanie w 100% doskonale wyważonych czakr. To jest nasza wielka fabryka i laboratorium chemiczne, gdzie wszystko musi się zgadzać… tak jak w wysokiej klasy samochodzie… inaczej nasz świat będzie kulawy, a my nigdy nie osiągniemy nieograniczonego potencjału, którym tak naprawdę dysponujemy.

Więcej na ten temat znajdziecie w linku: LINK!

I kiedy ogarniecie tą wiedzę jaką tam przekazałam, to będzie ona pierwszym i dużym krokiem w pracy nad waszymi czakrami... i na początku to zupełnie wystarcza, aby zrównoważyć swój system energetyczny przez co możecie poprawić własne życie.

I jeszcze raz przypominam:
co to jest czakra?

To dysk lub koło energii w naszym ciele. Te główne czakry (a jest ich 7) biegną wzdłuż kręgosłupa, zaczynając od jego podstawy do czubka głowy.

W wirującym kole energii spotykają się: materia i świadomość. Ta niewidzialna energia zwana także praną jest naszą siłą życiową, która utrzymuje nas w stanie żywym i zdrowym.

Te wirujące koła energii odpowiadają naszym ważnym ośrodkom nerwowym w naszym ciele. Każda z 7 głównych czakr zasila nasze nerwy i główne narządy, a także psychiczne, emocjonalne i duchowe stany istnienia…
ponieważ w naszym życiu wszystko jest w ruchu, ważne jest, aby i nasze czakry były otwarte, wyrównane i płynne, tak jak w doskonale funkcjonującej maszynie. Jeśli mamy blokadę energii ta nie może płynąć… to też takie ważne jest, aby te czakry oczyścić i zrównoważyć… bo inaczej ta nasza ludzka maszyna padnie
… i to jest cały sekret naszego dobrego i długiego życia.

Vancouver
26 Jan. 2019

WIESŁAWA