ŚWIAT ENERGII

VISHUDDHI, BINDU, LALANA
LINK! DO CZAKRA GARDŁA - ŻYWIOŁ ETER

Są to trzy czakry wchodzące w skład ośrodka gardła.

1. Vishuddhi - znajduje się z przodu szyi w miejscu tarczycy. Składa się z szesnastopłatkowego lotosu. Każdy z płatków ma inną nazwę: am, aam, im, eem, um, oom, rim, reem, lrin, lreen, em, aim, om, aum, em, ah. Kiedy w pełni się otworzy jest kołem przypominającym pełnię księżyca. Jeśli księżyc wygląda jak śnieżny biały słoń jest to symbolem, że nastąpiło całkowite oczyszczenie tego ośrodka. Widać to w głosie osoby, również można słyszeć wewnętrzny dźwięk wibracji eterycznego słońca. Od czystości i rozwoju naszych czakr uzależniona jest barwa głosu. Czakra Muladhara jest pierwszą barwą, bardzo niską. Vishuddhi jest piątą w skali głosu - wysoką. Ważne jest ile płatków zostało prawidłowo wykształconych. Piękny głos jest zasługą czakry piątej. Jeśli osoba jest zdolna w 100% oczyścić ten region i uczyni go czystym jak śnieg uzyska spokój umysłu i radość.

2. Bindu - znajduje się z tyłu głowy. Energia księżyca wytwarza sekretny nektar, który budzi wyższą świadomość. Nazwany jest wieloma imionami: ambrozja, amrita, chrism olej, boskie wino. O jego istnieniu często dowiadujemy się od mistycznych poetów, którzy doskonale wiedzą co on znaczy. Jego pojawienie się jest sygnałem budzącego się mistycznego człowieka.

3. Lalana - zwana też tulu, tulumula. Znajduje się pomiędzy czakrami bindu i vishuddhi, następny mniejszy mistyczny ośrodek bardziej spokrewniony z vishuddhi. Nektar jest przekazywany z czakry bindu i magazynowany w czakrze lalana usytuowanej na miękkim podniebieniu w jamie ustnej.

Ambrozja ma podwójną naturę, może być dla ciała nektarem życia albo wielką trucizną.
Jeśli jest przedwcześnie wyprodukowany, zanim czakra vishuddha zostanie w pełni otworzona i oczyszczona, wtedy spływa w dół do czakry Manipury (3-cia) i tam jest spalany. Nie jest to obojętne dla ciała, powoduje uszkodzenia tkanek. W chwili kiedy czakra vishuddhi jest gotowa spływa do niej i staje się Boskim nieśmiertelnym nektarem. Budzi do końca tę czakrę.

Przedwczesne budzenie tych ośrodków może być wielkim zagrożeniem nie tylko dla ciała fizycznego, ale również dla umysłu. I tak mistyczna ambrozja, która popłynie w odpowiednim czasie i we właściwym kierunku da nieśmiertelność. W drugim przypadku ominie zamkniętą jeszcze czakrę vishuddhi,  popłynie niżej i spowoduje śmierć ciała, zadziała jak wielka trucizna.

Właśnie te punkty: czakry vishuddhi i lalana często są stymulowane przez niecierpliwych joginów, aby uzyskać siddhi - supernaturalne moce. Nieprawidłowe ćwiczenia, nie gotowe - nieoczyszczone ciało i otwieranie na siłę ośrodków wielkiej mocy dają negatywne siddhi - demoniczne. Ta osoba nie otrzyma już połączenia z najwyższymi ośrodkami w mózgu. Aby nastąpiło całkowite otwarcie tego ośrodka nie wystarcza czasami jednego życia.

Czakra vishuddhi odbiera myśli od innych ludzi - telepatia. Człowiek, który posiadł zdolności telepatyczne łączy się za pomocą swojej czakry gardła z ośrodkiem Manipury drugiej osoby. W vishuddhi znajduje się znaczący kanał - kurma nadi. W chwili jego przebudzenia zmniejsza się zapotrzebowanie na jedzenie i picie aż do całkowitego odrzucenia.

Czakra vishuddhi jest zwana fontanną młodości.

Pamiętajmy!

Jeśli w ciele nie podnosi się energia Kundalini, a te ośrodki są sztucznie stymulowane wszystkie te procesy nie będą występować prawidłowo. Tylko wyższe energie posiadające wysoką inteligencję otworzą właściwie ośrodki. Ćwiczenia bez energii Kundalini to sucha zaprawa i mogą doprowadzić do nieszczęścia. W chwili kiedy energia Kundalini otwiera ośrodki energetyczne, a ciało pozostaje pod działaniem Ducha Świętego nic złego stać się nie może. Należy tylko uruchomić wielką cnotę - cierpliwość, nie przyśpieszać nic na siłę. Oddać się w ręce Boga i Ducha Świętego. Inteligencja nowo wpływającej energii bezdyskusyjnie jest większa niż rozum człowieka, a on sam w takich rękach ma gwarancję, że żadna krzywda mu się nie stanie. Dobrze pamiętam dzień, kiedy byłam okrutnie zmęczona długim oczekiwaniem i udręczona bólami całego ciała, chciałam się całkowicie uwolnić od tego procesu. Wołałam do Boga, aby ode mnie to wszystko oddalił, że ja tego nie chcę. Długo nie czekałam na odpowiedź, tej samej nocy we śnie pojawił się Bóg i mi ostro powiedział: bądź cierpliwa!

Więc - CIERPLIWOŚCI, wszystko w swoim czasie, a twoje moce i mądrość przyjdą same z Nieba!

Każdy z nas w swoim życiu, w drugiej i trzeciej dekadzie zauważa proces starzenia. U ludzi z otworzonymi trzema ośrodkami: vishuddhi, Bindu i Lalana następuje regeneracja komórek, ustępują choroby, ciało wygląda dużo młodziej niż u rówieśników, polepsza się słuch, wzrok, umysł i przychodzi wspaniałe zrozumienie. Znikają obawy o przyszłość, pieniądze, strach przed śmiercią i wszystkie lęki.

Właśnie to są owoce dobrej pracy i działanie w ciele właściwej energii.

Vancouver
12 Feb. 2008

WIESŁAWA