ŚWIAT ENERGII

TRZY POZIOMY ENERGII
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

Rozwój duchowy w XXI wieku przekracza granice jakiegokolwiek rozsądku. 75% ludzi stworzyło unikalne środowisko i nieprawdopodobne sfery złudzenia.

Świat Wyższego Ducha - świat Buddhy, świat Jezusa, jaka jest prawdziwa natura bycia w kręgu oświeconych?

Patrząc dzisiaj na wielkie kręgi ludzi - istot, które we własnej imaginacji wypuszczają się na podbój Wszechświata, obserwując ich mam wrażenie, że większość tych ludzi nie tylko nie wzrosła, ale głęboko upadła. Ileż ludzi egoistycznie myśli, że nauczą się w ciągu kilku kursów umiejętności ponad swoje przeciętne uwarunkowania. Chełpią się, że wszystko potrafią, usuwają czyjąś karmę, naliczają innym stopień ich świadomości etc ... głowa mała aby wymienić wszystkie te dzieła ..., ale nikt z tej grupy nie chce się uczyć a nawet słyszeć o Boskich Prawach. Bez tej znajomości niech nikt nie marzy, że może być Buddhą czy Jezusem. Bez porzucenia swoich ziemskich powiązań zdobycie takich umiejętności nie jest możliwe.

W naszym świecie ludzie walczą między sobą, oszukują samych siebie i krzywdzą innych wymyślając przeróżne historie tylko dla ociupiny własnej korzyści. Ważne są związki karmiczne i każdy z nas wylądował na Ziemi z powodu własnych związków karmicznych. Nauczycieli i wielkich mistrzów na całym świecie jest zaledwie kilka procent. Ale patrząc dzisiaj na ludzi nikt nie chce pozycji ucznia, mamy prawie samych nauczycieli. Ta grupa zepsuje każdą myśl, nie pozwoli pomóc ani sobie ani innym.

Jeśli ktoś chce uzdrawiać, pomagać innym musi sam wyeliminować własną karmę. Podczas uzdrawiania i pomagania musi być miłosierdzie, bez tego nie można uczynić dobrych rzeczy. Więc jak to się ma do nauczycieli duchowych, którzy proponując swoją pomoc nie oczyścili swojego ciała i umysłu? Żywią się mięsem, nie widząc w tym nic złego, w ich przeświadczeniu zwierzęta istnieją po to aby człowiek mógł się nimi odżywiać. W konsekwencji obniżają tylko poziom swoich energii, są mocno zanieczyszczeni. Chcą przekazywać nauki z wyższych poziomów (channelingi) a nie rozumieją, że prawdziwe ludzkie życie powstało w przestrzeni wszechświata, gdzie tworzy się również inne życie, z innej materii, które ściśle oddziałowuje na pole energetyczne człowieka.

Wielką cechą ludzi światłych jest MIŁOSIERDZIE, które daje szansę stworzenia unikalnego środowiska dla wszystkich istot żywych. Organizmy niektórych ludzi są chore i mają chaotyczne przesłania. Błąkają się w sferze energii "ki", nie docierają do żadnych wyższych pól, działają po omacku, wierzą, że ocalą ludzi - niestety niszczą tylko siebie. W sferze energii "ki" nie można nigdzie dotrzeć. Tutaj zbieramy wszystkie złe rzeczy, gromadzimy wokół siebie czynniki, które są niezdrowe. Brudne ciała i umysły nie wzrastają na wyższy poziom.

W świecie energii mamy trzy główne poziomy:

- "ki"
- "w Trójświecie"
- "Prawo spoza Trójświata"

Energia "ki" jest na najniższym poziomie. Następny poziom - w "Trójświecie" jest tym, w którym oczyszczamy własne ciało i umysł. Długi i nieustanny proces oczyszczający wznosi do najwyższej trzeciej formy - "Prawa poza Trójświatem". Zostanie on przekroczony w chwili gotowości drugiego poziomu, czyli wyniesienia własnych energii. Na drugim poziomie ważne jest wszystko co jest związane z ciałem i duchem; odpowiednie wyżywienie, postępowanie, opuszczenie świata przyziemnego, miłosierdzie i współczucie do wszystkich czujących istot, bezwarunkowa pomoc i miłość. Wszystkie te czynniki wyniosą ciało i ducha do najwyższego poziomu, do tak zwanego ciała o wysoko energetycznej materii. Dopiero tam zdolności osoby, która przekracza ten poziom mogą być rozszerzone.

Na niskim poziomie "ki" żadne praktyki nie są skuteczne.

Należy zmienić swoje myślenie, swoją postawę, kto chce naprawdę osiągnąć wyższy poziom musi zdać sobie sprawę, że jeśli nie przekroczy wyższych poziomów żadnych "cudów" nie dokona.

Różne poziomy posiadają różne Prawa:
- początkowy
- średni
- zaawansowany.

Założę się, że mało kto ma pojęcie o czym ja tutaj piszę? Ludzie mocno śpieszący się do swoich posług, oczywiście nie za darmo "malują " innym oczy, że wszystko potrafią. Błyskają swoimi wysokimi kwalifikacjami, dyplomami, udowadniają, że posiadają wiedzę od Wyższych Istot Duchowych, które rzekomo śpieszą na każde ich wezwanie. Dzisiaj najłatwiej jest zdobyć duchowy dyplom, jest to tylko kwestia czasu i pieniędzy - uwierzcie mi pod każdą szerokością geograficzną stoją otworem podobne instytucje. Szkół jest pod dostatkiem i nie jest łatwo zmienić myślenie ludzi, że w ten sposób nie uzyskają żadnych kosmicznych darów.

Zbyt dużo szkód wyrządziło wielu ludziom przesłanie jakie niosą fałszywi prorocy.

Niosą fałszywe przesłania, uczą jak ćwiczyć i to wszystko. Z nowo wyuczonych tworzą się nowe grupy, które dalej przekazują swoje nauki często ubarwione własnymi pomysłami. Ale aby naprawdę czegoś nauczyć i coś przekazać trzeba samemu zapoznać się z Boskim Prawem i nauczyć się kroczyć właściwą drogą. Bez znajomości Kosmicznego Prawa nie można zajść do wysokich poziomów.

Ziemskie certyfikaty nie wyniosły nikogo do Boga.

Prawo to wiele rzeczy - obszerne i głębokie, różni się w poziomach, wiele czynników należy zrozumieć intuicyjnie a do tego jest potrzebna kosmiczna mądrość, która otwiera się dopiero na najwyższym poziomie.

Biegając po kursach, sesjach, szukając tam nauk, wysoko zaawansowanych praktyk jest niczym innym jak waleniem głową w betonowy mur. Jakże wielu uczniów praktykujących latami przeróżne ćwiczenia przekonało się o tym. Stracili dużo lat życia, zniszczyli ciała i umysły - nasączyli je niewłaściwymi poglądami a okazało się, że ich wiedza jest mało warta.

Zrozumienie wyższego Prawa nie jest kwestią nauki tylko rozpoznania natury Wszechświata, co jest na niższych i wyższych poziomach. Prawo działa inaczej na każdym poziomie. Świat jest manifestacją swojej struktury ustanowionej przez Prawo, ale tylko jeden czynnik określa czy ktoś jest dobry czy zły.

Poprzez wznoszenie siebie, w drodze licznych kursów, etc... czynimy własny umysł bardziej skomplikowany. Wielokrotnie sami nie umiemy odnaleźć co jest dobre a co złe? Nasza prawda nie pokrywa się z innymi prawdami, nie ma prawdziwej natury, manifestuje się odmiennie.

A Boskie Prawa są takie same, przekazywane z pokolenia na pokolenie, od jednej do drugiej osoby. Prawda, którą łatwo zrozumieć i trudno nie rozpoznać.

Na najwyższym niewiarygodnym dla człowieka poziomie aby określić Boskie Prawo wystarczy tylko trzy słowa:

Prawda, Dobroć i Tolerancja.

A teraz popatrzmy co z tego Prawa zrobił człowiek?

Jakże niesamowicie skomplikował cały Wszechświat. Natura Prawdy, Dobra i Tolerancja określa wszystko co jest dobre a co złe. Trzy słowa definiują poziom moralny całego społeczeństwa.

cdn...

Vancouver
9 Feb. 2008

WIESŁAWA