ŚWIAT ENERGII

ŚWIAT ZWIERZĄT
(CZĘŚĆ 4)
LINK! DO CZĘŚCI 3

Na początku wszystkiego mądrość i wiedza była dana zwierzętom od Tuawa - Najwyższego Źródła, które jest ponad wszystkim. Posłał je do człowieka aby przez nie powiedzieć, że ukazuje się ludziom przez zwierzęta; to od nich i od gwiazd, słońca, księżyca człowiek powinien uczyć się wszystkiego o Tuawa.

Kiedy zaczynamy żyć w harmonii z całym królestwem natury i zwracamy większą uwagę na informacje jakie są do nas regularnie skierowane, uczymy się symboli płynących do ludzi ze świata natury. Każdy stwór ma swoją mądrość, która służy nam jako lekcja. Ptaki, zwierzęta, drzewa i skały są dziełem jakiejś wielkiej mocy. Czasami ludzie mówią, że mogą zrozumieć sens pieśni ptaków, zachowania i krzyk zwierząt ... tak, one często nas ostrzegają lub dają inne cenne wskazówki. Kontaktując się ze światem natury człowiek osiąga większą moc. Dzięki naturze wiemy, że Stwórca jest wszędzie.

Kiedy zaczyna się w nas proces uzdrowienia dążymy do uzyskania połączenia z naszymi braćmi i siostrami zwierząt. Dzięki nim człowiek uzyskuje harmonię i odnosi się z miłością do wszystkiego co istnieje.

Pisząc o naturze nie sposób nie wspomnieć o kamieniach i skałach. Ważną rolę w naszym życiu spełniają kryształy i naturalne kamienie wykorzystywane do uzdrawiania. Każdy kryształ posiada unikalne cechy i właściwości lecznicze. Ludzie od zawsze wyczuwali magiczne moce kryształów, robili z nich ozdobne naszyjniki, talizmany, nosili na ciele w celu uzdrowienia i ochrony przed złymi mocami. (LINK!)

Rdzenni Amerykanie - Indianie wprowadzają do uzdrawiania i oczyszczania różne naturalne formy, w tym dym ze spalonych ziół. Oczyszczenie wykonują nad ciałem, używają ptasich piór, za pomocą których rozprowadzają dym, w ten sposób czyszczą pole energetyczne danej osoby. Dym jest zdolny do wnikania w sferę tworzenia i przechodzi z poziomów bardziej gęstych do bardziej subtelnych. Dym w zależności od palonego surowca wytwarza pozytywną lub negatywną energię.

U amerykańskich Indian z bardziej znanych roślin używanych do oczyszczenia są ceder i szałwia, które stymulują pozytywną energię. Dym z tytoniu pochłania pozytywne energie. Do oczyszczenia można użyć różnych ziołowych mieszanek w zależności od celu.

Oczyszczając dymem naturalni healerzy używają ptasich piór, wprzódy pracują z czakrą serca, następnie przenoszą dym nad głowę, wzdłuż ramion, z przodu ciała i z tyłu, z góry do dołu kierując negatywne energie w ziemię. Następnie przesyłają dym w sześciu kierunkach: do Stwórcy, do Matki Ziemi, na północ, wschód, południe i zachód. Oczyszczają dymem pomieszczenia zwracając szczególną uwagę na naroża pokoi, zostawiają uchylone okno w celu zapewnienia zbytu dla negatywnej energii. Najlepszym ziołem oczyszczającym pomieszczenia jest szałwia. Oczyszczanie dymem jest wielką ceremonią zwaną przez Indian "smudging".

W tradycji Cherokee zrozumienie jakie czerpią Indianie z królestwa natury jest ich ścieżką mądrości i mocy. Są oni naszymi nauczycielami i uzdrowicielami. Stwarzają bardzo indywidualną więź wzajemnego zrozumienia a w ich sercach jest pragnienie dzielenia się z innymi swoją wiedzą. Pomagają nam pamiętać, że wszyscy jesteśmy Jednością. Indianie Sioux modlą się o jedność i harmonię wszystkich form życia: ludzi, zwierząt, ptaków, owadów, drzew, roślin a nawet kamieni. Ich modlitwa przypomina, że wszyscy są podłączeni do Jednego Źródła.

Każdy człowiek ma swojego zwierzęcego przewodnika, który odzwierciedla naszą wewnętrzną duchową naturę. Zwierzę - przewodnik ma ogromne znaczenie w naszym
życiu i jest w stanie nauczyć nas jakiejś lekcji, gdy jesteśmy gotowi aby ją wgłębić. Poprzez kontakt z energią zwierząt pomagamy sobie każdego dnia. Wszystkie zwierzęta połączone są z Wielkim Duchem. Przewodnik uczy nas zrozumieć informacje kierowane stamtąd do nas. Musimy umieć połączyć się z energią zwierzęcia. Zwierzę - przewodnik może się nam przyśnić lub ukazać w wizji. Należy wiedzieć, że zwierzę wybiera osobę. Wszystkie zwierzęta mają różne doświadczenia i sposoby nauczania, więc bądźmy świadomi zwierząt wokół nas.

Zwróćmy uwagę szczególnie na to jedno, które próbuje regularnie kontaktować się z nami. Czasami zwierzę pojawi się nagle i nagle znika, gdy informacja jaką nam niesie została przez nas zrozumiana. Inne zwierzęta pozostają z nami przez całe życie i swoim wewnętrznym duchem oddziałują na wybraną przez siebie osobę. Człowiek może mieć więcej niż jedno zwierzę - przewodnika, niektóre pozostają przez jakiś czas, kiedy nasza lekcja jest zakończona i zrozumiała przewodnik znika. Rdzenni Amerykanie mają olbrzymią wiedzę na temat królestwa natury. Zwierzęta są dla nich braćmi.

Ważna rolę w życiu człowieka pełnią wieloryby. Istnieją na Ziemi przeszło 50 mil. lat, posiadają wiedzę z przeszłości. Właśnie poprzez ich wyjątkowe wibrowanie uwalniają w nas starożytną mądrość. Jednocześnie ich dźwięk łączy wielkie odległości. Wieloryby mogą wprowadzić nas w przyszłość, to dzięki nim możemy mieć wiedzę o tym co ma przyjść. Każdy wieloryb śpiewa pieśń i nigdy nie powtarza tego samego schematu, każdy śpiewa własną pieśń. Wieloryby są cały czas świadome, nie pozwalają sobie zbyt długo na stan snu, ich mózg ma stały dostęp do zbiorowej świadomości, gdzie leżą wszystkie odpowiedzi. Pływają spokojnie w morzach, szukają bezpiecznego środowiska. Człowiek może uczyć się mądrości od wielorybów.

Musimy pamiętać, że my ludzie podobnie jak wieloryby także posiadamy jakiś unikalny dar i własne talenty, które możemy zaoferować światu. Tak jak wieloryby mają swoje pieśni i my ludzie żyjąc na Ziemi musimy zaśpiewać własną "piosenkę" - tą jedyną będącą lekiem na uzdrowienie planety. W chwili budzenia się głębokiej świadomości odkrywamy informacje o przeszłości a ta pomaga kształtować nam przyszłość. Podobnie jak wieloryb przebudzony człowiek aktywnie wspiera i podtrzymuje świat poprzez Uniwersum.

Rdzenni Indianie w celu połączenia się z energią zwierząt stosują rytuały taneczne. Ubierają kostiumy i maski wybranych zwierząt lub ptaków, poprzez taniec budzą w sobie moce tego zwierzęcia.
 

Symboliczne znaczenie niektórych zwierząt:

Antylopa - Jak każde rogate zwierzę jest połączona z energią czakry 3-ciego oka i korony dające duże zdolności mentalne. Łatwo się adoptuje w prawie każdymśrodowisku, jest szybka, czujna, ma osiem razy lepszy wzrok od człowieka.

Baran - nowy początek, symbol poświęcenia.

Bizon (Buffalo) - manifestacja obfitości poprzez właściwe akcje, przypomina nam o modlitwie, uczy czego potrzebujemy aby mieć wiarę i, że Stwórca zawsze nam ją zapewni. Uczy, że wdzięczność i pochwały są potrzebne w zamian za pomoc jaką człowiek doświadcza z Najwyższego Źródła.

Bóbr - budowniczy, pomysłowy, marzyciel, uczy jak współpracować z innymi.

Delfin - symbolizuje moc dźwięku i oddechu, otwiera nowe wyższe wymiary, sekretny wysłannik Boga, symbol morza, wielka inteligencja.

Foka - twórczość, sny na jawie.

Jaguar - kosmiczny kapłan, magia, potężna moc, piękno, wrażliwość, symbol ciemności, śmierci i zmartwychwstania, przebudzenie energii Kundalinii, wejście w nowe życie. Indianie Arawak mówią, że wszystko co najcenniejsze to właśnie posiada jaguar, Zajmował bardzo ważne miejsce w życiu Majów, Azteków i Olmeków. Energia jaguara otwiera w człowieku wielkie moce.

Jeleń - delikatność, niewinność.

Kojot - reprezentuje mądrość i głupotę: uczy jak balansować te dwie energie,

Kot - mistyczny, magiczny, niezależny, bystry, w starożytnym Egipcie przypisany bogini Bast, w mitologii skandynawskiej bogini płodności - Freyji, w hinduskiej tradycji - Shasthi, bogini płodności. Kot jest przekaźnikiem pozytywnej energii, z tego powodu w starożytności był uważany za święte zwierzę, służył do pilnowania świątyń (święty kot burmański), w Egipcie towarzyszył faraonom, wierzyli, że dzięki kotom mogą łączyć się z Najwyższym Źródłem.


Bonnie i Kuba

Kot burmański (zwany także kotem burmskim) pochodzi z klasztorów i pałaców starożytnej Birmy, gdzie hodowany był przez mnichów jako kot świątynny. Podobno każdy nowy mnich otrzymywał takiego kota do wychowania.

Koty burmańskie zwane były świątynną strażą ze względu na swoje szczególne brwi (prawie nieowłosione plamki nad oczami), które sprawiały wrażenie, jakby kot ten miał oczy zawsze otwarte.

Wierzono, że dusza osoby, która zmarła, przed przejściem na najwyższy poziom doskonałości w następnym życiu, żyła jeszcze jakiś czas w ciele świętego kota. Kot taki po śmierci miał wstawiać się do Buddy za swoim właścicielem. Podobno tego tajemniczego kota można nadal spotkać w jego naturalnej postaci w niektórych świątyniach.


Bonnie

W tym miejscu wspomnę o mojej kotce Bonnie. Weszła w moje życie w grudniu 2003 roku. Była bezdomna. Znalazła ją na ulicy i przywiozła mi ją do domu moja koleżanka. Miała około siedem miesięcy. Kiedy ją zobaczyłam aż oniemiałam z wrażenia... bo ja już ją znałam, po raz pierwszy weszła w moje życie w listopadzie 2000 roku. Przychodziła do mnie w wizjach, czasami kilka razy dziennie, często w gronie innych kotów. Wyglądało to tak jakby stała na mojej straży. W chwili kiedy znalazła się pod moim dachem wizje z szarym kotem znikły. Bonnie jest bardzo gadatliwa i niezwykle towarzyska. Zachowuje się nie jak kot, tylko jak pies, pilnuje obejścia i właściciela. Nie ujdzie jej uwagi żaden szelest, natychmiast biegnie w tamto miejsce i sprawdza co się tam dzieje. W moich wizjach widywałam często pięknego jaguara o zielonych oczach. Jak do tej pory jeszcze nie pojawił się w moim życiu.

Koń - podróżnik, symbolizuje ruch, siłę, wolność, przygodę.

Koza - pewna, elastyczna, szybka, posiada naturalne
zdolności wspinania się po górach, symbolizuje "róg obfitości".

Królik - płodność i nowe życie

Lampart - cisza, sekret, magia, połączenie seksualnej energii z Energią Kundalini.

Lew - symbol słońca, symbol boga Mithry, wspaniały myśliwy, twórczy, intuicyjny, pełen wyobraźni, posiada żeńskie energie, które dają możliwość narodzenia w nowym słońcu.

Lis - magia, kamuflaż, zmienny, chytry.

Łoś - siła, szlachetność, opiekuńczy.

Mysz - uwaga, drobiazgowość.

Nietoperz - nie posiada dobrej reputacji, ale w życiu natury spełnia bardzo ważną rolę. W Chinach jest symbolem szczęścia i długiego życia. U Majów uchodził za symbol wtajemniczenia i odrodzenia. W średniowieczu był uważany za miniaturę smoka a w Babilonii reprezentował dusze zmarłych. Silnie intuicyjny, budzi nowe prawdy, jest symbolem chaotycznej szybko zmieniającej się energii.

Niedźwiedź - przebudzenie się wielkiej mocy pokładów podświadomości jak i nadświadomości. Astrologicznie znana nam jest Wielka Niedźwiedzica połączona siedmioma promieniami z Najwyższym Źródłem.

Nosorożec - mądrość, duchowy idealizm, duża wrażliwość. 

Osioł - dużo ludzi utożsamia osła z negatywnymi cechami. Lecz on połączony z Saturnem jest doskonałym nauczycielem, jego upór uczy nas lekcji cierpliwości. Biały osioł jest symbolem przebudzonej mądrości, symbolizuje zwycięstwo duszy. Mądrość daje większe możliwości aby pomóc innym.

Pantera - siła, piękno, wrażliwość, pasja, rozumie ciemność i śmierć, symbol przebudzenia i zdolność do heroicznych czynów.

Pies - obrońca, pełen wiary, dobry towarzysz. Transmutuje na ziemi negatywne energie.

Słoń - moc, siła, symbol królewski i płodności, wg hinduskiej tradycji Ganesha - bóg mądrości i sukcesu.

Szczur - niecierpliwy, nerwowy, ale inteligentny i bystry,

Szop - usługodawca, protektor, hojny, dzieli się z innymi. Niezwykle ciekawski, sekretny, mistyczny,

Tygrys - moc, poświęcenie, nadwrażliwość. W chińskiej mitologii jest pięć mistycznych tygrysów:

1. Czerwony - symbol południa, lata i ognia.
2. Czarny - symbol północy, zimy i wody.
3. Niebieski - symbol wschodu, wiosny i wegetacji.
4. Biały - symbol zachodu, jesieni i wszystkich metali.
5. Żółty - król Ziemi, trzyma władzę nad wszystkimi pozostałymi tygrysami, wszystkimi energiami na Ziemi.

Wieloryb - twórczość, moc pieśni, przebudzenie wewnętrznych wartości.

Wiewiórka - aktywna, pełna entuzjazmu, uczy jak magazynować energię, jak osiągnąć balans.

Wilk - dzika dusza, opiekun stada, lojalny, inteligentny, unika trudności i niebezpieczeństwa, posiada bardzo wyczulone zmysły - symbole zdolności mistycznych.

Żyrafa - komunikacja, przewidywanie, przezorność.

Vancouver
5 June 2009

WIESŁAWA