ŚWIAT ENERGII

ŚWIAT ROŚLIN i PTAKÓW
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Życie z naturą daje człowiekowi cudowne doświadczenia, nie tylko zasila dodatkowym źródłem energii, dzięki niej zostaje rozbudzona ludzka wyobraźnia. Przez kolor, zapach, smak owoców łączymy się z naturalną spiralą wzrostu, dopełniamy w sobie bieg miłości. Otwieramy swoje połączenia na wszelkie życie i zauważamy hojność siły życiowej. W każdej życiowej formie tli się iskierka prawdy a człowiek płynąc na falach wyobraźni poddaje się niewidzialnym siłom. Pozwala się inspirować, stwarza nową rzeczywistość, ożywają marzenia serca i szukają obecności boskiego tchnienia. W ten sposób spontanicznie odnajdujemy własnego ducha, odkrywamy prawdziwą tożsamość i Byt, który ukazuje nam - kim naprawdę jesteśmy. Duch jest łagodny i pieszczotliwy jak podmuch wiatru, uwalnia od gniewu, lęku, wszelkiego zniewolenia, przestajemy być więźniami materii. Natura uzdrawia nasze problemy, nie czujemy się osamotnieni, zdajemy sobie sprawę, że jest ktoś kto zawsze nas przygarnie, uchyli wielkiej tajemnicy a ta bezkształtnie uformuje nowy sens naszego bycia.

Bóg w swoim dziele stworzenia pracował siedem dni, stworzył niebo i ziemię. Wszystko się zaczęło od słowa, później zaczęły wypełniać się sny i marzenia, następowało mistyczne narodzenie, wzrastała Boska budowla i zmieniała swoje formy. Gołe przestrzenie zostały obsiane bujną zielenią aż w końcu Bóg powołał do życia człowieka, ubrał go w swoją mądrość i prawdę. Nie pozostawił człowieka samego, dał mu do towarzystwa wiernych pomocników: ptaki i zwierzęta. Wszystko wspaniale zaprogramował, wszystko ma swój sens i swoje przeznaczenie. Ustawił kierunki świata, nadał pędu wiatrom, które roznoszą boskie energie. Natura mówi do nas po swojemu, inaczej przemawia ze wschodu, inaczej z południa.

Wschód - energia słońca daje człowiekowi ciepło, uzdrawia jego problemy, codziennie budzące się słońce przynosi radość i nowy początek, wzmacnia, iluminuje w każdej życiowej komórce.

Zachód - zmusza nas do dalekich podróży we własne sny i wizje, swoją głęboką wyobraźnią znajdujemy swoją duchową spuściznę. W śnie budzą się głębokie emocje i wielkie współczucie.

Południe - w gorących promieniach południowego słońca oczyszczamy własne niedoskonałości, wzmacniamy siłę i wiarę, budzi się w nas wewnętrzne dziecko, uczymy się obchodzić przeszkody, dokonujemy zmian, zdobywamy zaufanie a w końcu zmartwychwstajemy wychłostani gorącym słońcem południa gotowi do nowych wyzwań. Powoli odkrywamy po co zaistnieliśmy na tej ziemi.

Północ - czas na naukę i własny balans, zdobywamy wiedzę i budzimy wewnętrzną mądrość, już umiemy podróżować do wewnętrznych naszych skarbów, głęboka intuicja i zaufanie czyni z człowieka doskonałego alchemika, przemienia swoje węglowe struktury w czystą formę złota.

Natura przemawia do nas na wiele sposobów. Duchowo przebudzony człowiek umie łączyć się z Matką Ziemią, słyszy jej głos, czuje jej zapach, Indianom nie potrzebne są specjalne urządzenia aby wiedzieć kiedy zmieni się pogoda, kiedy ziemia się zatrzęsie. Połączeni z naturą używają swojego języka i wspaniale się wspólnie komunikują.

Jeśli chcesz wyczuć jaką energię posiada środowisko, w którym się znalazłeś, zobacz jaki ma charakter, jakie elementy w nim znajdujesz, czy jest to kamienny pejzaż, czy jest to łąka, czy las. Natura podsyła ci wskazówki, przemawia kształtem, kolorem, zapachem. Dzięki nim twoja dusza się ożywia, uszlachetnia się, dzięki temu możesz uczynić następny krok, coraz bardziej budzisz się na otwartość i świadomość. Inaczej na twoją wyobraźnie wpłynie spokojna tafla wody, inaczej szumiący las,

lecz w obu przypadkach twoje serce czuje się otwarte, naenergetyzowane, spełnione. Kiedy pozwolimy własnym oczom świadomie obserwować naturę poczujemy się odprężeni, zwiększymy zasób własnej siły, wszystko inne przestaje się liczyć. Inaczej funkcjonuje człowiek, który prawie całe życie spędza w murach miasta, inaczej rolnik ożywiany kroplami wiosennego deszczu, smagany podmuchem wiatru. Sposób w jaki wchłaniamy otaczającą nas energię kształtuje w każdym z nas inne poziomy świadomości, inaczej postrzegamy świat, ludzi i najgłębsze prawdy. Tak jak jest wielka różnica między dwoma dźwiękami taka będzie między ludźmi z dwóch różnych środowisk. Świat natury pulsuje niewidzialnym i niezgłębionym potencjałem Stwórcy, wyraża w nas radość, miłość i ekstazę.

Las, dzikie łąki, sady i ogrody skupiają w sobie potężną energię, są symbolem ponadnaturalnej siły. W każdym nasionku tkwi hologram, aktualny zapis prawdziwej natury. W ziarnie skupia się każda możliwość, otrzymuje ono na bieżąco informacje wysyłane bezpośrednio z uporządkowanego wzorca Światła. Nasionko z przypisanym mu kodem pnie się ku słońcu. Spontanicznie wzrasta i otwiera się na dopełnienie natury, mocno reaguje na światło. W przyrodzie ziarna osiągają swoje dopełnienie. Inaczej wygląda modyfikowany przez ludzi zasiew, naturalne ziarna są zamykane w nowej skorupie, dystansowane od prawdziwej natury. Ważne są pory roku i naturalne cykle życia, inaczej smakują i mają inne odżywcze wartości pomidory zebrane z ogródka w sierpniu a inaczej zbierane w styczniu z cieplarni. W ciszę drzemiącego ziarna wkradł się człowiek, zmienił określony cykl, przekręcił pory roku i włożył w nasiona nowy program wzrastania. Poddał rośliny swojemu kaprysowi zakłócając z góry określony porządek na poszczególnych poziomach.

Ptaki - wiele ludzi i legend wierzy, że mają kontakt z aniołami, to one użyczyły im skrzydeł. Ich unikalne zdolności fruwania mają mistyczne i symboliczne znaczenie, łączą niebo i ziemię. Przenoszą energię z gęstych chmur na glebę, dzięki nim wędrują nasiona w inne miejsca a co się z tym wiąże zmieniają wzorce energetyczne w naturze. Ptaki zawiązują unię umysłu świadomego z podświadomym. Posiadają wspaniałą intuicję, podziwiamy je jak potrafią latać bez przyrządów i map. To co dla nas jest magiczne one posiadają to w swoim codziennym życiu. Schowana jest w nich głęboka wiedza, która jako święty instrument wiedzie ich do celu przeznaczenia. Ptaki zawsze intrygowały ludzi, zajmowały dużo miejsca w egipskiej mitologii - słynny Horus, egipski bóg prawdy reprezentujący wysoki stan świadomości. Ptaki były ważne w kulturze Majów i nadal zajmują wiele miejsca w kulturze Indian amerykańskich.

Feniks (LINK!) - mistyczny ptak spłonął w ogniu poświęcenia i ponownie odrodził się z popiołów.

Ludzi zawsze intrygowały skrzydła ptaka. Mało kto wie, że pióra skrzydeł posiadają specyficzną energię, są specjalnym darem, dzięki którym ptaki mogą latać. Ptaki jak mało kto mają wielkie połączenie z powietrzem. Wzlatując wysoko w niebo otwierając inne rzeczywistości w przestrzeni.

Ptasie pióra symbolizują harmonię z powietrzem, mistyczne połączenie dwóch tak sobie różnych energii. Od dawna dawien człowiek wyczuwa niezwykłą moc ptaków, ubiera się w ich pióra, aby nadać sobie większych magicznych mocy. Amulety i talizmany z piór służą jako ochrona zdrowia, przeciw złym mocom. Amerykańscy szamani piórami oczyszczają ludzką aurę. Pióra służące do tego celu nazywają "odkurzaczami aury". Pióra - odkurzacze są używane przed i po uzdrowieniu, w celu zebrania brudu z naszych elektromagnetycznych pól. Indianie używają również roślinnych "odkurzaczy aury", jednym z bardziej popularnych są paprocie. Pióra ptaków mają różne energie, rozpoznajemy je po kolorach i musimy znać naturę ptaka.

Ptaki są częścią naszego codziennego życia. Poświęcamy im mniej lub więcej uwagi, ale nie wyobrażamy sobie aby mogły zniknąć z Ziemi. Podziwiamy ich kolor upierzenia, szybkość, zwinność, śmiałość. Obserwujemy jak wspaniałe kołyszą się na wietrze, podróżują między chmurami i żyją między ludźmi. Ptak dopinguje człowieka aby i on odważył się uznać swoje przestrzenie za nienaruszalne, aby pofrunął do gwiazd.

Mówiąc o ptakach nie sposób jest nie wspomnieć o witych przez nich gniazdach i jajach jakie w nich składają. Gniazdo jest miejscem, w którym z jaj wykluwa się nowe życie, jest domem nowych energii. Jajo osnute jest dużą tajemnicą - odwieczne pytanie: co było pierwsze kura czy jajko ? W greckiej mitologii bóg Ra narodził się z jaja. Chińczycy głoszą, że pierwsze życie na ziemi przyszło z kosmicznego jaja, grecka tradycja też wspomina o jaju.

Podobnie Hindusi mówią o złotym jaju (Hiranyagarbha - dosłownie "złote jajo" lub "złote łono"), które jest żródłem stworzenia Wszechświata. Jeden z hymnów Rigvedy przedstawia ważne spojrzenie; sugeruje, że jest jeden Twórca przed wszystkimi bogami (devami) "On jest Bóg bogów i nikt poza nim". W "Upaniszadach" nazywa się Duchem Wszechświata lub Brahminem.

"Bóg - Pan wszystkich istot, który powstrzymuje Niebo i Ziemię, który daje życie i oddech, którego poleceniom są posłuszni nawet bogowie, bo On jest Panem wszystkich bogów".

Zgodnie z Manu Brahmin był pierwszym mężczyzną uformowanym przez niedostrzegalną Pierwszą Wieczną Przyczynę. Wokół Hiranyagarbha przez rok czasu pływała pustka i ciemność, po jego narodzeniu z dwóch pękniętych skorup wyłoniły się dwie następne formy życia: Swarga i Pirthvi. Człowiek jest związany z energię Kundalini, która często jest symbolizowana z wężem i jajem. W starożytności jajo uchodziło za symbol płodności i narodzenia. Było talizmanem przeciw złym mocom.


Symboliczne znaczenie niektórych ptaków:

Bocian - lubi ludzi, łączy się z emocjami, symbol narodzenia.
Gęś - czystość, krzepkość, symbol ósemki i bezkresu.
Gołąb - miłość, spokój w domu, czystość, doskonałe energie.
Grubodziób - ulecza stare rany, trzyma wartości rodzinne, wpływa na poprzednie życia.
Indyk - połączony duchowo z Matką Ziemią, niesie błogosławieństwo.
Izbica - towarzyska, komunikatywna, zabawna, pełna siły.
Jastrząb - podstawowe wartości życia, wypełnienie, zrównuje wiosnę z jesienią.
Kanarek - wrażliwość, moc uzdrawiania za pomocą głosu.
Kaczka - macierzyństwo, ochrona, wspaniałość, wygoda.
Kogut - seksualność, uwaga.
Mewa - odpowiedzialność, komunikacja.
Łabędź - wrażliwość, głębokie emocje, mistyka, marzenia, samotność.
Papuga - naturalny kolor-healing, promieniuje słońcem.
Paw - mądrość, dobre widzenie, ochrona, moc, ostentacja.
Pelikan - poświęcenie, nie konkurencyjny, radosny, pokrzepiający,
Sowa - milcząca mądrość, nocne widzenie, moc uzdrawiania, magia.
Sroka - okultystyczna wiedza, drzwi do nowych rzeczywistości, podstępna, dzika.
Struś - uziemienie.
Wilga - pozytywna energia, połączona ze wschodem słońca, wielki duch natury.
Wrona - przynosi złe wieści, robi zamieszanie wśród ludzi i zwierząt, przekrętna.
Zimorodek - spokój, bogactwo, połączony z północą i z kolorem niebieskim.

cdn...

Vancouver
3 June 2009

WIESŁAWA