ŚWIAT ENERGII

SELENIT

Selenit to grubokrystaliczna, czysta odmiana gipsu o perłowym lub jedwabistym połysku.Nazwa wywodzi się z greckiego słowa - selenities czyli księżycowy i nawiązuje do specyficznie błyszczącej powierzchni, podobnej do księżycowej poświaty. W czasach antycznych i średniowiecznych nazwą selenit określano nie tyle właściwy selenit, ale także i kamienie księżycowe, opale i kocie oka. Pięknie wykształcone jednoskośne kryształy gipsu w kształcie pałeczek, zwłaszcza z inkluzjami wodnymi są szczególnie poszukiwane przez osoby medytujące i zajmujące się regresją. Minerał ten ma bezpośredni wpływ na ciało emocjonalne. Jednak jego działanie nie przypomina działanie zielonego awenturynu czy smithsonitu słynących z uspokajających i wyciszających właściwości. Selenit aktywuje to co można nazwać "duchową wrażliwością". Jednocześnie stabilizuje chaotyczne emocje i pozwala dojść do głosu prawdziwym, niezakłamanym uczuciom. Można go użyć do zaktywizowania siódmego czakramu znajdującego się ponad głową. Jednak wobec niezwykłej siły selenitu takie działania mogą prowadzić do "odlotu ", dezorientacji, bólów głowy oraz problemów z widzeniem.

Toteż wcześniej należy oczyścić ciało mentalne i emocjonalne, a jednocześnie uziemić się poprzez ułożenie poniżej stóp lub między piętami czarnego turmalinu, kwarcu dymnego lub hematytu. Selenit pomaga też umierającym. Należy ułożyć go nad głową ostrym wierzchołkiem skierowanym ku górze. Umożliwia to umierającemu uwolnić się od fizycznych i emocjonalnych uzależnień i spokojnie przejść na " drugą stronę". Natomiast umieszczony między brwiami na trzecim oku pomaga w indywidualnych wizjach i medytacjach. Ułatwia precyzowanie swoich wewnętrznych przekonań, poszerzenie mocy mentalnych, przypomnienie sobie wcześniejszych wcieleń. Dlatego bywa bardzo pomocy w terapiach regresywnych. Oczyszczanie selenitu powinno być dokonywane pod bieżącą wodą, można użyć mydła. Należy to jednak robić bardzo ostrożnie ze względu na dużą rozpuszczalność minerału. Kamień jest bardzo miękki, można go zarysować nawet paznokciem. Rozpuszcza się w kwasach.

Właściwości różnych odmian selenitu

Selenit biały, zwany też anielskim skrzydłem, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności swego miejsca we Wszechświecie. Bywa pomocny w rozwiązywaniu problemów duchowych, uspokaja i wycisza.

Selenit przeźroczysty czyści i wzmacnia aurę, wypełnia ją światłem, znosi blokady energetyczne. Transmutuje i uzdrawia, ochrania przed złymi energiami i tzw. złym okiem. Pomaga w channelingu, przynosi informacji z innych wymiarów.

Selenit różowy i beżowo-biały szerzej znany pod nazwą róża pustyni, przynosi poczucie bezpieczeństwa, wewnętrzny spokój i harmonię. Daje poczucie, że jesteśmy kimś ważnym w uniwersalnym planie, pomaga w dawaniu i otrzymywaniu duchowego wsparcia. Nic więc dziwnego, że zaleca się, aby nosiły go młode matki, wówczas będą miały wystarczającą ilość pokarmu.

Selenit pomarańczowy lub pomarańczowo-przeźroczysty pomaga uświadomić sobie i wypełnić życiowe cele w danej inkarnacji. Czyści splot słoneczny i związane z nim kanały energetyczne, pomaga przy kłopotach trawiennych.

Selenit przeźroczysty i włóknisty, zwany fantomem, wnosi duchowy aspekt w działania na planie ziemskim, łączy duchowość z codziennym życiem, wypełnia wszystkie czakry światłem. Czyści je i równoważy. Pomaga w chorobach neurologicznych i traumach. Wspomaga leczenie udarów. Uspokaja. Oddala koszmary senne i lęki nocne. W tym celu należy je umieścić pod poduszką.

Źródło: www.4wymiar.pl