ŚWIAT ENERGII

SEKRETY NASZEGO WIECZNEGO ŻYCIA
(CZĘŚĆ 5)
LINK! DO CZĘŚCI 4

LINK! DO CZĘŚCI 6

Dużo ludzi nie umie wybaczać, i nie mogą się zemścić, a ten ich gniew i bezradność odkładają w swoich energetycznych polach. Latami biegają po lekarzach, a czasami uleczenie jest w zasięgu ich serca i może rozwiązać każdy problem i to na zawsze.

Odmowa przebaczenia pozostawia otwartą ranę w duszy, rozkłada się w niej żal, gorycz, depresja.

Musimy przebaczyć, aby móc korzystać z dobroci Boga, wtedy spali się gniew w naszym sercu. Przebaczenie nie znaczy, że wyrzekamy się swojej wiary, że kogoś zdradzamy, np. swoje dziecko, które zginęło z ręki mordercy. Wcale to nie znaczy, że z nami jest coś nie tak, bo nie chcemy wymierzać sprawiedliwości. Raczej pozwalamy się nieść Bogu na swoich rękach. Słodki to dla Niego ciężar i jest to sekret naszego dalszego życia i wielka tajemnica wieczności.

Praca z przebaczaniem to gojenie naszych starych ran, prawidłowego ustawienia naszych czakr, w ten sposób usuwamy wszystkie blokady. Jeśli mamy problemy z wybaczeniem możemy mieć nawet kłopoty z otyłością.

Nie muszę pisać jak wspaniałe jest połączenie człowiek - przyroda. Magia drzew czyni cuda w naszych polach energetycznych.

Zielony kolor lasu leczy naszą czakrę serca, swobodnie oddychamy, czujemy spokój. Nawet pokój pomalowany na przyjemny zielony kolor czy nasze ubrania, biżuteria pomogą nam w uzdrawianiu własnych emocjonalnych traum, aktywuje czakrę serca.

Kolor niebieski: nieba i wody, silnie oczyszczający, uspokajający, wzmacniający. Grupa niebieskich kolorów w zależności od odcieni reprezentuje stopień duchowości, nie tylko w znaczeniu jak wysoko ktoś wspiął się na tej duchowej drabinie ale także stopień zaawansowania religijnego danej osoby. Fazy religijnej duchowości prezentują się w ciemnych niebieskich odcieniach, nawet sięgają do ciemno granatowego, te osoby są niezwykle religijne.

Przebudzeni duchowo na wysokim poziomie będą zaznaczeni jasno niebieską aurą, coś w rodzaju jasnego niebieskiego światła nieba w chłodne jesienne popołudnie, tuż przed zachodem słońca. Jest to niezwykły odcień o iluminującym blasku i nie ma nic wspólnego z żadną religią.

Moralność człowieka ukaże szereg odcieni koloru niebieskiego, czym wyższa tym kolor jaśniejszy.

Ludzie mocno religijni występują w ciemno niebieskich barwach często połączonych z kolorem szarym, ponieważ u tych ludzi często dominuje strach (strach to szary kolor), ponieważ boją się swojej religii, i są napełnieni uczuciem strachu.

Blady niebieski to kolor uzdrawiający, to dobrzy dawcy, jednym z ich wyzwań jest "więcej dać niż wziąć". Najświętsza Maryja jest przeważnie przedstawiania w kolorze niebieskim, który jest symbolem pokoju, opieki, wychowania.

Królewski - niebieski (chaber) ma wyrafinowany charakter, zamiłowanie do rzeczy pięknych.

Trudno określić wszystkie odcienie niebieskiego koloru, jest ich przeszło 3000 i każdy co innego znaczy i są różne interpretacje. Tutaj musi podpowiedzieć intuicja.

Żółty, kolor słońca, uzdrawia i wzmacnia nasz układ nerwowy. Złoty ozłaca nasze serce, to już połączenie z Boskością. Symbolizuje nasz osobisty sukces, siłę, zdrowie. Kto ubiera złote ozdoby zwiększa osobistą siłę, odwagę. Złoty łańcuszek noszony na szyi utrzymuje zdrowie i optymizm.

Kolor różowy to czysta miłość, spokój, akceptacja, neutralizuje układ nerwowy, agresywne zachowania (dlatego najczęściej malowane są w tym kolorze cele dla więźniów, szpitale psychiatryczne).

Różowa biżuteria, naturalne kamienie przyciągają czystą miłość (podobnie jak ubrania), ochraniają przed agresją innych ludzi, stymulują miłość i piękno.

Głęboki róż - magenta, uniwersalna harmonia, wysoki sukces duchowy, balans we wszystkich czterech polach: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym, głęboko uspokaja.

Jeśli występuje w aurze człowieka, szczególnie nad głową, znaczy, że ta osoba osiągnęła wysoki stopień duchowy i każdego dnia doświadcza coraz większego przebudzenia, mądrości i duchowej wiedzy. Magenta to miłosierdzie, bezwarunkowa miłość i wielka odpowiedzialność.

Brudna magenta może być objawem silnej depresji. Wówczas należy balansować siebie jasną zielenią.

Dźwięk i muzyka, to wspaniała terapia dla czakry serca i całego systemu energetycznego. Dźwięk oczyszcza wszystkie czakry, pobudza układ hormonalny. Tutaj pamiętajmy: dźwięk dźwiękowi nierówny. Dzisiaj mamy różne rodzaje muzyki, niekoniecznie wzmacniającej nasze energetyczne systemy. Obecnie dużo muzyki jest produkowane, aby zniszczyć nasze subtelne pola. Niszczy nasze komórki i przyspiesza proces starzenia się. Nauczmy się dobrze oceniać muzykę i umiejmy znaleźć tą najlepszą, która leczy i pomaga.

Nasze zainteresowania intelektualne, czy lubimy spokojne, czy te wojownicze, czy koją nasz umysł, czy tylko są niezdrową bombą adrenaliny.

Gdy kontaktujemy się z ciszą, np. podczas medytacji łączymy się z siłą wyższą, wtedy doświadczamy prawdziwych własnych myśli, uczuć, czujemy się lepiej. Z początku jest to działanie chwili, w czasie codziennej praktyki rozszerza się i zaczyna królować w naszych systemach.

Nie róbmy sobie bomb adrenalinowych, to takie szarpanie własnymi czakrami, czasami do nieprzytomności.

Ludzie kochający potrafią więcej z siebie dawać, tym samym więcej otrzymują; miłość do rodziny, przyjaciół. Kiedy czujemy miłość, podczas której uwalniają się niektóre substancje chemiczne (np. serotonina) osiągamy równowagę. Kiedy blokujemy ich przepływ jesteśmy nieharmonijni.

Ważne jest, aby umieć przedstawić wszystkie swoje negatywne emocje, zdrowy system to kreatywny system: maluje i rzeźbi nasze życie, w którym znajduje się wszystko, ale umiemy nim sterować.

W obecnym świecie utarło się, że ludzie wyżej przebudzeni muszą się tylko uśmiechać na wszystkie okazje. Niestety nadal popłyną i łzy radości i cierpienia, nadal potrafimy okazać lęk, obawę, czy nawet niezadowolenie. Najwięksi święci wyrażali wszystkie swoje emocje. Ale jeśli popłyną nam łzy bólu i cierpienia nie pielęgnujmy ich w nieskończoność, podobnie kiedy w naszych sercach przebudzi się potężna radość, wszystko musi mieć swoją równowagę.

Aby wyważyć swój system emocji, musimy mieć swoje hobby, choćby gotowanie, szycie, ogródek, turystykę i inne rodzaje działalności, które przynoszą nam życiowe zadowolenie.

Ważne są w naszym obecnym życiu wcześniejsze wcielenia, szczególnie wpływające na nasze zdrowie, tutaj mamy karmiczne obciążenie, które lekarze podciągają pod genetyczne i słabo sobie z nimi radzą, niektóre w ogóle są dla nich zagadką, w tym cała grupa różnych psychicznych stanów. Karmicznych obciążeń nie da się uniknąć, ominąć, przeszłe życia powiązane są z obecnym za pomocą nici energetycznych, a tych nie da się zobaczyć przez mikroskop. Ciągną się za nami w tym życiu niczym niewidzialny ogon. Czasami uzdrawianie kogoś na siłę, czy uśmierzanie choroby przez środki przeciwbólowe, przeszczepy organów są tylko chwilowymi obejściami problemu, nawet jeśli wydaje nam się, że problem został rozwiązany. Wcześniej czy później powróci i może być jeszcze potężniejszy.

Oczywiście w życiu człowieka na jego właściwy fizyczny i duchowy rozwój wpływa jego postawa moralna. Może być kochającym, czułym, troskliwym dla swoich dzieci, żony, szanowanym w społeczeństwie, hojnym dla drugich, ale kiedy jest bezwzględny i oszukujący w biznesie czy innych sytuacjach, jest kłamcą w drobnych sprawach zawsze to zostawi ślady w jego energetycznym systemie.

Energetycznych systemów nie da się niczym oszukać, nie pozwalają człowiekowi żyć na pokaz.

Aby zachować duchową integralność we wszystkich aspektach naszego życia niezbędna jest modlitwa, medytacja, które zawsze kierują nas w kierunku Wyższej Siły przynosząc równowagę i emocjonalną stabilność.

Moc modlitwy jest zdumiewająca. Medytacja pomaga nam osiągnąć spokój umysłu. Otwieramy się na nasze wnętrze i słuchamy co do nas mówi Wyższa Siła. W tej ciszy uzdrawiamy nasze energetyczne systemy.

Integracja wymaga miłości do samego siebie i wytrwałości. Zacznijmy od kilku chwil dziennie i rozszerzajmy tą chwilę każdego dnia aż dopracujemy swoją formę, która nas najbardziej zadowoli.

Nasze ciała cały czas są atakowane przez formy negatywnych kosmicznych energii i czynniki środowiskowe.

Psychiczne ataki negatywnej energii nie są tajemnicą dla znawców energii. Można je odczytać nawet w aurze atakowanej osoby. Świat nie jest idealny i istnieje w nim wiele zagrożeń, tak dla zwykłych ludzi, jak i pracowników energii i innych wysoko uduchowionych osób. Na wszystkich ludzi czyha dużo niebezpieczeństw.

W wielu miejscach na świecie mamy wysoko stężoną negatywną energię lub tzw. miejsca nawiedzenia. Jak wiemy nasze systemy energetyczne podpięte są pod nasze układy nerwowe. Jeśli następuje w nim gwałtowne przeciążenie możemy zostać zaatakowani, co doprowadzi do uszkodzeń w systemie energetycznym, a nawet w ciele fizycznym, ale te drugie bywają już tymi najcięższymi rodzajami przeciążeń spowodowanymi akcją sił negatywnych. Większość z nich po prostu znika z naszych systemów za parę godzin.

Nie jest tajemnicą, że mamy wśród nas wampirów energetycznych. Wiele ludzi zdaje sobie sprawę jakie szkody potrafi wyrządzić energetyczny wampir w energetycznym systemie drugiego człowieka. Większość ludzi zna chociaż jednego swojego wampira: małżonka, szefa, a nawet przyjaciela. Wielokrotnie nie sposób ich rozpoznać, chyba, że ktoś ma dobre wyczucie energii. Ci ludzi najczęściej są uwikłani w narkotyki, alkohol, nikotynę lub chemiczne leki. Ich uszkodzone energetyczne ciało wymaga częstej reperacji, więc szukają dobrego energetycznego żywiciela. Tylko przez silne energetyczne ciało mogą zregenerować własne. Nie tylko ludzie uwikłani w nałogi potrafią być energetycznymi wampirami; także ci, którzy mają uszkodzone swoje aury i czakry przez inne czynniki, np. negatywne emocje, myśli, działania i inne. Wtedy wyczuwają ludzi z lepszą energią i podłączają się do nich. Często jedna osoba podpina się pod drugą osobę i czerpie z niej energię bezpośrednio z jej systemu. Kiedy to się dzieje taka osoba słabnie i dochodzi między nimi do spięć nerwowych. Słabsze osoby nie umieją odczepić się od osób spijających z nich energię, wtedy słabną, czują się źle, a nawet zaczynają chorować.

Czym człowiek ma silniejszą energię tym więcej takich bytów próbuje na nim żerować, nie tylko tych ziemskich, ale ciągną do niego różne astralne stworki i demony z całego kosmosu. Trzeba przyznać, że potrafią takiemu człowiekowi zatruć życie i nie łatwo się od nich uwolnić.

Innym rodzajem psychicznych ataków mogą być inicjacje, świadome poddanie się jakiejś kosmicznej sile, w ten sposób ludzie sami otwierają kanały dla różnych astralnych bytów. Wiele osób czyni to w dobrej wierze, ale są zbyt łatwowierni i dają się nabrać przez różne astralne stworki, a nawet demony. Zanim zabierzecie się do jakiegokolwiek inicjowania przemyślcie to 100 razy, a nie szybko inicjując różne formy stosowane przez pracowników energii: wróżki, okultystów i innych cudownych mistrzów w celu zarobienia własnej kasy.

Ważne jest położenie geograficzne, wysoka zawartość negatywnych energii psychicznych w danym regionie, którą łatwo można znaleźć np. w miejscach kaźni lub innych tragicznych zdarzeń. Należy ich unikać, szczególnie kto ma słaby system energetyczny może go w tym miejscu łatwo przeciążyć.

Co wówczas robić: albo budować tarczę obronną kiedy nie ma możliwości odcięcia tego miejsca/osoby albo zmienić miejsce zamieszkania, zerwać kontakt z osobą kiedy się to bez przerwy powtarza. Odciąć ten niezdrowy sznur powiązany z naszą aurą i przerwać ten drenaż energii.

Najlepszym sposobem na obronę przed atakami, może być wkładanie swojego ciała w złoty kokon lub inne formy energetycznych tarcz.

Nawiedzone miejsca, a nawet przedmioty to zasługa ziemskich duchów, astralnych stworzeń, demonów. Wszystkie z nich są niebezpieczne, szczególnie dla ludzi z wyższym polem energii. Ci będą mieli największe ataki poprzez hipnozy, halucynacje, umieszczanie potwornego strachu wewnątrz ich umysłu. Wszystko po to, aby zniewolić tą osobę i zniszczyć jej pole energii. Nie wolno się z tymi bytami bawić, wciągać w swoje pułapki. To może się bardzo źle skończyć. Kosmiczne stworki i demony każdego dnia śledzą nas i bawią się nami, a że są niewidoczne jesteśmy raczej skazani na przegraną. Najlepiej otaczać się tarczą energetyczną i pozostać za nią. Możemy prosić o pomoc swoich aniołów opiekunów, oczywiście otaczać się codzienną modlitwą ochronną.

Czynniki środowiskowe. Poważnym problemem dla nas są toksyny i stają się coraz ważniejsze szczególnie w miejscu, gdzie żyjemy. Większość z nas rozumie, że istnieją zanieczyszczenia w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy oraz w wodzie, którą pijemy. Dookoła nas jest duży poziom toksyn, które występują w naturze, ale w większości to dzieło człowieka i to budzi największe obawy. Na samą myśl, że wiele metali ciężkich pojawia się w naszym pożywieniu odechciewa nam się jeść. Są one potężnym zagrożeniem dla zdrowia. Najgorsze ze wszystkich chemicznych substancji mają ciche działanie; najbardziej groźne są syntetyczne hormony, które mogą poważnie uszkodzić geny. Toksyczne substancje możemy zwalczać poprzez świadomość wprowadzenia czystego życia, detoksykację, czyli przywracania naszych komórek do normalnego stanu.

Istnieje wiele komórek naszego ciała, które pełnią różne funkcje i mają różne wewnętrzne struktury i pewne podstawowe podobieństwa funkcji. Ale wszystkie nasze komórki, aby przetrwać potrzebują wody. Woda wypłukuje z komórek toksyny, a te jako produkt odpadowy przepływają do wątroby i nerek, które są organami czyszczącymi. Ten przepływ przez system jest ważny, ale kiedy pójdzie coś nie tak, te produkty odpadowe - toksyny zatykają komórki, organy i zaczynają pojawiać się problemy.

Płyn wchodzi w komórkę na dwa sposoby, ma wejście i wyjście. Błona zewnętrzna przepuszcza wodę. Kiedy przenika do komórki bez udziału energii jest to tzw. bierny transport. Kiedy komórka dostarcza energii ten proces nazywa się aktywnym.

Naukowcy dopiero zaczynają zdawać sobie sprawę ze znaczenia napięcia, które istnieje na samej membranie komórki. Jego wartość energetyczna odgrywa ważną rolę. Jeśli napięcie spadnie zbyt nisko przyczynia się do utraty integralności komórek. Już zostało naukowo udowodnione, że słabe napięcie membrany powoduje, że komórka jest chora. Nasze ciała są w stanie wytrzymać niskie poziomy toksyn, ale kiedy poziom ich wzrasta integralność komórek jest zagrożona. Sama komórka wytwarza w swoich procesach dodatkowo własne toksyny, które są produktem odpadowym. Ciało ma mechanizmy obronne do usuwania toksyn z organizmu. W normalnych warunkach działa prawidłowo, ale przy obciążonym systemie może się załamać. Niektóre toksyny przywiązują się do błony komórkowej i wtedy mamy już duży problem. Jeszcze większy jest w chwili zatrucia toksynami i musimy wiedzieć jak sobie z tym radzić, jak pomóc organizmowi.

Ważne jest, aby znać podstawowe funkcje komórek, które mają wpływ na nasze systemy energetyczne. Jeśli dobrze zrozumiemy ich pracę potrafimy odbudować to co zostało zakłócone, zniszczone, chociaż zniszczony organ trudno przywrócić do normalnego stanu, albo to trwa długie lata.

Ciężkie zatrucia powodują zmiany genetyczne, szczególnie kiedy toksyna jest produktem sztucznym lub substancją rakotwórczą. Dzisiaj to bardzo poważny problem, ponieważ kąpiemy się w całym oceanie sztucznych toksyn, które zmieniają nasze komórki. Czasami zmiany następują w długim czasie, mija rok i wiele lat zanim stają się widoczne. Zatrucie tego rodzaju jest bardzo trudne do skorygowania, ale nie beznadziejne.

Obecnie mówi się, że genetycznych zmian nie da się zmienić, że są przekazywane z rodzica na dziecko, ale dzięki prawidłowemu wykorzystaniu subtelnych energii można uczynić cuda i dokładnie wyczyścić organ, dodatkowo wspomagając organizm ziołami i innymi czynnikami.

Znawcy systemu energetycznego będą w stanie przywrócić równowagę, zrekonstruują źle pracujący system człowieka. Widzą kiedy są zablokowane czakry albo pracują w godzinach nadliczbowych z powodu niedosytu energii.

Kiedy jedna czy dwie czakry pracują na obniżonym poziomie pozostałe też muszą zwolnić. Zakłócona czakra może skutecznie zgasić zdrowe czakry, oczywiście nie jest to dobre dla naszego prawidłowego funkcjonowania.

Ważne, aby czakry były odpowiednio ustawione. W tym pomoże dobre paliwo - żywność i woda prawidłowo stymulujące czakry.

Równoważenie czakr przez wodę: kąpiel, pływanie.
Równoważenie przez ruch: yoga, Qi gong, Tai chi.

Zablokowane czakry mogą doprowadzić do zablokowania wielu organów, w tym serca, mózgu. Będzie zagrożona nie tylko miłość, ale także całe nasze życie. Tutaj chodzi nie tylko o nasze zdrowie, ale i o rozwój duchowy. Kiedy mamy zablokowane czakry niemożliwa jest prawidłowa mutacja i transformacja.

Nasze negatywne myśli i działania (które podpięte są pod Prawo przyczyny i skutku), tworzą w naszym ciele ciemne energetyczne blokady, spadek poziomu wibracji komórkowej (co nie pozwala oczyszczać ciała z toksyn) i zmienia światło komórek (stąd ciemne blokady). To wszystko potrafi pochodzić tylko od naszych zachowań i myśli. Toteż czas przemyśleć wiele naszych osobistych działań. Zapewniam, mało tu pomogą lekarstwa na poziomie fizycznym, to tylko tymczasowe działania, chwilowe zwolnienie z bólu.

Tylko podnoszenie naszych energii usunie ciemne energie zakotwiczone w systemie. Kto postrzega energię, wnętrze człowieka widzi te czarne blokady, które tkwią w jego wnętrzu powodując silną dysharmonię. Tylko przez zwiększenie światła w komórkach, meridianach, czakrach usuwamy problem. Automatycznie osoba jest bardziej radosna, współczująca i potrafi dać drugiej osobie miłość.

cdn ...

9 Dec. 2011

WIESŁAWA