ŚWIAT ENERGII

REIKI I INNE SPOSOBY UZDRAWIANIA ENERGIĄ
 

Większość naszej energii pobieramy z energii słońca, powietrza i ziemi. Jest to tak zwana życiowa energia, która dostarcza człowiekowi sił witalnych. Energia słońca jest dostarczana poprzez światło słoneczne. Każdy człowiek powinien korzystać z każdego słonecznego dnia i przez 10 - 15 minut opalać ciało. Również bardzo dobra jest woda nasłoneczniona i pita co dzień. Bardzo dobrze chodzić boso po ziemi. Wówczas poprzez stopy jest wchłaniana automatycznie i nieświadomie energia zwiększając zdolności do pracy i jaśniejszego myślenia. Ważne w życiu człowieka są rośliny i drzewa, też dostarczają nam życiowej energii.

Energia Reiki pochodzi od mistrza japońskiego Mikao Usui, który trwał w swoich poszukiwaniach tej energii przez 21 lat. Stosował różne treningi, po 21 latach otrzymał ten dar. Energia Reiki polega na nakładaniu rąk na ciało i podawaniu białej energii. Wiele ludzi posiada więcej energii od innych i dzięki temu mogą pomóc tym , którzy jej potrzebują. Ci ludzie z nadmiarem energii mogą wspomóc innych, ale muszą sami mieć bardzo czyste ciało fizyczne i energetyczne aby nie przekazywać brudnej energii. Taki człowiek powinien również pracować ze swoim energetycznym ciałem by powiększyć czakry i oczyścić meridiany. Sam musi przyjąć więcej z otoczenia tej energii. Wymaga to wiele pracy i treningu, nie wystarczy jakiś kurs czasami bardzo krótki aby móc być mistrzem Reiki jak to obserwuję dzisiaj.

Bardziej zaawansowana metoda to uleczanie energią kolorów - magnetyczne uzdrawianie kolorami. Ta metoda leczy choroby i pomaga powracać choremu człowiekowi bardzo szybko do zdrowia. Energetyzowanie za pomocą kolorów jest już wyższą sztuką uzdrawiania i umiejętności w dostarczania tej kolorowej prany. Nie jest to obojętne dla ciała jaki kolor się podaje. - Każdy kolor posiada inna wibrację i nieznajomość tematu może doprowadzić nawet do zniszczenia organu. Nie wolno też używać silnych kolorów. Magnetyzowanie kolorem to już duża sztuka uzdrawiania. Bardzo silną energią kosmiczną jest energia fioletowa. Zdolności przekazywania prany kolorowej leżą w ręku samego uzdrowiciela. Każdy ma swoją technikę.

Mamy też jeszcze wyższą wibrację od zwykłej fioletowej tz Boską Fioletową Energię, jest w kolorze lśniącym. Ja sama osobiście stosuję ją w połączeniu z kolorem indygo i turkusowym do niszczenia nowotworów. Trzeba jednak bardzo uważać jaki organ jest chory i jaki kolor powinien być zastosowany. Skuteczność uleczania kolorami zależy od uzdrowiciela, od niego właśnie zależy jakie energie potrafi ściągnąć z góry. Jest to też stopień rozwoju jego czakry korony i jak gruby posiada sznur duchowy, którym jest połączony ze Źródłem.

W dzisiejszej cywilizacji te sznury duchowe wahają się między grubością nici pajęczyny i ludzkiego włosa. Są bardzo cieniutkie i nawet jasnowidzowie nie mogą ich dojrzeć. U osób wyżej rozwiniętych - mocniej religijnych i joginów te sznury są znacznie grubsze a nawet osiągają 1 cm albo i więcej. Można też spotkać ludzi wyjątkowych o bardzo grubych sznurach duchowych na grubość głowy albo jeszcze grubszy. Jest to jednak wielka rzadkość.

Również znana jest też prana złota. Mogą ją podawać tylko mocno zaawansowani uzdrawiacze. U tych ludzi ich ciało zmienia barwę na bardziej złotą. Mają mocno rozwinięte czakry, w tym silnie korony. W taoiżmie energia ta nosi nazwę "niebiańskiej". W Tao stosują bardzo zaawansowane techniki, aby otworzyć te energie. Nie polecam jej nikomu, ponieważ te techniki mogą uszkodzić ciało, jeśli to nie jest gotowe. Potrzebny jest również dobry nauczyciel. Hindusi nazywają ją "antakharana" lub też znana jest jako kolumna białego światła. Chrześcijanie nazywają ją "zstąpieniem ducha Świętego - biały snop światła i zlatująca biała gołębica. Widzimy takie symbole na wizerunkach Jezusa czy innych Świętych, jest to symbol zstąpienia na ta osobę Najwyższej Boskiej Energii.

Ludzie, którzy podążają ścieżką duchową i kiedy osiągają wysoki poziom własnego rozwoju przeistaczają się w złoto. Mają już wykształcone tzw. złote ciała. Wielokrotnie nie jest ta ich złota aura postrzegana przez innych ludzi. Taki czlowiek, który to postrzega, również musi być na wysokim poziomie.

Jak wspomniałam wcześniej aby zacząć uzdrawiać należy się do tego odpowiednio przygotować.

Sztuka uzdrawiania energią jest starą sztuką leczenia. Kiedy mieszkałam w Grecji wielokrotnie odwiedzałam miejsce starego kultu uzdrawiania energią. Wówczas nie zdawałam sobie w ogóle z tego sprawy. Moja przygoda z Grecją rozpoczęła się w Palea Epidavros, a niedaleko stamtąd kilka km dalej, był stary znany na cały starożytny świat Centrum medyczny w Epikuru. To miejsce przyciągało mnie jak magnes, odwiedzałam go wielokrotnie, czegoś tam szukałam. Były tam też kamienne kręgi, w których jak mówili Grecy leczono ludzi, ale nikt nie potrafił mi wyjaśnić na czym to leczenie polegało. Drugim takim magnetycznym dla mnie miejscem była Elevsina, parę km od Aten. Lubiłam tam bywać i też tam czegoś szukałam ... Dopiero 13 lat później znalazłam - już w Kanadzie, w vancouverskich bibliotekach co kryło się w tych miejscach. Były to miejsca specjalnego kultu, gdzie uczono sztuki uzdrawiania energią.
Wyszukiwano odpowiednich uczniów i tam ich szkolono. Pierwsze co musieli zrobić to udać się do odpowiednich ciemnych jaskiń i tam spędzić 21 dni bez jedzenia aby uaktywnić swoje kanały energetyczne. Następnie szkolono ich dalej.

Dzisiaj znane są jeszcze inne energie np, Seichim, jest to metoda uzdrawiania podobno jeszcze z Atlantydy. Uzdrawianie energią kształtów, piramid. Stamtąd znana jest Energia Żywego Światła - Seichim. Po zniszczeniu Atlantydy ci co przeżyli przenieśli ją do Egiptu i do Tybetu. Szybko jednak te nauki przerodziły się tylko w mit. Część tej wiedzy pozostało w Egipcie. W piramidę wbudowywano kryształ i strumień tej energii, która przechodziła przez niego przepuszczano przez chore miejsce. Podobną technikę znalazłam u Azteków, - piramida z odpowiedniego materiału pokolorowana 12 kolorami odpowiednio ułożonymi i rubin umieszczony na czubku piramidy, przez, który był przepuszczany strumień światła.

Reiki jest białą energią,
Seichin tęczą.

Znana jest jeszcze SKHM, forma leczenia energią przez odpowiednie układanie dłoni na ciele. Energia ta jest bardzo silna, ale nie ingeruje w wolną wolę, nie zmienia karmy. Pomaga w zmianie świadomości i w lepszym zrozumieniu tych działań.

KARUNA KI - Miłosierdzie związane z Boginią dalekiego wschodu Quin Yin, która jest również członkiem Rady Karmicznej naszych czasów. Ta energia oczyszcza, przyśpiesza osobisty rozwój i uzdrawia. Pomaga rozwinąć Uniwersalną Świadomość.

Symbolem healera jest czerwona róża.
Wyższy człowiek w białym słupie Potężnej Energii Boskiej

WIESŁAWA