ŚWIAT ENERGII

DUCHOWE ZNACZENIE WŁOSÓW

Osoby duchowe dobrze wiedzą, że bardzo cennym źródłem energii dla ludzkiej witalności są jego włosy. Człowiek ma na głowie dłuższe włosy niż wszystkie inne zwierzęta na globie. Są osoby, które potrafią wyhodować nawet kilkumetrowe włosy, ale z reguły włosy rosną do określonej długości i ich wzrost sam się zatrzymuje, kiedy dochodzą do swoich granic. Włosy na głowie bywają różne: długie, krótkie, proste, kręcone, grube, cienkie, mają również własny kolor... ale mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że włosy mają potężną duchową moc i energię.

Włosy w życiu człowieka mają duże znaczenie, a każda fryzura reprezentuje inny nastrój. Nasza natura nie umieści ani jednego włosa na naszym ciele bez powodu. Nie urosły tam przez pomyłkę czy przypadek.

Włosy na nogach regulują system gruczołów i stymulują pole elektromagnetyczne człowieka.

Włosy pod pachami chronią bardzo wrażliwe okolice, gdzie przywspólny i współczulny układ nerwowy występują wspólnie, ma to wpływ na nasz mózg i poziom energii w ciele.

Brwi chronią oczy przed słońcem i potem.

Zarost u mężczyzn na brodzie obejmuje centrum księżyca i chroni mężczyznę przed nadmiarem energii księżyca.

Najdłuższe włosy mamy tuż nad mózgiem.

Mało ludzi wie, że włosy zwiększają witalność człowieka, intuicję, spokój i Energię Kundalini, która jest życiową twórczą siłą człowieka.

Nauka o włosach to potężna wiedza, nie tylko anatomiczna, ale i duchowa, która została w naszych czasach poważnie zaniedbana.

Nie bez kozery w dawnych wiekach nie obcinano włosów, szczególnie jest to ważne w okresie dojrzewania. Ważne jest, aby w tym czasie nie obcinać włosów, pozostawić tak jak rosną do osiągnięcia pełnej dojrzałości, ponieważ włosy na głowie to nie tylko ozdoba - to duże zasoby fosforu, wapnia i witaminy D, dodatkowo przepływa przez nie płyn limfatyczny i płyn mózgowo-rdzeniowy. Odpowiednio przepływający płyn mózgowo-rdzeniowy zmienia jony tworząc bardziej wydajną pamięć, zwiększa energię fizyczną, poprawia wytrzymałość i cierpliwość. Kiedy obcinamy włosy ciągle musimy zapewniać organizmowi ogromne ilości energii życiowej i składników odżywczych.

Kości czoła u człowieka są porowate i mają zdolność do przesyłania światła do szyszynki, co oczywiście wpływa na aktywność naszego mózgu, tarczycę i hormony płciowe. Włosy są antenami, które gromadzą w sobie energię słońca i dostarczają ją do płatów czołowych i innych części mózgu, które są używane w czasie medytacji i wizualizacji.

Te anteny jako kanały subtelnej energii wnoszą w nasze ciało większe ilości kosmicznej energii.

Mądrzy ludzie znani jako Rishi wystawiają w ciągu dnia swoje włosy na słońce, a w nocy szczotkują, zasilając w ten sposób własną aurę i stymulując szyszynkę w centrum mózgu. Ta aktywacja szyszynki jest kluczowa dla rozwoju wyższych funkcji intelektualnych a także duchowego rozwoju. W ciągu dnia włosy są karmione energią słońca, w nocy energią księżyca, co daje równowagę pola elektromagnetycznego. Ten proces jest bardzo ważny dla Energii Kundalini.

Jak już wspominałam włosy mają potężną duchową moc i energię. Obejmują czakrę korony, czyli nasze połączenie z Wyższą Jaźnią. Służą jako nasz pomost z Bogiem. Niejedna kultura i religia mocno ceni sobie włosy, które ich zdaniem są darem od Boga i człowiek powinien je szanować. I nie można tego ukryć, że włosy to nasza duchowa energia i intuicja, związane są również z magicznymi mocami, zależy jak je przycinamy, co symbolizuje nasza fryzura: długa czy krótka, wycięte znaki, ale te często pozbawiają człowieka jego siły, w zależności jakiego znaku użyje. I tak kiedy Indianinowi obetnie się włosy, jego umiejętności śledzenia, tropienia gwałtownie maleją.

Podobnie w czasie wojny wietnamskiej amerykańskie wojsko ponosiło ogromne straty z Wietnamczykami, bez wątpienia zwykli Wietnamczycy byli bardziej sprytni niż wyszkolona amerykańska armia. Późniejsze badania wykazały, że Wietnamczycy wygrywali przez długość swoich włosów (na ten temat były prowadzone długie badania) - po prostu mieli lepszy dostęp do swojego szóstego zmysłu, ich intuicja była lepsza i umieli szybko czytać pozazmysłowe informacje. Szybciej reagowali, kiedy zbliżał się do nich wróg, w porę budzili się i uciekali z miejsca zagrożenia, ich uszy były bardziej "słyszalne", a amerykańskie wojsko dostało "wojskowe fryzury", znaczy byli goleni do skóry. A włosy są naszym rozszerzonym układem nerwowym, które służą mu jako anteny, przenoszą ogromną ilość informacji do pnia mózgu, układu limbicznego i kory mózgowej.

Każdy włos to antena, zaś gąszcz włosów na głowie służy jako cały układ anten (niczym HAARP) i w zależności jak są uczesane taką dają nam moc. Włosy są związane z energią aury, wystarczy popatrzeć na fotografie Kirlianowskie (ale te prawdziwe, a nie te podróby jakie po świecie krążą w celach biznesowych), jakie ostatecznie jest widziane pole elektromagnetyczne wokół włosa... kiedy włosy maleją, wypadają pole elektromagnetyczne znacznie słabnie. Włosy przenoszą energię człowieka, brak włosa to brak czujnika, albo nadajnika energii. W ocenie włosów ważny jest ich kolor, połysk, co oznacza w człowieku o wiele więcej, ponieważ włosy są pięknym pomostem z Wyższą Jaźnią. Nasze włosy są naszymi przewodnikami do Wszechświata i zawsze są w człowieku odbiciem jego prawdziwego duchowego blasku, jego związku z Bogiem.

Włosy emitują energię ze środowiska zewnętrznego... i ponownie odwołuję się do fotografii Kirlianowskiej. Tam, gdzie nie ma włosów lub są zbyt mocno przycięte inaczej wygląda transmisja energii ze środowiska... tak jakby była paraliżowana.

Dlatego ludziom w wojsku, w więzieniu i ludom zniewolonym obcinano włosy na głowie w celu ich lepszego kontrolowania. Intuicyjną funkcję włosów znano od starożytności, starożytni władcy chińscy zalecili przymusowe ścinanie włosów na głowie wszystkim swoim poddanym, ponieważ wiedzieli, że jest to mądry i inteligentny naród, a przez ścinanie włosów na głowie będzie można ich łatwiej kontrolować.

Osobom, które pracują nad swoim rozwojem duchowym i chcą zwiększyć w sobie moc energii wskazane będzie nie podcinanie swoich włosów. Natomiast osoby, które mają w sobie przebudzoną Energię Kundalini i moc tej Energii w ciele jest bardzo duża wskazane jest zakrywać głowę lub podcinać włosy, ponieważ czakra korony pęka pod wpływem nadwyżki energii i powoduje gwałtowne rozciąganie się kości czaszki. Tym samym zbyt gwałtownie uruchamiają się następne dwie górne czakry znajdujące się ponad koroną co może spowodować fizyczne uszkodzenie ciała i pola elektromagnetycznego z powodu nadmiernego przeładowania energii (w tym czasie człowiek ma wrażenie, że jego czaszka pęka na tysiąc kawałków).

Dużo joginów umiera nagle po 30-stce ponieważ nie radzą sobie z energią... a wystarczyłoby tylko podciąć włosy, podobnie jak podczas udaru mózgu, człowiekowi ratuje życie zwykłe ukłucie szpilką w jego ucho i upuszczenie paru kropel krwi. Hatha Joga uczy nas tej równowagi energii w ciele.

Włosy są bardzo ważnym elementem tego - kim my jesteśmy... jest to pierwsza rzecz jaką zauważamy w człowieku, kiedy go spotykamy po raz pierwszy.

Zadbane, piękne włosy to zdrowie, witalność, siła, młodość... i dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Włosy to nasze dobre samopoczucie. Ludzie, którzy mają ładne włosy zawsze czują się lepiej, ponieważ włosy wpływają nie tylko na naszą urodę, ale również na wszystkie cztery ciała, fizyczne, emocjonalne, mentalne i duchowe. Kiedy posiadamy emocjonalną równowagę włosy rosną pięknie i są uosobieniem naszej wewnętrznej jaźni. Pod wpływem stresu ludzie gubią włosy lub tracą one swoją strukturę i połysk. Jedną z bardzo częstych chorób w dzisiejszym świecie jest łysienie.

Łysienie jest chorobą autoimmunologiczną skóry, która powoduje utratę włosów na skórze głowy (również w innych miejscach). Inne czynniki, które wpływają na włosy to: choroby narządów, zła dieta, choroby skóry, hormony, a także negatywny wpływ środków chemicznych, w tym szampony, odżywki do włosów itd.

Kiedy człowiek łysieje zostaje zakłócona jego naturalna równowaga... i u starożytnych ludzi było to nie do pomyślenia, aby mógł uzdrawiać chorych łysy uzdrowiciel. Każdy włos na ciele jest energetyczną anteną i to była ważna cecha u kapłanów i kapłanek - długie włosy na głowie, które pracują jako intuicyjne nadajniki i receptory i są bardzo pomocne w przepływie energii. Poza tym starożytni uzdrowiciele nie mogli pić alkoholu, jeść mięsa, zażywać narkotyków. Zanim rozpoczęli uzdrawianie przygotowywali do tego własne ciało przez 7 lat, i jakże to jest dalekie od dzisiejszego społeczeństwa. Już dawno zostały złamane te zasady duchowe, osobiste poświęcenie i cała nasza duchowość została wypaczona.

Utrata włosów w różnych częściach głowy np. plackowate łysienie to znak depresji i różnych zaburzeń psychicznych.

Łamliwe włosy świadczą o niedoborze różnych minerałów w ciele. To włosy przekazują nam najlepiej informacje na temat wielu chorób i analiza włosa pozwala nam najlepiej ustalić jakich minerałów nam brak w ciele i jakich metali ciężkich mamy nadmiar.

Piękne i silne włosy sugerują, że ich właściciel spełnia się w tym życiu.

Srebrne nitki we włosach sugerują, że zwiększa się w ciele przepływ energii, a w tym minerałów i witamin w celu zatrzymania starzenia się organizmu... wiadomo, że srebro zwiększa przepływ energii.

Dla lepszego stanu mózgu znawcy tematu starają się zachować jak najdłużej swoje włosy na głowie, robią wszystko, aby było ich dużo i aby były zdrowe.

Również czesanie włosów jest bardzo ważne, tak jak i rodzaj grzebieni jakie do tego używamy. Najbardziej zdrowe są drewniane grzebienie i srebrne włosiane szczotki.

Mało ludzi wie, że właściwe czesanie włosów poprawia wzrok jak również cykl menstruacyjny.

W czasie menopauzy wiele kobiet jest w depresji, ponieważ tak pracują hormony, oczywiście w tym okresie kobiety cierpią na hormonalne wypadanie włosów... i należy wiedzieć, że dobrze utrzymana fryzura oznacza osobę zrównoważoną, funkcyjną, coś na hasło "mam wszystko pod kontrolą".

Długie proste włosy porównywane są z wodą, przepływem nieświadomości zbiorowej.

Kręcone to ślimak - ruch świadomości.

Kobieta z warkoczem, to lwica gotowa do polowania.

Mężczyźni z długimi włosami to w naszej historii najczęściej postacie duchowe.

Kiedy budzi się Energia Kundalini jej nadmiar powoduje bardzo silne bóle głowy, w tym czasie dobrze jest moczyć wodą swoje włosy na głowie, a nawet chodzić bez nakrycia głowy po deszczu... woda jest bardzo dobrym przewodnikiem energii... poza tym mokre włosy wystawione na słońce zwiększają pobieranie witaminy D.

Najkorzystniej jest myć głowę co 72 godziny, ponieważ włosy wytwarzają swoisty olej, a ten jest głównym źródłem witaminy D - codzienne mycie głowy niszczy ten proces. Długie włosy już czyste najlepiej zwijać w węzeł na czakrze korony co zabezpiecza głowę w ciągu upalnego dnia, dodatkowo energia z włosów przenika do mózgu i kręgosłupa. Włosy na głowie są przedłużeniem Sushumny.

To, że jogini golą głowy świadczy o tym, że mają w sobie zbyt dużo energii i próbują ją wyrównać... natomiast mnisi buddyjscy poprzez golenie głowy podkreślają, że nie przywiązują zbyt dużej uwagi do dbania o własny wygląd w ówczesnym świecie.

Przedwczesne siwienie włosów jest oznaką nadmiernego ciepła w organizmie. Występuje nadmierne tempo metabolizmu w głowie. W takim przypadku zalecane są chłodzące pokarmy np. ogórek, seler, mięta, melon. Chińczycy rzadko przedwcześnie siwieją, ale w ich diecie jest sporo chłodzących ziół i potraw.

W Ajurvedzie znany jest owoc Amli, który jest źródłem witaminy C, używany jest do różnych stanów zapalnych i jest lekarstwem na przedwczesne siwienie. Dobrym wzmacniaczem dla włosów jest krzem, znajdziemy go skrzypie, w słomie owsianej.

To dzięki krzemowi włosy stają się antenami... to nie przypadek, zwróćmy uwagę na nasze komputery i inne urządzenia elektroniczne, dzięki krzemowi te urządzenia mają swoją pamięć. Krzem także jest ważnym elementem naszego mózgu, który jest siedzibą umysłu.

Bardzo dobrze jest używać do pielęgnacji włosów oleje: migdałowy, rycynowy, sezamowy, kokosowy, arganowy, masło ghee. Kilka kropel oleju rycynowego na skórę głowy przed snem poprawi jakość snu, jest to dobra kuracja na bezsenność. Oleje nawilżają skórę i kontrolują powietrze w układzie nerwowym.

Nie można zapominać o naszej tradycyjnej maślance, szczególnie do pielęgnacji suchych włosów, na ich wypadanie i łupież.

Vancouver
3 Aug. 2016

WIESŁAWA