ŚWIAT ENERGII

CZAKRA GARDŁA - ŻYWIOŁ ETER
LINK! DO VISHUDDHI, BINDU, LALANA

Muzyka z cyklu Chakras and Elements /Czakry i Żywioły/ jest skomponowana z myślą o oczyszczaniu wibracją dźwięku i energią żywiołów centrów czakr, które są umiejscowione wzdłuż linii kręgosłupa od ośrodka guzicznego (czakra podstawy) do czakry korony na szczycie głowy (okolice ciemiączka). Każdej czakrze, czyli ośrodkowi energetycznemu w ciele przyporządkowana jest inna częstotliwość wibrowania (dźwięk), inny kolor oraz inny żywioł, który stymuluje i reguluje ośrodki, po najbardziej "duchowe" położone w górnej połowie ciała. Wszystkie czakry spełniają ważne funkcje w życiu duchowym i psychicznym. Ich prawidłowe funkcjonowanie daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, miłości, radości z tworzenia związków, otwiera go na wymiar duchowy i pozwala korzystać z intuicji. Prawidłowo rozwinięte, oczyszczone z właściwie ukierunkowaną energią czakry są konieczne, aby człowiek mógł w pełni przeżywać szczęście.

Czakra Gardła (kolor światła: błękitny) - dźwięk G; żywioł: Eter (zgodnie ze starymi naukami sanskryckimi). Jest to centrum filozofii, religijności i dogmatów. Odpowiada za nasze poczucie wolności i spontaniczności, wyrażanie siebie, naszą kreację i swobodę działania w każdej sytuacji. Jest także odpowiedzialna za wyrażanie swoich uczuć i emocji. Jest to jeden z najbardziej czułych ośrodków na wszelkie emocjonalne blokady i zaburzenia energetyczne, prowadzące do najczęstszych chorób. Źle ukierunkowana silna energia tego centrum sprzyja fanatyzmowi religijnemu. Źle działająca powoduje trudności w wyrażaniu emocji oraz brak twórczego podejścia do życia. Jest powiązana z tarczycą - odpowiada za gardło, uszy, nos, zęby, usta. A na poziomie fizycznym - astma, bóle gardła, problemy z tarczycą i słuchem. Harmonizacja i oczyszczanie tej czakry (także i innych) przez właściwe afirmacje, muzykę i medytację powinno być codziennym obowiązkiem na ścieżce samorealizacji. Medytując z tą muzyką będziesz otwierać się na coraz wyższe uczucia Boskiej miłości, doskonałości i błogości.

Dźwięk, światło jak i większość kryształów, są najbardziej uporządkowanymi formami w przyrodzie, a ład to pewna wersja harmonii i spokoju. Muzyka to sposób na otwarcie umysłu i ciała. Pierwszy nasz kontakt z muzyką ma miejsce już w życiu płodowym. Słuchamy bicia serca mamy, pracę układu trawiennego i oddechu oraz dźwięki z zewnątrz. To muzyka od pierwszych chwil życia mówi nam co się dzieje dookoła i jak mamy reagować.

Muzyka Czakry Gardła sprzyja uwalnianiu od problemów dnia codziennego związanego z działaniem tego centrum, regeneruje komórki, odnawia siły twórcze organizmu, poprawia nastrój i stan zdrowia. Odnajdujemy w muzyce kolory, zmiany nastrojów, temperatury, a nawet nową przestrzeń artystyczną, którą tworzy.

Jesteśmy wrażliwi na muzykę, każda komórka naszego ciała reaguje na dźwięk, sprawiajmy, by był to dźwięk harmonijny i zgodny z rytmem naszych uczuć i potrzeb. Podczas słuchania tej muzyki ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu - stan ALFA, a ciało pozbawione napięć i blokad zaczyna odczuwać lekkość i spokój (uaktywnią się procesy samoleczenia). Właśnie w takim stanie likwidowane są negatywne wzorce, stare bezużyteczne sposoby myślenia, odczuwania i oceniania własnego ciała. Dźwięk dociera do komórek ciała, uwalniając pamięć zapisanych tam emocji. Ciało pozbawione toksycznych wibracji, rodzimy się na nowo. Następuje wtedy proces zdrowienia organizmu, ciało regeneruje się, wspomagane przepływem energii uzdrawiającej. Nasza podświadomość pozbywa się napięć, często nieuświadomionych wpływów, a my sami zaczynamy żyć coraz bardziej świadomie, ufnie i radośnie. Sprzyja to samoleczeniu i samoregulacji funkcji poszczególnych narządów, doenergetyzowaniu ich, odprężeniu mięśni i rozluźnieniu połączeń nerwów.

Czakra Gardła -- Żywioł Eter (Chakra Throat - Element Ether)
 

Czakra Gardła - Żywioł Eter Chakra Throat - Element Ether 2

Czakra Gardła - Żywioł Eter Chakra Throat - Element Ether 3

Czakra Gardła -- Żywioł Eter 4.Spiritual Purity