ŚWIAT ENERGII

13 CZAKR I TRANSMUTACJA
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1
LINK! DO CZĘŚCI 3

"... Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem..." (J 16, 4)

Jestem iskierką słońca podróżującą biliony kilometrów, aby dotknąć Ziemi. Mała iskierka przemierzyła niezliczoną ilość kosmicznych wymiarów, aby doświadczyć wielu rzeczy, które otworzą wielką mądrość.

Każdy człowiek ma specyficzne cele i rodzi się w swoim czasie. Każdy z nas żyjąc na Ziemi komunikuje się ze swoim wymiarem świadomości i wnosi w życie mądrość tego wymiaru.

Życie daje duszy możliwość, aby przez rozwój swoich indywidualnych ośrodków - czakr, rozwijała się jeszcze wyżej i wzleciała ponad tęczowy most, w piąty wymiar. Bóg daje szansę wzlotu każdej duszy. Tylko od człowieka zależy jak wysoko wzleci, czy zatrzyma się na zawsze na niskim poziomie, czy dotknie Królestwa Bożego.

Myśli, słowa, czyny kształtują nasze przeznaczenie.

Uważaj na swoje myśli, bo staną się słowami ... uważaj na swoje słowa, bo staną się czynami ... uważaj na swoje czyny, bo staną się twoimi przyzwyczajeniami ...
uważaj na swoje przyzwyczajenia, bo staną się przeznaczeniem ... Każdy sam dla siebie jest kowalem własnego losu!

Ty i tylko ty jesteś swoim alchemikiem. Każdy czyn wpływa na ludzkie emocje i produkuje pozytywne albo negatywne energie.

Idąc dobrą drogą i kiedy się osiągnie 13 poziom Uniwersalnej Świadomości Chrystusowej - pełną transformację, aktywuje się następny kosmiczny kod. Stare ciało powoli przekształca się w formę świetlistą. Rozpoczyna się dalsza podróż przez następne 13 wymiarów. Trudno jest zrozumieć tę nową rzeczywistość, ale ten proces zawsze istniał w naturze tworzenia. Poziomy świadomości złożone z sefirów budują nowe struktury.

Spirytualna alchemia

- oczyszczenie
- transformacja poprzez symbole życia wznoszą jeszcze wyżej i łączą świadomość duszy człowieka z Boskością.

Bardzo istotną rzeczą w rozwoju duchowym jest praca z sekretnymi symbolami, zwanymi językiem Boga. Znane są na całym świecie i w każdej religii.

Symbole transmutacji

1. Biała róża
2. Złota róża
3. Kryształowa róża
4. Przeźroczysta róża

Róża - Boski kwiat

- Biała róża -

symbol czystości i niewinności

- Złota róża -

symbol życia i śmierci, związany z drugą Osobą Trójcy Św. Komplet, doskonałość, wyzwolenie kosmicznej energii, symbol wykonania wspaniałej pracy, spirytualna moc, zmartwychwstanie i nieśmiertelność. Unia między Bogiem i człowiekiem. Boska Miłość.

- Kryształowa róża -

sekretny klucz do wolności, wewnętrzny spokój.

- Przezroczysta róża -

jest symbolem honoru i piękna, posiada niebiańskie moce.

5. Biały miecz
6. Złoty miecz
7. Kryształowy miecz
8. Przeźroczysty miecz

Miecz - prawda i sprawiedliwość.
Wycięcie kłamstwa.

"Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz, swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp na rydwan w obronie wiary, ubóstwa i sprawiedliwości, a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny." (Ps 45, 4-5).

Miecz jest wspominany w Biblii wielokrotnie, dość znany werset:

"W prawej swej ręce miał siedem gwiazd i z ust jego wychodził miecz obosieczny, ostry. A Jego wygląd - jak słońce kiedy jasnieje w swej mocy."
(Ap 1, 16)

W symbolice spirytualnej używa się miecza do oczyszczenia.

- Biały miecz -

utrata mocy i ponowne jej odzyskanie.

- Złoty miecz -

wspaniałość i wyniesienie umysłu.

- Kryształowy miecz -

symbol boskości, autorytet, królestwo.

- Przeźroczysty miecz -

magiczny miecz niosący pokój i wielką siłę.

9. Biały jednorożec

10. Złoty jednorożec

11. Kryształowy jednorożec

12. Przeźroczysty jednorożec

Jednorożec

występuje w mitach i legendach, ma jeden róg wyrastający pośrodku czoła. Jednorożce były w zaprzęgu Artemidy.

W średniowieczu wizerunek dziewicy z jednorożcem na kolanach był częstym motywem jako symbol Najświętszej Maryji Panny, a sam jednorożec symbolizował Jezusa Chrystusa. Wiadomo, że róg jednorożca ma magiczną moc. Oczyszcza wszystko czego się dotknie. Jest symbolem niewinności i czystości. Znany w mitologii greckiej, indyjskiej, chińskiej, japońskiej i wietnamskiej.

13. Bratek (kwiat)

- Bratek -

Symbol Świętej Trójcy. Ojciec - Syn - Duch Święty, Błogosławiona Trójca. Sprawiedliwość, pokój, wybaczenie, doskonałość i miłość.

Również kolory bratków są bardzo symboliczne.

- żółty - chwała w niebiosach- fioletowy - cierpienie Syna- biały - Duch Święty.

Vancouver
1 Nov. 2007

WIESŁAWA